ABS

vše ohledně modelové řady Celica
Joey
Manager Týmu
Příspěvky: 318
Registrován: čtv 05.08.2010, 21:32

Příspěvek od Joey »

Prosím o radu, jakým způsobem lze opatřit náhradu čidla ABS předního kola Celicy 5g. Děkuji

Aktuální cena nového v Toyotě je 5080,- Kč :roll:
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

vrakoviště---> <-> <---- asb čidla jsou zvláštní matroš, extra sortiment... jako knock sensor :-) VIP položky
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Joey
Manager Týmu
Příspěvky: 318
Registrován: čtv 05.08.2010, 21:32

Příspěvek od Joey »

Je to tak... navíc to komplikuje ta demontáž... nedestruktivní
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

ja som dal ABS do zumpy. To ABS co je na celice navrhoval este Mojzis spolu s 10 prikazaniami, ale to vie len malokto. Radsej bez ako s gumenym ABS.
Obrázek
Uživatelský avatar
Hug0
Věčnej rejpal
Příspěvky: 568
Registrován: pon 31.08.2009, 21:29
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hug0 »

stenky píše:ja som dal ABS do zumpy. To ABS co je na celice navrhoval este Mojzis spolu s 10 prikazaniami, ale to vie len malokto. Radsej bez ako s gumenym ABS.
:D :D :D to si napsal moc hezky.. taky mi nefunguje a vubec mi nechybi :D

Joe_y jelikoz ty jezdis jen kdyz je teplo a sucho a zameteny silnice tak si myslim ze bys ho taky ozelil :lol:
Today:
KTM 625 SMC - for fun :)
BMW e46 coupe - daily fun :)
ex. Toyota Celica 2.0 GT st202 - sold :(
ex. Toyota Celica 2.0 GTi - burned :(
ex. Toyota Celica 1.6 STi - crashed :(

http://www.sportovnivozy.cz
Uživatelský avatar
kracken
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: sob 12.09.2009, 20:09
Bydliště: SK - Bratislava

Příspěvek od kracken »

Hugo,
myslim, ze toto Joey zhana na Carlosa a ten asi bude mat ine vyuzitie.. t.j. aj v zime, pokial som v obraze.. :)
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

uz len vymysliet ako vydrbem tu ABS kocku ktora tam teraz len zavadzia, bude to iedal.
Obrázek
Joey
Manager Týmu
Příspěvky: 318
Registrován: čtv 05.08.2010, 21:32

Příspěvek od Joey »

Hugo: Na 6g mám ABS funkční, nijak mi nevadí, jezdím totiž spíše opatrně :unsure:.
Kracken: je to tak jak píšeš, CS má manželka a děcka na zimu, ti malí smradi už se nemůžou dočkat.. :twisted:
Uživatelský avatar
Hug0
Věčnej rejpal
Příspěvky: 568
Registrován: pon 31.08.2009, 21:29
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hug0 »

Joe_y píše:Kracken: je to tak jak píšeš, CS má manželka a děcka na zimu, ti malí smradi už se nemůžou dočkat.. :twisted:
to mě nenapadlo i když už jsi něco v tom smyslu zmiňoval, docela tvé manželce závidím :D

zkusím se ti poptat u svého dealera jestli by s cenou z toyoty něco nesvedl :)
Today:
KTM 625 SMC - for fun :)
BMW e46 coupe - daily fun :)
ex. Toyota Celica 2.0 GT st202 - sold :(
ex. Toyota Celica 2.0 GTi - burned :(
ex. Toyota Celica 1.6 STi - crashed :(

http://www.sportovnivozy.cz
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

stenky píše:ja som dal ABS do zumpy. To ABS co je na celice navrhoval este Mojzis spolu s 10 prikazaniami, ale to vie len malokto. Radsej bez ako s gumenym ABS.
nádherné přirovnání. Like +1 faktem je,že teprve 7g začala mít abs řízené ve stylu jako se dnes používá. Ono řídit tlak v brzdovém systému pouze na základě snímání diference otáčení 4kol. S reakcnimi časy těch ovládacích ventilu kolem 0.5s je katastrofa. Ano najdou se zde lidé,kteří jej budou obhajovat. Víme kteří. :) faktem je,že kdyby ho neměli,zabrzdili by mnohem dříve. V době vzniku ovšem byla naprostá špička,abych to zase tak nepomlouval. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Příspěvek od gramo »

Mimo školu smyku jsem aktivitu ABS na celice zaznamenal asi jen 3x. S brzdnou dráhou to té škole smyku nebyla žádná sláva, ale nevnímal jsem to jako propadák. Ale možná jsem si měl zkusit vykašlat se jednou na instrukce a zkusit brzdit, jakoby tam ABS nebylo, pro srovnání. Ale má to pozitiva nejen v brzdné dráze... Třeba když jedu půlkou auta po kluzkém a půlkou ne a zabrzdím, tak to sice trochu táhne do strany, ale nedostanu hodiny... Zato při zabrždění ručkou to byl jinej kolotoč :twisted:
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

gramo píše:Ale má to pozitiva nejen v brzdné dráze... Třeba když jedu půlkou auta po kluzkém a půlkou ne a zabrzdím, tak to sice trochu táhne do strany, ale nedostanu hodiny... Zato při zabrždění ručkou to byl jinej kolotoč :twisted:
uvedl jsi nádherný modelový příklad. Vezmi svoji celicu,jakékoli jiné auto po roce výroby 2004 kdy se začala používat abs toho co používají i současná auta,může být 2x těžší a mít užší gumy a přesto ze stejné rychlosti (berme 100km/ h) zastaví na suché silnici oproti tobě o 2-3m dříve,nehledě k tomu,že oba tu brzdnou dráhu budete delší. Pokud budeš mít auto cca 2011 a výše to už dokonce pozná z vyhodnocení gsenzoru zpomalení a abs vypne aby byla dráha ještě kratší. Druhá situace kterou ani 5,6g a její systém nezvládá je právě půl auta je na pevném a půl na kluzkém. Tento typ neumí ovládat každé kolo extra a tak pouze vyhodnotí zastavujíci se kolo na kluzkém povrchu to ovládá tak aby se nezastavilo ale místo toho aby jako nové systémy přibrzdily kola které adhezi mají,odbrzdí všechny. Auto sice zůstane ovladatelné,ale jeho dráha bude až trojnásobná oproti non abs. Toliko k technice 28let staré.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

no a když už tedy bez toho placebo abs nemůžete být a nechce se vám dávat 5000 u toyoty za nové,máte trochu manuální zručnosti,mírně ovládáte základy elektrotechniky,řekněme si jak na to. Nejdříve pomocí diagnostiky zjistíme které čidlo je špatne. Potom na kterémkoli kole kde čidlo funkční je,rozpojime konektor. V něm uvidíme buď dva nebo tři piny. Pokud máme tři čidlo které tam je pracuje na principu hallova efektu. Pokud uvidíme piny dva naše čidlo je indukcniho typu. Pokud máme hall toto se vás netýká. Pokud indukcni tak vezměte multimetr nastavte na měření odporu. U zdravého čidla uvádí manuál 120-160ohm,ale jistota je jistota tedy měříme. Vypreparujeme staré,změřímě průměr otvoru jeho hloubku na horní hranu zubu kroužku který je na kloubu. Odecteme 1mm na vzdálenost která je třeba aby nedošlo k poškození čidla. Sedneme za stůl,spustíme pc,potom vás oblíbený prohlížeč(osobně preferují mozilu) a do řádku pro adresu napíšeme www.farnell.com po zobrazení vybereme českou republiku a do okénka search napíšeme: sensor polohy v dalším kroku vybereme výrobce a typ senzoru. Ten už víme z předešlého kroku. Zacnemé prohledávat obrázky. Ideální je typ který má po celé délce pouzdra zavít. Opět dimenzí už máme z prvního kroku. Ceny se pohybují dle výrobce kolem 150czk. Zboží uložíme do košíku vyplníme registraci a než balíček dorazí domů seženeme si i odpovídající zavítnik. Balík dorazil,jdeme na to. Uděláme do díry po starém čidle zavít,do něj našroubujeme nové čidlo tak aby byla dodržena 1mm mezera a koukající dráty spojíme s konektorem pokračující do ecu od abs. No a můžeme si plácat po ramenou jak jsme toyotu připravili o nehorazny výdělek. Skol!
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Odkud jsi to zkopiroval Bembelo. Pac ti tam par veci nesedi :D
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

nic nekopírují . Pár drobnosti možná uteklo ale po půllitru trnkovice jsem rád že píšu. Můžeš doplnit abstinente :D
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Odpovědět

Zpět na „Celica“