Celica T23 VVTi oturbená - začala zlostiť kontolka motora

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
miro81
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: sob 04.04.2009, 18:08

Celica T23 VVTi oturbená - začala zlostiť kontolka motora

Příspěvek od miro81 »

Nazdar toyoťáci :)
Moja Celica sa rozhodla, že už dávno s ňou nič nebolo, tak ma trochu "nakopne" :twisted:
Pred pol rokom sa mi stalo, že z ničoho nič sa mi na križovatke rozsvietila kontrolka motora, a auto od 1500 - 2500 RPM cukalo a skákalo, nad 2500 RPM išlo všetko ako má. Zastavil som, resetoval riadiačku a všetko bolo fajn. Pred mesiacom sa situácia zopakovala, tentokrát však uprostred dlhšej cesty, takže žiadne rozbiehanie ani nič podobné, opäť som spravil to isté a všetko bolo fajn až do včera, zase to isté, skúsil som riadiačku resetovať a nič, urobil som to asi 3-krát a stále nič, nakoniec som skúsil vymontovať vzduchový filter a opäť ho nasadiť a všetko bolo OK. Neviem v čom môže byť problém.
Po prvom rozsvietení kontolky, som vymenil palivový filter, lambda sondu, ale zjavne to nepomohlo. Motor mám nový cca 40.000 km. Olej nežerie ani kvapku.
Rozmýšľal som, že prečistím všetky možné a dostupné čidlá, inak ma fakt nič nenapadá.
Čo som si ešte všimol a neviem či to môže mať nejaký súvis, ale stalo sa mi to vždy po tom, ako som natankoval plnú. Taktiež v tom čase stále lialo, ale poriadne.
Neviem či to môže mať niečo s benzínom, alebo s vlhkosťou prostredia. Budík mi však zmes ukazoval vždy v poriadku, rovnako aj tlak oleja bol OK.
Ďakujem za každú radu :)
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od garfielld »

nezkoušel jsi udělat diagnostiku? teda pokud jí 7. gen umí
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

určite načíst chybu jednotky, to že se ti rozsvítí a ty ji zhasneš odpojením baterky je hezké ale nijak ti nepomuže když nevíš proč to delá, zajed na diagnostiku ( stačí OBD ctecka co vytáhne kod chyby )a budeš vedet.. tady budem jen tápat..
miro81
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: sob 04.04.2009, 18:08

Příspěvek od miro81 »

Na diagnostiku som šiel hneď na druhý deň, nakoľko sa mi to stalo v nedeľu a 100 km od bydliska...takže resetnúť som riadiačku musel, inak by som domov nedošiel. Samozrejme, že chyby sa vymazali, takže diagnostika neukázala nič. Jazdím a čakám kedy sa to opäť stane a hneď budem volať mechanika nech ju príde zdiagnostikovať.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

No ja bych zkusil vyměnit mechanika i s diagnostikou :) oni tam ty chyby samozřejmě zůstanou i po resetu baterky,jen je neobjevíš čtečkou za 5$ s worldwide free shipping z Číny :lol: tvůj problem,ale bude pravděpodobně v dodatečné řídící jednotce pro mystifikaci tovární ecu,jenž neví,že motor je přeplňovaný. Skoro bych si vsadil,že došlo
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od destabilizator »

libor12 píše:No ja bych zkusil vyměnit mechanika i s diagnostikou :) oni tam ty chyby samozřejmě zůstanou i po resetu baterky,jen je neobjevíš čtečkou za 5$ s worldwide free shipping z Číny :lol: tvůj problem,ale bude pravděpodobně v dodatečné řídící jednotce pro mystifikaci tovární ecu,jenž neví,že motor je přeplňovaný. Skoro bych si vsadil,že došlo
Skoro bych si vsadil,že došlo ke stisknuti odeslat, nez jsem to dopsal :lol:
(¨ `v´ ¨)
.`·.¸.·´
¸.·´¸.·´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´ Toyota Celica T23 TS Lambo Style Door
You know you own Celica when you roll into lift and have to say to the passengers SORRY I CAN'T HEAR YOU OVER THE SOUND OF HOW AWESOME MY ENGINE IS.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

destabilizator píše:
libor12 píše:No ja bych zkusil vyměnit mechanika i s diagnostikou :) oni tam ty chyby samozřejmě zůstanou i po resetu baterky,jen je neobjevíš čtečkou za 5$ s worldwide free shipping z Číny :lol: tvůj problem,ale bude pravděpodobně v dodatečné řídící jednotce pro mystifikaci tovární ecu,jenž neví,že motor je přeplňovaný. Skoro bych si vsadil,že došlo
Skoro bych si vsadil,že došlo ke stisknuti odeslat, nez jsem to dopsal :lol:
:D :D

jinak Libor má pravdu, chyby zustanou "stored" jen už nesvítí jednotka. tomu kdo delal diagnostíku řekni at se věnuje spíš tomu co skutečene umí jelikož diagnostika to evidentne není :)

Libor : mam stale tu samou a nemám problém ( i dkyž teda nebyla za pár dolaru ale pár liber ) ale co mi prošly rukou ty levné číny tak vsechny umeli i "stored" chyby..
miro81
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: sob 04.04.2009, 18:08

Příspěvek od miro81 »

Bol som v Toyota servise a tiež nič. Asi mám zázračnú ECU :) Mechanici od Toyoty tvrdia, že keď sa riadiačka zresetuje odpojením baterky, tak neostanú zapísané žiadne chyby...je síce dosť možné, že sami nevedia, čo hovoria.
Piggy mám AEM FIC...nič svetové, čo sa perfektného vyladenia týka. Všimol som si, že hlavne do 2000 otáčok aj keby som neviem čo robil, tak pri dlhšej jazde na 1800 RPM to raz za čas slabo kopne. Len ma zaráža, že 2 roky bolo všetko OK a teraz sa to začalo babrať. Ešte som uvažoval nad vzduchovým filtrom, s tými "hruškami" nemám dobré skúsenosti.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

miro81 píše:Bol som v Toyota servise a tiež nič. Asi mám zázračnú ECU :) Mechanici od Toyoty tvrdia, že keď sa riadiačka zresetuje odpojením baterky, tak neostanú zapísané žiadne chyby...
jestli to na sk funguje v autorizovanych servisech jako zde,tak se nedivím. :) Z ecu dokažu vytahnout veškere chyby a udaje o tom co se s ní dělo od výroby auta,pokud ji neměl v ruce nějaký náš bazarista a ručně nesmazal pamět kam se toto ukladá
miro81 píše:je síce dosť možné, že sami nevedia, čo hovoria..
to je skoro více než jisté :lol:
Nicméně k tvemu problému..
Vím,že máš nový motor,přesto změř komprese. Mechanici v toyotě at ti naskenují live data motoru na volnoběh,potom standartně osciloskopem proměřit veškerá čidla a ecu. Hlavně před vstupem do AEM. Tím vyloučíš chybu v tovární konfiguraci. Předpokládam,že věci jako kontrola svíček,kontrola,tlaku paliva a jiné už proběhlo. Ted se dostavám k tomu co jsem včera nedopsal. AEM fic je z mého pohledu předražený "hobby koutek" nemající nic společnéhého s opravdovým laděním. Uplně stejnou službu udělá polsky tuner 3 ecu za pětinu ceny. Vím,bylo součastí kitu. Takže se podívej na kotakty od fic a zkontroluj jeho nastavení. Pravděpodobně dojdeš k tomu,že fic je vadný. Pak nastane dopisování s AEM kde ti Henry Schelley bude nejdříve popisovat jak jejich jednotky jsou skvělé a bezporuchové a jak máš zastaralé pc a podobné pí.oviny. nakonec se dostanete k tomu že ti pravděpodobně "umřel" procesor ovládající FIC. Za opravu bude chtít 300USD :lol: ty to tam pošleš,nějaké dva měsíce se nesvezeš a vše bude OK. :lol:
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
miro81
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: sob 04.04.2009, 18:08

Příspěvek od miro81 »

Vďaka za rady Libor. Zatiaľ prejdených 300 km od poruchy a všetko je OK. Dám premeriať čidlá a prekontrolujem FIC. Tlaky boli merané, tam je to OK.
Čo by si navrhoval tam dať miesto FIC?
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

pokud bude to aem vadné tak doporučuji tohle http://ecumaster.com/produkty_det3.html umí to to same.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
miro81
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: sob 04.04.2009, 18:08

Příspěvek od miro81 »

Ďakujem za link, dúfam, že to nebudem potrebovať, ale ak by náhodou FIC bolo pokazené, tak sa Ti určite ozvem.
miro81
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: sob 04.04.2009, 18:08

Příspěvek od miro81 »

Vyčistil som vzduchový filter a vymenil silikónové tesnenie, keďže hruška má väčší priemer ako je koncovka sania a prešiel som 6.000 km bez najmenších problémov, takže chyba bola zrejme v saní.
Odpovědět

Zpět na „Celica“