Corolla E170 (2013-2018) - zkušenosti

vše ohledně modelové řady Corolla
Odpovědět
Uživatelský avatar
David P.
Řidič
Příspěvky: 257
Registrován: pát 13.09.2013, 10:44
Bydliště: Zlín

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od David P. »

To já automat potřebuji jinak by manželka nejezdila autem a druhé auto v automatu se mě kupovat nechce.. Takže jezdí Aurisem a je spokojená. Já taky, že nemusím mít 2 auta :-) ale 200tis to snad najede. Hlavně by mě zajímalo když se to pokazí kolik stojí oprava?? 50tis?
Auris Touring Sportc CVT
recenze: http://moje.auto.cz/David-C3/automat-1.html
horca
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 08.04.2012, 17:23

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od horca »

Chlapi, nekupovali jste si nekdo na novou Corollu dojezdove kolo? Ja moc neverim te sade na opravu pneu...
Na druhou stranu chteji u dealera za kolo+klic+zvedak skoro 6 tis. a to mi prijde moc. U Skodovky si muzete celou sadu pridat pri konfiguraci vozu za 1600,-, proto mi prijde cena u Toyoty dost vysoka...
Pokud jste nekdo porizoval za nejakou rozumnou cenu, dejte vedet.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od aczasa »

Ono, pár korun za plecháč, něco za pneu a klič, zvedák... Řekl bych, že šest není úplně špatná cena. A přes www.originalniautodily.cz by se to dalo o malinko levněji. Jinak ale mam stejný pocit.. Delaer vezme vše co není prikovano a prodá to za Velký peníz jako "příslušenství"...
Back in Czech.
peet007
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: pát 21.03.2014, 21:43

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od peet007 »

horca píše:Chlapi, nekupovali jste si nekdo na novou Corollu dojezdove kolo? Ja moc neverim te sade na opravu pneu...
Na druhou stranu chteji u dealera za kolo+klic+zvedak skoro 6 tis. a to mi prijde moc. U Skodovky si muzete celou sadu pridat pri konfiguraci vozu za 1600,-, proto mi prijde cena u Toyoty dost vysoka...
Pokud jste nekdo porizoval za nejakou rozumnou cenu, dejte vedet.
Mám objednanú novú Corollu v Autocentre Nitra a priplatil som si aj za dojazdovú rezervu => cena 160,-€ = cca 4400 CZK
lajdak.miki
Řidič
Příspěvky: 162
Registrován: stř 16.04.2014, 18:30
Bydliště: veľká dedina,blava nééé

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od lajdak.miki »

Moja rada znie.Nové auto-jedine Toyota. Toyota-corola,kufor je sice malý,ale sedan nieje určený na sťahovanie nábytku a keď už,tak existuje aj ťažné a prívesný vozík.A som v šoku keď na stránke fanklubu Toyoty ti niekto odporúča Fiat,Renault. :?: ..Chlapci budíček,Toyota,Honda prinajhoršom Mitshubishi a ak chceš ušetriť tak Suzuki :bigups:
teraz prius a čo potom?TESLA S!!! späť ani krok.
horca
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 08.04.2012, 17:23

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od horca »

Bohužel, Češi jsou hold stěhovavej národ - pořád mají tendenci něco někam převážet a pokud ne, tak co kdyby náhodou - kombík se vždycky hodí, ne? :-)
Já osobně to beru tak, že auto mi slouží jako dopravní prostředek a k tomu mi stačí sedan (podle mě i líp vypadá - až na nějaké výjimky) a až budu stěhovat pračku nebo skříň, raději si půjčím od někoho dodávku, než abych ničil svoje auto (o to víc, když je úplně nový nebo zánovní).
Corolla je pro mě jasná volba. Je to spolehlivé auto se zajímavou výbavou...
horca
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 08.04.2012, 17:23

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od horca »

Mimochodem, dobrali jste se někdo řešení, jak na senzory tlaku v pneu (pro zimáky)? V Toyotě chtějí za sadu ventilků přes 7tis. Kč. Na internetu se to dá koupit za pár dolarů, ale je potřeba se trefit do správného typu a frekvence...
Řešil jste to někdo?
Uživatelský avatar
David P.
Řidič
Příspěvky: 257
Registrován: pát 13.09.2013, 10:44
Bydliště: Zlín

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od David P. »

Nic proti sedanum taky sem ho měl ale pokud máš 2 malé děti a každych 14 dní někam jezdíš tak jedině kombi :-) Jinak nevím jestli do Coroly vleze jen dojezdovka. Ja sem koupil do Aurisu plnohodnotné kolo 205/55/16
Auris Touring Sportc CVT
recenze: http://moje.auto.cz/David-C3/automat-1.html
pastika
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: úte 31.12.2013, 23:28

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od pastika »

Tak já v autě hever i klíč na kola měl . Pořídil jsem si nový disky bez ventilků a na tu kontrolku která svítí se dá zvyknou, další peníze za ventilky se mi dávat nechtělo. V servisu jsem jim řek že pokud by šlo nahrát soft který zobrazí tlak v každé pneu zvlášť tak si je koupím ale to prý nejde.
Uživatelský avatar
marceltokar
Manager Týmu
Příspěvky: 428
Registrován: čtv 06.02.2014, 10:25
Bydliště: Košice

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od marceltokar »

Podarilo sa mi vymámiť od importéra graf závislosti výkonu a krútiaceho momentu od otáčok pri benzínovom motore 1,6Valvematic r.v.2013. Tak ak ho niekto hľadal, tu je.
graf kW a Nm na rpm.jpg
(23.67 KiB) Staženo 2355 x
Uživatelský avatar
schimiGTi
Řidič
Příspěvky: 275
Registrován: ned 04.12.2005, 16:30
Bydliště: Náměšť

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od schimiGTi »

Plnohodnotná rezerva je k nezaplacení!
Už se mi stalo, že mi nějaký dobrák prořezal pneu na druhém konci republiky a oprava v neděli nemožná. S rezervou dojezd domů v pohodě.
Dojezdová rezerva je taky řešení, měl jsem ji po předělání na LPG, ale je tady problém pokud jezdíte daleko na výlety a hodně dálnice, tak je zde rychlostní omezení pokud je vše jako dřív tak 80 km/h - prakticky by se s ní nemělo ani na dálnici, protože už při těch 80 se hodně zahřívá.
Sady na opravu pneu a spreje zvládnou hodně (spreje mám ozkoušené na autech i moto, ale jen menší díry - hřebíky apod.) na větší průrazy nebo naschvály nestačí. Není nic lepšího než v neděli při návratu z výletu s rodinkou někde večer řešit asistenční službu.
Zkusil bych sadu ze starších modelů - bude to všechno stejné myslím (rozteče určitě a hever bude fungovat taky)

Nedávají to už skoro všechny automobilky - důvody jsou pouze finanční - proč dávat něco zadarmo když si to těch pár zájemců může dokoupit. Dálší důvod, třeba u škodovky to dělají i kvůli snížení podlahy a tím zvětšení kufru na těch jejich 600 litrů, které potřebuje každý vesničan v ČR.
Je to podobné jako když přišla většina aut ve střední třídě o víceprvkovou nápravu vzadu a můžou mi o dokonalosti naladění té tuhé tvrdit cokoliv, úspory až na prvním místě :mad:

U toyoty mají auris, corolla, verso v základu pouze sadu na opravu pneu (podle aktuálního ceníku). U versa je uveden příplatek 5100,-
Zajímavé jsou i rozdílné ceny za bezpečnostní balíček (vesta, trojúhelník, lékarnička, žárovky).
Všimněte si i příplatku za dnes oblíbenou bílou barvu u Aurisu třeba není..
Auris
Obrázek
Corolla
Obrázek
Verso
Obrázek
Corolla E9 1.6 92kw GTi Liftback -> ex
Corolla E10 1.3 55kw Xli Sedan - do 174 tkm benzín 6,7L/100km; poté LPG 8,5L/100km 1,5Kč/km ale jezdím svižněji :-)
Corolla E15 1.4 D4-D 66 kw Sol Sedan Obrázek
Uživatelský avatar
schimiGTi
Řidič
Příspěvky: 275
Registrován: ned 04.12.2005, 16:30
Bydliště: Náměšť

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od schimiGTi »

Na ventilky bych se taky vyprdnul, pokud neukazují kola odděleně, tak se to musí stejně zkontrolovat. Dělám to jednou za měsíc stejně z důvodu prevence a srovnání se změnou teplot prostředí (léto <-> zima je rozdíl klidně i 0,5 MPa).
Kontrolku lze umlčet i vyjmutím žárovky :idea: Tak to dělaly bazary třeba s airbagy :lol:
Corolla E9 1.6 92kw GTi Liftback -> ex
Corolla E10 1.3 55kw Xli Sedan - do 174 tkm benzín 6,7L/100km; poté LPG 8,5L/100km 1,5Kč/km ale jezdím svižněji :-)
Corolla E15 1.4 D4-D 66 kw Sol Sedan Obrázek
Uživatelský avatar
marceltokar
Manager Týmu
Příspěvky: 428
Registrován: čtv 06.02.2014, 10:25
Bydliště: Košice

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od marceltokar »

S tou lepiacou sadou máte pravdu. Na mojom bývalom picasse mi dva týždne po sebe, zakaždým v nedeľu poobede a na tom istom mieste odišli na pneumatikách ventily. Lepiaca sada je taký čas na hovno. Vtedy ešte neblo možné samozrejme zohnať niekoho na identifikáciu a odstránenie problému (výmena ventilku) - nedeľa poobede, hrádza na Zemplínskej Šírave aj v jednom aj v druhom prípade. Týpka ktorého sa mi podarilo kontaktovať z pumpy ktorá mala aj pneuservis ale samozrejme v nedeľu toto nerobia, a ktorý mi za 25 eur prišiel z domu ten ventilček vymeniť skoro trafilo keď som mu volal s tým istým problémom o dva týždne. Všetka česť, prišiel zas, strieskaný jak delo lebo mal syn prvé sväté prijímanie, ale spravil to. Ledva chodil, huba sa mu nezavrela ale ruky zlaté mu krásne behali. Vraj som mal z pekla šťastie, štandardne v nedeľu v Michalovciach by som nemal oficiálnou cestou šancu.
A pred dvoma rokmi nás manželka donútila ísť priamo na Silvestra ku Sobranciam na jednu rodinnú párty, vyrazili sme odtiaľ domov až okolo pol jedenástej večer. cestou domov sa mi videlo nejaké hlučné auto odzadu - v Michalovciach som už nevydržal a šiel sa na to kuknúť - z pneumatiky dym, šiel som len na ráfku 20km. Asistenčná služba ma poslala viete kam, dali mi len kontakt na tri servisy čo by mali mať pohotovosť. Do jedného sa mi podarilo dovolať prišiel týpek s odťahovkou, triezvy tiež nebol. Som mu po tretí raz vysvetloval že nechcem odťah, len vyriešiť defekt, respektíve vytiahnuť a nainštalovať rezervu (na picasse je rezerva v klietke pod autom, ja som sa v blate nechcel váľať v obleku). Dajak sa mu to nakoniec podarilo zatial čo sme s manželkou, synom a svokrou postávali v tej kose vonku. Akurát keď vybuchovali ohňostroje, tak sme sa pohli ďalej smerom na Košice. Mal som defekty dva - klinec a kus plechu prerazili gumu. Lepiaca sada zas naprd.
pastika
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: úte 31.12.2013, 23:28

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od pastika »

Tak dnes jsem si dal jako rezervu jedno kolo ze zimní sady,akorát musím v práci udělat upevňovací šroub který drží disk.
Uživatelský avatar
marceltokar
Manager Týmu
Příspěvky: 428
Registrován: čtv 06.02.2014, 10:25
Bydliště: Košice

Re: Nová Corolla - Vaše zkušenosti

Příspěvek od marceltokar »

Všimol som si že na ľavom zadnom kolese mi začína hrdzavieť to, no, neviem ako sa to volá, tuším je to brzdová čeľusť, v tom sú upevnené brzdové doštičky. Ľudia si práve toto zvyknú natierať na červeno. Len na jednom kolese. Auto má sedem mesiacov 12800km. Neni to na reklamačku? Na predchádzajúcich autách som si hrdzavenie tohto dielu nikdy nevšimol.
Odpovědět

Zpět na „Corolla“