auto plava

vše ohledně modelové řady MR2
Odpovědět
Uživatelský avatar
TiTlik
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 16.04.2011, 12:26

auto plava

Příspěvek od TiTlik »

zdravim, moja mr2-ka plava hlavne v zakrutach a pri preradovani, je to taky pocit ako drzite stopu a pri zakrute abo teda tom preradovani vo vyssich otackach sa auto zakolisa alebo vas tak hodi na moment do strany nemame tusenia co to moze byt...je to dost neprijemne lebo nemate pocit ze auto ovladate nazoj vy :-/
chcel by som sa spytat ci nahodou nemate s tym niekto skusenosti, za kazdu radu som vdacny ;-)
mam pocit ze to zacalo robit od vtedy ako mi bola menena spojka a robi to coraz viac az som na aute prestal chodit ( ten mechanik stal za h*vno ) mal som to u druheho a ten si nevedel rady ale skusime to este raz rozbrat uplne akokeby menime spojku a zlozit ale preto sa vopred este pytam na vase nazory a skusenosti
Dakujem
Uživatelský avatar
kolja
Manager Týmu
Příspěvky: 320
Registrován: čtv 06.12.2007, 22:55
Bydliště: tel.602445520 Klášterec n.O
Kontaktovat uživatele:

Re: auto plava

Příspěvek od kolja »

TiTlik píše:zdravim, moja mr2-ka plava hlavne v zakrutach a pri preradovani, je to taky pocit ako drzite stopu a pri zakrute abo teda tom preradovani vo vyssich otackach sa auto zakolisa alebo vas tak hodi na moment do strany nemame tusenia co to moze byt...je to dost neprijemne lebo nemate pocit ze auto ovladate nazoj vy :-/
chcel by som sa spytat ci nahodou nemate s tym niekto skusenosti, za kazdu radu som vdacny ;-)
mam pocit ze to zacalo robit od vtedy ako mi bola menena spojka a robi to coraz viac az som na aute prestal chodit ( ten mechanik stal za h*vno ) mal som to u druheho a ten si nevedel rady ale skusime to este raz rozbrat uplne akokeby menime spojku a zlozit ale preto sa vopred este pytam na vase nazory a skusenosti
Dakujem
ahoj, pochybuji, že by to bylo spojkou??? spíše je závada na nápravách
MR 2 TARGA 180 kW (245 PS)
Janec
Navigátor
Příspěvky: 96
Registrován: pon 01.08.2011, 21:21

Příspěvek od Janec »

ja si myslim silenbloky, cepy, tlumice. nebo nedotahle kolo :lol:
marcelus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1037
Registrován: pon 20.02.2006, 18:31

Příspěvek od marcelus »

mě se to takhle přesně chovalo, když jsem měl v prdeli zadní čepy-řešil jsem to tady cca před půl rokem, po výměně čepů vše v pořádku-investice cca 600,-, ovšem většina z Vás bude mít celkem problém, protože jak jsem pochopil, revize 1-3 má vzadu jiný čepy než vepředu a ty jsou mimo toyotu nesehnatelný, v toyotě cca 2200,-, kdežto narevizi 4 jsou stejný vepředu i vzadu-tudíž jsem koupil vod libora kvalitní druhovýrobu za 600,-
Uživatelský avatar
TiTlik
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 16.04.2011, 12:26

Příspěvek od TiTlik »

no nemali by to byt zadne capy lebo boli menene ked sa menila spojka ( ale ako som hovoirl ten mechanik nestal za nic ) ....... neviete mi poradit na Slovensku dobreho mechanika na japonce ktory uz mal take auto medzi nitrou a trencinom
Janec
Navigátor
Příspěvky: 96
Registrován: pon 01.08.2011, 21:21

Příspěvek od Janec »

tak si zkus prvni zajet na geomku..
Uživatelský avatar
TiTlik
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 16.04.2011, 12:26

Příspěvek od TiTlik »

je tam menene ulozenie tlmicov, capy, geomoetria je spravena uz neviem vobec co by to mohlo este zeby silentbloky?
Uživatelský avatar
pepamoto
Řidič
Příspěvky: 230
Registrován: sob 22.11.2008, 20:30
Bydliště: Statenice

Příspěvek od pepamoto »

Ahoj , jestli ti to začalo delat po výmněně spojky tak je to nekde na nápravnici a nebo uchiceni zadnich ramen ,typoval bych to podle toho co píšeš že nadotahl nekteré šrouby , jinak si davejte všichni pozor na tu geometrii ,oni to udelají do normy ale už né pravou a levou stranu stejne , tarže auto neni v ose , a většinou stejně zadek nedělají jenom to na tom počítači upraví aby to prošlo
Konečně mám auto s motorem uprostřed
Janec
Navigátor
Příspěvky: 96
Registrován: pon 01.08.2011, 21:21

Příspěvek od Janec »

ja se setkal na jinych autech ze delaj jen sbihavosti ale odklony maj tezce na parku sice byly v norme ale kazde kolo v opacnem konci normy ve vysledku to byl celkem rozdil.. odpoved? ze prej je to OK a nepoznam to.. jedno kolo bylo rovne a druhe mirne do A za jizdy jsem to nijak nepozoroval je to auto na denni jezdeni ne na zavody ale i tak, kde to jsme
Uživatelský avatar
TiTlik
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 16.04.2011, 12:26

Příspěvek od TiTlik »

myslis ze by to mohlo byt aj zle spravenou geometriou ? lebo ked som im to tam daval tak neboli velmi nadseni ze vzadu mam sirsie kolesa ako vpredu ...podla papieru to je vporiadku akurat zadne prave koleso je castecna sbihavost o 0,3mm mimo toleranciu hovorili ze to by nemalo mat vplyv na to ze auto plava............vyskusam to dat do opravy kde mi menili ulozenie tlmicov nech mi to rozoberu akokeby menili spjku a vsetko tam skontroluju lebo inak uz neviem co s tym.
Odpovědět

Zpět na „MR2“