Výfuková soustava 1ZZ motor

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Sudy
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23.07.2013, 08:40

Výfuková soustava 1ZZ motor

Příspěvek od Sudy »

Zdravím,

Vlastním Toyotu Celicu 1.8 vvt-i. Chtěl bych trošku více zvýraznit zvuk motoru. Sportovní tlumiče a sady stojí docela dost peněz a tak mě s kámošem napadlo, že bychom zkusili vyříznout zadní tlumič výfuku (ten velký). Jenže se bojím, že je to blbý nápad a že to bude potom až moc řvát. Proto bych chtěl poprosit o radu, jak upravit výfukový systém za účelem lepšího a hlasitějšího zvuku a zároveň nebudit celé sídliště při 2 000 ot/min .

Děkuji :twisted:
S vysokým výkonem jsi rychlý na rovince, s nízkou hmotností jsi rychlý všude! C.C
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

mala dirka cca 0.5 mm ve vyfukove trubce? :-) Postupnym zvetsovanim muzes ladit zvuk.. :-))))))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

aczasa píše:mala dirka cca 0.5 mm ve vyfukove trubce? :-) Postupnym zvetsovanim muzes ladit zvuk.. :-))))))
Super návod :D :D :D
Sada vrtáků a můžeš ladit.........

Ale vážně - každý neadekvátní zásah do výfukové soustavy je blbý nápad....
Motor je nastaven na určitý odpor výfuku, průtok vzdušniny, cokoliv neodborně změníš, bude mít negativní vliv na výkon i spotřebu.
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Je i neni to pravda v urcitem priblizeni... :-) Dvoutaktni motory jiste super, velmi dulezite pravidlo, bezne ctyrtaktni uz tak moc ne... Pokud vezmu v uvahu, ze nahradim data lambda sondy, tak mohu udelat beztrestne (pro vykon motoru a spotrebu) lepsi sluzbu.... Je malinko polemicke jak to delat, ale jiste bychom nasli spolecny konsenzus, ze od druheho tlumice (katu) mohu delat ckokoliv s vyfukem, protoze to jiz nema na odpor a prutok vlastne zadny vliv...
Koneckoncu Ladeny vyfuk se to nejmenuje protoze by to nekdo ladil jinak nez akusticky pro auto.. :-) A jak znamo, rezonance, vzyseni a snizeni tonu je pouze hra s pistalou...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Sudy
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23.07.2013, 08:40

Příspěvek od Sudy »

Taky si myslím, že když to udělám za Catem :-), kvuli kterému mi stejně pořád svítí kontrolka motoru ( snížená účinost katalizátoru ), by nemuselo mít nějaký brutální vliv na výkon a spotřebu.

Ale chci se právě poradit :-)
S vysokým výkonem jsi rychlý na rovince, s nízkou hmotností jsi rychlý všude! C.C
Uživatelský avatar
Sudy
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23.07.2013, 08:40

Příspěvek od Sudy »

Nebo jestli mi doporučíte jaký zadní tlumič výfuku koupit?
S vysokým výkonem jsi rychlý na rovince, s nízkou hmotností jsi rychlý všude! C.C
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

sundej celej zadni tlumic, pak to dela slusnej bordel :D a az te bude bolet hlava, tak ho dej zase zpet, usetris cas i penize :lol:
Celica ZZT230, 2000, black
Uživatelský avatar
Sudy
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23.07.2013, 08:40

Příspěvek od Sudy »

Takže když bych vyřiznul zadni tlumič a nechal tam jen rouru tak to bude delat fakt brutalní bordel? :D :D hmm tak to nechi takže du hledat tlumiče :-D
S vysokým výkonem jsi rychlý na rovince, s nízkou hmotností jsi rychlý všude! C.C
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Jak rikam, zkus i malou dirku... umi toho hodne.. :-) Levne, funkcni.
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Sudy
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23.07.2013, 08:40

Příspěvek od Sudy »

A kam konkrétně bys jí dal?

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/ ... 8709_n.jpg


a bojím se že když do toho vyvrtám dirku tak se bude sama postupně zvětšovat :-)
S vysokým výkonem jsi rychlý na rovince, s nízkou hmotností jsi rychlý všude! C.C
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

Celica ZZT230, 2000, black
Uživatelský avatar
Sudy
Člen Týmu
Příspěvky: 71
Registrován: úte 23.07.2013, 08:40

Příspěvek od Sudy »

No čekal jsem to horší :) Tohle není zas tak špatný na tom prvním videu se mi ten zvuk líbí :-)
S vysokým výkonem jsi rychlý na rovince, s nízkou hmotností jsi rychlý všude! C.C
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

aczasa píše:Je i neni to pravda v urcitem priblizeni... :-)
No já bych o tom dost polemizoval, ale to asi není předmětem tohoto topicu a nechci se pouštět do žádných spekulací. Pro mě je prioritou, aby motor byl v perfektním stavu a fungoval tak, jak byl navržen. Oni ti vývojáři asi nebudou hlupáci a věděli, co a proč kam dávají a jak to má fungovat. A i toto úsilí stojí dost námahy a peněz.

To Sudy: pokud už chceš nějaký zvukový efekt, kup si laděný výfuk vyráběný přímo pro celicu od nějaké renomované firmy. Na netu najdeš spoustu možností. Já mám Ragazzoni a podle mě je to tak hranice zvukového efektu. Ono jet někdy třeba 500 km se řvoucím výfukem není zrovna to pravé ořechové!!!!
Uživatelský avatar
Mattyno
Manager Týmu
Příspěvky: 456
Registrován: ned 07.12.2008, 11:40
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mattyno »

Na japonce jedině japonský výfuk!
Věšinou k tomu přibalí i sillencer, který nasadíš během 5 sekund a který ten zvuk výrazně ztiší.
RX7 FD single GT35R, street port, RA super seals, cca 450 HP
RX8 stock 238 HP
RX8 RHD JDM 238 HP, in progress
Celica ST185, CP, EAGLE, now in progress, cca 0 HP
A6 Allroad stock 180 HP
Bravo 1.4 electric windows, cca 40 HP
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od destabilizator »

Mattyno píše:Na japonce jedině japonský výfuk!
Věšinou k tomu přibalí i sillencer, který nasadíš během 5 sekund a který ten zvuk výrazně ztiší.
Kazuma! :D
(¨ `v´ ¨)
.`·.¸.·´
¸.·´¸.·´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´ Toyota Celica T23 TS Lambo Style Door
You know you own Celica when you roll into lift and have to say to the passengers SORRY I CAN'T HEAR YOU OVER THE SOUND OF HOW AWESOME MY ENGINE IS.
Odpovědět

Zpět na „Celica“