velkej tlak turba

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

velkej tlak turba

Příspěvek od garfielld »

Mam problem s tim ze mi turbo fouka vic nez bych chtel, a od ty doby co mam jinej fejfyk to ani pri seriovym nastaveni WG nejde utlumit, tak aby kdyz jedu pod plnym plynem to v 70% nevlitlo do fuelcutu, pri prerazeni tam vzdycky foukne cca 1b+ a jde to do haje, chtel bych se teda zetat jestli je nejakej jednoduchej figl, jak treba odpojit snimac tlaku pro ECU nebo ji budu muset ocurat nejak jinak? Vim ze do ECU jde z toho snimace napeti a jak dosahne urcity hodnoty tak to ECU odstrihne, ale ani nevim kde ten snimac vlastne hledat?
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

říkal jsem to uz několikrát. To turbo je schopné nafoukat 4l diesel na 1bar. Při otevření výfuku těch 19mm wg nestačí a musí se použít minimálně 38mm externí wg + otevřený bov 50mm. Použít fcd od hks včetně odporu pro teplotu motoru jako by bylo -20. Dojde k posunutí předstihu do max což je 54st před horní uvrati. S upraveným tlakem paliva se můžeš pustit krátkodobě i do 2bar. Počítej s tím že tak po 50 ostrých přeřazení půjde kakat rozvodovka eventuelně převodovka a pokud máš starší spojku tak i ta. Vezme sebou samozřejmě setrvačník a poslední main ložisko kliky. A home made fcd aja já-ma sebou vezme zase pisty. Možná katastrofický scénář ale naprosto reálný. Těch co se to týká jistě co jsem napsal potvrdí. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

měl by jsi toho udělat mnohem víc. Nastavit vačky,hlídání afr a egt je naprostá nutnost. A i přes to všechno si uvědom že ten motor už má za sebou 20let. Únava se netýká pouze litiny,ta čím starší tím lepší. Namapovani ecu je z počátku 80let. Provozovat motor s 150kw na klapkove váze vzduch x zátěž při 7000 otáčkách na 160 buňkách mapy byla sebevražda už tehdy To je jako snažit se vypěstovat z ještěrky tyranosaura rexe. Pro představu a srovnání. Při těch samých parametrech mám u wolf k dipozici 2600 buněk. A jestli ty home made úpravy někomu fungovaly,tak těm dalším desítkám mrtvých motoru ne. Naštěstí je těchto vraku plná UK a Zemi bude mít kšeft. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

Jestli jsem to teda pochopil dobře,tak problém není ani tak jak to obechcat... Garfield píše,že se na fuel cut dostane i při sériovém zapojení actuatoru. Já bych to nesváděl na výfuk. S downpipe a plně průchozím výfukem jezdím už dlouho a obdobné potíže jsem nikdy neměl(dokud jsem nezačal zvedat tlak). Sériová wastegate na CT26 je dostačující.
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

jenže fcd to neřeší. To akorát neutne benzín. WG nestačí odpouštět a tlak dále roste. V plném boostu je nová ct26 schopna tlačit 2.2bar. S naplno otevřenou sériovou wg se tlak ustali na 1.7bar. Jenomže s tím nikdo nepočítal a ecu to neuridi. A i kdyby počítal tak s čím ta jednotka disponuje to prostě nejde. Na sériovém výfuku to turbo má necelých 55000 otáček. S 3" výfukem není problém dosáhnout na 110000.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

V tom bych chybu nehledal. CT26 na ST185 má WG hodně velkou. To CT26 ze Supry jí má podstatně menší. Viděl bych to spíš na actuator-bud' pozdě,nebo málo otvírá. Externí WG je pěkná,ale drahá sranda. Nejen nákup samotného WG,ale ze sériových litinových svodů ho nevyvedeš a mezikus nad turbo přináší další problémy třeba s přívodem oleje,nebo vody k turbu plus potřeba upravit downpipe. Jinak prodávám nerezové svody(orovnané)za 2.5k. Jediná jejich nevýhoda je,že nejde použít původní IC a je zapotřebí FMIC.
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
Uživatelský avatar
Mattyno
Manager Týmu
Příspěvky: 456
Registrován: ned 07.12.2008, 11:40
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mattyno »

Garfe, kup si EBC a stáhni plnící tlak pod 1 bar. Pokud máš MBC, tak on si s 3´´ downpipe a tím krátkým plněprůchozím výfukem při sešlápnutí plného plynu neporadí. Dej si bacha ať neodrovnáš písty jako já při 1,1 baru :wink:
RX7 FD single GT35R, street port, RA super seals, cca 450 HP
RX8 stock 238 HP
RX8 RHD JDM 238 HP, in progress
Celica ST185, CP, EAGLE, now in progress, cca 0 HP
A6 Allroad stock 180 HP
Bravo 1.4 electric windows, cca 40 HP
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od garfielld »

tak v tuhle chvíli mi nejde o to abych jezdil na 1b+, stačí mi těch 0,9b(prozatim), ale jde mi o to abych dokázal řadit a vždycky to při tom nezdechlo :) jinak mám jen downpipe 3", zbytek vejfuku už je 2,5", mám tam i nějakej samodomo EBC(už tam byl když sem to koupil), ale i když ho vypnu, tak tam prostě pořád funí cca 0,9b(dřív to kleslo na sérii) ať dělám co dělám, ono sem po čase zjistil že tam bylo už pár úprav dělanejch o kterejch Farock ani nevěděl

2Mattyno: ty si propálil písty díky chudý směsy ? je fakt že budík na bohatost by se asi hodil :)

2Keeek: máš origo vejfuk upravenej na průchozí nebo novej? sériovej je totiž hodně přiškrcenej nad přední nápravou
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

Mám 75mm DP a zbytek 60mm až dozadu
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
Uživatelský avatar
ja_ma
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1292
Registrován: ned 29.10.2006, 12:38
Bydliště: Zlín, Malenovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ja_ma »

A nemas na turbu nejak pridrenou WG, ze by byla porad zavrena? Zkus propojit WG a turbo natvrdo hadickou. Jinak ani 1.1 baru neni na serii zas takovy tlak :lol: 8)
Obrázek
sold..TOYOTA CELICA turbo4wd
sold..SUBARU IMPREZA WRX
GOLF V TDI no smoke no power...
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od garfielld »

tak už je to jasný, problém byl v EBC, zkusil sem ho odpojit úplně a tlak se bez problémů drží max do 0,8b ve špičkách, mno musim holt našetřit nějaký penízky a paxe bude ladit, ten zátah a zvuk turba vždycky než to FC v tom 1b utne je hodně znát..
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Odpovědět

Zpět na „Celica“