Výměnna hlavního spojkovýho válce

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
horajs
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 04.10.2007, 17:02
Bydliště: Broumov

Výměnna hlavního spojkovýho válce

Příspěvek od horajs »

Pro všechny co vlastní 7generaci Čeldy a případně mají problém se spojkovým hlavním válcem a chtějí si ho vyměnit samy.Výměna není až zase tak složitá jen trošku zručnosti je potřeba :lol: Musí jít baterie ven,vycucnout brzdovku z hlavního brzdovýho válce,odělat hadičku co vede ke spojkovýmu válci,odpojit snímaní hladiny brzdové kapaliny a může se jít na demontáž.Je potřeba mít gola sadu oříšek 13 ten je na hlavní brzdový válec který musí jít stranou jinak se k spojkovému valečku nedostanete.Povolíte dvě matky na hl.brzd. valci a opatrně ho vytáhnete z posilovače trubičky dají na to aby jste si ho přesunuly k levé straně.Pak si vezmete klíč stranový č.10 a povolíte si trubičku na spojkov.válci.Místa teda nic moc ale při troše trpělivosti odpojíte.Trubičku musíte opatrně trošku přiohnout ke straně aby šel vytáhnout spoj. valeček.Pokud tohle mate tak už zbejvá jen vlízt pod volant taky místa nic moc a vzít si golu a oříšek 12 a povolit si dvě matky.Jedna je viditelná ta druhá je zastrčená nahořejc jakoby za pedálem.Ještě zbývá vytáhnou závlačku na čepíku který je ve spojkovým pedále a drží tyčku spojky na jejímž konci je taková bakule(něco jako tlumič)to má v sobě závit a seřizuje se chod spojky stažená kontra matkou.Pro lepší vytažení sundat nová spojkový valec to už ma tak připravený jen tyčka se závitem a ta bakule zvlášť.No a můžete valec jít z předu vytáhnout.Jinak moc místa není na blbnutí.No když budete dávat nový tak je postup obrácený.Odvzdušnuje se stejně jako brzdy.Odvzdušňovák je na pomocným spojkovým valečku pod svodama sání.No a jinak byl použitý hlavní spojkový váleček(je schodný na Toyota Camry) TRW PNB797 v ceně 750kč.
CECILKA T23 1.8VVTi ROK 4/2000
NISSAN MICRA 1.2 r.v.89
CHRYSLER EAGL TALON (ECLIPSE)2.0GTi r.v.1990 RODINÝ MAZEL.
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

jak se zhruba projevuje zavada hlavniho spojkoveho valce? :) co blblo?
Celica ZZT230, 2000, black
Uživatelský avatar
horajs
Člen Týmu
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 04.10.2007, 17:02
Bydliště: Broumov

Příspěvek od horajs »

Kenne píše:jak se zhruba projevuje zavada hlavniho spojkoveho valce? :) co blblo?
Buď unik kapaliny nebo musíš vícekrát našlapat spojku aby sepla.No a mě spínala spojka skoro až na podlaze tak jsem si říkal že mě propouští váleček.Tak jsem si dal nový pro jistotu ale bohužel stále stejné jen chodí spojka líp ale spíš mě čeká výměna spojky.Spojka se nedá nijak regulovat pouze na pedale nikde jinde :(
CECILKA T23 1.8VVTi ROK 4/2000
NISSAN MICRA 1.2 r.v.89
CHRYSLER EAGL TALON (ECLIPSE)2.0GTi r.v.1990 RODINÝ MAZEL.
Odpovědět

Zpět na „Celica“