Posilovač řízení

vše o tuningu na vozech Toyota
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lachtan
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 06.08.2006, 21:21
Bydliště: Krnov

Posilovač řízení

Příspěvek od Lachtan »

Ahoj všem. Kategorii na opravy jsem nenašel, tak píšu tady. Přímo v Camry je to sice taky, ale tam nás moc není, tak by to mohlo upadnout v zapomění.

Potřebuji radu. Se mi 3x projevila v řízení anomálie. Při otáčení volantem, z ničeho nic, řízení ztuhne a volant začne vibrovat. Naposled se to projevilo, když jsem chtěl zajet do garáže. Tak jsem pootáčel volantem a koukal na kola a ta vibrovala taky. Napadlo mě, že by se mohly hádat ovládací ventily na servu. Nevím však jak přesně funguje. Jde servo vůbec opravovat? Ptal jsem se kdysi v servisu na možnost přetěsnění, protože na jedné straně prosakuje. A řekli mi, že to snad ani není možné. Oleje tam je dost a dle specifikace je taky správný.
Tak prosím raďte, co s tím?
Díky.
S Camry na věčné časy.
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Tesneni urcite jdou objednat a servo pretesnit. Nicmene popisovana zavada je celkem zvlastni... dela to jen v urcite poloze nebo to vibrovani a ztuhnuti pretrvava nejakou dobu a pak zmizi ?
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
Lachtan
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 06.08.2006, 21:21
Bydliště: Krnov

Příspěvek od Lachtan »

Závada se projevila vždy za trochu jiné situace, ale prozatím nikdy, jestli si dobře vzpomínám, za jízdy. Naštěstí. Poprvé asi na parkovišti při otáčení volantem pouze na jednu stranu. Na druhou bylo vše OK. Párkrát jsem pootáčel na jednu a druhou stranu. Na jednu to vybrovalo, na druhou to bylo dobré. Po chvilce si to "sedlo" a problém byl fuč. Naposled po umytí auta. Auto jsem vyžduchnul z garáže a umyl. Nechal trochu oschnout, nastartoval a chtěl zajet do garáže. Jak jsem pootočil volantem víc asi jak 5cm tak se objevily vibrace. Nyní, ale volant vibroval i při otáčení na druhou stranu. Pak jsem koukal co dělaj kola. Ty taky při otáčení volantu vibrovala. Po chvilce pootáčení volantem se vrátilo vše do normálu.
S Camry na věčné časy.
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Chm, nikdy jsem se s tim nesetkal, jen je servo slyset v krajnich polohach.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
CharlieCh
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1155
Registrován: pon 03.10.2005, 20:12
Bydliště: Nový Jičín

Příspěvek od CharlieCh »

A dělá to i po přidání plynu, respektive je nějaká změna po přidání plynu? Protože jestli je na pohon čerpadla posilovače použit samostatný řemen, tak si tipnu, že je dost jetý a začíná prokluzovat, nebo je dokonce místy vydrolený (což je moje zkušenost z předchozího auta :? )
Toyota Yaris Blue 2004 1.0 VVTi 48 kW 5D
Toyota Corolla E10 1996 1.6 16V 84kW 3D
Uživatelský avatar
Lachtan
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 06.08.2006, 21:21
Bydliště: Krnov

Příspěvek od Lachtan »

Pokaždé se to projevilo na volnoběh, nebo mírně zvýšené otáčky po studeném startu do 1500ot/min. Na plyn jsem nezkoušel šlapat. Pokud se to znova objeví, tak vyzkouším. Není to tak dlouho co jsou řemeny měněné. Pro jistotu však zkontroluju. Nemyslím si však, že by to způsobil prokluz řemene. Pokud se totiž vibrování projevilo, tak volant vlastně "kopal" proti původnímu směru otáčení volantem a zpět. Nebylo to jako by posilovač vynechal.
V krajních polohách rejdu jde něco slyšet. Tipuju, že nějaký přepouštěcí ventil. S tím přetěsněním to je dobrá zpráva. Protože někde jsem našel cenu nového něco přes 20t.
Každopádně díky za rady. Prozatím tedy zkontroluju řemen.
S Camry na věčné časy.
Uživatelský avatar
Lachtan
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 06.08.2006, 21:21
Bydliště: Krnov

Příspěvek od Lachtan »

Tak jsem tedy zkontroloval ten řemen. Byl jsem dost překvapen, když jsem si na řemenu přečetl TOYOTA a dál MITSIBOSHI. Byl jsem přesvědčen, že jsem ho nechal měnit s řemenem na altík a klimu a na originálním díle jsme se nedomlouvali. Tak jsem doma mrknul do papírů a tam byl vyúčtován jen na altík. Takže uklidnění. Není vyměněn ani naúčtován. Tak jsem objednal a dnes vyměnil. Byl sice o 10mm delší, ale naštěstí místa na našponování bylo dost a zústala tam i rezerva pro případné dopnutí. Ale přístup celkem nicmoc. Ještě, že mám malé ruce. Mít tlapy jak medvěd, tak to na zemi před garáží určitě nezmáknu. Starý řemen byl dost ztuhlý a vnitřní drážky popraskané. Vydrolený nikde nebyl. Fčil to budu sledovat a doufat, že to dělal řemen.
Díky všem za rady.
S Camry na věčné časy.
Uživatelský avatar
Kysi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 700
Registrován: sob 26.05.2007, 18:03
Bydliště: Jesenicko - většinou však Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kysi »

No asi pred rokem jsem bral z Vrakoviste v Hradesine nejake dily a kdyz jsem se ho optal na cenu za servo, tak si rek tri tisice, coz by se v nejhorsim pripade dalo si myslim akceptovat (vzhledem k tomu ze serva se moc nakazi) :wink:
Celica 2.0 GT 97' ST202 [3S-GE] (125kW/170HP)
Uživatelský avatar
Lachtan
Navigátor
Příspěvky: 75
Registrován: ned 06.08.2006, 21:21
Bydliště: Krnov

Příspěvek od Lachtan »

Nazdar všichni. Takže po provedené výměně řemene se vada již neprojevila. Tak doufám, že to bylo pouze tím řemenem.
S Camry na věčné časy.
Uživatelský avatar
Bůvol
Řidič
Příspěvky: 283
Registrován: ned 15.08.2004, 01:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bůvol »

Sice pozdě, ale tuto závadu jsem měl taky a po dlouhém hledání jsem objevil prošoupanou podtlakovou hadičku od nějakého ventilu v zadní části motoru. Po výměně vadné části mi vybrace z řízení zmizely.
Camry SXV10L
5S-FE
r.v. 7/1994
312.000Km

V období kolem roku 1994
Toyota Celica GT4 ST165
Odpovědět

Zpět na „Tuning“