Jake skody muze napachat - Kurovec - muze se stat i jinde!

Tlachání o všem - bez zaměření!
Odpovědět
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Myfune píše:Kubo trápí mě jedna otázka. Když máš v popisu tolik aut, jakou mají barvu? :-)
kuba je náhodou fajn :)

Pokud si pamatuji, previe je červená, corolla je v současnosti "thunder gray" ( aspon doufám že se ten zločinec co mi tenkrát míchal barvu nesekl - Krkovička jeden ). Lexus byl jeden tmave šedý ( ted si nejsem jistý je stále zde na foru )a druhý byl stříbrný s decentním tuningem ve stylu lampy zaseklé v zadním kufru :)

v současné době dráždí naši bílou fiestu, protože previe je odstavena na trosku větší zásahy na motoru, podvozku a karoserii.
Naposledy upravil(a) Idaho dne úte 17.09.2013, 21:59, celkem upraveno 1 x.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

skoda, ja myslel, z s nim bude vetsi legrace.. :-))))
Back in Czech.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Idaho: Biscuit musí dát bacha, abych mu neprovedl nějakou neobjednanou úpravu na Lice (jestli si to pamatuju správně, co mu tam u Tebe stojí či stálo za vyhekl), např. tradiční vyčištění registračních značek (které už jsem mu u Tebe možná někdy dělal). :-) BTW: Doufám, že Previa neni u Tebe "odstavená na trosku", to by mě zarmoutilo. :-) :-) :-)

Dudes (all): Vzhledem k tomu, že jsem se to o tom TAK velkém vlivu barvy na teplotu v interiéru dozvěděl až nedávno v souvislosti s researchem ohledně klimatizace, fólií a ostatních zdejších skopičovin, nebyl tím zatím žádný můj nákup auta ovlivněn. Nicméně, čistě shodou okolností, 4 z aut, která jsem vlastnil nebo provozoval, byla šedá či stříbrná. Jinak tam je tmavě rudá, bílá, zelenomodrá, akvamarínová, modrá a blíže nepopsatelná/nezapamatovatelná (u Ayga).

Luke: Trochu se v tom zrychlení Tvého Risu porýpám a dám vědět. Jde o to, že velká část aut má např. 90 % Mmax už při relativně nízkých otáčkách. Takže bych se ani nedivil, kdyby zrychlení při např. 70 km/h na pětku bylo v Tvém autě srovnatelné či dokonce lepší než při např. 140 km/h. Člověk se strašně nechá pocitově ovlivnit tím zvukem při vytočeném motoru - to i 50 koní zní brutálněji než Porsche při 2 000 otáčkách. Nejlepší by prostě bylo, kdybys vzal Aurise někam na rovinu ( :-) ) a projel bys na pětku (plyn pevně na dorazu) od 50 do 150 rychloměr (či více, dle libosti), přičemž bys tím GO-DO-PRD natočil rychloměr (ne při držení v ruce, ale nějak upevněno). Pak by se to video dalo decentně zanaly(i)zovat a byli bychom moudřejší i bez složitých výpočtů a odhadování ztrát a odporů. Pěkně si tu cestu do "Německa" či na "letiště" na měření užij. :-) BTW: V rámci určitého rychlostního stupně je běžně zrychlení nejvyšší na nejvyšším krouťáku či při nižších otáčkách, ale, samozřejmě, při stejné rychlosti vozidla je vyšší zrychlení na nižší rychlostní stupně i přes "slabší" (ale výkonnější) vyšší otáčky... Je mi jasné, že to víš, ale "cvičně"... :-) Ale nejdůležitější je tento princip ((c) 2013 Jakub Krčma :-) ): Otáčky, při kterých má motor NA SETRVAČNÍKU nejvyšší točivý moment, kvůli proměnlivosti odporů a ztrát téměř nikdy PŘESNĚ neodpovídají otáčkám, při kterých u daného rychlostního stupně a) má vozidlo nejvyšší zrychlení anebo b) se na zem přenáší nejvyšší hnací síla, ale vždy PŘESNĚ odpovídají otáčkám, při kterých je NA SETRVAČNÍKU nejprudší nárůst výkonu. Proto třeba ani na jedničku, dvojku či trojku (natož výše) nemusíš naměřit nejvyšší akceleraci přesně při Mmax.
Naposledy upravil(a) Jakub Krčma dne stř 18.09.2013, 05:02, celkem upraveno 8 x.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Jakube, neboj, brzy se na ní dostane :) když vidím jak trápíš Fisku ( :D chuderka, minule si stežovala, že ji nedáš ani pořádne napapat jak furt jezdíš na spotřebu :D ) tak se budu snažit at je prevka co nejdříve hotová :)
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

:-)
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Ty registračky jsem Ti (nebo někomu u Idaha v dílně s podobnym autem) už před nějakym tim rokem z vlastní iniciativy vyčistil (říkají mi Viktor), s tím už teď nic neudělám... :-)
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Jakub Krčma píše:Ty registračky jsem Ti (nebo někomu u Idaha v dílně s podobnym autem) už před nějakym tim rokem z vlastní iniciativy vyčistil (říkají mi Viktor), s tím už teď nic neudělám... :-)
???? absolutně si ted nevybavuji o čem je řeč :D asi sem mimo, a nekdo nám tam chodí bez našeho vědomí tepovat auta zálazníků...
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Biscuit: Tak to bylo auto někoho jinýho. Ovšem, vzhledem k tomu, v jakym bylo to auto a ty sundaný registračky stavu (všechno zaflákaný jak po rally v Africe), by se určitě nezlobil... :-)
Naposledy upravil(a) Jakub Krčma dne stř 18.09.2013, 04:50, celkem upraveno 1 x.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

No, tak na to bych samozřejmě jen tak z pr.ele nehrabal...
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

Tfuj začíná se to tu pěkně zvrhat. Místo toho aby jsme se tu Kubovi posmívali, tak mu tu za chvíli budeme aplaudovat ne? :twisted: Ale to doufám admin vyhodnotí jako OT a udělí alespoň ban. :lol:
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Kdo dobře rozumí alespoň základním principům ohledně parametrů výkonnosti/spotřeby aut a přečte si všechny mé zdejší relevantní spory, ten snadno pozná, na čí straně je většina pravdy. To je pro mě dostatečně uspokojivé, aplaudování ani posmívání na tom nic nezmění.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Je lepsi byt bohaty, zdravy a spokojeny, nez chudy, nasrany a nemocny. :-D
Back in Czech.
Jakub Krčma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2070
Registrován: ned 24.09.2006, 15:49

Příspěvek od Jakub Krčma »

Biscuit: Někoho baví jezdit, někoho baví o ježdění přemýšlet a dělat související výpočty, někoho baví obojí. Patřím do té poslední skupiny...
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Ne Jakube ... ty nepatris do skupiny.... Ty jsi svebytna entita.. :-) Nebo to byla zbytnela prostata? :-) No, kazdopadne je to uz hodne off topic.. :-))))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Už jste kluci skončili.......?

Já jen abych to mohl konečně celé smazat
8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Odpovědět

Zpět na „Pavlačová plenárka“