Max. rychlost v Celice

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

potom ma ale zaujima, ako je to spravene v mechanickom tachaci, aby to bolo percentualne....
mne teraz ukazuje realne podla gps, mam vacsi priemer kola
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Joey
Manager Týmu
Příspěvky: 318
Registrován: čtv 05.08.2010, 21:32

Příspěvek od Joey »

To by mě právě taky zajímalo, jak přesná je GPS. Okamžitou rychlost mi ukazuje tacho cca o 2 - 3 km/h vyšší než GPS (při 100km/h).
Ale co mě dostalo, tak ujetá vzdálenost byla dle GPS vyšší než ta co dává tacho (o cca 2 km na 100 km) :!:
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Příspěvek od gramo »

Pokud je pootočená rafika o nějaký úhel oproti přesnému stavu, tak je odchylka pochopitelně konstantní. Možná je to běžné nastavení tachometrů, aby ukazovaly cca 5km/h víc, aby zkrátka byla nějaká rezerva pro případ měření.

Pokud je tacho kalibrovaný na jiný obvod kola, než je na autě, tak je odchylka logicky v %. Mě to na corolle měří prakticky stejně jak píše biscuit, i když tam mám kola podle TP. Možná se na mechanismu, který otáčky kola převádí na odchylku rafiky, projevuje nějaká únava a pak to přeměřuje i při správných kolech.

GPS má spíše tendenci zkracovat, neměří pruběžně, ale v intervalech, tak to pak řeže zatáčky. Na druhou stranu, GPS běžně provádí filtrování signálu, kdy přímo naměřenou pozici kombinuje s očekávanou pozicí podle dosavadního směru a rychlosti pohybu. Pokud se dá očekávané pozici příliš velká váha a řidič dynamicky mění směr a rychlost, může to dopadnout tak, že výsledná dopočtená trajektorie naopak ustřeluje ze zatáček ven a naměřenou trasu to prodlouží.
Uživatelský avatar
elviiis
Manager Týmu
Příspěvky: 397
Registrován: čtv 07.06.2007, 09:02
Bydliště: Olomoooc a Jeseniiik

Příspěvek od elviiis »

Elviiis se nemyli to je prvni faktor a takove tvrzeni je drze az vyzivave :D a jak uz bylo zmineno ze je nekdo tele a pohne si s rafikou je vec druha... prvni vec je jednoducha mechanika pro zs odchylka je vzdy v procentech takze cim jdes rychleji tim je vyraznejsi... GPS meri polohu takze jeji nepresnost je zavysla i od mnozstvi satelitu jez urcuji tvoji polohu a do toho vseho se odviji nepresnost... samozrejmne je vsak gps mnohem presnejsi nez techov aute jez je ciste orientacni meridlo...
Carlos Sainz limited 2468/5000
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

max. rychlost v celice

Příspěvek od Pavel Liška »

2g. 1.6 dvakrát kar. toyota-ten samý měla i corona 1.5
podle tp. 91 kw 210 tachometr.
2g.2.0 dvakrát weber 89kw nevyzkoušeno a to mě dodnes se......,ale
1.6 byla živější.
3.g 2.0 dvakrát weber 89kw nevyzkoučeno -klekl motor.
3.g 2.0 dvakrát weber 105kw po německých dálnicích 230,
mimochodem asi nejpohodlnější celica a skvělé brzdy,na tk mě rěkli,že má
příliš ostré brzdy.
4g.2.0 110kw nepoznamenaná žádnou úpravou v plné výbavě,podobné svezení jako 3g.,ale 3 ze zadkkem je 3 ze zadkem. 220.
5g. s motorem 115kw 350 000km 220.Po výměně motoru skoro za nový a "uděláním ventilů a kanálů snížení hlavy bez katu gren filtr remus výfuk"
,ale na 215-40-17. 245 ale na novém úseku dálnice po mlze v rannich hodinách.
Corona jela tehdy neuvěřitelných 160 .
toto jsou údaje podle tachmetru.
7g. 240 tach.podle gps 230 a po turbu zatím neyzkoušeno?
Naposledy upravil(a) Pavel Liška dne pát 05.08.2011, 05:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Petr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 687
Registrován: čtv 02.06.2005, 09:19
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr »

Joe_y píše:To by mě právě taky zajímalo, jak přesná je GPS. Okamžitou rychlost mi ukazuje tacho cca o 2 - 3 km/h vyšší než GPS (při 100km/h).
Ale co mě dostalo, tak ujetá vzdálenost byla dle GPS vyšší než ta co dává tacho (o cca 2 km na 100 km) :!:
mě GPS ukazovala stejně jako policejní radar..bylo to na tuningu V-max na 2km
https://picasaweb.google.com/milacaletkova/AvousSpojka
a tu je video auto na špalkách bez náprav jak by to teoreticky šlo
http://www.youtube.com/watch?v=VLAUrGCkMrg
Avensis T22 D4D,r.v.10/01
Celica 2.0.GTi r.v.05/90
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“