Turbo

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hanisek
Řidič
Příspěvky: 211
Registrován: sob 23.06.2007, 16:02
Bydliště: Krnov

Turbo

Příspěvek od Hanisek »

chci se zeptat, co si myslite o tomhle turbu.
http://www.turbokits.com/Turbo-Kits.com ... ckage/818/

jeste se chci zeptat zasvecenych, Libor, nebo nekdo, co je jeste treba, aby tohle mohlo fungovat v 7. gen. Je treba nejaka uprava na motoru? pokud ano, tak jaka a co to bude stat :?:
Toyota Celica 1,8VVT-i
7.gen
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

tak ku tomu zrejme uz nic, akurat tak sikovneho motorara, ktory ti to da dokopy... no za ten peniaz... to by som riesil uz upraveny motor nejakou firmou, ci?
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Řekněme si to jinak. Pokud máš cca 100000czk motor 1zz v top stavu doporučuji bolt on kit v základním provedení s nárůstem 80-100hp. Není to jen o tom zvýšit výkon motoru. S tím souvisí spojka,differencial,brzdy atd. Těch 100hp je dá se říct snesitelné jak pro motor tak pro ostatní komponenty. Ale 350hp už je problém. Nejen jak to dostat na silnici - samosvorny diff nutnost,ale tady už je třeba i sáhnout po úpravě převodovky. Co se motoru týká původní zůstane pouze klika a hlava. Blok se musí vyvlozkovat,pisty,ojnice,ventily,pružiny a další a další věci. To je dalších cca 250000navíc. Těch celic s tím základním kitem i u nás a na sk jezdí pár kusů a všichni jsou s tím základním nárůstem 80-100hp spokojeni a i po několika desetitisících najetych km s těmi kity i zbytkem auta není problém.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

To co napsal Libor plně odpovídá i mému náhledu.Takovým způsobem jsem musel rešit celou přestavbu auta a byly to zčásti čekané náklady ale navýšení cenové bylo ještě vyšší vzhledem k elektronice atd. a opravě náprav a úprav karosérie atd.Bez samosvorného diff. ten výkon na silnici na předek je nereální adekvátně dát. a převodovka origo je k hranici na těch 300 Hp/mám ale náhradní která jde k úpravě na vyšší výkon/ proto nedoporučuju zvyšovat tenhle Tvůj vůz k této hranici ale spíše tu nižší co navrhnul Libor a GO motoru pokuď již má naběháno víc jak 100tis.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
garfielld
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2185
Registrován: úte 07.06.2005, 19:31
Bydliště: Zbiroh
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od garfielld »

ušetřim ti spoustu peněz, prodej to a kup si už rovnou něco oturbený ;) Předokolka - Focus RS(min. gen, ten pokud nezboříš tak se ani nemusíš bát ztráty hodnoty), zadokolka - Nissan 200SX S14(ten stojí relativně pár korun), čtyřkolka - tak tady je toho mraky a každej asi ví ;)
Obrázek
Celica AT200 r.v.95, 7AFE 1,8l (115k) ..... Celica GT4 r.v.91, 3SGTE 2,0l (230k)
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

garfe ale to je priliz jednoduche... a oturbena celica 7gen je este vpodstate raritka...
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Garfe máš pravdu!!!!!!!!!!!!!Opět bych do toho ani já už nešel pokuď by mně nešlo jen a jen o Celicu.Těch aut za ty investované peníze jsou mraky lepších jako Celica. :lol:
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
TomasGT20
Věčnej rejpal
Příspěvky: 608
Registrován: úte 31.03.2009, 15:22
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomasGT20 »

JJ oturbenych aut lepsich jak celica z vyroby jezdi spoustu, nudnych,fadnich seriovek kterych si ani nevsimnes na ceste, auta bez duse bez emoci. A Pokud clovek chce neco jako je celica, aby to auto bylo necim "jine" a byť bude v serii s turbem bude te stejne stat jako celda s turbem, za vyjmecnost se plati vzdy a vsude. Ja myslim ze stejne ve finale pokud se to podari tak to vyjde +- stejne, jde jen o to o co jde tobe :)) Navic pokud do toho vrazis ty prachy, mas vse nove a melo by to teoreticky vydrzet x let. Taky mozna do toho jednou pujdu, chce to ale dobre promyslet, mit dobre lidi kteri to umi, vymyslet to tak aby to nebyl uplny preplesk, uplny extrem, spis se drzet necoho co nebude delat tolik trablu, proste dobry pomer cena/vykon. Chapu ty trable s tim spojene, ale pokud ji milujes, neni co resit :))
Toyota Celica ST202, SS, LSD
Uživatelský avatar
Hanisek
Řidič
Příspěvky: 211
Registrován: sob 23.06.2007, 16:02
Bydliště: Krnov

Příspěvek od Hanisek »

ja nechci jine auto, ja chci celiku s turbem :twisted: jsem pripraveny, ze me to bude stat balik, prave proto zjistuju, co vsechno je jeste treba udelat, abych mohl dosetrit. S GEO motoru pocitam, dal zesilene brzdy, nove tlumice+pruziny, samosvorny diferencial http://www.turbokits.com/Toyota/Celica_ ... rivetrain/
plus samozrejme, doresit chlazeni a mazani motoru.
Je jeste neco na co jsem zapomel?

A teda asi tenhle kit http://www.turbokits.com/Toyota/Celica_ ... a_GT_Kits/
Toyota Celica 1,8VVT-i
7.gen
Uživatelský avatar
Ahold
Věčnej rejpal
Příspěvky: 597
Registrován: pon 27.04.2009, 22:34
Bydliště: Brutál - drsný kraj pro drsný lidi

Příspěvek od Ahold »

Hanisek píše:ja nechci jine auto, ja chci celiku s turbem :twisted: jsem pripraveny, ze me to bude stat balik, prave proto zjistuju, co vsechno je jeste treba udelat, abych mohl dosetrit. S GEO motoru pocitam, dal zesilene brzdy, nove tlumice+pruziny, samosvorny diferencial http://www.turbokits.com/Toyota/Celica_ ... rivetrain/
plus samozrejme, doresit chlazeni a mazani motoru.
Je jeste neco na co jsem zapomel?
A teda asi tenhle kithttp://www.turbokits.com/Toyota/Celica_GT/Celica_GT_Kits/
Ropný vrt by se taky hodil
Jsem Zoofilní plyšomil a nestydím se za to.
Vrrrrrm Toyota Vrrrrrm Corolla Vrrrrrm TS Vrrrrrm
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

No tím jsi měl začít. :) samozřejmě pokud piješ kofolu a s go motoru počítás potom je první 350hp kit jasná volba. Obsahuje vše potřebné i k go motoru. Protože tyto kity jsou dělané na míru,odpadá vývoj pro daný vůz. V podstatě pokud máš kde,jediná tvoje starost bude vyndat motor dat ho do motorarny s komponenty které Ti přijdou,postarají se o vše potřebné a ty si namontujes motor zpět se zbytkem kitu a pak na brzdu. :) samozřejmě uváděny výkon pro kit je maximální. Nikdo Ti nebrání v tom provozovat to třeba na 250 nebo 300hp. Další výhoda je v tom,že výměnou střev a zavrtání vložek získás opravdu spolehlivý základ s předpokládanou dlouhou životnosti. Ta u těch kitu které jsou montovaně na sériový motor i po go se 100hp nárůstem výkonu se pohybuje kolem 100000km. U prvního kitu je v podstatě zachován předpokládaný tovární náběh tedy 400000km. V prvním případě se ale jedna opravdu o investici cca 300-350000czk. To auto pak s tebou musí umřít. :) stane se neprodejným,tedy prodat půjde vždycky,ale vloženou investici Ti nikdo nevrátí. Pokud i přes všechny tyhle varování jsi do toho ochoten jít,tak vítej v klubu magoru s názvem celica :) a držím palce! Můžu Ti nabídnout dovoz,montáž, s turbokits mám vynikající zkušenosti. V nedávné době jsem od nich kupoval dva kity základní na gts jeden je zde na fóru již brzy zveřejní výsledek. Je postiženy úplně stejně. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Hanisek
Řidič
Příspěvky: 211
Registrován: sob 23.06.2007, 16:02
Bydliště: Krnov

Příspěvek od Hanisek »

auto nehodlam prodavat, mam ho jako druhe auto do rodiny. Zatim jsem ve fazi setreni, takze to neni az tak akutni :wink: ale je treba mit plany do budoucna
Toyota Celica 1,8VVT-i
7.gen
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Tak to je to nejlepší co může být.Nahodim Ti odhad ceny do sz podrobněji. Pokud už nějaké peníze máš,tak bych asi neváhal s nákupem kitu. Americká ekonomika se začíná sbírat a jen v rozdílu kurzu dolaru máš o 25000kč méně než na začátku roku.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Hanisek
Řidič
Příspěvky: 211
Registrován: sob 23.06.2007, 16:02
Bydliště: Krnov

Příspěvek od Hanisek »

diky, budu cekat na SZ. jeste netusim kdo to bude delat, ale mit aspon zhruba rozpocet je fajn. Kit budu objednavat az pristi rok, budu to mit bez cla a tehle srand :idea:
Toyota Celica 1,8VVT-i
7.gen
Uživatelský avatar
Ahold
Věčnej rejpal
Příspěvky: 597
Registrován: pon 27.04.2009, 22:34
Bydliště: Brutál - drsný kraj pro drsný lidi

Příspěvek od Ahold »

Pěkná stránka, neměl sem se na ní koukat. Teď na nic jiného nemyslím.

K čemu je zvýšení obsahu? Z 1.8 na 2.0, pochopil jsem že se dá zvýšit komprese ve válci, ale k čemu to je dobré u atmo. motorů?
viz. http://www.turbokits.com/Corolla_2.0L_Stroker_Kit/839/
Jsem Zoofilní plyšomil a nestydím se za to.
Vrrrrrm Toyota Vrrrrrm Corolla Vrrrrrm TS Vrrrrrm
Odpovědět

Zpět na „Celica“