Kvalita nahradnich dilu od CR dodavatelu? Nipparts a spol..

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Kvalita nahradnich dilu od CR dodavatelu? Nipparts a spol..

Příspěvek od Ditri »

Zdravim. Poslednich par dni se zasadne zamyslim nad kvalitou nahradnich dilu ktere vubec maji moznost namontovat bezne servisy mimo znackovych do auta. Budto jsem paranoidni nebo velke retezce dodavajici nahradni dily na trh si delaji co chteji a hrnou sem peknou hromadu shitu.

Proc to zamysleni?

Trpelivost pretekla v momente kdy mi kamos objednal kosti "nipparts" na predni napravu a ty sly do kytek po 20tis KM. S tim, ze ty originalni vydrzely 150tis. Njn, ze by nahoda? Houby - za timto kamosem jsem jel prave kvuli tomu, ze ve me hlodalo podezreni na mizernou kvalitu "znackovych" dilu ktere mi montoval do auta jiny kamarad (do stare Cel) nechtel jsem puvodniho servisaka otravovat dotazy tak jsem zkusil jineho. S tim, ze oba jsou ferovy borci. Moje zkusenosti s bidnou vydrzi techto soucastek se vztahuji na dily podvozku - homokineticke klouby, kosti, kotouce, loziska, tlumice, vyfuk - vse v podstate "znackove" tedy Nipparts, Brembo :-) a pod. Nic nevydrzelo dyl jak 20-40tis. Zkusenost je z prubehu 10let kdy bylo potreba urgetne neco resit a nebyl cas se objednavat v Toy a tykaji se hlavne servisu na stare Cel rv87. Zda se mi tedy, ze delat jakoukoliv vazneji minenou opravu z dilu ktere jsou v bezne distribuci mimo originalni dodavatele (made in japan Toy servis) jsou jen vyhozene penize a cas. Dodavatele kteri hrnou dily servisakum beznou distribuci jim proste tlaci hromady srotu z nekvalitniho zeleza s tim, ze holt mechanik si analyzu materialu na elektronovem mikroskopu neudela a defakto se nema jak branit. Pravda pridavaji jim tim praci, pac clovek pak jezdi caseji, ale reputace a jmeno servisu pak jde do haje. Dnes jsem si s kamosem prochazeli baleni od "nipparts" ktere mu vozi dodavatel vozi a vsude jen napis "Nipparts - japan" nikde ono povestne "made in Japan"

Proc to sem vubec pisi? Pac by me zajimalo zdali mate podobnou zkusenost, mozna taky by me zajimalo zdali se nekde na netu (kdekoliv ve svete) daji objednat primo soucastky od Toy - ale hlavne pekne me to nas.. pac jsem zbytecne podeziral dva sikovne borce a pritom je to cele o tom, ze velkosklady jim proste hrnou sracky jako kvalitni dily pro zakazniky a jeste se ohaneji tim, ze Nipparts montuje primo Toy (to mozna ano, ale ne tyhle Nipparts).....Tento typ soucastek se do auta vyplati dat jen v pripade, ze se ho clovek chce zbavit a tvarit se, ze vse je ok - jinak je to ztrata casu, vyhozene penize a otrava...Mimochodem s cenou ve znackovych servis to neni vzdy tak hrozne jak se rika - delaji casto akce a brutalni slevy na bezne komponenty, takze se to da vychytat a clovek servisuje z dobrych dilu. Mimochodem mam dojem, ze podobna situace muze byt napr v olejich kupovanych na netu a podobne. Ano, on je to Castrol, ale staceny a michany buhvi kde distribuovany do EU pres Polske dodavatele...
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

tiez ma andtyGTP z toyotateamusk minule opravil, ze nipparts nieje stale made in Japan... ale ze suciastky na Japan....
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

ja Nipparts nikdy nebral , vzdy jen japonske vyrobce pokud je to mozne a najit se daji a nemusi se do toyoty , jedine co zatim odeslo byl predni spodni cep 555 , nic jineho

Nipparts jak uz je tu milionkrat zmineno jen prebaluje vyrobky od jinych , takze kvalita stejneho dilu se muze lisit podle toho co jim zrovna prijde pod ruku a toyota urcite "Nipparts" nepouziva , ta ma svoje vyrobce a Nipparts muze od nich taky to zbozi nakoupit ale nemusi, tak nejak to je

soucastky od Toyoty koupis ve svete lip nez u nas ( mluvim o americe ) ale u nas treba na www.originalniautodily.cz se slevou 20% oproti cenam toyoty , jinak vyrobcu kvalitnich japonskych je tu uz zmineno v hodne tematech , staci jen cist a pak dohledat u prodejcu dilu
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
Laser Beam
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26.02.2009, 14:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laser Beam »

Ditri,Toy nemuže montovat Nipparts,protože není výrobce.Jsou to belgičtí frantíci a jejich sortiment by většinou měl být origo.Mechanika by neměl podle mne zajímat obal,ale to co je vyražený na dílu.A pokud je tam logo firmy dodávající do prvovýroby a stejně nic nevydrží,tak to znamená,že Japan kvalita už minulostí :evil:
Obrázek
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2187
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Kvalita nahradnich dilu od CR dodavatelu? Nipparts a spo

Příspěvek od jarson »

hovoris mi z duse...
detto moja skusenost. nastastie tu mame ludi co vedia co je co a vedia aj zohnat co treba.
toto bol nipparts:
http://jarson1.rajce.idnes.cz/tycka_NIP ... re0002.jpg

Chalani z nippocars mi potom zohnali ine - origo japan znacka Yamato. drzia dodnes a boli dokonca lacnejsie.

:D
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Podle mého je kvalita záměrně snižována,protože díly se musí točit a není záhodno aby díl vydržel dalších 150000km. To by to výrobci dílů mohli zabalit. Konkrétně kosti jsem si vyrobil sám ze sferickych ložisek skf. Prostě pokud chceš něco co vydrží musíš to udělat z něčeho jiného co je určeno jinam než do auta. :)
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

skvely napad :-)
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
Laser Beam
Řidič
Příspěvky: 200
Registrován: čtv 26.02.2009, 14:05
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Laser Beam »

libor,bohužel máš pravdu.Dneska jde celej svět do prdele,ne prodat jednou a kvalitu,ale radši 3krát šunt,vyplatí se to a spotřebitel?,nebude on budou jiní.Bohužel to není jen výrobní,ale i obchodní politika dnešní doby.Pryč jsou doby,kdy se Toy chvástala tím,čím dnes už nemuže.
Obrázek
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

Libore a nehodil by si foto pre inspiraciu, ako si to cele z tych sferickych lozisiek vyrobil? To je skvely napad a zivotnost "dozivotna"....
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Jak sundám kolo tak hodím fotku. Není to nic těžkého. U soustružníka jsem si nechal vyndat z jc kosti to co tam je,tak aby vzniknul normální kroužek a dovnitř zalisoval sfericka ložiska,dlouhý šroub a hotovo. Ještě si chci prostředek spojit anglickou matkou abych mohl stabilizátor předepinat.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

Zase tak cerne bych to s tim zamernym snizovani kvality nevidel. Jen to holt chce hledat. Jinak samo ze co si vyrobis je zaruka jistoty a pokud chces "tunit" karu nejak seriozne je to jedna z tech nejlepsich cest jak na to. Diky za tipy na weby a cenne infos!
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

to sa bavite o tyckach stabika (droplinks?)
na MR2 ma cakazrejme vyroba vlastnych len neviem kde splasim anglicke matky este :D uz vidim ako nabehnem do obchodu a budu na mna kukat ako na debila za co to chcem
Obrázek
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

Mimochodem tohle vypada zajimave - originalni dily ale za dobrou cenu primo od Toyoty jako rada Optifit http://www.toyota.cz/own/parts/index.aspx

Bohuzel jen nektere soucastky ale i tak zajimave. Na zapad od nas v diskuzich hodnoceno velmi pozitivne....
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Ditri píše:Mimochodem tohle vypada zajimave - originalni dily ale za dobrou cenu primo od Toyoty jako rada Optifit http://www.toyota.cz/own/parts/index.aspx

Bohuzel jen nektere soucastky ale i tak zajimave. Na zapad od nas v diskuzich hodnoceno velmi pozitivne....
no nevím, díly z programu optifit jsou vetšinou jejich trepasované nebo přebalované jiných výrobcu.
Spojka Optifit ( dvouhmota ) vydržela prd a co se týče jejich bloku na Ave - skoda mluvit...

Co se týče Optifit dílu jako brzdové desky ( většinou TRW, občas Bosch ), chladiče ( občas s logem Toyota občas s logem Nissens ), svíce Denso ( sakra ty maji kua drahé :D )- v elitu nebo IC koupíš to samé, jen v originální krabici - nepřebalené - opet levneji. proste mi optifit díly nepřijdou jako dobré řešení. Možná pro nekoho kdo chce aby to za každou cenu opravila Toy ze "svých" dílu, ale cenově to také moc výhodné není.
Uživatelský avatar
Ditri
Manager Týmu
Příspěvky: 354
Registrován: čtv 19.08.2004, 02:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ditri »

diky za echo - asi na tom neco bude. ja narazil na par blogu kde to lide hodnotili pozitivne. to co pises vsak zni podlozeno velkou praxi.
> Celica 2.0 GT | 3SGE | Oldschool <> Celica 1.8 GTS | VVTL | Newschool < RAV4 2.Dv.
www.alkohol-tester.cz - Shop s alkohol testery / www.xenony.in - Shop s xenony & bixenony / www.plachty.as - Plachty na auta / www.tuning.as - Webik o autech
Odpovědět

Zpět na „Celica“