Celica 5g 1.6 Sti - EURONORMA

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Celica 5g 1.6 Sti - EURONORMA

Příspěvek od MichalS »

Tak dnes jsem absolvoval s Stíčkem které se už delší dobu snažím marně prodat technickou. Když bylo hotovo tak jsem si řekl "no nic" nechám tam zapsat to EURO1 - třeba to kvůli tomu někdo dřív vezme a ejhle :( bohužel moje Sti nesplňuje NIC :( tak škoda, celou dobu jsem myslel že to EURO1 tam bude.

Různě se tu o tom diskutovalo a dohadovalo... podle mě teda jestli Sti nějakou normu plní tak až ty facelifty od 1993. Moje Celica je RV 1991 (= model 1989) teda nic.
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
uruem
Věčnej rejpal
Příspěvky: 901
Registrován: pon 04.04.2011, 14:22
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od uruem »

Určitě plní já sem byl na měření a řekli mi že s přehledem se dostane do Euro 1 sice mám 92 ale nevidím důvod proč by měla mít jinou normu.
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Asi to dělaj od pohledu... má kat/ nemá kat nebo čichaj k laufu 8)
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Hug0
Věčnej rejpal
Příspěvky: 568
Registrován: pon 31.08.2009, 21:29
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Celica 5g 1.6 Sti - EURONORMA

Příspěvek od Hug0 »

MichalS píše:Tak dnes jsem absolvoval s Stíčkem které se už delší dobu snažím marně prodat technickou. Když bylo hotovo tak jsem si řekl "no nic" nechám tam zapsat to EURO1 - třeba to kvůli tomu někdo dřív vezme a ejhle :( bohužel moje Sti nesplňuje NIC :( tak škoda, celou dobu jsem myslel že to EURO1 tam bude.

Různě se tu o tom diskutovalo a dohadovalo... podle mě teda jestli Sti nějakou normu plní tak až ty facelifty od 1993. Moje Celica je RV 1991 (= model 1989) teda nic.
to se mi nechce věřit... máš kat? automaticky euro 1. nech si to spíš potvrdit od toyoty než na stk.. pokud nesplňuješ na STK hodnoty pro euro 1 tak bude problém třeba právě ve zmíněném katu (není vysipaný?) já na sti 1991 - uvedení do provozu (výroba netušim :D ) kat měl, tudíš euro1 (i když jsem použil pro přepis invalidu :D )
Today:
KTM 625 SMC - for fun :)
BMW e46 coupe - daily fun :)
ex. Toyota Celica 2.0 GT st202 - sold :(
ex. Toyota Celica 2.0 GTi - burned :(
ex. Toyota Celica 1.6 STi - crashed :(

http://www.sportovnivozy.cz
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

S katem to nesouvisí stejně jako ani s tím jestli jdete na STK či nikoliv.

Funguje to tu takto na Blanenském okresu na dvou STK co jsem se ptal:

Přijdete tam, řeknete že chete zapsat euronormu. Pak vytáhnete 1000,- :) (zápisné) a dáte jim to tam s TP. Technik přes PC odešle údaje (asi VIN auta) jakýmsi programem na centrálu do Prahy (asi dekra - tohle nevím 100% ALE DOTYČNÁ STK k tomuto musí mít od DEKRY jakési poveření jinak by euronormu nezapsali).

Po odeslání údajů čekáte cca 5 minut - někdo to na druhé straně nějak dohledává a zpátky z centrály pošlou euronormu.

Pokud se zjistí že žádnou euronormu nesplňujete tak vám peníze vrátí a bohužel... pokud splňujete jakoukoliv tak si zápisné 1000,- nechají a zapíšou to.

Někde prý za to navíc ještě chou připlatit peníze jako za EVIDENČNÍ KONTROLU (+ cca 200,- takže ve finále suma 1200,- )
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

zkus jeste toyotu, ono tyhle k...y z Dekry to je taky pakaz, ja mam v technicaku pres dekru taky ze nesplnuju
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Dacan
Manager Týmu
Příspěvky: 405
Registrován: stř 30.07.2008, 02:26
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dacan »

problém může být v tom,že auto je dotažený a při přepisu nebyla zapsána norma a tudíž auto automaticky spadá do kategorie 0 :( .zkurvenej systém,aspoň si tu můžu ulevit :lol:
ex 1,6 sti 1992
corolla e11 1,6 gt (81kw)
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

Dacan píše:problém může být v tom,že auto je dotažený a při přepisu nebyla zapsána norma a tudíž auto automaticky spadá do kategorie 0 :( .zkurvenej systém,aspoň si tu můžu ulevit :lol:
DACANE :idea: :?: :!: :shock: :roll: :bomb: :oha: :| ...
Právě proto se tohle řeší. To je ale jiný problém, ANO auto nemá zapsanou EURONORMU protože při přihlašování se na to dotyční lide vyprdli takže plní EURO0 = 10tis out. Právě prto se snažím EURONORMU zapsaat DODATEČNĚ - jde to buď nějak přímo na Dekře = jakási zkušebna ale s tím nemám zkušenosti nebo přes stanice STK které k tomu mají pověření = to byl tento případ. Pak to jde ještě přes Toyotu - nějak.
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

ja to mam pres Dekru pri prihlasovani a neplnim , ale tu toyotu stejne zkusim

http://www.toyota.cz/experience/homologace.aspx
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Příspěvek od gramo »

Je to pakárna, přitom tam mají přístroj, který ty emise změří, stačilo by se podívat do tabulek, co naměřené hodnoty na konkrétním kusu auta splňují...
Uživatelský avatar
Hug0
Věčnej rejpal
Příspěvky: 568
Registrován: pon 31.08.2009, 21:29
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hug0 »

MichalS píše: Pak to jde ještě přes Toyotu - nějak.
pošleš jim vyplněný dotazník s vinkem a oni podle toho zašlou dokument kterou euronormu ti mají zapsat (600 dotazník + 150 pošt myslim a cca 100 zapsání do TP). Tobě euro 0 naměřili podle mě proto že máš v háji katík nebo něco s tim spojené, protože pokud vim na euro 1 stačí že máš katík (samozřejmě funkční)
Today:
KTM 625 SMC - for fun :)
BMW e46 coupe - daily fun :)
ex. Toyota Celica 2.0 GT st202 - sold :(
ex. Toyota Celica 2.0 GTi - burned :(
ex. Toyota Celica 1.6 STi - crashed :(

http://www.sportovnivozy.cz
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

Hug0 píše:
MichalS píše: Pak to jde ještě přes Toyotu - nějak.
pošleš jim vyplněný dotazník s vinkem a oni podle toho zašlou dokument kterou euronormu ti mají zapsat (600 dotazník + 150 pošt myslim a cca 100 zapsání do TP). Tobě euro 0 naměřili podle mě proto že máš v háji katík nebo něco s tim spojené, protože pokud vim na euro 1 stačí že máš katík (samozřejmě funkční)
tady vubec nejde o to jestli je tam kat, jestli je funkcni a jestli neco nameri, oni se jen podivaj jakou normu toyota uvadela kdyz to sem dovazeli - takze vetsinou zadnou - to maji v Dekre v zaznamech a myslim ze i ty STK podle toho jedou ( jo Michal to psal vyse ), takze jedina moznost je se zeptat v toyote , zda oni netvrdi neco jineho , jakozto v nasi republice tvrdi kazdy neco jineho
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Kk
Manager Týmu
Příspěvky: 324
Registrován: sob 12.06.2010, 10:24

Příspěvek od Kk »

Hug0 píše: ...Tobě euro 0 naměřili podle mě proto že máš v háji katík nebo něco s tim spojené, protože pokud vim na euro 1 stačí že máš katík (samozřejmě funkční)
Vedle jak ta jedle. Vůbec nezáleží, co Ti kdo naměří. Podstatná je homologace. A tam se stává, že např. stejný typ auta i se stejným motorem má různé homologace (na autě byla nějaká změna - nemusí vůbec s motorem souviset). V rámci homologace bylo auto zaškatulkováno k určitému Euru.
Celica 7g TS
Uživatelský avatar
Gonzi
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: sob 02.07.2011, 10:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gonzi »

Jsem novým majitelem tohodle konkrétního auta a před přepisem jsem zkusil postup s mailem na Toyotu... mail jsem napsal 4.7. a 13.7. jsem si vyzvedl na poště za 600 (i s poštovným) papír podepsaný Toyotou, na kterém stojí, že dané auto splňuje EURO 1 (epic win). Ještě jsem zvědavý, jak to proběhne na úřadě, každopádně ale komunikace s Toyotou skvělá.
Uživatelský avatar
MichalS
Manager Týmu
Příspěvky: 469
Registrován: sob 17.11.2007, 09:25
Bydliště: Blansko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MichalS »

Gonzi píše:Jsem novým majitelem tohodle konkrétního auta a před přepisem jsem zkusil postup s mailem na Toyotu... mail jsem napsal 4.7. a 13.7. jsem si vyzvedl na poště za 600 (i s poštovným) papír podepsaný Toyotou, na kterém stojí, že dané auto splňuje EURO 1 (epic win). Ještě jsem zvědavý, jak to proběhne na úřadě, každopádně ale komunikace s Toyotou skvělá.
GRATULUJU K UŠETŘENÝM FINANCÍM :D :D :D (ještě jednou opakuju že na STK po dohlednání přes PC na Decru to EURO1 nesplňovalo takže tohle je lepší postup)
Po 5ti letech jsem obnovil web s Celicama - schemata, linky, navody, fotodokumentace - http://www.t18.wz.cz
Odpovědět

Zpět na „Celica“