window shields

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dacan
Manager Týmu
Příspěvky: 405
Registrován: stř 30.07.2008, 02:26
Bydliště: Praha

Příspěvek od Dacan »

microne,opatrne s tim matrosem :lol: .ale nebyl by spatnej napad demonstrovat s celikama a samozrejme dalsimi z klubu jen ty celiky by tam byly hodne hezky :lol: .ze by tema na pristi meeting :lol: ?
ex 1,6 sti 1992
corolla e11 1,6 gt (81kw)
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Tak dneska objednáno... konečná cena: 2.955,- (vysoká je, ale je to muj strop, kterej jsem ještě ochotnej za tu blbinu vypláznout, protože celi je hodná a nezlobila dlouho) výrobce: Nissan, automobil tajný, kód tajný- a opravdu extrémně delikátní záležitost tohle najít... věnoval jsem se tomu cca 4x 6hodin :twisted: Teď jen aby to páslo pěkně přesně... počítám ale, že to padne jak ulitý :lol: a mam 100+1 chutí to poslat do polska aby začali dělat ty kopie za 500,- tam je možná svět taky ještě "v pořádku" jako zatim u nissana ....PS: předběžnej příplatek pro objednání dalších kusů bude k ceně +500,- za kus a hejbu zadkem, tedy objednám při min. počtu 3 kusů. (pokud ovšem padnou "jak ulítlý" a já nevyhodim 3.000,- za kusy blbě naformovanýho plastu), i když plasty recykluju denně... precizně je házim do kontejnerů, abych si pak nemoh ani koupit přiblblej "lamač větru a vody" + eliminátor smradu a odmlžovač v jednom... kurňa šup sem s tim nebo začnu házet odpadky z oken... a už se na to recyklování vytentononcuju... :twisted: :lol:

dacan> brzo padne flaška rulandského modrého... dobrýýý Slovensko, oblast Malkarpatská (kde to je? :-)... good taste :P
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
stenky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 776
Registrován: pát 15.05.2009, 19:07

Příspěvek od stenky »

sak nebud gaylord micron, podel sa o tajnu info :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Leňulka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 978
Registrován: úte 09.11.2004, 15:17
Bydliště: Uherské Hradiště

Příspěvek od Leňulka »

stenky píše:
micron píše: Obrázek
tato fotka ma nuti zamysliet sa. to aj ja vyzeram tak pekne drsne ked sedim v celice proklate nizko? :D iked bez cigarety trocha viac vzadu a neni to RC :D :D

inac take deflektory by bodli a ten stresny taktiez. teraz v zime ni tak moc nie ale v lete by to bolo komplet vykupenie na dialnicu :)
a co potom ja, kdyz mi jde videt maximalne tak pulka hlavy, drsnak nejvetsi :lol: ale ty ofuky jsou masakr, jestli budete objednavat, jdu do toho asi taky, sakva :twisted:
..::Toyota Celica 2.0Turbo 4WD 89' 150kW ::..
..::Toyota 4Runner 2.4i 4WD 89' 84kW ::..
..::N.M.T. Engineering::..
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

stenky> čoooo? Banáne... hledej, jestli na to máš nervy a čas... jestli ne, tak to máš bezbolestně a bez risku za 500,- 8) taková pokuta

Lenulka> jop dneska bych to taky uvítal... vlhko všude... v autě zamlženo... a když sem jel z nákupu- parkoviště tak sem se sunul o centimetry protože sem absolutně neviděl co je za mnou a čekal sem, že tam někdo zaječí, nebo sejmu vozejk :-) a ani vedle mě sem nic neviděl... a ani před sebe... než se to vytopí, tak to trváááá...(hadr odmítám-nesnášim pak ty šmouhy)

jenže s lehce pootevřenýma oknama se ty okna zevnitř mam ten pocit tak nezamlžej... ventilace-micro/průvan. Fakt to bodne...

ps: mam vždycky otevřenej úplně, nebo polootevřenej vnější okruh... vnitřní nepoužívám- kouřim... takže když auto stojí za deště vlhkost se dostává dovnitř... ovšem zjistil jsem po 8 letech, že je jen na oknech... což je pro mě trochu nepochopitelný... strop auta, a interier, sedačky, no prostě všechno kromě oken je naprosto suchý... jakmile leje "jak z konve" tak se komplet zamlžej všechny okna.... mam pocit že je uvnitř v interieru ta vlhkost jaksi hermeticky uzavřená... dá se zničit topením, sluncem a nebo právě ventilací bočních oken.
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

Zdravim všechny vespolek. Sem tu novej a se zájmem pozoruju jak se vyvine ta debata o deflektorech na Celicu. Pořídil sem si 22.prosince Celicu 6.g 1,8 (r.v.1999) viz. můj avatar. Nejdřív mám v plánu udělat na autě základní údržbu co se má udělat při koupi ojetiny (výměna kapalin, filtrů, svíček, apod.), ale ty deflektory mě docela zaujaly. Mám s nima zkušenost z Feldy a na Yarise sem je taky nechal namontovat a od té doby se dá v autě za jízdy normálně mluvit, když jsou trochu stažená okýnka, takže jestli je to tak problémové zboží, tak bych se jako zájemce na objednání případně přidal.

micron: Jinak s tou vlhkostí to je jednoduché. Teplej vzduch pojme mnohem víc vlhkosti než studenej. Člověk když vydechuje, tak vydechuje teplej vzduch kterej má v sobě taky vlhkost a protože ve studeném autě tu vlhkost vzduch v sobě neudrží, tak kondenzuje nejvíc na povrchu nejstudenějších materiálů. Nejstudenější povrch je např. sklo, které má velkou tepelnou vodivost a je ochlazované z venku. Teoreticky ta vlhkost kondenzuje na všem, ale savé materiály a ty co mají malou tepelnou vodivost (izolují teplo), tak na nich to není tolik znát a nebo se to neděje vůbec. Principielně dochází totiž k tomu, že vlhkost z teplého vzduchu je vlastně vodní pára obsahující teplo, které jí umožňuje být v plynném skupenství a když to teplo ta vlhkost předá studenému předmětu (ohřeje ho), tak se ta vodní pára změní ze skupenství plynného na skupenství kapalné. Je to dost srozumitelné? :D

Prostě jediné co se s mlžením dá efektivně udělat je ohřát vzduch uvnitř auta a následně okolní povrch sklel. Otevřená okna proti mlžení je jen pomocnej nástroj dokud se vnitřek neohřeje. Skla se mlžej tím víc, čím více sedí lidí uvnitř studeného auta a tím víc pokud venku zrovna prší (to potom pootevřená okýnka nepomohou).
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Myfune> Vítám tě!

Hezký a celkem srozumitelný... jen ty lehce pootevřený okna bych právě klidně nechal i po zaparkování...přes noc... klidně... pak by právě nemusel bejt takovej rozdíl v teplotách uvnitř a venku... třeba za deště... a teplotách nad 0. Mně zima nevadí... ale ty zamlžený okna mi už lezou na nervy 8) S tim zadejcháváním-zamlžením takhle za jízdy za deště nemam problem... to se nezamlží, to má člověk puštěný na přední okno + rozmrazovač zadního okna...motor už je horkej, no problemo... ale právě o co mi jde- aby se to nezamlžilo po zaparkování a přes noc... navíc se vyvětrá ten tabákovej záhul :lol: Hodila by se termo-kamera docela bych chtěl vidět ten rozdíl v proudění před a po... + senzor vlhkosti
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Myfune
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1205
Registrován: pon 28.12.2009, 00:29
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od Myfune »

Možná ještě zkusit takovej ten sprej proti mlžení, ale asi bych to netestoval zrovna na čelním skle. Jinak co se týká např. námrazy na oknech, tak pokud člověk parkuje poblíž nějaké budovy, zdi, nebo prostě v závětří, tak to auto tolik nezamrzne. Asi by se na to dalo pohlížet tak, že když to auto chladne pozvolna, tak se míň osrosí, ale když rychle tak se orosí víc.

Jo a nebo parkovat v garáži. To pomáhá zaručeně :D
Toyota Celica 1,8/85kW (7A-FE) r.v.1999
Ford Focus kombi 1,6/85kw r.v.2010
Toyota Yaris 1,3/66kW r.v.2007
ex:Škoda Felicia kombi 1,3 Lxi/50kW r.v.1996
ex:Toyota Corolla E11 kombi 4WD 1,8/81kw (7A-FE) r.v.2000
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

agree :)
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
gramo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1770
Registrován: čtv 25.09.2008, 13:11
Bydliště: Středoplky

Příspěvek od gramo »

Proti tomu rosení pomůže i za studena ventilátor a topení na sklo -- proud vzduchu nepustí ten vydechovaný vzduch ke sklu (nebo ho aspoň zředí), navíc i studený proudící vzduch malinko vysušuje.

Taky když dojedu s vytopeným autem, nechám chvíli otevřené dveře (nejlíp oboje) a ten teplý vlhký vzduch pustím ven, koberečky občas vezmu vysušit domů -- prostě co nejméně vlhkosti v interiéru, ono se to pak tak moc nerosí -- čím sušší vzduch uvniř, tím víc vlhkosti dokáže pojmout, než to začne kondenzovat. A když to vydrží do té doby, než začne topit motor, je vyhráno.

Nedávno jsme vyjížděli ve třech, venku lilo jak z konve, pustil jsem větrák, nechal vnitřní okruh a v pohodě.
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

bisuit> hledal jsi dobře, ale fakt produkci minulej rok stopli. (Asi jim připadala cena 2.700,-(výprodej) moc nízká) 4.500,- se jim líbí, ale zase se nelíbí mně :-)... V Polsku uměj i za 500,- i když zcela nekompatibilní systemy. Mimochodem cena těhle deflektorů na Land Cruiser je cca 10T. Škyt...škyt
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

no jeden vzorný vzorek už by měl bejt pomalu ale velice pomalu (znáte japonce :-) na lodi/letadle... na rozdíl od toho původního uchycení, kde jsou takový cvočky a nějakých kousků plíšků- co maj pomáhat to držet převážně díky 3M oboustranný lepící pásce.... muj vzorek bude tušim mít jen uchycení na 3M pásku- bez těch blbinek. (dřív nebyly tak kvalitní pásky že :-) furt si myslim, že jak jsem to zkoumal pod mikroskopem-fotky... opravdu pečlivě... tak si to sedne... tip ťop... a jestli ne, tak tomu pomůžu... ještě silnější páskou pattex powerfix a ohnu to přesně podle tvaru celicy :lol: už se na to fakt těšim... docela napínavý 8)
PS: ten nissan vzorek vypadá téměř k nerozeznání od toho od toyoty (taky to tam lisuje asi stejná fabrika... jen tam lepí nálepky, hodí do značkových krabic a hurá do světa... nissan, toyota atd...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

Tak už to přišlo... Jen když jsem to doma otevřel.... tak sem myslel, že to se mnou sekne... neuvěřitelný je skutečností... je to jen kus na pravou stranu! To mě fuckt poser--- :roll: Tak tohle by mě opravdu nenapadlo ani v nejšílenějším snu... já sem fakt počítal že je to set... logicky... debilové... tak dobře... na druhou stranu je místo 0 kod 1... 10101010101010101 hovada...

Potom co sem tohle rozdejchal... jdu k celi... a zkoušim jestli to pasuje... A JOOOOO NAPROSTO přesně... Tohle jsem brutálně ovšem trefil 8) žádný logo nissanu tam neni... paráda... pasuje fakt špičkově přesně... dveře jdou otevřít krásně to bude stínit... a dokonale přilejhat... jsou tam 3 packy, který se zaháknou za ten plast co je kolem oken na střeše... a pak to jistí ta lepící páska. Špica. Aspoň že takhle... Takže komplet za cca 6.000,-... kurva fix... ale jako dobře příští měsíc beru ten druhej kus... :oops: stydim se a vy Japonci styďte se ještě víc.... Damn...Fuck

Takže jestli někdo chcete ty deflektory, nej volba a nejlevnější je od toyoty tamten profláklej kod na 6.g... někdo musíte testnout, jestli pásnou i na 5g přesně a docela by mě zajímalo jak v reálu vypadaj za těch 4.500,-

Jinak prozradim kompatibilní vůz... Nissan Silvia S15
Obrázek
Tahle fotka mě přesvědčila, že to bude pasovat... TRUST a věřil jsem...
Obrázek
Obrázek


Obrázek
Obrázek
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

biscuit> je to víc než nechřest... je to proti samotnému satanu a i lítacímu špagetovýmu monstru- šéfovi všeho je z toho na blití. To že to někdo urve, toho se nebojim, ukrást... taky neexistuje... neprodejný a nekompatibilní... pohoda... Nakopírovat jde všechno, jenže jediná firma co to dělá ve velkým je v polsku... http://www.heko.pl/ a tohle za 6.000,- jim tam opravdu posílat nebudu. Jedině že by si to objednali pěkně sami a naklonovali si to... mam pocit že by to mohlo pasovat i na jiný auta... a nikdo to nevyrábí... třeba na mitsubishi eclipse apod... jenže je tu velký "JENŽE" jestli to opravdu pásne... že :-) ty zarážky co tam jsou tak jsou tam celkem zbytečný... pomáhaj jen k tý přesný instalaci...

zajímalo by mě jak přesně vypadá ta pro 6g... ta by měla sedět i na 5g... jestli má 6 stejně řešenej ten obvod na střeše kolem skel a úhel.
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
micron
Fantom fóra
Příspěvky: 5624
Registrován: sob 25.12.2004, 20:21
Bydliště: micronesia (FSM)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od micron »

biscuit> jj jen Japan... RHD... mně se moc teda nelíbí S15... zadek divnej. Ale hlavně že má stejně řešený ty okna... to je podstatný :-) a i kliky na dveřích jsou si podobný :-)

Problem v tom, proč tam neni napsaný že jsou i pro 5g je jasnej.... stejně jako u nissanu vždycky přestanou vyrábět příslušenství po určitý době... haslo to minulej rok... protože maj pocit, že už asi žádný nejezděj a ty v japonsku je už dávno maj... Teď třeba postupně končej s těma deflektorama na S14... S13 už zkončili dávno. S15 se vyráběla od 99/ až do xxx takže maj skladem...
Myslim si že to kompatibilní ze 6/5g bude... že se to zas tak neliší, někdo si to bude muset koupit na 6g a než to nalepí tak to zkusit přiložit na 5g... já kdybych tohle tušil, že mi přijde jen 1 kus, tak bych koupil ten za 4.300,- a kdyby to nepasovalo, někdo se vždycky najde, kdo by se toho ujmul na 6g...
Imm0rt@l 1989 YAMAHA 706 Sci-Fi CAT 2.0 GTi C3LL 30* years anniversary Blue Metal 8J1++
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Celica“