Denni sviceni misto mlhovky

vše ohledně modelové řady Carina
pepa559
Člen Týmu
Příspěvky: 69
Registrován: pon 13.10.2008, 12:14
Bydliště: Brno

Denni sviceni misto mlhovky

Příspěvek od pepa559 »

Nezkousel jste nekdo dat na predfaceliftovou Carinu misto prednich mlhovek svetla pro denni sviceni? Rozbili mi na parkovisti pravou mlhovku, tak resim, jestli ji koupit novou nebo jestli jsou svetla pro denni sviceni primereneho tvaru, ktera budou pasovat do stavajiciho otvoru.
Naposledy upravil(a) pepa559 dne čtv 28.06.2012, 12:19, celkem upraveno 3 x.
michalkr
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: stř 06.08.2008, 08:30

Příspěvek od michalkr »

já měl podobný problém a protože mlhovky jsou docela drahé, tak jsem si pořídil světla pro denní svícení ve stejných rozměrech (500,-kč) a dal je tam. Je fakt, že když jedu, tak mi svítí obrysovky, ale to mi nevadí. Jsem naprosto spokojen. A jako mlhovky sloužej taky dobře ;-)
michalkr
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: stř 06.08.2008, 08:30

Příspěvek od michalkr »

co se týká upevnění, tak na rámeček v nemž je mlhovka jsem navařil ze zadu pásek s otvorem a na něm mám svítilnu přišroubovanou
pepa559
Člen Týmu
Příspěvky: 69
Registrován: pon 13.10.2008, 12:14
Bydliště: Brno

Příspěvek od pepa559 »

Dik za pozitivni zpravu. Nemas nahodou link na to svetlo nebo nevis alespon znacku? Ona ma totiz ta mlhovka takovy blby lichobeznikovy tvar s jednim zkosenym rohem, takze zadne odpovidajici svetlo nemohu najit
Obrázek

Uploaded with ImageShack.us
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

michalkr píše: ...je fakt, že když jedu, tak mi svítí obrysovky, ale to mi nevadí...
Ale až Tě zastavěj' poliši a budou to chtít na místě odstranit nebo odjezd na nejbližší STK, tak se budeš divit :)
On je to sice trošku nesmysl, nicméně ty obrysovky jsou prostě v zákoně zakázaný. Nicméně přepojit to je snad otázka pár minut, ne....?

Jinak hlasuju pro zachování mlhovek a denní dát vedle. Čas od času se totiž hoděj.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stan »

Jimmi píše:[
Jinak hlasuju pro zachování mlhovek a denní dát vedle. Čas od času se totiž hoděj.
Dneska odpo jdu montovat LEDkový denní svícení. Sehnal sem jakýsi za 1650 od autoelektrikářa a sednou docela dobře mezi mlhovku a SPZ. Jak to bude hotový (snad večer) nahodim fotky. (Včetně té slibované loketní opěrky s tunelem :-))
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
pepa559
Člen Týmu
Příspěvky: 69
Registrován: pon 13.10.2008, 12:14
Bydliště: Brno

Příspěvek od pepa559 »

Zapojit denni sviceni pres rele umim, nezakonne provokovat nechci. Co se tyka zachovani mlhovek a denniho sviceni vedle, nejsem proti, ale mlhovky roznu tak trikrat za rok, takze mi neprijdou jako uplne potrebna vec. Kazdopadne, pokud byste nekdo mel doma pravou predni mlhovku na prodej, koupim.
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stan »

Tak tady je foto toho, co sem minulej týden instaloval. Fungujou perfektně, "+" drát jsem dal přímo k baterce, "-" na nejbližší kostřící řroub pod hlavním světlometem a vypínací drát jsem hodil k napájení parkovaček. Zapíná a vypíná to, přesně jak má.

Obrázek
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Stan píše: "+" drát jsem dal přímo k baterce
A pojistku máš kde......?

Jinak si dej pozor, abys měl ta denní světla dostatečně daleko od sebe. Je na to přesný předpis a až na to poliši přídou, bude zle 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stan »

Jimmi píše:
Stan píše: "+" drát jsem dal přímo k baterce
A pojistku máš kde......?

Jinak si dej pozor, abys měl ta denní světla dostatečně daleko od sebe. Je na to přesný předpis a až na to poliši přídou, bude zle 8)
Neboj neboj. Pojistka je v pouzdře na plusovým káblu, vodotěsnej modul zapínání je přilepenej a přišroubovanej ke karoserii za nárazníkem a světla jsou přesně jak mají být. Vzdálenost vnitřních okrajů od sebe není menší jak 600mm a vzdálenost od krajů auta a od země taky v pořádku :-D
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmaxxx »

Stan píše: Neboj neboj. Pojistka je v pouzdře na plusovým káblu, vodotěsnej modul zapínání je přilepenej a přišroubovanej ke karoserii za nárazníkem a světla jsou přesně jak mají být. Vzdálenost vnitřních okrajů od sebe není menší jak 600mm a vzdálenost od krajů auta a od země taky v pořádku :-D
:thumbsup: :thumbsup: Já se ke svým ještě nedostal. Lemplovina - už je mám dva měsíce ve skříni.
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 605
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Připojení denního svícení

Příspěvek od GammaRay »

Stan píše:... "+" drát jsem dal přímo k baterce, "-" na nejbližší kostřící šroub pod hlavním světlometem a vypínací drát jsem hodil k napájení parkovaček. Zapíná a vypíná to, přesně jak má.
No, nejsem elektrikář, ale pokud by to takto bylo zapojeno, tak to přeci svítí pořád a vypne se to jen při zapnutí parkovaček. Ten "+" drát musí být přece připojený někde, kam jde proud jen při zapnutém zapalování, ne? Kam přesně jsi to, prosím, zapojil? Ptám se, protože jsem si pořídil tyhle:
http://www.ledvyrobky.cz/autolekarna/es ... -Zahla-649
a čeká mě montáž a ten "+" drát je jediné, co nevím, kam připíchnout :-). Díky.
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Připojení denního svícení

Příspěvek od zmaxxx »

GammaRay píše:
Stan píše:... "+" drát jsem dal přímo k baterce, "-" na nejbližší kostřící šroub pod hlavním světlometem a vypínací drát jsem hodil k napájení parkovaček. Zapíná a vypíná to, přesně jak má.
No, nejsem elektrikář, ale pokud by to takto bylo zapojeno, tak to přeci svítí pořád a vypne se to jen při zapnutí parkovaček. Ten "+" drát musí být přece připojený někde, kam jde proud jen při zapnutém zapalování, ne? Kam přesně jsi to, prosím, zapojil? Ptám se, protože jsem si pořídil tyhle:
http://www.ledvyrobky.cz/autolekarna/es ... -Zahla-649
a čeká mě montáž a ten "+" drát je jediné, co nevím, kam připíchnout :-). Díky.
Většinou je to tak, ře si elektronika hlídá zvýšení napětí (12,5 -> 15V po nastartování), a v ten okamžik spínají. "+" je tedy opravdu přímo na baterii, černý na kostru a žlutý na parkovačku.
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 605
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Nad 12,5V

Příspěvek od GammaRay »

Aha, tak to je zajímavá informace :shock:, díky. No, uvidím, jak se na to bude tvářit elektronika v mých světlech :wink:
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmaxxx »

Mají to i na stránkách (já mám spínání/krabičku zvlášť):
"Tato denní světla mají integrovanou elektroniku již vevnitř každé svítilny, při otočení klíčku se světla rozsvítí a při sepnutí potkávacích světel zhasnou.". Pravda je, že o spínání napětím tam nemají ani slovo... :roll:

Vyzkoušej si to nejdřív před finální montáží. Sundavat nárazník, světla,... a pak to rozebírat znovu je to docela "voser". Good luck.
Odpovědět

Zpět na „Carina“