Lambda sonda - toyota celica 1,6 sti 1991

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
tyler11
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pon 03.06.2013, 20:10

Lambda sonda - toyota celica 1,6 sti 1991

Příspěvek od tyler11 »

Zdravíčko, mám tu taký problém, Vlastním toyotu celicu 1,6 sti, typ motora 4A, ročník 1991. Svieti mi lambda sonda, má vyššiu spotrebu. Rozobral som to, na konektore od motora mám 4 kábliky : hnedý, ružový, biely, čierno-žltý, na lambde sú : čierny,čierny, biely, modrý. Predchádzajúci majiteľ mi ukazoval dieravú časť výfuku predtým, že to vymenil, vložil do neho tú lambdu a začala svietiť. Motor všetko OK, akurát po naštartovaní má okolo 2000otáčok kým sa nezohreje, potom je to OK a na trojke nejde ako má ísť,...Domnievam sa, že to je len zle napajkované ( keď s ňou zahrkám, počuť trošku niečo vnútri, má to tak byť? či lambda je poškodená? ), preto by som chcel zistiť, či je lambda zlá a treba ju vymeniť, alebo je len zle zapojená : Nevie mi niekto poradiť, ako to zapojiť? na fórku som sa dočítal, že lambda je s vyhrievaním, že čierno-žltý by mal byť signál, hnedý kostra signálu a zvyšné dva vyhrievanie.
Uživatelský avatar
Floyd
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: pon 29.01.2007, 19:51
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Floyd »

Ahoj,
resil jsem stejny problem. Pokud v lambde uvnitr neco hrka, urco je poskozena a je treba ji vymenit. Bylo to poznat na vykonu i spotrebe.

Taky jsem napajel UNI lambdu na puvodni konektor, ale s barvami Ti ted neporadim, dostanu se k autu az pres vikend, ale pokud bys to mel napojene spatne, myslim, ze bys ani nenastartoval...takto tam lambda sice "je" , ale nefunguje jak ma..

Jinak otacky kolem 2000 jsou ok, po zahrati by mely byt kolem 900
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

jak známo z historie japonec s němcem si nerozumí. Tudíž ani německa lambda si nebude povídat s japonskou řídící jednotkou. Lambda sondu výměn za denso a vše bude fungovat jak má.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Floyd
Řidič
Příspěvky: 167
Registrován: pon 29.01.2007, 19:51
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Floyd »

Nasel jsem v PC par fotek z vymeny. Jednoduse jen odstrihnes puvodni konektor a postupne napojis kabely podle barev a tepelne zaletujes (horkovzdusna pistol apod..)

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2182
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Příspěvek od jarson »

ak kupis denso, farby kablov by ti mali pasovat - toyota pouziva denso v prvovyrobe ( teda aspon pokial viem - mozem sa mylit pravdaze).
pripadne by ti mohlo pomoct toto:
http://www.michal-imre.sk/news/ako-prac ... da-v-aute/
( odstavec o stvorvodicovych sondach)
ale v prvom rade by mal byt asi v krabici navod, alebo nie ? neviem, este som nemenil a keby som aj menil, moja sa dodava rovno s konektorom , teda iba zapojim a hotovo. Žiadne hranie s kablikmi.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
tyler11
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pon 03.06.2013, 20:10

Příspěvek od tyler11 »

Hrká, takže najlepšie bude asi ju vymeniť, táto by mala byť s inej celicky toho istého druhu. Výkon má v pohode, otáčky tak ako píšeš naštartovaná okolo 2000 a za chvíľu klesne okolo 1000, myslel som, že to je sondou, ale keď píšeš, tak v pohode. Akurát tá spotreba vychádza trošku vyššie...
Floyd : presne takú mám, aj tie kábliky tam sú - modrý,biely, 2x čierny. Pozrel by si mi prosím keĎ budeš mať prístupné auto ako to máš zapojené? a nemal som to kupované nové, chlap ju menil, ale z inej celice...a ešte jednu by mal mať, vravel mi nech si po ňu pôjdem tak to skúsim zapojiť a ak nepôjde, pôjdem po tú druhú, a ak nie, tak novú no...Zatiaľ vďaka aj tak
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2182
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Příspěvek od jarson »

medzi nami, po starte motor ide bez sondy. Ta ozije az ked sa zahreje. Takze otacky po starte s tym vela nemaju spolocneho. Tu dava RJ tak ci tak bohatu zmes.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
tyler11
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pon 03.06.2013, 20:10

Příspěvek od tyler11 »

Hej, to som tiež niekde čítal o vyhrievaných lambdách, ale mám s tým problém prvýkrát a prvýkrát to robím, tak radšej eliminujem chyby, že sa spýtam skúsenejších :)
Odpovědět

Zpět na „Celica“