evidencni kontrola, aneb kdo je tady idiot

Povídání týkající se disků a pneumatik - technika! Bazar je dole v bazaru...
pkw
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: sob 17.01.2009, 15:50
Bydliště: severní Morava

Příspěvek od pkw »

Měl jsem stejný problém. Koupil jsem auto s TP neodpovídajícími pneu. Jelikož pneu byly sjeté, počítal jse s jejich okamžitou výměnou ale nevěděl jsem že to kontrolují na evidenčce .Při mých minulých autech je to nezajímalo. I na OÚ nad tím kroutili hlavou. Sranda byla že jsem měl auto přihlásit do 5 dnů na OÚ a objednané gumy mi měly přijít až později. Doporučuju kupovat auto z odpovídajícími rafky a pneu nebo ať vám evidenčku udělá bazar/prodávající/. Potvrzuji že na některé techniky působí "auto z davu vybočující" jako alergen.
Carina E 2.0 GLi
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

no ja uz se tesim, az mi pani urednice rekne, ze jsem povinen auto prihlasit do deseti dnu a ja si tam jdu az ted po dvou mesicich.. tiskarnu fakt nemam 8)
do konce tydne to budu mit doufam uz konecne za sebou..
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
telleke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 664
Registrován: čtv 18.02.2010, 09:56
Bydliště: Horní Slavkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od telleke »

Na přihlášení snad ani žádná lhůta neexistuje ne? Osobně jsem přihlašoval auto, které bylo víc jak půl roku v odhlášce a normálně to šlo. Jenom ta evidenčka platí chvíli.
Toyota Yaris Verso 1.3VVTi rv. 12/2000, Toyota Yaris 1.0VVTi rv. 11/2001
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

no ja nekde cetl, ze je na to deset dni :-) to je jedno.. hlavne kdyz uz to v klidu probehne a dostanu znacky a budu moct normalne jezdit.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
LennyLeonard
Navigátor
Příspěvky: 131
Registrován: stř 24.02.2010, 07:51
Bydliště: Kamenice

Příspěvek od LennyLeonard »

Já jsem jezdil asi rok s autem co podle kupní smlouvy je moje ale přihlášený bylo furt na tamtoho majitele. Sama policie při kontrole mě upozornila že to mam přihlásit do 10 dnů jinak jsou za to sankce, a že mě můžou nahlásit atd.
Vyřešil sem to tak že před přihlášením auta jsem sepsal novou kupní smlouvu s jiným datem a vše proběhlo ok.
I am proud of my car...
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

to je divny, kupni smlouva prece magistrat nezajima. oni maji v registru k dispozici datum, kdy bylo auto odhlasene.. to spis na to kaslou, kdyz tam clovek nejak dojde sam ;) ale proc vlastne nebylo odhlaseny? to by mel delat puvodni majitel ne? to prece na zaklade kupni smlouvy nemuzou na magistrate odhlasit, to by musela bejt notarsky overena..
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Příspěvek od gramo »

Stalo se mi, že jsem asi půl roku po koupi auta nedobrzdil a auto bylo stále v polopřevodu. (měl jsem s doklady i kopii kupní smlouvy, původní majitel auto odhlásil, já stále ještě nepřihlásil...) Policajti mi na to řekli, že jsem to měl udělat do 10 dnů, ale že na to nejsou stanovené sankce, tak mě jen napomenuli, ať si to dám do pořádku, stejně jsem dostal pokutu za nedodržení bezpečné vzdálenosti. Na úřadě při dokončení přepisu žádné problémy nebyly. (ale je to už cca 3-4 roky, třeba už je praxe jiná)

Např.v TP mám na E9 corollu rozměry 155/80 R13, 175/70 R13 a 195/60 R14 :!: Uvažoval jsem na léto o těch 14, ale zase šířka 195 na 1.3l motor mi už přijde jako nadměrná zátěž. Např. E9 GTI má psané 185/60 R14 a ty taky obvodem kola odpovídají původním rozměrům s minimální odchylkou, ale tuhle kombinaci v TP nemám -- holt někdy jsou v TP blbosti a ještě se pak na nich bazíruje.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7640
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

tak vcera jsem to konecne prihlasil. pani u vokynka moc prijemna, ani necekla a byla fakt mila. na stk mi jen zkontrolovali za 50,- gumy a vystavili opravu evidencky..
asi si necham zpracovat kondiciogram, mam dojem, ze nekdy se clovek probudi do blbyho dne a vsechno je proti nemu, jindy zase naopak..
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Příspěvek od gramo »

Tak mě taky čeká evidenčka a rozměr pneu bohužel neodpovídá tomu, co je v TP, kam teda nemám chodit? :) Nebo ještě líp, pokud někdo ví, kde na kolech nebazírujou a opravdu kontrolují jen identifikační údaje (Praha+okolí)
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

jakou potrebujes velikost ? pujcit by se mozna daly ne , od nekoho
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
meryz.07
Věčnej rejpal
Příspěvky: 943
Registrován: pon 11.01.2010, 01:28

Příspěvek od meryz.07 »

Já přihlašoval všechny auta na Moravě,kousek od Brna...malá stk,na které při evidenčce kontrolují stav tkm,číslo karoserie a motoru... :D
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Příspěvek od gramo »

Tak v Radotíně to šlo rychle a téměř bez problémů -- jediný zádrhel byl v tom, že celostátně zrovna nejede nějaký systém, kam to zadávají, takže mi to nemohli vytisknout a musím se tam stavit znovu.
Odpovědět

Zpět na „Kola + pneu - technika“