Zapalovač

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Zapalovač

Příspěvek od micron »

Tohle téma tu neni :lol:

Přišel mi ten grill na okno, tak sem ho chtěl otestovat... ohřál se, fungoval cca 2minuty a pak ledka zhasla a konec :roll:
Kolík byl celkem horkej... asi ten bumerang usmažil pojistku od zapalovače...
Tady píšou v manuálu, že má bejt pojistka u zapíku 20A, mam pocit, že v celice je standard 15A?... nevíte někdo? Bumerang má sám ještě pojistku 15A. ps: nevíte někdo kde je ta pojistka? U řidiče, nebo u spolujezdce?
http://www.produktinfo.conrad.com/daten ... _fr_nl.pdf
šajzeeee 8) doufám, že mi to nezničilo celej zapík

Návod, jak mít zapík funkční i bez klíče... tohle si asi nechám udělat... celkem praktická věc, stejně jako mam radio
http://www.celicahobby.com/forums/ubbth ... /site_id/1
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Microne pojistku najdes u ridice dole, urcite vis, Je to 15A a cislo pozice 2 zkus tedy dat 20A. Pokud nepujde ani po tom co vymenis pojistku tak vytahni tu objimku zapalovace (zasuvku) a podivej se zespodu. nektere maji mezi prostrednim pinem a privodem takovej dratek. Je mekej a evidentne je to slitina cinu a olova a pri prehrati te zasuvky se to pretavi. Nahradit napajenim dratku.

Pokud to bude dole propalene (pomyslna tepelna pojistka) tak bych to zarizeni asi nepouzival a natahl mu solo kablik od baterky pres solo pojistku a vypinac :wink:

btw: ty privodni draty do zapalovace jsou strasne tenky, teda u 6g a osobne tam krome navigace a nebo neceho maleho na dobijeni nic nedavam ...
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Kubrt> díky moc, už jsem je našel, a co sem tam uviděl za Amperovej bordel... jakoooo :lol: někdo si tam dával pojistky asi jen podle oblíbený barvy... sem je všechny vyměnil tak jak to má bejt... 8)
Obrázek
Obrázek

+ spolujezdec haxny
Obrázek


Jakooo radio+cigar měl místo 15A 25A! Je možný že by právě tohle mohlo způsobit to přetavení drátku v zapíku? že by 25A jako vadilo? když doporučujou 20A pro Bumerang heizung? Jako celkem to nechápu...

Mno tak v neděli jedu za Dawem pro pár věcí, tak ještě zapík... ale safra teď mam jako strach to zapojit pak znova! Asi budu zkoušet na Terranu...

Radio normálně fungovalo, takže pojistkou to nebylo... ale jak teda vyřešit tu ochranu v zapalovači? Aby vydržel? Tohle sem nečekal teda, pomalu začínám bejt nasranej, jak to může mít certifikaci, když to oddělá do 2 minut zapalovač? Kde je chyba? v japan "bezpečnostním" zapalovači nebo v německým šajzu? šajz má taky právě ochranu proti přehřátí... očividně je to nějaký podivný. Mam ale pocit, že ta ochrana v zapalovači je přehnaná... chci jí nějak zrušit.

zapalovač to totiž nepochopil... on si blbec myslel, že tam je žhavič a chtěl ho vystřelit... což se mu nepovedlo... tak spáchal radši harakiri blbec :-) než aby podpálil kokpit... jak tu ochranu teda obejít?
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Chce to overit ze je to opravdu ta pojistka tepelna na ty zasuvce, da se to normlane oddelat a misto toho napajet drat tak jako by jsi ojebal skelenenou nebo starou porcelanovou pojistku.

Zasuvka zapalovac nevyhazuje, zapalovac to cim si zapalujes vyskakuje samo.

Problem bude mozna v tom ze tam byla tak velka pojistka a tim padem se zacal drat zahrivat az prdnula ta tepelka. Tezko rict chtelo by to vydet. Svoje udela i studenej nebo castecne studenej spoj mezi tou zastrckou a zasuvkou.

Kazdopadne pokud nemas zasuvku s tepelnou pojistkou bude to jeste zahada
:D

btw: jak tam mohl bejt amperovej bordel kdyz mas auto uz nejakej patek :D pro jistotu se koukni jestli je voda v chladici :D :wink:
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Na zásuvku jsem se díval, ale jen by oko... nejdřív, sem myslel, že tam právě bude nějaká pojistka, než sem pochopil, že je v tom panelu u nohy.
Zásuvka vypadala staře, hooodně, ale kabely okej, světýlko svítilo :-)
asi to zejtra oddělám ještě jednou pečlivějc na macro foto.

No auto už mam 10 let, a na pojistky sem v životě nešáh... byly tam asi už od minulýho majitele, autu to očividně nějak nevadilo :lol: jediný co mi za 10 let prdlo za žárovky byly zadní mlhovky, + vlákno v brzdovým ale to bylo žárovkama a špatným kabelem u žárovky mlhovky. Elektrika je fantastická toyota.
V chladiči je růžová čistá směska z minulýho roku -30, měřeno v úterý (každej rok nechávám kontrolovat... chladič je původní 22 let wow, právě proto :-)).
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
telleke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 664
Registrován: čtv 18.02.2010, 09:56
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od telleke »

Nechci nějak strašit, ale zásuvky zapalovače nejsou stavěné na tak velký odběr. Většinou je problém už s odběrem kolem 120W, tedy cca 10A. Jedná se hlavně o to, že kontakty zásuvky a zástrčky mají mezi sebou většinou velký přechodový odpor, způsobený špatným kontaktem a tak se celá zásuvka "vyhřeje". Problém je většinou s tou "peckou" (+)na zástrčce a kontaktní plošce zásuvky.

Pokud chcete používat takhle silná zařízení, tak doporučuji výměnu konektoru za nějaký "průmyslový" typ a natáhnutí speciální zásuvky přímo od baterie, případně pojistkové skříně.
Toyota Yaris Verso 1.3VVTi rv. 12/2000, Toyota Yaris 1.0VVTi rv. 11/2001
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2277
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rampa89 »

Nějak jsem z toho teda nevyčetl, zkoušel si na té zásuvce něco jinýho? Nabíječku na mobil? Ten zapalovač? Cokoliv? O té teplotní pojistce jsem nevěděl, ale taky je tu možnost, že ti to shořelo někde cestou, není nic jednoduššího, než vzít multimetr, hodit tam ohmmetr, píchnout do pojistkovky a do zapalovače, a hned uvidíš.

Jinak se taky přikláním k nákupu zvlášť zásuvky a natáhnutí od baterie přes vlastní pojistku, respektive mohl bys tam dát aji jinou, než cig-zásuvku (s úpravou toho bumerangu). Ale podle mě budeš mít v zimě problémy s baterií, pokud to budeš nechávat bez motoru.
Holomek!
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

aktualizace- riskantní test v terranu... jako báli jsme se, ale testem prošel bumerang obstojně. Terrano má 3 zásuvky, luxusní... 1 v kufru, 2. za loketní opěrkou, tam je napsáno 120w a neni určená pro zapalovač. A poslední samozřejmě klasická u radia.

Nejdřív jsme to píchli do tý v loketní opěrce se zapnutým motorem, i vypnutým fachal perfektně, bumerang začne hřát do 2 minut. Terrano bylo ideálně zamlžený :-) pohoda... pak jsme se po cca 15 min. odhodlali testnout normální zásuvku se zapalovačem... to samý... i když v manuálu Terrana je napsáno, že není vhodná...
Bumerang byl zapojenej cca nonstop, před startem, během i po... a hřeje... kolík nebyl horkej ani po 3/4 hodině. Tvářilo se to stabilně...
Obrázek

Odmlžuje to pěkně, to potřebuju... ale že by to mělo odmrazit okno? Tak to ani omylem, to lžou jak když tisknou... Bumerang je jen teplej, ale neni horkej, to že má 100-60°Celsia, tak to si horst asi ucvrnk nemálo do gatí :-) Rukou se dá normálně držet... dá se použít na přihřátí hamburgeru, svařáku, nebo sendwitche, nebo zmrzlých rukou, nohou.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

No prostě funkční je jen na mlhu. Tváří se jako Německej produkt, ale je jak jinak made in KingKong. Škoda, že ten plech celkem drnčí... ale zase funkční to je... připevnění přísavkama je supr, a design je fain, člověk to může mít zaplý i za jízdy... a nepřekáží to ve výhledu.
Mě prostě nebaví přepínat ty čudlíky v autě... v zimě... chci mít jen aby šlo teplo na ruce a nohy a nepřepínat to na okno, když to přepneš na okno, tak jde ledovej vzduch do kabiny, a šašit s uzávěrama výdechů, na to nemam chuť... fuj... prostě o okno se bude starat jen a pouze Bumerang. :thumbsup:

Nakonec si ho teda nechám, a teď jen vyzkoumat zásuvku v celice, co má za problém...

Odběr nebude problém, 80AH Banner... no problemo
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Ještě takovej normální classic příběh z -15° (-20°celsia) ze šumavy: rozhovor u auta a v autě po jízdě na snowboardu...

Brácha:" Ty vole, hovado, zatooooop nebo se poseru, zatooop, proč to do prdele netopí"???? Já: " Víš proč to netopí ty zmrzlý hovado, protože kurva nejdřív potřebuju odmlžit přední okno, to má přednost, já za to nemůžu, že to kurva nefouká na to okno ani když to dám na plný kule, člověk by potřeboval 1/2 hodiny než ho to vysuší ..." Brácha: Ty vole, já kurva zmrznu..." Já : měl sis dát svařák blbečku, :-)" teda 2... brácha: Pustíš to konečně do prdele aby to šlo na mě?" já: ne, ještě je celý okno zamlžený, vidim hovno totální hovno." Brácha: ty vole tak to utři hadrem, jako každej normální člověk", Já : No tak to hovno, akorát to rozmažu a budou tu šmouhy, nebaví mě mít zaprasený okno... pěkně si počkej---" " po 10 minutách už lehce vidim... ale jen lehce, taková dírka v mlze... a přepínám tedy na ofuk do kabiny. This fuckin sucks. :lol: :lol:

A teď chci jinej příběh... " Zatop, jo topim, topim, celica začne foukat teplo do cca 3 minut pěkně na nohy, a velkýma fukarama do kabiny, a okno? Tak o to ať se stará bumerang, a já si dám v klídku doutníček a svařák... muziku a v kabině je hned lepší nálada :lol: That´s it...

A ještě jeden... jsme jeli v -25 se project na Modravu.... Z Novýho Světa, kde máme penzion... a v půli cesty se mi úplně z nenadání a během chviličky, i když sem to hadrem předtim dokonale vytřel, totálně znova zamlžilo čelní okno... musel sem zastavit... fukar byl puštěnej samo do kabiny.... totální invaze mlhy... takže sem to pěkně rozmatlal... a tohle už kurva nechci NIKDY! tohle je fakt jako hazard už...

Tnhle rok vyhlašuju boj mlze... nový mlhovky + tenhle bumerang... totální boj.

ps: zajímal by mě názor, jestli si tenhle komik dělá prdel, nebo to fakt může fungovat... sůl... obyčejná sůl??? že by přitahovala a absorbovala vlhkost z interieru? Nějak se mi to nezdá, jako že by místo oken šla nějakou zázračnou silou zeleného mocnýho krystalu do soli??? to je mooooc :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=yE9t0vY9kJY 5:40
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Příspěvek od gramo »

Sůl na sebe váže vodu (stačí nechat solené dalamánky přes noc v mikrotenovém pytlíku a co na nich vznikne, že) -- tak čím méně vody v interiéru, tím méně se jí může srážet na sklech, jestli sůl něco pochytá, může to pomoct. Ale myslím víc pomůže vyklepat sníh nebo vylít vodu z gumových koberečků, kdo v zimě používá ty normální, tak je brát do tepla vysušit, po dojezdu vyvětrat kabinu -- člověk spoustu vody vydýchá, když je zatopeno, tak se to ve vzduchu ztratí, ale jak ten vzduch zchládne, vysráží se to na oknech. Jak je v interíéru voda, i po zatopení se postupně vypařuje a mlží a mlží.

Ale v -20°C už to stejně nic moc nezachrání, to už na přední sklo rovnou namrzá to co člověk vydechuje.
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Gramo: hlavně je to právě dejcháním... tim sem si jistej, po tom co jsme kempovali a bylo sucho... když spěj v autě 2 lidi + pes... pes měl úplně mokrej frňák... po ránu všechny skla orosený... nad psem totálně nejvíc :-) a to sem měl lehce pootevřený okna a ještě jsme přitápěli...
možná by pomohla nějaká maska, taková ta plynová vojenská... s hadicí vyvedenou ven z okna :-) :-)
Ta sůl je teda ale zajímavá, to musim vyzkoušet, sice tam v tom videu tvrdí bavič, že to je tak na 2-3 dny... jestli sem to dobře pochopil, ale stejně mě to docela zaujalo.... :lol: sůl nad zlato?
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Kubrt
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1559
Registrován: úte 27.11.2007, 11:19
Bydliště: Vyskov

Příspěvek od Kubrt »

Do solnicek se pridava ryze aby sul netahala vodu, nelepila se v jeden crystal a prave vodu stahovala ryze. Tak by mozna ryze byla jeste lepsi stahovac s vetsi vydrzi ... :lol:

Bylo by to aspon ryzove japonsky a ne nemecky se soli :D
"Jsem zly a zeru male deti"

Toyota Celica 1,8 Kurbo, T20, ´94
Toyota Celica 1,6 2x Kurburator, TA40, ´80
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Příspěvek od gramo »

Aha, myslel jsem, že se tam ta rýže přidává, aby mechanicky rozbíjela slepená zrnka soli, že by vázala vodu lépe než sůl jsem netušil. Ta sůl má nějakou kapacitu, ale tipl bych si, že když se dá po těch 2-3 dnech vysušit na chvíli třeba do trouby, tak se horkem voda vypaří a zase může chytat vodu.
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2277
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rampa89 »

To už je snad lepší nějaká silika ne? Bývá to v těch sáčcích u každé elektroniky, nebo jsem viděl i lapač vlhkosti, kam se dávala taková patrona...

Vůbec nejlepší mi příjde pořídit si (třeba i z druhé ruky) bufika a nemusíš tohle řešit. Jestli ono to ve výsledku nevýjde i levněji :D - bacha, aby se z horsta nevyklubal záškodník, a nezapálil ti celý auto.
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Příspěvek od gramo »

Silikagel bude určitě lepší, proto taky k elektronice a kdoví čemu nedávají sůl, ale tohle. Jenže těch pár kuliček v autě toho moc nevyřeší. Čtvrt kila soli najdu ve špajzu, ale čtvrt kila těchhle kuliček bych sbíral do příští zimy. Ale ten pohlcovač mě docela zaujal, dávat si sůl do auta se mi moc nelíbí a s těma Horstovýma bumerangama bych si taky raději nezahrával. Ale jak čtu, v pohlcovači se v nějaké nádobce zachycuje slaná voda, tak kdoví jestli to není jen dobře vyrobený obal na půlkilo soli... no něco navíc tam bude, z normální soli by ta voda neodkapávala.
Odpovědět

Zpět na „Celica“