Trhlina v boku pneu

Povídání týkající se disků a pneumatik - technika! Bazar je dole v bazaru...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nohis
Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 07.12.2008, 00:51

Trhlina v boku pneu

Příspěvek od Nohis »

Dnes jsem si všiml, že mám v boku zadní pneumatiky trhlinu, pravděpodobně od obrubníku. Nechtěl jsem se v ní moc šťourat, ale vypadá, že je tak 2mm hluboká. Myslíte, že je to nebezpečné? Dá se to nějak opravit? Díky předem za rady.

Tady je foto:
Obrázek
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Příspěvek od Luke_Luke »

Byt Tebou, tak to neriskuju. Tech par korun za jinou je nesrovnatelne s tim, kdyz ta guma streli a budes nekde litat na ceste jak nudle v bandasce :wink:
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

jestli nemas moc sjeto, tak si kup novou, jestli mas sjeto kup si ctyri novy.. urcite na tom nejezdi, nebezpecny to muze bejt - kor na nasich silnicich.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

tak já dám teda protichůdný názor.. :-) klidně s tím jezdi, pokud není vidět plátno nebo výztuha... Je to jen guma a nic nehrozí... Případně to můžeš zkusit "vulkanizovat" a zalepit.. :-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Nohis
Řidič
Příspěvky: 244
Registrován: ned 07.12.2008, 00:51

Příspěvek od Nohis »

Zdá se, že plátno ani výztuha vidět není, pneumatiky už mají dvě sezóny za sebou, takže bych už asi musel koupit aspoň dvě nové pneu. Cena bezpečí je samozřejmě větší než nějaké dvě pneumatiky, ale pokud je to jen kosmetická vada a není nic ohroženo, tak nevím...
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

aczasa píše:tak já dám teda protichůdný názor.. :-) klidně s tím jezdi, pokud není vidět plátno nebo výztuha... Je to jen guma a nic nehrozí... Případně to můžeš zkusit "vulkanizovat" a zalepit.. :-)
Nech si od cesty podobné názory :?

Měl jsem na pneu nenápadnou bouličku. Tak jsem ji přehodil dozadu s tím, že to co nejrychleji vyřeším. Nestačil jsem. Ve stotřiceti mi praskla na dálnici při předjíždění kamionu. A pneumatiky nepraskají ve městě při padesáti, na to vem jed.

Doporučuji vyměnit nebo alespoň ukázat v pneuservisu, z fotky se stejně moc poznat nedá.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

hele jimni..... boule a natržená bočnice a tohle povrchové zranění je naprosto něco jiného....

Navíc mám taky pár (slovy dva) zážitky, kdy mi vybouchla pneu (přední pravá a zadní levá - každá jindy).... při předjíždění kamionu... a udržet to jde... jen se neposrat strachy.. :-)))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Bůvol
Řidič
Příspěvky: 283
Registrován: ned 15.08.2004, 01:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bůvol »

Hoši každej gumař komu to ukáže doporučí výměnu, protože uvidí kšeft.
Pokud máš stejné pneu v rezervě tak je přehoď, minimálně oddálíš nákup nových dvou pneu.
Já osobně dbám na pneu a současně nekupuji hned nové.
To jestli jsem zažil katapult kvůli pneumatice nebudu rozvádět.
Je nás určitě víc.
Jezdím i rychle a chci mít jistotu v pneumatikách.
Rozhodnutí je na tobě.
Camry SXV10L
5S-FE
r.v. 7/1994
312.000Km

V období kolem roku 1994
Toyota Celica GT4 ST165
karel_gl
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 27.10.2011, 22:24

Re: Trhlina v boku pneu

Příspěvek od karel_gl »

Trhlina z boku: Moje zkušenost s ATU a také s pneu Continental: koupil jsem u ATU komplet zimních pneu Continental WinterContact TS830. Krásná akce, ALU disky, cena ca.20.000. Po asi 250 km jedna guma s ničeho nic explodovala. Na nic jsem, nenajel, gumy nebyly přehuštěné, po detailním ohledání se prokázalo, že na vzorku není nikde ani stopa po proražení – guma praskla z boku. A teď jaká byla reakce ATU. Nejprve mě obvinili, že jsem, tu gumu sám poškodil, potom mi řekli, ať si přijedu koupit náhradní gumu, že se mnou sepíšou protokol. Následně mi prodali náhradní pneu a ráfek za plnou cenu a nechali mě odjet, aniž by je zajímaly ostatní tři pneu. Upřímně řečeno, nevím, co dál. Škoda na autě je pod hranicí povinného ručení a teď mám na autě gumy, na kterých se bojím jezdit, protože jedna z nich, evidentně bez příčiny bouchla.
Má někdo radu?
Co myslíte, že ATU bude tvrdit, až se na těch gumách já nebo někdo jiný zabije?
P.S. na pneu Continental WinterContact jsou moc krásné recenze :(
scream
Člen Týmu
Příspěvky: 35
Registrován: úte 17.05.2011, 09:16

Příspěvek od scream »

a co tak strcit do tej pneu dusu? len tak pre istotu.
Odpovědět

Zpět na „Kola + pneu - technika“