Celica T23

vše ohledně modelové řady Celica
Bertruda
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: stř 29.06.2011, 12:39

Celica T23

Příspěvek od Bertruda »

Mam jednoduchej problem a nevim co s nim :) . Kdyz z volnobeznych otacek dam plnej plyn tak to nasaje prvni vzduch pridusi se to a potom to tam pusti benzi a zacnou stoupat otacky . Nebo kdyz vytocim treba dvojku na 5-6 tiscic tak nez stihnu preradit tak spadnou na 1 tisic . Hadice a vse okole jsem zkontroloval a nikde ani malicka dirka . Prosim o radu .
Uživatelský avatar
Haky
Manager Týmu
Příspěvky: 431
Registrován: sob 08.04.2006, 20:06
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Haky »

Měl jsem podobnej problém, stačilo vyčistit váhu vzduchu, práce na 30 sekund. Třeba je to ono.
Toyota Auris 1.6 rok 2013 ...... http://www.sportovnivozy.cz
Toyota Celica 7gen 1.8 VVTi rok 2000 (měl jsem 2006 až 2013)
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

T23

Příspěvek od zejdy »

Vyčištěním váhy nic nezkazíš, jinak to může být 10 dalších věcí. Zkus diagnostiku!
Bertruda
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: stř 29.06.2011, 12:39

Příspěvek od Bertruda »

Diagnostiku jsem delal a nic nenasla . Vycistil jsem klapku vzduchu a je to o neco malo lepsi . Vahu vzduchu mam vycistit jak ???
Ted pred nedavnem jsem zjistil ze se mi vysipal katalizator nemuze to byt tim ???
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Na čištění váhy,klapek a dalšího se prodává sprej, který perfektně rozpouští karbon. Jenom bacha, váha je docela choulostivá součástka. Že se Ti vysypal kat, na to jsi přišel jak? To by Ti totiž měla ukázat diagnostika. Taky je potřeba proměřit LS.
Ale tipnul bych si na volnoběžný motorek. Ten je pod klapkou, vedou k němu hadice s chladivem a ten reguluje volnoběžné otáčky. Často se přidírá, oprava (vyčištění a nastavení) je poměrně náročná. Cena v Toy +-5000,-Kč.
Bertruda
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: stř 29.06.2011, 12:39

Příspěvek od Bertruda »

Kdyz budu chtit tu vahu vzduchu prostrikat tak ji musim vymontovat ??? A myslis ze ten motorek na volnobezny otacky ma vliv na pridavani plynu ??? protoze me to dela to ze kdyz seslapnu plyn tak mi nejprve otacky klesnou na cca 500 a asi po sekunde to zacne stoupat . A celkove je to auto taky lenivy .
Uživatelský avatar
MungoR
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: úte 11.08.2009, 10:07
Bydliště: Liberec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MungoR »

S přidřenym motorkem a/nebo KO teplotnim čidlem jezdim já, volnoběh se drží pořád nízko (sem tam i chcípne) a při rozjezdech je potřeba nejdřiv přišlápnout plyn a potom pozvolna pouštět spojku, jinak zabere dřív než se motor probere z letargie a rozjezdy do frekventovanějších křižovatek sou tak hotovej adrenalin. Nevim jestli se to podobá tomu co popisuješ, tak bych zkusil dřív tu váhu vzduchu.
Celica VVT-I, 2001
Status: pomalu dojíždíme
Bertruda
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: stř 29.06.2011, 12:39

Příspěvek od Bertruda »

Tak to mame asi hodne podobnej problem . Ja abych ti pravdu rek tak motorek na volnobezny otacky to slysim poprve v zivote . myslim si ze muzou byt pouze dve veci co to delaj . za prve vaha vzduchu a za druhe skrtici klapka . A jeste kdyz budes stat u motoru tak tam skus dat plnej a ruku strc do nasavani vzduchu podle me ti to ten vzduch nenatahne ale z toho motoru vyfoukne to jsem zjistil vcera .
Uživatelský avatar
Kenne
Manager Týmu
Příspěvky: 352
Registrován: pon 31.05.2010, 12:57
Bydliště: Znojmo

Příspěvek od Kenne »

Bertruda píše:Kdyz budu chtit tu vahu vzduchu prostrikat tak ji musim vymontovat ???
staci vytocit 2 sroubky a mas ji na taliri, ja to cistim klasickym cistidlem na el. kontakty - hlavne opatrne na ty dratky

kazdopadne tvuj problem bych videl v tom KATu
Celica ZZT230, 2000, black
Bertruda
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: stř 29.06.2011, 12:39

Příspěvek od Bertruda »

Kamo to jsem tedka nepochopil . Co budu mit na taliri po tech dvou sroubkach ???
Uživatelský avatar
MungoR
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: úte 11.08.2009, 10:07
Bydliště: Liberec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MungoR »

Bertruda píše:Kdyz budu chtit tu vahu vzduchu prostrikat tak ji musim vymontovat ???
:)
Celica VVT-I, 2001
Status: pomalu dojíždíme
Bertruda
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: stř 29.06.2011, 12:39

Příspěvek od Bertruda »

Vcera jsemto mel u jednoho borce a ten mi prave rikal ze katik by na to nemel mit vliv pouze by to melo vic zrat podle nej . Rikal mi ze to bude but vahou vzduchu a nebo klapkou ale klapku mam vycistenou . Z vahy mam prej vytahnout mrizku a procistit . A za vahou vzduchu mam odpojit vzduchovou hadici , vytahnout vzduchovej filtra a zkusit tam nastrikat jakejsi sprej ted si nezpomenu na jmeno . Tak ja ted vubec nevim :D
Uživatelský avatar
MungoR
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: úte 11.08.2009, 10:07
Bydliště: Liberec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MungoR »

Tak já bych asi začal od toho nejlevnějšího, vyčištění tý váhy by mělo bejt bez problémů, když by to nepomohlo a klapka řikáš že je vyčištěná vsadil bych na čidlo/motorek, tady už přituhuje, jak psal zejdy u toy za nový chtěj 5000+. Kat nevim, když sem celi koupil párkrát mi to vyhodilo chybu že je kat vysypanej (tenkrát mi v toy nabídli novej za cca 30 000 :D ), teďka po dvou letech se na něj ptám při každý diagnostice a prej je v cajku :)

To nasávání vzduchu jak řikáš sem nezaregistroval, až se dostanu k autu tak to vyzkoušim.
Celica VVT-I, 2001
Status: pomalu dojíždíme
Uživatelský avatar
zejdy
Manager Týmu
Příspěvky: 443
Registrován: čtv 11.09.2008, 20:40
Bydliště: Ústí nad Labem

Příspěvek od zejdy »

Tak budeme pokračovat v diskuzi:
KAT na to vliv na 100% nemá, to je jenom věc ekologie, ani ve spotřebě se neprojeví, měla by naopak být nižší.
Navíc: jak KAT KO tak problém váhy vzduchu by ukázala diagnostika, oblíbená chyba P 0420 - svítí kontrolka motoru.
Filtr vzduchu:jestli máš klasiku papírový, nic nestříkej, vyhoď ho a kup si nový. Nebo kup K&N filtr čistitelný, má vyšší průchodnost a dá se regenerovat. Cena kolem 1600,-Kč.
To, že by motor "foukal" přes sání ven, to by byla daleko větší závada - rozvody, ventily atd.
Na klapce se nemá co pokazit, pokud není zadřená nebo není prasklá pružina, bude OK. Ale může být KO snímač polohy klapky. ECU chybně vyhodnotí polohu, namíchá špatnou směs a problém máš na světě.
Motorek volnoběhu - otvírá bypass kolem klapky, tím zvyšuje nebo snižuje otáčky volnoběhu, signál dostává Z ECU na nákladě údajů z teplotního čidla. Je to v podstatě automatický sytič.
Takže jak vidíš, na takovou banální věc, jako jsou volnoběžné otáčky, má vliv kdeco a najít to, bývá někdy peklo....
Žádnou "zaručenou"radu tady asi nedostaneš. Chce to diagnostiku k ruce a zkoušet.
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

hele treba u mojeho TSka litaly votacky jen do doby co sem tankoval N95 ale od doby co tankuju Ň98 tak uplne v pohode :-D
Toyota Celica TS (2003) Obrázek
Vše pro auto na jednom místě
Odpovědět

Zpět na „Celica“