Avensis T27 Svetla, Pristup

vše ohledně modelové řady Avensis
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2890
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Avensis T27 Svetla, Pristup

Příspěvek od CommonUser »

Pre majitelov T27 (m5t - bol by som vdacny).
Spekulujem nad tymto autom, ale neviem sa nikde dopatrat k informacii, ako sa menia ziarovky v prednych svetlometoch. Je to dost dolezita info, kedze casto cestujem v noci (zime). V showroome ma uz 2x poslali do ... :idea: ze nove auta chodia so vsetkym do servisu. Na otazku, co mam robit o 2:00 h v noci pred Viednou, vraj mam volat TTT otahovku.
Aby sme boli na cistom, takto sa ku mne spravali v Nemeckej pobocke. Rozhodnutie EU (R-48-Beleuchtung-Lichtsignaleinrich-tungen-Kfz) o moznej vymene ziaroviek na ceste s vlastnymi silami absolutne ignoroval.
Bez urazky tu na fore, ale pristup v TTT stoji za ... a neviem ci mam len taky dojem, ale auta TTT uz tiez nie to co byvalo :roll:. Problemy tlacia na pozarucny servis :oops: Vobec sa necudujem, ze TTT je v strate. O inych vyrobcoch tiez nemam iluzie, ale toto ... u TTT. :(
Uživatelský avatar
deto
Navigátor
Příspěvky: 118
Registrován: stř 25.03.2009, 22:27

Příspěvek od deto »

Skus sa pozriet tu

http://techdoc.toyota-europe.com/default.aspx

Mozno nieco najdes k vymene ziaroviek ;)
Skoda Octavia Tour II 1,6MPI 75kW 06/2011
Toyota Corolla E15 1,4VVTi 71kW 12/2008
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2890
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Techdoc

Příspěvek od CommonUser »

Tu stranku poznam, ale nic take tam nie je (volne dokumenty).

Inak nikto ...? :(
Uživatelský avatar
jelinek4
Věčnej rejpal
Příspěvky: 571
Registrován: úte 07.10.2008, 08:18
Bydliště: Banska Bystrica

Příspěvek od jelinek4 »

Podla mna by sa mala dat vymenit len to bude vyzadovat trochu cviku. Ja mam T25 a niektory s tym chodia do servisu ze sa im neda vymenit ziarovka ja som ju prvykrat vymienal asi 15 minut teraz to spravim do 5 minut. Zatial som nevidel auto ktoremu by sa nedala vymenit ziarovka doma do 15 minut bez treningu.
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2890
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

svetla

Příspěvek od CommonUser »

jelinek4: Nechcem ti brat iluzie, ale nie je to take easy. Poznam auta, kde sa to fakt neda tak rychlo. Napr. POLO 1,9 SDI (2002), dnesna A6, prvy Ceed, Renault Modus (praca pre 2 servisakov na 1 hodinu - musis zhodit predny naraznik) atd.
T27 to ma dost zakryte ... kvoli tomu sa pytam majitelov.
Uživatelský avatar
jelinek4
Věčnej rejpal
Příspěvky: 571
Registrován: úte 07.10.2008, 08:18
Bydliště: Banska Bystrica

Příspěvek od jelinek4 »

Ved uz. Neviem preco to vlastne vyrobcovia takto robia, kvoli jednej ziarovke rozobrat pol auta tak to je nenormalne. Ja som s tym zatial chvalabohu problem nemal.
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2890
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

money

Příspěvek od CommonUser »

Nuz robia kvoli penazom, ze ...(oficialne kvoli zlozitemu motoru a malo priestoru atd.) Lenze tym nasieraju ludi a nedodrzuju EU predpisy. Okrem toho su vacsinou v znackovych servisoch ludia, ktori maju "vyborny :roll: " pristup ku zakaznikovi.
Uživatelský avatar
Duchy
Navigátor
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 24.07.2008, 13:39

Příspěvek od Duchy »

jelinek4 píše:Podla mna by sa mala dat vymenit len to bude vyzadovat trochu cviku. Ja mam T25 a niektory s tym chodia do servisu ze sa im neda vymenit ziarovka ja som ju prvykrat vymienal asi 15 minut teraz to spravim do 5 minut. Zatial som nevidel auto ktoremu by sa nedala vymenit ziarovka doma do 15 minut bez treningu.
Ve dve hodiny rano v desti na silnici?
Toyota Avensis 2.0VVT-i T25
kuze + velka navi + xenony = zakladni vybava nenarocneho ridice
Uživatelský avatar
Duchy
Navigátor
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 24.07.2008, 13:39

Re: money

Příspěvek od Duchy »

CommonUser píše:Nuz robia kvoli penazom, ze ...(oficialne kvoli zlozitemu motoru a malo priestoru atd.) Lenze tym nasieraju ludi a nedodrzuju EU predpisy. Okrem toho su vacsinou v znackovych servisoch ludia, ktori maju "vyborny :roll: " pristup ku zakaznikovi.
Kdyby se mely dodrzovat vsechny EU predpisy, tak by ta jejich slavna Unie ani nemohla fungovat. :-D Tohle je zrovna docela ptakovina, hodne aut dneska ma xenony, ktere doma servisovat prilis nelze a ktere maji zivotnost sto plus tisic kilometru. Co se tyce ostatnich tak je to zase pseudoproblem, protoze pokud se poridi kvalitni halogenka, tak se bavime o zivotnost v radu desitek tisic kilometru, takze sance ze nekomu prdnou obe dve nekde na silnici v noci (s jednou clovek v kombinaci s dalkovyma nejak dojede) je skoro nulova.
Toyota Avensis 2.0VVT-i T25
kuze + velka navi + xenony = zakladni vybava nenarocneho ridice
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2890
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

Xenon

Příspěvek od CommonUser »

Duchy:
Kvoli EU predpisu, nemusia dostat homologizaciu pre EU trh. Hlavne, ked ide o novy model, ktory to musi splnat. Pre facelift plati povodny predpis. Niektori ovsem ohlasia novy model skor a vtedy toto neplati.
Samozrejme je tam vynimka pre "nevymenitelne" svetelne zdroje - tj. XENON a LED.
Kvalitna halogenka - dovolim si oponovat s H7. Menim tom kazdych 20 - 40 tkm. Je skoro jedno aka znacka. Sedel som v aute, kde prdli skoro naraz obe stretavacky (H7). Skus to vysvetlit policajtovi. To iste som mal s H1. Momentalne mi najdlhsie drzi kombinacia noname + bosch. Najkratsie mi vydrzia, ked ma rovnake na oboch stranach. Nerozumiem tomu :roll:. Samozrejme najviac menim na strane, kde musim sundat nasavanie :mad:
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Příspěvek od m5t »

Tak jsem mimo pořadí provedl plánované prověření přístupu k světlometům a musím říct,že jsem to čekal horší podle některých popisů u nových aut různých značek. Asi nejhorší přístup má rencek,když to vidím říkám si jak tam nacpali ten motor. Takže k vlastní operaci - nejdříve je nutno sundat přední kryt před motorem zajištěný devíti pojistnými špunty,nejlepší na uvolnění je použít nožík. Potom u levého světla je třeba vyndat trubici u víka světlometu. Pootočením víka proti směru hod.ruč. o 1/8 otáčky se víko sundá a je uvolněn přístup k patici halogenu. Vše jsem pro názornost nafotil a hodil do osobní galerie,kryt motoru není nutno sundávat, sundal jsem ho pro účely focení. Teď mi mrtvou halogenku hlídá PP,ale u minulého auta mi v létě prdly obě hal.ž. a protože jsem jezdil jen přes den přišel jsem na to málem až při silniční kontrole. Výměna však byla levnější a jednoduchší :D
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
Uživatelský avatar
CommonUser
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2890
Registrován: pát 13.11.2009, 14:09
Bydliště: DE

m5t

Příspěvek od CommonUser »

Tak toto som naozaj necakal. Patri ti velka vdaka za vsetkych T27 majitelov. Este aj foto ... :bigups: Takze na 1,8 benzin vymenis ziarovky, aj ked najlepsie to robit doma. V noci by som to velmi nechcel robit. Myslel som, ze sa bude dat "nejak" vyklopit svetlomet.
Aspon to uplne neodpisali.
franco49
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 30.09.2010, 16:34
Bydliště: Bratislava

Výmena H11 Avensis T27

Příspěvek od franco49 »

Síce tri roky staré téma, ale nedá mi k tomu niečo nenapísať: po 80500 km mi odišla pôvodná žiarovka v stretávacích svetlách. Myslím, že výdrž hodná pochvaly /tej žiarovky/. Vymenil som z praktických dôvodov obe. Mylne som sa domnieval, že v reflektoroch sú žiarovky od toho istého výrobcu , ako v Toyoťackej rezervnej škatuľke. Neboli. Pôvodné boli OSRAM, teraz podľa rezervy PHILIPS. Dúfajme ,že tiež niečo vydržia.
Bol som prekvapený relatívnou jednoduchosťou výmeny, keď jediné, čo zabralo trochu viac času , bolo odštupľovanie krytu motora. Ostatné - hračka. Tentokrát v servise cvakli zuby naprázdno
Uživatelský avatar
kadel
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1359
Registrován: stř 08.10.2008, 20:38

Příspěvek od kadel »

m5t píše:Teď mi mrtvou halogenku hlídá PP
Chapu to dobre, ze T27 signalizuje prasklou zarovku? T25 to neumela.

Jinak si vsimam, ze T27 s halogenama skoro vubec nejezdi, co potkavam, tak to jsou z 90% xenony.
RAV4 HSD FWD
Uživatelský avatar
hudyss
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1424
Registrován: úte 16.12.2008, 19:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od hudyss »

No spousta T27 ma ostřikovače, ale světla halogeny.
T Avensis Wagon 2.0 D-4D /2004/ -Ex
Ford Grand C-max 1,6 EB /2012/
Odpovědět

Zpět na „Avensis“