Opravy a renovace litych kol

Povídání týkající se disků a pneumatik - technika! Bazar je dole v bazaru...
Odpovědět
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7634
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Opravy a renovace litych kol

Příspěvek od biscuit »

Ahoj vsem, predem se omlouvam, jestli uz tady podobne tema je, nenasel jsem.

V sobotu se mi bohuzel povedlo (OPET! :evil: ) vzit hnusnou diru, kterou jsem v tom mokru nevidel a prohnul jsem jeden disk/rafek. Budu tim padem potrebovat nechat kolo srovnat a pri ty prilezitosti zkontrolovat i ostatni a premejslim i o obrouseni/opiskovani a novem laku kol, jelikoz jsem je uz od leta stacil trochu poskrabat o obrubniky.

Znate nekdo firmu, ktera se takhle kompletne venuje kolum a poskytuje kvalitni sluzby za rozumne ceny? Pridani osobni zkusenosti se ceni..

Nejlepe Praha a okoli..

Diky za Vase prispevky ;)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

renovace kol...

Příspěvek od aczasa »

Tak jsem koukal na net.. :-) A našel tohle:
http://www.tuningforum.cz/viewtopic.php?f=86&t=88409

Vypadá to jako šikovný trouba, co by mohl umět kdeco. :-) Bohužel osobní zkušenost s čímkoliv takovým nemám. Kura ale udělat Ďouru do kola jen v jámě? to je difné.
Back in Czech.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7634
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

jen se prohnul rafek - proste mrda na hranu ty diry - to je logicky.. a jak se prohne rafek, tak utece vzduch z gumy ;)
proste nase silnice me uz s-piiip-ou. zacnu psat na urady a posilat jim asi faktury, zm-piiiip-um!
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

biscuit píše:jen se prohnul rafek - proste mrda na hranu ty diry - to je logicky.. a jak se prohne rafek, tak utece vzduch z gumy ;)
proste nase silnice me uz s-piiip-ou. zacnu psat na urady a posilat jim asi faktury, zm-piiiip-um!
No, můžeš to zkusit, silnice jsou AFAIK nějak pojištěný. Slyšel jsem o případu, kdy si motorkář na neuklizené silnici na štěrku po zimě rozbil držku a něco za to dostal. Ale co je na tom pravdy, to nevím. Je to tradiční JPP :lol:
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

hmmm.

Příspěvek od aczasa »

No tak nevím. Já už taky natrefoval docela děr a nic. Nikdy žádné poškození disku. :-(
K tomu nárokování škody je třeba doložit i to, že tam nebyla značka nerovnosti na vozovce (pokud byla, každý to smete jako nepřizpůsobení stylu jízdy stavu vozovky), doložit výši škody, doložit místní poměry vzniku škody a vstoupit v jednání s majitelem a správcem komunikace. Je to ale velmi zdlouhavá cesta, končící v případě trvání na nároku poškozeného u soudu.
Back in Czech.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7634
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Příspěvek od biscuit »

no dnes se mi vyfouklo i zadni kolo, takze jsem v jedny dire pokurvil obe kola na jedny strane - proste jsem si tu diru uzil naplno :-) takze uz je jasny, ze kolecka pujdou na kompletni peci a asi na novou sezonu trosku zvysim profil..

aczasa: ja uz vzal taky hodne der, ale od doby co mam nizkoprofilovy kola to ma fatalni nasledky :-( moje skore letos: 2 disky, tlumic a lozisko :cry:
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

jop..

Příspěvek od aczasa »

tak tomu již rozumím. Nízký profil, vysoké náklady. :-/ Je to smůla vyloženě. Já na balónech profilu 60 nic takového neznám.... :-)))
Back in Czech.
Uživatelský avatar
Toro
Věčnej rejpal
Příspěvky: 887
Registrován: sob 19.05.2007, 00:46
Bydliště: Sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toro »

paráda byla když jsem mel na Asconě B 185/80 R13 8) to přežilo i obrubník :D
Darujte krev. Je i pro vás...
Omlouvám se za gr. chyby :sneaky: :blush:
Odpovědět

Zpět na „Kola + pneu - technika“