Jak přilepit znak na kapotu?

vše ohledně modelové řady Carina
Odpovědět
JakubKotal
Člen Týmu
Příspěvky: 70
Registrován: úte 01.05.2012, 19:07

Jak přilepit znak na kapotu?

Příspěvek od JakubKotal »

Ahoj, při sundavání ledu z kapoty se mi povedlo sundat i znak toyota. Chci se zeptat, čím to zpátky přilepit aby to drželo. Chemopren? Nerad bych to přilepil blbě a potom to někde po cestě ztratil.
Obrázek
Toyota Carina E, sedan, r.v.96, 4A-FE 73kw
Uživatelský avatar
ArnieGT
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1795
Registrován: stř 20.07.2005, 20:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ArnieGT »

kvalitní oboustranná lepící páska
Celica TA28 77' / Corolla KE35 76' / Celica RA65 82' / Crown MS65 75'
JDM wheels----->https://www.facebook.com/jdm.cz
JakubKotal
Člen Týmu
Příspěvky: 70
Registrován: úte 01.05.2012, 19:07

Příspěvek od JakubKotal »

No jenže to budu muset vyřezávat celý ten tvar, to se mi moc nechce :-D, protože moje jemná motorika...akorát bych to celý dodrbal nožem. Původně tam asi bylo něco podobnýho co dřží igelity pod tapecem dveří, co je to za materiál? A nějaký lepidlo by vás napadlo? Protože s lepidlem mi to aspoň trochu jde :-)
Obrázek
Toyota Carina E, sedan, r.v.96, 4A-FE 73kw
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Čirý silikon. Lehce silnější vrstva a opatrně pritlacit.
Back in Czech.
JakubKotal
Člen Týmu
Příspěvky: 70
Registrován: úte 01.05.2012, 19:07

Příspěvek od JakubKotal »

aczasa píše:Čirý silikon. Lehce silnější vrstva a opatrně pritlacit.
Díky, vyzkouším. Doufám, že to celý nezaseru :-D
Obrázek
Toyota Carina E, sedan, r.v.96, 4A-FE 73kw
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Opravdu peclive a opatrne. A vem si k ruce lehce vlhky hadrik, tim to hned stirej. Ale drzi to pak jako svin. :-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Dej tam radši něco, s čím to půjde zase sundat. Až Ti to někdo bude páčit nožem, tak neudělá moc velký důlek do kapoty 8)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
JakubKotal
Člen Týmu
Příspěvky: 70
Registrován: úte 01.05.2012, 19:07

Příspěvek od JakubKotal »

Jimmi píše:Dej tam radši něco, s čím to půjde zase sundat. Až Ti to někdo bude páčit nožem, tak neudělá moc velký důlek do kapoty 8)
Toho se zas tolik nebojím, nenechavce tu nemáme (ťukám...) :-) a to auto moc pozornosti nebudí. Naštěstí.
Narozdíl od sousedovo oktávky :D výfuk budí celej panelák, komplet v ftuningu-tzn. radlice ve předu, křídlo až nad střechu, pořáný prahy, aby se mu měl kam lepit sníh, světlo s led páskama atd :-D, vevnitř všechno polepený karbonovou fólií. Prostě úplně doje*aný. Ale aspoň mi to vždycky zvedne náladu, když jdu kolem. Se vždy od srdce zasměju :-)
Obrázek
Toyota Carina E, sedan, r.v.96, 4A-FE 73kw
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Mě už znak ukradli, zezadu z toho plexiglásu. Zjevně to rejpal nožem a je tam malinká rýha. Naštěstí je vidět jenom z blízka. A i když nový znak mám, ještě jsem nenašel odvahu ho tam vrátit. Spíš vyrobím repliku v červené barvě.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stan »

Tak bych se přimluvil za tu oboustrannou pásku. Sikon sice na laku bude držet jak hovado (dolů nejde fakt ničím, jedině nejhrubší silou), ale na tom plastovým znaku nevím.
Znak odmastit, oboustranku nalepit a pak manikůrníma nůžkama okolo hrany obstřihnout, nebo ostrým nožem oříznout. Rychlý levný a odjímatelný.

Jinak co se týče odstraňování věcí z karoserie, něco se mi povedlo vymyslet. Když jsem oddělával křídlo - přilepený lepidlem přímo na spoilery. Mezera mezi dílama nebyla ani půl mm, plocha lepení - elipsa cca 10x4cm. Urvat to nešlo ani náhodou. Možná bych to urval i s lakem, nebo rozlomil křídlo. Nůž pod to zastrčit nešel. Ani ten zalamovací. Jedině žiletka, ale ty jsem držeje v kombinačkách rozlomil asi 4.
Pak jsem zavzpomínal na exkurzi na VŠ a na drátovou řezačku křemíkovejch desek. Obyč drát (pár vláken z elekrickýho drátu) je málo pevnej. Stačí ale starý lanko z kola (k brzdě nebo řezení) a z něj vyplýst jedno vlákno, na koncích to omotat oklo nějakejch šroubů, matkama zajistit a bylo. Když člověk tahá pod správným ůhlem, jde úplně eliminovat poškození laku. Občas to chce chladit (stačí poplivat). Kdybych kradl loga z aut, tak jedině takhle :-)
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Lankem se třeba vyřezávají lepená skla z kastle.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Odpovědět

Zpět na „Carina“