zaseklý plyn

vše ohledně modelové řady Carina
Odpovědět
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

zaseklý plyn

Příspěvek od zmaxxx »

Ahoj lidi

nejsem "tupý" američan, nemám automat, jen Toyota je společný jmenovatel, ale dneska se mi stala velmi nepříjemná věc.

Po akceleraci na dovolených 80 na JS v plném provozu jsem nechtě dále akceleroval, ač jsem neměl nohu na pedálu plynu. Ten zůstal zaseklý. Po prošlápnutí pedálu otáčky nahoru šly, ale níž ne (jen klesly na původní, značně zvýšenou hodnotu). Až po opakovaném prošlápnutí se pedál uvolnil a otáčky klesly z 4500 na 800. Do práce jsem dojel bez nehody, ale stejně byl plyn "tužší" a situace se několikrát, ač ne tak dramaticky, opakovala.

nějaké tipy?

Zbyněk
tomko
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1500
Registrován: ned 27.05.2007, 20:00
Bydliště: Slovensko, Žilina

Příspěvek od tomko »

ze by lanko?
Obrázek
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zmaxxx »

tomko píše:ze by lanko?
Pro samý kozy mě lanko nenapadlo :)

Ve skutečnosti jsem promazal (jak šlo - u pedálu i u motoru) hned dopoledne. Uvidíme. Díky ;)
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Prověřil bych, jestli není v bowdenu zlomené. Prý se to občas stává při nesprávné manipulaci.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
GammaRay
Věčnej rejpal
Příspěvky: 596
Registrován: úte 01.09.2009, 19:09
Bydliště: Most

Promazání lanka plynu

Příspěvek od GammaRay »

Pokud jde o promazání lanka plynu, tak tím se rozhodně nedá nic zkazit, ba naopak, avšak od pedálu plynu to nahoru moc nepůjde a na druhé straně bowdenu je zas taková gumová průchodka, aby se do bowdenu nedostaly nečistoty. Jak tedy na to? :-)
Carina E T19 2,0 liftback 1997
Uživatelský avatar
Kraegar
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: ned 03.07.2011, 15:35

Příspěvek od Kraegar »

Stejný problém jsem řešil asi měsíc zpátky. Málem jsem vrazil do auta přede mnou když si auto vesele zrychlovalo těsně před kruháčem. Jasně že jsem zmáčknul spojku, ale v té vteřině v úleku než se člověk zorientuje, se může stát věcí... Vyřešil jsem to promazáním lanka na obou stranách bowdenu (kam se prostě šlo dostat), od té doby klid, akorát pár dní zpět mi to udělalo trošičku znova, ale po prošlapání plynu to jede zase normálně.
Odpovědět

Zpět na „Carina“