diagnostika

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
ladze2255
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pon 27.12.2010, 22:36

diagnostika

Příspěvek od ladze2255 »

Ahoj celikari, prosím Vás, potřeboval bych kontakt na nějáký servis okolo Brna který dělá diagnostiku amerických aut TOYOTA. Mám nějákou závadu a potřeboval bych zjistit o co jde. Dík moc předem.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Americká,japonská,německá všechny jsou stejné pokud je to obd2 :) co je to za auto?
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
ladze2255
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pon 27.12.2010, 22:36

Příspěvek od ladze2255 »

libor12 píše:Americká,japonská,německá všechny jsou stejné pokud je to obd2 :) co je to za auto?
je to Toyota celica gt-s 141 kW já už jsem psal, že mi tam něco klepe při prudším zrychlení, myslel jsem si že byto mohla být opotřebovaná vačka, ale není. Jo komplet vyměněná. A dělá to pořád. nicméně hledám jen někoho kdo umí načíst moje data. Byl jsem v Brněnské Toyotě-mám tam známé zkoušeli co se dalo. Nepodařilo se jim načíst data. A řekli že se mám obrátit na někoho kdo to dělá. takže jsu docela nahraný páč už jsem byl u jednoho který se specializuje na to a nedaří se ani jemu. :-(
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Nevím jestli jsem to správně pochopil. Připojí se ale nenačtou data nebo se vůbec nepřipojí? No kdyby jsi měl někdy cestu kolem Dobříše tak bych se na to podíval. Jsou dvě možnosti,pokud se do toho nedostanu je jasné že někdo se v jednotce hrabal a použil hard reset. To je jako by jsi zformátoval disk. Zůstane v podstatě jen bios,nahraje nové data ale už ne komunikaci,což značí že s minulosti auta není něco v pořádku. Klepání je mechanického rázu a to jednotka diagnostikovat neumí pokud to nesouvisí s elektrickými akčními členy.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
ladze2255
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pon 27.12.2010, 22:36

Příspěvek od ladze2255 »

libor12 píše:Nevím jestli jsem to správně pochopil. Připojí se ale nenačtou data nebo se vůbec nepřipojí? No kdyby jsi měl někdy cestu kolem Dobříše tak bych se na to podíval. Jsou dvě možnosti,pokud se do toho nedostanu je jasné že někdo se v jednotce hrabal a použil hard reset. To je jako by jsi zformátoval disk. Zůstane v podstatě jen bios,nahraje nové data ale už ne komunikaci,což značí že s minulosti auta není něco v pořádku. Klepání je mechanického rázu a to jednotka diagnostikovat neumí pokud to nesouvisí s elektrickými akčními členy.
Já jsem až od Znojma, což je pořádný kus cesty. Ale narazil jsem ještě na jednoho chlapíka který se zabývá tady u nás dovozem amerických aut a též se mu nepodařilo načíst data...tak mi řekl že zkusí nějáký "NONAME systém" a že ten by to měl načíst už. Pak budu vědět víc...Je to škoda, to auto jezdí úplně v pohodě akorát přitom zrychlení to začne chrastit a problikává kontrolka CHECK.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

No jezdí sem i kluci ze Slovenska. Nicméně poslední větou předchozího příspěvku jsi měl začít. :) odhaduji že buď je vadný vvt člen nebo je nedostatečný tlak oleje. To cvakaní způsobuje semtam se překlapejici vacka kterou buď neudrží tlak oleje- špatné čerpadlo nebo regulátor,nebo tlak je dobrý ale propouští vvt člen,nebo nefunguje ovládací ventil oleje pro něj. To vše v případě že s ecu nebylo manipulováno třeba kvůli bouračce a nefunkčním airbagum. Protože je opravdu jedno kdo to auto vyrobil. Protokol obd2 je univerzální a musí ho používat všichni výrobci aut. Je na to i mezinárodní dohoda platná od roku 2000.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
ladze2255
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pon 27.12.2010, 22:36

Příspěvek od ladze2255 »

libor12 píše:No jezdí sem i kluci ze Slovenska. Nicméně poslední větou předchozího příspěvku jsi měl začít. :) odhaduji že buď je vadný vvt člen nebo je nedostatečný tlak oleje. To cvakaní způsobuje semtam se překlapejici vacka kterou buď neudrží tlak oleje- špatné čerpadlo nebo regulátor,nebo tlak je dobrý ale propouští vvt člen,nebo nefunguje ovládací ventil oleje pro něj. To vše v případě že s ecu nebylo manipulováno třeba kvůli bouračce a nefunkčním airbagum. Protože je opravdu jedno kdo to auto vyrobil. Protokol obd2 je univerzální a musí ho používat všichni výrobci aut. Je na to i mezinárodní dohoda platná od roku 2000.
ještě se teda zeptám. Když bych si udělal výlet tam k vám do té Dobříše, tak by ste se na to mrkli? Já hlavně potřebuju zjistit diagnotiku, ostatní bych už zařídil u nás, nicméně mám ještě jednoho, který mi slíbil že po neděli zavolá tak počkám do středy a když se neozve ozval bych se vám. Co říkáte?
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Není problém. Teď mne napadlo,že stejnou diagnostiku jako já má Kenny tady z fóra a je z Otrokovic. To máš přeci jen blíž. Pošlu Ti jeho číslo do SZ. Každopádně pokud nezjistí nic co by ukázala ecu,kvůli tomu co jsem psal se musí "kuchnout" motor. Tak jestli to má smysl dělat nejdřív u něj zjistit co je špatné složit,a pak znovu rozebrat kvůli opravě?
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
ladze2255
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pon 27.12.2010, 22:36

Příspěvek od ladze2255 »

libor12 píše:Není problém. Teď mne napadlo,že stejnou diagnostiku jako já má Kenny tady z fóra a je z Otrokovic. To máš přeci jen blíž. Pošlu Ti jeho číslo do SZ. Každopádně pokud nezjistí nic co by ukázala ecu,kvůli tomu co jsem psal se musí "kuchnout" motor. Tak jestli to má smysl dělat nejdřív u něj zjistit co je špatné složit,a pak znovu rozebrat kvůli opravě?
ok, to bude určitě pro lepší, je to kousek od Zlína...zítra jedu na technickou a pak bych mu zavolal a domluvil, ale jak říkám spíš bych potřeboval zkusit tu diagnostiku, jakmile bych věděl co by tomu bylo popř. co je v háji tak už je to to nejmenší....nicméně když se vůbec nenačte tak pak to budu muset kuchnout...:-( a ten vvt člen je prosím tě přesně co? Dík moc za ten kontakt
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Ona ta diagnostika není samospasitelná. Spoustu závad mechanického rázu neodhali i když z určitých indicií se dá dost vydedukovat. Kvůli tomu je pak právě lépe rozebrat a podívat se rovnou. Tak jako diagnostika neodhali utržený šroub vačky a její opotřebení. Vvt člen je to co se stará o změnu časování a změnu zdvihu ventilu.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
ladze2255
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pon 27.12.2010, 22:36

Příspěvek od ladze2255 »

libor12 píše:Ona ta diagnostika není samospasitelná. Spoustu závad mechanického rázu neodhali i když z určitých indicií se dá dost vydedukovat. Kvůli tomu je pak právě lépe rozebrat a podívat se rovnou. Tak jako diagnostika neodhali utržený šroub vačky a její opotřebení. Vvt člen je to co se stará o změnu časování a změnu zdvihu ventilu.
OK! Dík. S tvým kámošem jsem dnes mluvil po telefonu a domluvili sme se. Tak uvidíme. Zatím díky.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Takže "záhada" nepřipojítelnosti ecu a její diagnostiky "odhalena" po 10minutách Kennym. :) v autě je totiž namontovaný plněprogramovatelný management APEXI. :) na to už ale mohli přijít i v toyotě. :) no a pár standartních závad 2zz k tomu. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Mattyno
Manager Týmu
Příspěvky: 456
Registrován: ned 07.12.2008, 11:40
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mattyno »

libor12 píše:Takže "záhada" nepřipojítelnosti ecu a její diagnostiky "odhalena" po 10minutách Kennym. :) v autě je totiž namontovaný plněprogramovatelný management APEXI. :) na to už ale mohli přijít i v toyotě. :) no a pár standartních závad 2zz k tomu. :)
zajímalo by mě, jak to těm amíkům s naladěnou apexi jezdilo. Snad to nový majitel brzy odzkouší, teda až Kenny udělá už pro něj běžnou opravu 2zz :wink:
RX7 FD single GT35R, street port, RA super seals, cca 450 HP
RX8 stock 238 HP
RX8 RHD JDM 238 HP, in progress
Celica ST185, CP, EAGLE, now in progress, cca 0 HP
A6 Allroad stock 180 HP
Bravo 1.4 electric windows, cca 40 HP
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

U nějakého prodejce Apexi jsem zahlédl graf pro atmo a výkon byl uvedeny tuším 149kw a max otáčky 9200,ale byla níž špička km a hlavně lift byl posazený o 750 otáček níž,takže nedochází k té díře při řazení 2 na 3 kdy spadnes těsně pod a musíš čekat než se motor zase "sebere". Na 400m to udělá 0.1s.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
ladze2255
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pon 27.12.2010, 22:36

Příspěvek od ladze2255 »

Mattyno píše:
libor12 píše:Takže "záhada" nepřipojítelnosti ecu a její diagnostiky "odhalena" po 10minutách Kennym. :) v autě je totiž namontovaný plněprogramovatelný management APEXI. :) na to už ale mohli přijít i v toyotě. :) no a pár standartních závad 2zz k tomu. :)
zajímalo by mě, jak to těm amíkům s naladěnou apexi jezdilo. Snad to nový majitel brzy odzkouší, teda až Kenny udělá už pro něj běžnou opravu 2zz :wink:
no tak uvidíme, ale jako to kluci v toyotě zanedbali, nechápu co bylo za problém odklopit kapotu, odpojit par konektoru a mrknout na jednotku :-(...každopádně problém s jednotkou byl vyřešen nicméně se našli i další závady, které je nutno opravit....jak jsem jel domů od Standy (Kennyho) tak sem myslel že ani domů nedojedu :-( strašně se to auto táhlo a o dálnici nemluvím, nybl jsem schopen bezpečného předjetí, jindy to auto vystřelilo když jsem zařdil nižší stupeň a teď fakt i to je málo :-(.....k té APEXI :D jako zatám sem nic našel-bude to oříšek, a co se týče káblů k ní si to stejné....jinak ještě pro Kennyho-to chrstění se projevovalo více jak jsem jel domů, do buchlovických kopců jsem se modlil abych je vyjel, takže myslíš že by to mohlo být těma šroubkama?
Odpovědět

Zpět na „Celica“