Iridium – NGK x Denso

vše ohledně modelové řady Celica

Jaké svíčky?

NGK iridium IX
7
39%
Denso iridium power
11
61%
 
Celkem hlasů: 18

Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Iridium – NGK x Denso

Příspěvek od cipajs »

Má někdo zkušenosti od obou výrobců? Něco jsem tu vyslídil, ale rád bych konkrétně tohle srovnání. Jedná se o NGK iridium IX a Denso iridium power.

Aktuálně používám zmíněný Densa. Nicméně jsem chtěl udělal „holce“ radost a šupnout jí zase nějakou tu mladou jiskru :D

V zimě se spolu moc nepovozíme, ale teď na podzim bude ještě cvrkat venku. Za studena to už není příliš ono a v takých těch „cestovních“ pseudo otáčkách by se čerstvá síla taky mohla ukázat.
Přemýšlel jsem i o nových kabelech…

Jsou nějaké zkušenosti, poznatky či dojmy.
Beru vše. I rejpaly:D


http://www.motops.cz/svicky/ngk-zapalov ... kr5eix-11/

http://www.motops.cz/svicky/denso-zapal ... -82-114kc/
Obrázek
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Zkus ty Pulstary co dealuje Libor12 tady na foru... Nejsou levne.. :-) Ale i kdyz tomu sam neverim, ze zacatku se mi opravdu zdaly super... :-) JInak DENSO Iridium power IK11 :-) ale mam jiny moturky...
Back in Czech.
Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Příspěvek od cipajs »

Díky za zajímavý podmět.

Projel jsem tu prakticky vše, co jsem o Pulstárech našel. Je to pro mě novinka, nicméně ohlasy se zdají býti až překvapujícími. Na druhou stranu díky celkem detailně rozebíranému a dle mého soudu funkčnímu průběhu jiskření, se mi to jeví jako reálné.

Takže vyzkoušíme a uvidíme.
Obrázek
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Vis co, hodne tam dela to, ze mas "starsi svicky" a nahradis je novymi... relativne podobne kvality.. :-) Tak to pak jede jaxvin.. :-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Příspěvek od cipajs »

To je bezpochyby hlavní důvod citelného zlepšení chodu :D
V kombinaci s 98 a 100okt. Benzínem jsem tak trochu v očekávání dokonalejšího spálení směsi, což by jakýsi „nárůst“ výkonu v určitých fázích přinést mohlo…
Obrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

chcete pořadnou jiskru? Tak jsou dvě možnosti. Bud plazmovy modul http://youtu.be/K4kBvJ3fn4g nebo mam zde vyrobenou serii nejmenovaným tuzemskym výrobcem svíček. Protože pulstar je chráněn patentem nemuže se prodavat,ale cenove je to zhruba na 2/3 ceny. Nemůžu je nabízet veřejně,jen ověřeným osobam po sz. Výsledky jsou dokonce lepší než u pulstar.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

To libor12: Skoda ze mam vzdycky smulu na to ze kdyz neco koupim za chvili se objevi neco lepsiho a vyhodnejsiho :( ale zatim mam ty pulstary a dobre.
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

iridium ngk x denso

Příspěvek od Pavel Liška »

jedině denso,pulstar "vydržely" ve stejném režimu jako densa 500 km
Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Příspěvek od cipajs »

Co si můžu představit pod pojmem "ve stejném režimu"?

Navíc... 500km?? To se mi zdá opravdu trochu málo, vzhledem k tomu, že konstrukčně by tato koncepce neměla být nějak výrazně náchylná.
Obrázek
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

iridium ngk x denso

Příspěvek od Pavel Liška »

Neumím to vysvětlit stalo se to po montáži opravené FIC.
Naposledy upravil(a) Pavel Liška dne pát 26.10.2012, 20:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

cipajs píše:Co si můžu představit pod pojmem "ve stejném režimu"?

Navíc... 500km?? To se mi zdá opravdu trochu málo, vzhledem k tomu, že konstrukčně by tato koncepce neměla být nějak výrazně náchylná.
Pavel ti ale neřekl,že ma turbo a pár okností přispelo ktomu že svíčky udělaly papa. Nebylo to ale jejich kvalitou. Víc to nebudu rozebírat.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

TomasGT20 píše:To libor12: Skoda ze mam vzdycky smulu na to ze kdyz neco koupim za chvili se objevi neco lepsiho a vyhodnejsiho :( ale zatim mam ty pulstary a dobre.
Tome,neobjevilo se nic lepšího. Nechal jsem udělat malý reverseengineering :lol: zjistil co v nich je,patent detaily neuvádí :lol: nakoupil a v Táboře nechal udělat oficialně prototypovou serii včetně testu. Jak jsem předeslal,nemůžes patentově chráněnou vec bez vyplaceni vlastníka patentu prodávat,ale prototypových zkušebních kusu muže byt třeba milion. Začal jsem to řešit vyrobou tady,protože ty tahanice s celním uřadem,MZO atd neberou konce a já odmítam podílet se na živení celého toho aparátu darmožroutů!!!
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

libor12 píše:Víc to nebudu rozebírat.
Ale budes :D BYlo to chudy boco?

Hele vyrabim zradlo pro psy u linky, ale vim ze kdyz jde svicka srat tak teplotou. Haha, tak co se posralo? jako .... nebo jsou puly delsi a mlatilo to o pist :) :?: Foutecka by nebyla?


Mam taky Puly, tocim to furt a svicky menim jednou rocne, nic nepoznam nemam totiz v 6 tisicach cas, blizim se k limitu :D cumim na redline.
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
cipajs
Navigátor
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 04.10.2012, 14:27
Bydliště: Žamberk

Příspěvek od cipajs »

Tak kauza svíčky zdá se býti vyřešenou…

Do trojlístku NGK iridium IX, Denso iridium power a Pulstar (leda dovoz USA), mi byl Liborem dosazen 4. člen a to jak již tu už padlo, neprodejní alternativa Pulstárů od Brisku.
Neměl jsem možnost porovnat Pulstar/Brisk, ale porovnání nových Denso iridium power /Brisk mě dost překvapilo (porovnání starých D.I.P./brisk nemá cenu ani probírat:D)

Původní plán vyměnit kus za kus v podání D.I.P. vzal lehce za své po neustálém shánění informací a podkladům k obou technologiím. A hlavně jsem měl všechny 3 verze svíček na osciloskopu a nestačil jsem se divit.
Technologie a funkčnost pulstrarů tu byla už rozebrána poměrně dost dopodrobna. Brisk „upgrade“ je dle mého názoru (a především vysvětlení Libora) inovativní ve dvou-elektrodovém řešení a většímu zasunutí do hlavy. Pro představu svíčka vychází ze sériové Racing Premium edice (elektroda ZC).

K subjektivním pocitům asi totok…
Chvíli trvalo, než se ECU spomatovala po odpoj. baterky a lehké inovaci a pak se začali dít věci:D
Se zlepšením jsem samozřejmě počítal, nicméně v mnoha ohledech výrazně předčilo mé očekávání.

Také lehké shrnutí asi takto: (zlapšení)
- chod motoru při volnoběhu a žalostně nízkých otáčkách
- cukání za studena je ta tam
- rekce plynu a „jakoby zlepšení krouťáku“
- otáčky lezou nahoru proklatě rychle (je docela problém nelítat pořád do omezovače – trochu moc změna takhle najednou:D)
- vzhledem k té reakci plynu jsem měl pocit plynulejšího a čistšího řazení (věc pilota:D)
- o mnoho příjemnější nástup už při nižších ot.
- výkon nevadne, ba naopak konstantně roste až do omezovače
- navíc motor snese podstatně více plynu vzhledem k ot., než dříve a „nedusí se“

Jako mínus bych viděl vliv na šetřílky… Je teď trochu problém sundat tu nohu z plynu a netáhnout tu holku do další a další točky. Takže jsem si za tu chvíli krapet zvednul průměr:D


Toď asi vše k prvním dojmům.
Trochu neznámou pro mě zůstává životnost. Nicméně i kdyby měly „exnout“ během 5k. km, tak to stojí za to:D


P.S. to by jeden neřekl, co udělá „blbá“ nestandardní výměna svíček:D
Obrázek
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Jsem rád že vše funguje jak má,ne vždy se pro dobrý výrobek musí do zahraničí. Výměna do 20000km je myslím slušný interval. Prodejné jsou,ale pouze v omezeném množství a jen u mne. :) Na rozdíl od pulstaru a jiných je jiskřiště vysunuté do spalovacího prostoru,Současně na svíčce vznikají diky konstrukci a kondenzátoru až 3 jiskry současně a hlavně na rozdíl od tadičního řešení jiskra proběhne vždy v tom místě,kde je nejlepší poměr směsi k jejímu zapálení. Je to dané tím,že bohatá směs je izolant a ne vždy je správně rozvrstvená - bohatá - izolující směs sice chytne ale pomalu se rozhořívá a chudší bohatší na kyslík se rozhořívá rychleji..
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Odpovědět

Zpět na „Celica“