Problémy se spotřebou oleje

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Trosku se ztracim v tom co se vlastne delalo, z ceho se to delalo a kolik to stalo a jestli je k tomu dokumentace tak jak bylo slibovano?!

A taky jestli z toho byly odvedeny dane :lol:
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

vloudil se mi šotek při nahrávání fotek na rajče a byly tam fotky starých ebayových pístů který stojej zahovno.Na motoru sou použity KS písty.
K tomu co a jak s autem se může vyjádřit majitel-celkově jak se kubrt ptá.
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
MATY 7g
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 22.10.2012, 10:23
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od MATY 7g »

Tak uz jsem klidnejsi.
Bylo to slozitejsi, motor byl nejdrive delany jinde, ale pak to Petr prevezl predelat ke Kaslovi, kde uz mel jeden motor. Ta motorarna kde to mel predtim to tak neumela...a asi opravdu ne...Petr rikal, ze byli komplikace a ta motorarna to udelala tak, ze jedna vlozka presahovala ven z bloku a kdyz jim to vratil na prebrouseni, tak jim pri ubrusovani te precnivajici vlozky ta vlozka praskla a museli objednavat novou...proto se to tak protahlo.
Nakonec to tedy bylo delano u Kasla, tak to se mi ulevilo.
Takze kvalita zarucena.
MATY 7g
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 22.10.2012, 10:23
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od MATY 7g »

Jinak nejak jim to tady na foru blbne, takze psat bez diakritiky a zprava se zobrazi. S diakritikou se tady ukaze jen prazdne pole...
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

jojo kaslovi to trva dyl ale max spokojenost a tady se secetlo vse dohromady-spatne odvedena prace v jedne motorarne a pak cas straveny u kasla navic a dohadovani se s motorarnou kdo spatne udelanou opravu zaplati...parada...motor co se delal ihned po tomhle do avensise si majitel odvezl do ctrnacti dnu od pristaveni auta....tak by to melo vypadat...
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Je tak tezke napsat zda je k tomu dokumentace tak jak bylo slibovano, seznam pouzitych dilu a jejich vyrobce?

Na jedne strane je inzetrat ktery neco slibuje a me zajima jestli je to pravda a zda na konci je vse tak jak ma byt. Auto jezdi to vime tak co zbytek?

Seznam puzitych dilu, vcetne vyrobce a cen? Fotodokumentace (konecna a ne kazdou chvili jina fotka). Jak je to se zarukou?


Kasl nebo nekdo od nej videl ten zmrvenej blok? Rad bych se s panem Kaslem o tom pobavil. Myslim, ze si to bude pamatovat .... Existuje fotka? Tohle by si totiz vyfotl snad kazdej, uz jen kvuli hadani se s motorarnou kde to zmrvili.

Jak se vyresila reklamace v motorarne kde to pokazili? Jaka je to motorarna? Vratila penize? Nebo si to platil dvakrat? Jendou ve spatne motorarne a pak u kasla?
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

vzhledem k tomu ze mi zacalo byt vyhrozovano likvidaci nehodlam vice uz nic nikdy tady na tomto foru resit,nemam to zapotrebi....
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Presne... je to vse totiz top sekret.. :-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Re: výběr oleje - mazací plán

Příspěvek od Kubrt »

Reklamu a jeste klamavou to jo. Ale postavit se k tomu jako chlap to ne. To radsi samej manevr a ve finale hlava v pisku ze pane Pstros?!
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Antimistrator
Site Admin
Příspěvky: 20
Registrován: pát 29.11.2013, 10:57

Re: Problémy se spotřebou oleje

Příspěvek od Antimistrator »

To je fakt, odštípl jsem to do samostatného tématu.
MATY 7g
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 22.10.2012, 10:23
Bydliště: České Budějovice

Re: Problémy se spotřebou oleje

Příspěvek od MATY 7g »

Petře a kdo dělal hlavu? Kasl?
MATY 7g
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 22.10.2012, 10:23
Bydliště: České Budějovice

Re: Problémy se spotřebou oleje

Příspěvek od MATY 7g »

Chlapi, zeptám se vás, když děláte hlavu na 1zz (otázka pro ty kteří to někdy a nebo víckrát dělali...) a měníte misky na vymezení ventilových vůlí...
Zeptám se, je možné aby ze dvou motorů, to znamená 32 misek...nepoužijete ani jednu?
Jakože ani jedna nikam rozměrově nesedí? Takže se koupí všech 16 nových... A cena za 1kus?
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: Problémy se spotřebou oleje

Příspěvek od Idaho »

MATY 7g píše:Chlapi, zeptám se vás, když děláte hlavu na 1zz (otázka pro ty kteří to někdy a nebo víckrát dělali...) a měníte misky na vymezení ventilových vůlí...
Zeptám se, je možné aby ze dvou motorů, to znamená 32 misek...nepoužijete ani jednu?
Jakože ani jedna nikam rozměrově nesedí? Takže se koupí všech 16 nových... A cena za 1kus?
tuším že cena je cca kolem 300/kus ale 100% ti to nepovím už sjem dlouho nekupoval ( mam zasobu ), mě osobne se zatím nestalo že bych z puvodních 16ks potřeboval koupit více jak 2nové, ale jak říkám to je tím že nejakou zasobu mam ( cca kolem 30ks ). Na druhou stranu hlavy když mi delá Kasl tak zdvihátka neměníme vubec - on zabrušuje ventily na míru. Vždy říká že by se měli po nejaké dobe zkontrolovat a doseřídit výměnou zdvihátek ale zatím jsem to delal na jediním motoru, na vsech ostatních to i po 20-30tis km v toleranci a není třeba menit vuli..
MATY 7g
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: pon 22.10.2012, 10:23
Bydliště: České Budějovice

Re: Problémy se spotřebou oleje

Příspěvek od MATY 7g »

A není divné, když nejde použít ani jedna ze 32 misek? A to je jasné, že ještě k tomu byla i jiná zásoba...a i kdyby ne, 32 je víc než dost na to aby nešla ani jedna použít. To smrdí :) :(
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Problémy se spotřebou oleje

Příspěvek od jarson »

mal by som s dovolenim taky dotaz.
Prave som sa dnes bavil s jednym znamym , ktory ma Carinu s motorom 4AFE a bol prave po servise , kde mu robili vymenu komplet gufier na ventiloch + rovnanie hlavy + kontrolu ventilovych voli. Na servis to dal preto, ze mu to zralo olej a mizla voda a udajne aj klepal ventil. Na tacho ma 320tis.km.
Problem je , ze po tomto servise mu olej mizne udajne este viac ako predtym. hovoril az o litroch ktore traz dolieva!!! Priznaky tiez pokracuju ako predtym - po zjazde z kopca bez plynu a nasledne po pridani plynu "dymova clona".
Je to mozne? v com sa mohla stat chyba? On to aj reklamoval, ale udajne co vedeli urobili a jedine mu odporucili ( a aj ojednali uz) vymenu ventilu , ktory je na hadici z hlavy do sania. Podla nich totiz ten olej je tadial nasavany do sania a nasledne do valcov kde sa spaluje a preto mizne. co vy na to?
Ja som mu teda nevedel co povedat, som z toho jelen.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Celica“