Doky Celica 1 gener. TA 28

vše ohledně modelové řady Celica
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

To jsem rád.No budu jak jsme udělali domluvu po Tobě a Liborovi chtít aby vznikalo přibližně tohle ať si umí i ostatní udělat představu a Vaši práci hodnotit případně připomínkovat.I když vím že to bude pro Tebe a kluky dost náročné.


Obrázek

Obrázek

Ale ne tímto podle mně ne otimálním postupem :-) jak je níže odfoceno

Obrázek


chci jak víš trochu radikálnější přístup.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
Toro
Věčnej rejpal
Příspěvky: 887
Registrován: sob 19.05.2007, 00:46
Bydliště: Sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toro »

Doky - Jednoznačně :lol: Jinak to nebude ono... Jaké je správné lékařské označení? Protože se necejtim jako "magor" :lol:
k bodu 5. - To neni tim, že jsi doktor, ale že máš "staré exotické" auto, co dáváš do pucu... Podařilo se mi sehnat maníka co dokáže dotáhnout nové pneu 225/60 R14 cca za 5500/ks... Když se dozvěděl na jaké auto to chci, tak mi psal že jedna bude stát 8500... :evil: No k tématu...
V jakým stavu je plechařina? Jako u té 22?
Torchu radikálnější??? :lol: Spíš neni co řešit :lol:
Darujte krev. Je i pro vás...
Omlouvám se za gr. chyby :sneaky: :blush:
Uživatelský avatar
Foost
Manager Týmu
Příspěvky: 419
Registrován: pát 04.04.2008, 09:53
Bydliště: Karlovarský kraj

Příspěvek od Foost »

Uživatelský avatar
Toro
Věčnej rejpal
Příspěvky: 887
Registrován: sob 19.05.2007, 00:46
Bydliště: Sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toro »

tohle by se mohlo hodit... Resp. jen kontakt...
Darujte krev. Je i pro vás...
Omlouvám se za gr. chyby :sneaky: :blush:
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Foste ta která se jen obrazně podobá na to co chci udělat s mojí stojí kolem 13 000 Eur je o ta červená :lol: o těch 2 vím už hrozně dlouho.

Plechařina je Toro v horším stavu jako na TA 22 ale zas má zachovalé chromy což je velké plus.Ale mám blatníky přední a kapotu navíc, lemy zadní jsou již v nebi nebo pekle mám nové.

Radikálnější přístup u mně znamená absolutní odstrojení do plechu ne broušení s oknama na autě :-( ,opískování jemné ať se neveme i z plechu velká vrtsva tak zničili kamarádovi 911ku udělali alobalové plechy ,dále modelářská klepířina/Milan-KTMotorsport/ ze spevněním karoserie šteftováním zevnitř i motorového prostoru, tak i celé karoserie vzadu atd.,každej plech musí být ošetřen bez flíčka rzi, následně pozink karosérie.
Kastle musí být lepší jak ze sériové výroby jak řekl Krosmen.Co se týče povrchové úpravy tak základovka rozhoduju se o specielní barvě s epoxidovým základen nebo se zinkovým základem s vazbou na zinek studuju barviva, pigmenty atd. v tom ještě nemám jasno, pak dutiny vystříkané samozřejmně zevnitř, spodek klasika nastříkat 2-3 vrtvama hmoty a na podlahu zevnitř tlumící vrstvy , na sváry půjde specielní hmota která zabrání jakýmkoliv dalším problémům sváry se mají ní vodotěsně zacelit v oblasti vnitřních blatníků.například.Použité materiály dám na link.i jejich množství a případně i cenu :-)

No a lak tak podle mých jednání minim 4 vrstvy barevného ,,pigmentovaného základu" po každém přebrus a následně 2-3 vstvy bezbarvého laku s mezipřebrusem a leštěním tak se má prý dosáhnout ten hluboký lesk klavíru:-)/ na ten dávají až 8 vrstev laku :roll:, :roll:, :roll:

Kompletně nové gumené těsnění kolem oken a dveří celé sety skrz ebay se budou objednávat naráz tak se chci domluvit s prodejcem na slevě na dopravě.Dále mám nějaké kontakty na lidi kterí dělaj různé profily těsnění které budu dávat dozadu na 3 dverě zevnitř.A dle ceny i na okraj dveří normální.

http://cgi.ebay.com/TOYOTA-CELICA-TA22- ... 23050ef03f


Kola chci na obě jak jsem už psal na TA22ce 15tky a něco ve stylu Watanabe, Minilite, ATS s límcem důvodem je že na 15tky kola jsou pak dostupnější pneu a za to co bych vyhodil za pneumatiky použiju radši na navýšení výkonu na 15O koní.A doplnil jsem i značku Drag.


Minilitte

Obrázek

Watanabe

Obrázek

ATS 13 ????

Obrázek

Ale i Drag

Obrázek



O motoru napíše přesně co v něm bude za komponetny Libor budou se dělat 1 motor jen s minimální úpravou a 1 s většími úpravami jiné ostrejší vačky, upravená hlava, ventily, sedla ventilů,řemenice,trochu upravené karburátory díky Libimu mám 2 úplně zrenovované ,,nové".

Krosmen řekne věci o renovaci brzd, diferenciálu, převodovce a nápravách nové silenbloky podle všeho ty které Libor využívá a dal na ně link. Ale to v čase když na to přijde řada.

No a zháním klimatizaci originální zaváhal jsem když byla na prodej a udělal jsem blbost , ta sekterá se dávala i do některách modelů jako originální príáslušenství ta ale půjde jen do TA28 a TA22 zůstane absolutně původní.

Toro moc díky, každej link a pomoc je pro mně důležitá a já umím být vděčnej:-)
Naposledy upravil(a) Doky dne ned 31.01.2010, 22:00, celkem upraveno 1 x.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

skoda ze takovi prodejce neni v EU

jeste jednou pripominam :

http://www.toyheadauto.com/Celica_Parts ... _1977.html

zvlast ty performance dily na 2TG jsou paradni
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Jeden motor bude naprosta seriovka,vyčisti se,udela standartní go,jedine co bude nove bude řízení zapalovani a předstihu prog jednotkou na to určenou. Druhý motor projde tím samým jen už je na něj připravena přbroušená vačka,al tyčky ventilových zdvihátek a bude se trochu modifikovat spaovací prostor kvuli zvysení komprese. Trochou uprav projdou i kanaly a samotne karburatory. Něco už nachystaneho mam.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

přeci jen mi to nedalo :) jedna verze motoru bude s vrtulkou :twisted: :lol:
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Ale na chladiči!!!!!!!Nezlob mně!!!!!
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
Tequilla
Věčnej rejpal
Příspěvky: 646
Registrován: pát 16.09.2005, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tequilla »

Kua Doky, až dokončíš tyto projekty, tak jako správnej čech prasknu závistí :lol:
Toyota Yaris 1.0, 1. gen. alias Pracant...prodáno do Jižních Čech, RIP :(
Toyota MR2 Mark III alias Mrcha
Toyota FJ Cruiser alias Můj sen :)
http://mr2.tequilla.cz
Peugeot 307 SW alias Pracovní realita ze žabožroutova
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Nebude co závidět akorát možná dřinu na to vynaloženou.Ale ručím za to že to budou hezké auta.

Včera jsem si na tebe vzpoměl , nabíjím baterku od Tebe :lol:

Bude na autech práce jak na kostele viz TA 28 a její místa.......

Obrázek

Obrázek

Tu nejhorší nahodím až to bude vyvařené to ani radši nechci zvěřejnit předtím :lol: .I když vím že takových míst bude hodně.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
Tequilla
Věčnej rejpal
Příspěvky: 646
Registrován: pát 16.09.2005, 10:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tequilla »

Doky píše:Včera jsem si na tebe vzpoměl , nabíjím baterku od Tebe :lol:
Doufám, že to bylo v dobrým... :D Já ji mám odpojenou ve sklepě od října a dobíjet zatím nebylo třeba (dává jen o cca 0,5V méně).
Toyota Yaris 1.0, 1. gen. alias Pracant...prodáno do Jižních Čech, RIP :(
Toyota MR2 Mark III alias Mrcha
Toyota FJ Cruiser alias Můj sen :)
http://mr2.tequilla.cz
Peugeot 307 SW alias Pracovní realita ze žabožroutova
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

JO bylo :-) .Jak jsem pořád v práci, tak jsme se nedostal do garáže kde je príšera odpojit baterku .A alarm ji zákonitě po 2 měsících vytahal.POčítal jsem s tím že to tak bude takže žádné překvapení.Dnes ji odpojím od nabíječky a odnesu domů ať tam prečká zimu a napojím jí až v sezóně.Zima mi jde neskutečně na nervy.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
Toro
Věčnej rejpal
Příspěvky: 887
Registrován: sob 19.05.2007, 00:46
Bydliště: Sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toro »

Doky píše:Tu nejhorší nahodím až to bude vyvařené to ani radši nechci zvěřejnit předtím :lol: .I když vím že takových míst bude hodně.
Doky, to neni až tak šílené... Spíš bych se bál těch míst, co u někdo dělal a blbě pak ošetřil...
Darujte krev. Je i pro vás...
Omlouvám se za gr. chyby :sneaky: :blush:
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Proto jde vše na ,,kost" vše půjde totálně na kov Toro a co bude již jako alobal nebo bylo dělané a přeplátované tak se bude vyřezávat a vyplňovat tak jak má být.Tá kastle bude renovovaná de novo a proto i ten pozink chci udělat.
Nějaké ty auta doma jsou.
Odpovědět

Zpět na „Celica“