celica alu?? váha?? velikost??

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

celica alu?? váha?? velikost??

Příspěvek od martin.matess »

zvažuji zda na mou celicu 129kw gt... tudíš relativně slabé auto s malýma brzdama si mohu dovolit dát 17" alu, a nebo se mám držet u 16" ??? 17ctky sou samozřejmě hezčí, ale bude to naprd brzdit a nepojede to?? mám doma pěkný 17" co mají 18kg kus obutý... kolik by tak alu mělo vážit aby to nebylo težký prase?? když origo 15" toy nazutá má cca 15kg a ta se mi zdá "lehká" ??? a pak k mé modré čeldě, co myslítem spíš bronz a nebo grafit barvu?? sakra jsem z toho jelen :D
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

ja som mal R18 a ziadny problem nebol.. akurat ten priemer kolesa bolo citit na akceleracii... brzdilo to pekelne, kedze som ktomu mal wilwoody 330mm... ktore mam na predaj :-D
hm, subaru zlata farba? :-D
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

ne ne kdepak, subaru je mám mertě světlý... spíš zlaty, tyhle sou takový kouřový tmavý jako zašlá mosaz... :) ale akcelerace je pro mě veeeelmi důležitá, proto mám celicu a ten udýchaný 2.0 stím kolem musí otočit a 18" to už si myslím je velká páka :) kdybych to měl na okrasu tak neváhám a 17 je jasná volba B-)
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

Dobre ALU bez gumy 6-7 kg max da se sehnat i v 16-17" vetsinou magnesiove= neskutecne drahe, kolo tezsi jak 7kg bych nechtel, proto taky mam stale origo 15" nez najdu dobry kus.
Treba 15" v magnesiu kolem 5kg taky se da sehnat.
Taky jsem na vazkach zda shanet 17" nebo 16". Spis za sebe se priklanim k te 16", ano na 17tkach to vypada lip, ale chtelo by to vic vykonu
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od stefancelicaT20 »

moje OZ "17" vazia cca 8kg s pneu 215x40x17 cca 16kg tusim... brzdi a akceleruje lepsie ako predtym na 16 ci 15 diskoch :)
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od destabilizator »

Bronzova je mrte styl!
(¨ `v´ ¨)
.`·.¸.·´
¸.·´¸.·´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´ Toyota Celica T23 TS Lambo Style Door
You know you own Celica when you roll into lift and have to say to the passengers SORRY I CAN'T HEAR YOU OVER THE SOUND OF HOW AWESOME MY ENGINE IS.
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od stefancelicaT20 »

ak si chces obcas zajazdit na okruhu ci do kopca ci beznu jazdu a nemas peniaze naviac 215x40x17 je celkom dobry kompromis ;)

mat viac penazi mam viac pneu, diskov, aut atd. atd. :)

inak mas pravdu, na bezne vozenie by som ostal pri 16 ...
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Re: celica alu?? váha?? velikost??

Příspěvek od Kk »

martin.matess píše:... si mohu dovolit dát 17" alu, a nebo se mám držet u 16" ??? 17ctky sou samozřejmě hezčí, ale bude to naprd brzdit a nepojede to??
Velikost: neřeš velikost disku, ale velikost celého kola s pneu. Co se týče velikosti, je úplně jedno, jestli tam máš malý disk s "tlustou" gumou nebo velký disk s "tenkou" gumou" - důležitý je průměr celého kola vč.pneu. Pokud se dostaneš na stejný celkový průměr, je akcelerace i brzdění z tohohle pohledu úplně stejná (za předpokladu, že budeš mít i stejnou váhu celého kola).
Váha: čím lehčí celý komplet, tím líp a tím to líp akceleruje a brzdí (teď jsem to trochu zjednodušil, záleži i na rozložení hmotnosti, ale zásadní a ovlivnitelná je celková váha - co nejlehčí disk i guma).
Estetika: každýmu se líbí něco jinýho, to si musíš rozhodnout sám. A je to nejen o provedení disku a barvě, ale i o těch poměrech (příliš tenká guma v porovnání s diskem, příliš velká mezera mezi kotoučem a diskem, ...).
Já teď řeším 17" na 7g (18" se mi nelíbí právě kvůli velké mezeře brzdič-ráfek + mám obavu z přiliš "tenké" gumy při kvalitě silnic v našich končinách - měl bych mít 225/35R18).
Kk
(PS: stejně tak je blbost řešit samotné profilové číslo gumy bez udání její šířky - na tvrdost a použitelnost na našich silnicích je podstatná výška bočnice gumy - podle mě je snesitelnejch ještě tak 90mm)
Celica 7g TS
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

Martine Ty se tu ptáš jako kdyby sis koupil první auto :D Tyhle věci se tu už x krát řešily. Co se týče sedmnáctek,tak slušný disk má do osmi kg.Nemá význam honit váhu na krev-abys ho pak nerozlomil na prvním výmolu.Proto bych ani na běžné ježdění nedoporučoval hořčíková(elektronová)kola.Jsou sice lehčí,ale stárnou podstatně rychleji.Navíc jejich oprava nebývá jednoduchá.
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

Keeek píše:Martine Ty se tu ptáš jako kdyby sis koupil první auto :D Tyhle věci se tu už x krát řešily. Co se týče sedmnáctek,tak slušný disk má do osmi kg.Nemá význam honit váhu na krev-abys ho pak nerozlomil na prvním výmolu.Proto bych ani na běžné ježdění nedoporučoval hořčíková(elektronová)kola.Jsou sice lehčí,ale stárnou podstatně rychleji.Navíc jejich oprava nebývá jednoduchá.
To je pro me novinka, ja mel za to ze magnez.kola vydrzi dlouho prave z duvodu tvrdosti.
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od stefancelicaT20 »

Keeek píše:Martine Ty se tu ptáš jako kdyby sis koupil první auto :D Tyhle věci se tu už x krát řešily. Co se týče sedmnáctek,tak slušný disk má do osmi kg.Nemá význam honit váhu na krev-abys ho pak nerozlomil na prvním výmolu.Proto bych ani na běžné ježdění nedoporučoval hořčíková(elektronová)kola.Jsou sice lehčí,ale stárnou podstatně rychleji.Navíc jejich oprava nebývá jednoduchá.
Slusny "17" disk ma do 10 kg, 8 kg je uz da sa povedat velmi slusny disk ;)
a vacsina tych lahkych kvalitnych diskov v pohode zvladne vymole lepsie ako hociktory bezny disk ;)

Kk
215x40x17 je o 0.42% mensia v priemere ako 205x55x15
Naposledy upravil(a) stefancelicaT20 dne sob 14.01.2012, 23:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

celica alu??váha?? velikost??

Příspěvek od Pavel Liška »

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

Obrázek

Uploaded with ImageShack.us

rozměr 225-35 r18 celková hmotnost cca 16 kg
hodně se liší váha pneu, ve stejném rozměru je rozdíl až 2kg
kola jsem kupoval podle váhy,ale i ta jejich barva,teda podle mě neurazí
Uživatelský avatar
martin.matess
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1793
Registrován: čtv 23.08.2007, 22:41
Bydliště: Česká Třebová - Pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od martin.matess »

keek,neboj, kola sem sám řešil už 100x a auta nemluvě, ale mě to prostě nedá a řekl jsem si že si vyslechnu další názorya to mě vždycky baví...jinak nakonecjá se asi budu držet při zemi a půjdu do tomasonů tn1 což pro mě je pěkný a kvalitní disk a šlupky bych to viděl 205/50 r16, měl li bychřešit vzhled tak bych volil 17, ale vzhledem k mé velmi levné ss nápravě a naším silnicím hladkým jak přistávací dráha tak 16 bude ok, přeci jen jsem se oproti minulé celice kde jsem měl jen 15ctky což nebylo ono... ana těchtomasonech se mi líbí jak jsou propadlý... v bronzu nejsou to je bohužel škoda...ale i tak ten kouřovej skorochrom se mi líbí..nebo jak to nazvat... a pavel l ty máš hoodně luxusní kolečka :D
http://www.martinmatess.estranky.cz/
Celica T20 3sge SSII blue
Corolla e10 swapped 4afe
BMW 318 Is e36 97' M-packet
BMW 320 D combi kůže
BMW 735i 1983' 160Kw
Uživatelský avatar
destabilizator
Manager Týmu
Příspěvky: 458
Registrován: stř 17.08.2011, 18:39
Bydliště: Praha / Jablonec nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od destabilizator »

Tomason TN1 v Hyperblack mam na zimu, jsou hodne pekny, rekl bych, ze ta hyperblack barva je jeste lepsi nez chrome :)
(¨ `v´ ¨)
.`·.¸.·´
¸.·´¸.·´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·´ Toyota Celica T23 TS Lambo Style Door
You know you own Celica when you roll into lift and have to say to the passengers SORRY I CAN'T HEAR YOU OVER THE SOUND OF HOW AWESOME MY ENGINE IS.
Uživatelský avatar
Keeek
Věčnej rejpal
Příspěvky: 640
Registrován: úte 18.09.2007, 21:41
Bydliště: Děčín

Příspěvek od Keeek »

To je pro me novinka, ja mel za to ze magnez.kola vydrzi dlouho prave z duvodu tvrdosti.[/quote]

Magnesiová kole jsou lehčí.Ve srovnání s kovanou hlínou jsou srovnatelně pevné,ale stárne materiál.Navíc jsou podstatně křehčí(díky té tvrdosti)
TA40,1UZF(G)E
ST185,3SGTE
LS400,1UZFE
LS400,1UZFE
Ducati Monster S4R
Ducati 900 SS
Spondon Yamaha 1200 turbo
"Nejsem už tak malý,abych si kupoval obyčejná auta..."
Odpovědět

Zpět na „Celica“