Zbytečné téma

Tlachání o všem - bez zaměření!
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Libor: Dobříš??? Tam je nějaká (motokárová) trať, na které jsi studoval "mou" jízdu??? Tak na té jsem nikdy nejel. Ale na těch x tratích, na kterých jsem jel, jsem vyrovnal, překonal nebo se těsně přiblížil rekordu kola (v letech 2004-2005), většinou během první návštěvy (za zcela náhodných podmínek ohledně počasí, gum atd.). A v těch videích jsou vidět některé riskantní situace (např. http://youtu.be/qX9Y6dQd6pE 0:47). To nemá nic společného s tím, jak rychlý ten člověk je. Hovořím o bezpečnosti.

Luke: Že nemáš ohledně těchto věcí odhad (tzn. když superzkušený borec, jako je Sabine, zajede čas x, nedokážeš říct přibližný horší čas y, do kterého se po přiměřené snaze ve stejném autě a za stejných okolností vejdeš), to není můj problém. 9:33,5 je DOSTATEČNĚ horší než 9:12,0 (o cca 4,25 %). Konkrétně Ty bys to zajel s prstem v nose, jak dostatečně dobře znám Tvé ježdění v TM a z videí v kárách na YouTube.
Naposledy upravil(a) Jakub Krčma dne stř 16.10.2013, 22:51, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

právě že na Dobříši žádná trať není. Mne stačilo když jsem na přechodu na náměstí ten za semafory směr Příbram začal brzdit,auto v protisměru také a pan dokonalý v previi mne říznul myškou tak v 70. Kdybych na ty lidi na přechodu nezatroubil tak jsi minimálně jednoho odvezl na PB sebou. Už tehdy jsem Honzovi říkal co jsi to za č!!!!!!. Jeho odpověď byla pokrčení rameny a "Krčma no...." ale ty jsi to jistě měl v rukou a jel z tvého pohledu naprosto bezpečně jako dobrý řidič. Možná Ti to ostatní žerou ale mne tahle zkušenost stačila..
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Ale tady nejde o to, ze nemam odhad. Tady jde o to, ze odhady nedelam.
Ja to resim praxi, prijdu na okruh, podivam se na parametry auta, podivam se na cem je obute, svezu se, zjistim, jak se chova na limitu.
Pak se seznamim s trati, zjistim, kde delam chyby a zkusim je napravit.
A pak reknu, jo pod 10minut bych to mohl dat, kdyz budu mit na to koule a stesti.
Ne, ze od klavesnice vypalim totalni vycuc z prstu, bez cehokoliv.
Ja nejsem teoretik, nikdy nebudu. Ja proste sednu do te motokary, nebo auta a zkousim a pak se uvidi, na co mam a na co ne.
Ano me jezdeni na motokarach muzes dost dobre znat z videi, ale v praxi je to taky uplne neco jineho...no a jezdeni v TM? Dost dobre jsi studoval moje jezdeni v TM...to mne opravdu rozesmalo :))
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Luke_Luke píše:Libor: ten typek je blazen(mysleno v dobrem), libi se mi jak jezdi a znam ho z vice reportazi(podle tech rukavic), muzes o nem napsat neco vice?

Treba tady jak si dava to RCZ...
http://www.youtube.com/watch?v=6UbigJV7fBg
jo,znám ho osobně velice dobře. Je to dovozce tlumiču a brzd XYZ do ČR. Jinak stránky www.typer.cz příští rok se s ním na víkend NN chystám.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

libor12 píše:právě že na Dobříši žádná trať není. Mne stačilo když jsem na přechodu na náměstí ten za semafory směr Příbram začal brzdit,auto v protisměru také a pan dokonalý v previi mne říznul myškou tak v 70. Kdybych na ty lidi na přechodu nezatroubil tak jsi minimálně jednoho odvezl na PB sebou. Už tehdy jsem Honzovi říkal co jsi to za č!!!!!!. Jeho odpověď byla pokrčení rameny a "Krčma no...." ale ty jsi to jistě měl v rukou a jel z tvého pohledu naprosto bezpečně jako dobrý řidič. Možná Ti to ostatní žerou ale mne tahle zkušenost stačila..
Tak to je nějaké HODNĚ zvláštní. V Dobříši jsem za Idahem byl celkově doslova několikrát (ani nevím, jestli vůbec někdy z toho v Previi). Kdy to jako mělo být? Previi mám cca od května 2008 a v Rožmitále jsem cca od přelomu srpen/září 2010 (kdy už Idaho v Dobříši nebyl). Předtím (když jsem ještě bydlel v Praze) si nedokážu představit, proč bych jel v Dobříši od Idaha (který tam byl hned u kraje směrem na Prahu) dál od Prahy až na náměstí, natož dokonce skrz náměstí rovně (směrem na Příbram) místo vpravo do nějakého obchodu, bankomatu apod. Upřesni mi to (případně Idaho). Vůbec netuším. Jediné, co by ohledně nějakého takového předjetí přicházelo v úvahu (hypoteticky), by byla nějaká záměrná srandička ohledně Vás, kde chodci nebyli v žádném reálném ohrožení. Že bych někoho srazil na přechodu, nebýt Tvého troubení, to je každopádně zcela vyloučeno. Nespoléhám se při jízdě nikdy ani na navigátora (na místě spolujezdce), natož na asistenci řidičů jiných vozidel. Update: Jediná vzpomínka, kterou mám v souvislosti s náměstím v Dobříši, je taková, že jsem tam jednou v noci při cestě z Prahy do Rožmitálu vybíral prachy z bankomatu. Ale to už tam dávno Idaho nebyl.

Luke: Kdysi jsi mi říkal nějaké časy z TM a někdy jsme se i potkali online. Rozhodně dokážeš jet dostatečně precizně na tu půlku mezi Sabine a Jeremy, o tom nemám žádnou pochybnost (a Ty bys neměl mít taky - 4,25 % není malá rezerva - profíci jezdí v 1 %). A NN je taková "tekoucí" trať, že se tam nechají zajíždět konzistentně velmi podobné časy (i přes tu velkou délku okruhu v několika sekundách). Kdyby to byla trať typu rovinka - prudká zatáčka - rovinka - prudká zatáčka..., mohlo by to být proměnlivější (a taky by tam byl mnohem větší problém s brzdami/gumami). Tvá chyba spočívá v tom, že jen kvůli tomu, že sám neděláš odhady, nebereš v úvahu orientační zkušenost ze simu atd., tak automaticky předpokládáš, že ani nikdo jiný nemůže cca OK odhady dělat (ať už čistě na základě čísel (nejlepší jezdec zajede čas x, já tudíž alespoň x * n) nebo s nějakou podpůrnou zkušeností ze simu - zvláště za okolností, že je to zkušenost s nesrovnatelně náročnějším/rychlejším vozidlem (čas něco kolem 6 minut - musel bych se mrknout, je to x let)).
Naposledy upravil(a) Jakub Krčma dne úte 22.10.2013, 06:15, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Hele na kompu zajedu cokoliv v uvozovkach. Ale jak na mne zacne pusobit pretizeni, géčka, vibrace, nervozita, vitr...najednou to ve skutecnosti tak rychle neni a schopnosti jsou jinde. Ani v nejlepsim snu bych netvrdil, ze dokazu jezdit lepe nez Jeremy, ktery jezdil na vice tratich a ridil vice aut, nez o jakych se mi muze zdat. Tvrdit(od klavesnice), ze budu rychlejsi nez on je silenost :) Ikdyby nemel talent, ma obrovske zkusenosti a setkal se s nejedim zavodnikem a instruktorem vcetne Stiga, kteri jeho moznosti uz nekolikrat zlepsili skolenim a ukazkami jizdy :)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

To je právě jen teorie (že by na tom měl být dobře, když jel v tolika autech a na tolika tratích, setkal se s mnoha super jezdci, včetně x mistrů světa atd.)... V praxi (TEHDY) zajel PROPASTNĚ horší čas než Sabine. Je to jako zajet 60 s nebo 65,1 s. Ať už v motokárách či kdekoli jinde (F1, rally...) je to šílený rozdíl. Jakýkoli rozumný závodník toto musí potvrdit. Jo, kdyby ona měla super sucho atd. a on měl déšť atd., to by bylo jiné. Jenže tak to právě nebylo, pročež mu taky řekla, že je to shit a ona to zajede v dodávce. :)

A ohledně kompu je to přesně naopak (alespoň u mě). Na kompu houno vidim (prostorový vnímání - tedy bez 3D brýlí apod.), houno slyšim (ohledně reálnejch zvuků gum atd.) a houno cítim celým tělem. V reálu se mi jezdí mnohem líp (a jsem konzistentnější - třeba 3 kola v řadě ve 100 ms od osobáku). Navíc ten Jaguár má přetížení zcela standardní. To samé vibrace či vítr.
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Příspěvek od m5t »

Luka dej si dvě .... :huh:
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

toz Miro, doval dame taky po kalisku, ne? :-)))))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

m5t: Ty s nim nechces diskutovat, tak nediskutuj :)
Ja mam na neho svuj nazor, ale diskuze muze bezet dale :)
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

:lol: :lol: :lol:

BTW: Nikdy se s nikým nesázejte naslepo. Na netu jsem čistě náhodou potkal už pár mistrů republiky atd.
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Příspěvek od m5t »

Luke_Luke píše:m5t: Ty s nim nechces diskutovat, tak nediskutuj :)
Ja mam na neho svuj nazor, ale diskuze muze bezet dale :)
To není diskuse ale zasírání vlákna, na minulé stránce toho na odreagování moc nebylo ,tak to vypadá i v ostatních vláknech, bohužel nový příspěvek nehlásí před otevřením vlákna "tuto je pič... Jakuba a spol", založte si kategorii Krčmoviny a tam si tlachejte do aleluja :wink:
Naposledy upravil(a) m5t dne stř 16.10.2013, 17:22, celkem upraveno 1 x.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Luke: Radši to utneme, ještě Tě kvůli komunikaci se mnou začnou nesnášet... :-)
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Příspěvek od m5t »

Díky :thumbsup: :)
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

Naopak. Tady a jen tady si tlachejte jak chcete. Ale v jiných vláknech pouze k tématu a spíš kratší než delší příspěvky.
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Odpovědět

Zpět na „Pavlačová plenárka“