Celica T20 klepání od zadního kola

vše ohledně modelové řady Celica
PigNick
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: pon 14.03.2011, 17:04
Bydliště: Brno

Celica T20 klepání od zadního kola

Příspěvek od PigNick »

Cau, zacalo me z niceho nic neco klepat od pravyho zadniho kola. Dela to vzdy az po chvily jizdy (po cca 10km) a hlavne pri nizsich rychlostech (tak do 50km/h) a je to jak kdyby jedna otocka kola jedno bouchnuti a jeste k tomu kdyz brzdim tak to nedela. Auto uz jsem mel i v servisu ale na nic neprisli, meli to cely rozdelany, aji zkouseli vymenit lozisko ale porad to dela. Ptal jsem se aji nekolika mechaniku ale nikdo nevi co s tim. Uz jsem celkem zoufalej, je to strasne otravnej a hlasitej zvuk :(
Nevite teda nekdo cim to muze byt?
PigNick
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: pon 14.03.2011, 17:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od PigNick »

No to me taky hnedka napadlo ale mechanik me rekl, ze s brzdou nic neni. To me prave prijde divny, kdyz to prestane pri brzdeni tak proste musi mit neco spolecnyho s brzdou ale prej neno, tak nevim.
Uživatelský avatar
Maci
Navigátor
Příspěvky: 95
Registrován: ned 19.10.2008, 17:57
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maci »

Hele me to dela cecil taky...ale nejdivnejsi je ze to dela jen obcas jen chvili....kdyz se mi to stalo poprve tak sem taky myslel na naboj ci jestli neni neco na pneumatice atd...tak se zkontroloval pneu nic...rozjel jsem se a byl klid a tyden byl klid a pak zase jedu cca 50km/h a bouchani jako by byla na pneu boule nebo neco ale do volantu mi zadna sila nesla ze bych pozoroval zmenu v chovani auta...zabrzdil jsem na semaforu rozjel jsem se a uz zase nic....ale zvuk je to hlasitej a neprijemnej ale nejvic mi vadi ze se to stane obcas jednou za x dnu takze mi taky moc na rozum nejde co to je...
Uživatelský avatar
kracken
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: sob 12.09.2009, 20:09
Bydliště: SK - Bratislava

Příspěvek od kracken »

v kazdom pripade by som skontroloval bubnovu brzdu, rucnu... skus pocas jazdy, ak sa ti to zacne ozyvat zatiahnut jemne rucnu brzdu....
„ıɯɐɥou ǝɹoɥ ǝɾ ʇoʍız ɾoɯ ʎlǝɔ ǝz ʇıɔod ɯɐɯ ʎpǝʞǝıu”
PigNick
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: pon 14.03.2011, 17:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od PigNick »

No tak me to dela proste vzdycky kdyz ujedu tak tech 10km a pak uz porad, akorat kdyz zabrzdim tak ne. Kazdopadne vyzkousim tu rucku a pak uvidime, diky za radu.
PigNick
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: pon 14.03.2011, 17:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od PigNick »

Jestli to dela na zvedaku to jsem se teda neptal, zjistim. A co se tyce kamery na rameno to fakt nevim jak bych to delal, jakou kameru a jak pridelat aby se tomu nic nestalo atd.
PigNick
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: pon 14.03.2011, 17:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od PigNick »

Tak na zvedaku to prej nedela. Takze tou brzdou to asi fakt nebude protoze na nu nema vliv jestli to auto je na zvedaku nebo ne.
Joey
Manager Týmu
Příspěvky: 318
Registrován: čtv 05.08.2010, 21:32

Příspěvek od Joey »

Mi tohle dělá přední brzdový třmen na felicii, způsobuje to zvětšená vůle vodítek třmenu, klepání se ozývá na horších cestách (nemyslím polňačky, stačí horší asfalt), když jen lehounce přišlápnu brzdu, klepání ustane. Ještě jsem se nedokopal k opravě, ale před zimou vyměním ty vodící čepy. Možná by to mohl být podobný problém i na té Čeldě.
Joey
Manager Týmu
Příspěvky: 318
Registrován: čtv 05.08.2010, 21:32

Příspěvek od Joey »

PigNick píše:No to me taky hnedka napadlo ale mechanik me rekl, ze s brzdou nic neni. To me prave prijde divny, kdyz to prestane pri brzdeni tak proste musi mit neco spolecnyho s brzdou ale prej neno, tak nevim.
Zkus tím pohyblivým třmenem zakývat, přeněji řečeno "zakroutit na oba směry" vůči ose kola... dá se tím trochu ta vůle poznat.. S mojí brzdou taky nic není, brzdí řekl bych téměř jedovatě, ani do stran auto při brždění netáhne...
Uživatelský avatar
cuhan
Navigátor
Příspěvky: 94
Registrován: sob 01.08.2009, 11:32

Příspěvek od cuhan »

Skoro na 100% bych řekl,že to dělají pakny na ruční brzdě
Volvo S60R 2.5T 20v AWD 255kw 500Nm minulost
Toyota Celica T 20 1.8i
Smart Fortwo 0,8cdi 30k
Mercedes W220 S500 Long 306K
Uživatelský avatar
MungoR
Řidič
Příspěvky: 159
Registrován: úte 11.08.2009, 10:07
Bydliště: Liberec/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MungoR »

cuhan píše:Skoro na 100% bych řekl,že to dělají pakny na ruční brzdě
Zrovna tohle jedu řešit v pátek do servisu, od pravýho zadního kola je za jízdy slyšet povrzávání, škrábání, cvakání atp - prostě k zbláznění. Protože to není souvislej zvuk tak se těžko zjišťovalo jestli to přestane při brždění. Původně sem myslel že to bude orezlej kotouč nebo pružina nebo čert ví co uvolněnýho, když sem to nenašel stavil sem se v servisu a prej to dělaj pakny v bubnu ručky. To by mě ani nenapadlo pže sem myslel že ručka vzadu brzdí normálně čelistma :)
Celica VVT-I, 2001
Status: pomalu dojíždíme
Uživatelský avatar
stefancelicaT20
Manager Týmu
Příspěvky: 444
Registrován: pát 11.09.2009, 18:27
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od stefancelicaT20 »

Joe_y píše:Mi tohle dělá přední brzdový třmen na felicii, způsobuje to zvětšená vůle vodítek třmenu, klepání se ozývá na horších cestách (nemyslím polňačky, stačí horší asfalt), když jen lehounce přišlápnu brzdu, klepání ustane. Ještě jsem se nedokopal k opravě, ale před zimou vyměním ty vodící čepy. Možná by to mohl být podobný problém i na té Čeldě.
aj mne to robilo, na lavom zadnom kolese raz to buchalo raz nie a tiez som nevedel co to moze byt, rozobral som strmen a ako pise joy na voditku bola vola, vymedzil som ju hrubsim alobalom namazal a je pokoj :)
Uživatelský avatar
Kenny
Manager Týmu
Příspěvky: 331
Registrován: čtv 11.10.2007, 11:57
Bydliště: Zlinsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kenny »

PigNick píše:Tak na zvedaku to prej nedela. Takze tou brzdou to asi fakt nebude protoze na nu nema vliv jestli to auto je na zvedaku nebo ne.
99 % brzda a navic pokud rekli ze to nesouvisi s brzdou kdyz se ti to pri ni meni:)
TeLe 1000R - rpm11200 :)


nejedno 3S-GE 4g vcetne cabria vlastne toho co z nej zbylo :)
1UZ-FE
H.-C32
Odpovědět

Zpět na „Celica“