Repro v Corolla Verso

zdokumentovali jste nějaký postup? tady je ten pravý prostor pro zveřejnění
Odpovědět
Uživatelský avatar
zekon
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: pát 14.08.2009, 20:05
Bydliště: Břeclav 4

Repro v Corolla Verso

Příspěvek od zekon »

Ludé zlatí.
Prosím o pomoc/radu jaké repro je v zadních dveřích. Chci si předem koupit a vyměnit repro které jsou špatné ale nejsem schopen nikde najít rozměr. Mohl by být 16-17 cm, ale moc se mi to nezdá. Vím, že tam musím použít plastovou redukci na 3 ďůry. Volal jsem Toyotu Brno, Jihlava apod a nikdo neví.
Mám C.V. 2006
Díky :idea:
Uživatelský avatar
kobo
Navigátor
Příspěvky: 144
Registrován: pát 25.04.2008, 10:55

Příspěvek od kobo »

no tak to odporucam dat dole tapacirung, repro vymontovat a zmerat. V pripade, ze repro tam nie je tak zmerat dieru.

Ja som mal na avensise priemer 13cm.
diera vsak bola 16.5cm
ten 13cm reprak tam bol pripevneny cez taku plastovu redukciu.

Takze najlepri je zmerat dieru a dat tam take aby presne pasovali.
Toyota Avensis kombi, r.98, 2.0.TD - 2C-TE, black
ex. FAVORIT BlackLine, r.94 - zlate auticko
Uživatelský avatar
zekon
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: pát 14.08.2009, 20:05
Bydliště: Břeclav 4

Příspěvek od zekon »

Jo to je mi jasné, jenže netuším jak to sundat abych to nepoškodil. Sundávat celý dekl si netroufám a do servisu se mi moc nechce. Je pravda že to může být přesně tak, ale přes mřížku co se podařilo změřit by to mělo být okolo 16-17 no. Redukce tam bude určitě.
Asi mě nemine sundat to, těžko pohledat někoho kdo to asi měnil.
Díky
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

hmmm..

Příspěvek od aczasa »

Tak jinak. Co že to chceš? Ti repro nehraje, není tam? Stejně pokud si to celé nebudeš dělat sám, tak ti nezbyde nic, než jet do servisu a nechat si kompletně udělat repro do dveří.
Pokud budeš něco zkoušet sám, tak si připrav pájku a redukce kabelů a díry ve dveřích. Takže ti nezbyde než to stejně sundat a naučit se to. Tak neváhej, sundej si to a třeba místo nefunkčnosti to bude jen upadlý kablík. Nebo si to rovnou oměříš a seženeš.
Back in Czech.
Uživatelský avatar
zekon
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: pát 14.08.2009, 20:05
Bydliště: Břeclav 4

Příspěvek od zekon »

Ne to repro stojí za prd, je špatné nebo vadné, hraje to hrozně. To budou nějaké levné středy. Takže jej potřebuju vyměnit. Když pojedu do servisu tak to na 2x, zjistit co tam je, pak objednat a jet a namontovat tam. Proto jsem chtěl zjistit předem co tam je, objednat a pak nechat namontovat. O to mě šlo. Vzhledem k tomu že je to ve dveřích pod celým deklem je to horší než pod mřížkou jak bývalo no....
keko
Manager Týmu
Příspěvky: 337
Registrován: čtv 13.08.2009, 17:08
Bydliště: BA

Příspěvek od keko »

tiez mam v plane nieco podobe, tak ak to budes robit, tak urob par fotiek :)

tiez mam corolu verso 06 a tie zadne repro su fakt divne
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

Příspěvek od aczasa »

Inu, tak odšroubovat kličky dveří, ovládátka oken, a vyškubnout tapec. :-) A už směle do toho měření a montování.
Back in Czech.
Uživatelský avatar
zekon
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: pát 14.08.2009, 20:05
Bydliště: Břeclav 4

Příspěvek od zekon »

aha, no někdo musí být první :)
Vyměnil jsem rádio což bylo taky nutné, takže ještě teda toto, nějak se tam teda dostanu. :wink:
aczasa
Věčnej rejpal
Příspěvky: 8220
Registrován: stř 07.05.2008, 10:32
Bydliště: Litomyšl

víš jak..

Příspěvek od aczasa »

Víš jak.... Já mám starou averso, tak ti nepomohu. :-) Asi taky mám nějaký repro někde, ale nějak mi docela stačí a neblbne. I kdyby, tak ti info ode mě nepomůže. :-) Mimochodem jdu o víkendu rozdělat zadní dveře. Musím opravit dětskou pojistku. Tak kouknu na repro. :-)
Back in Czech.
Uživatelský avatar
zekon
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: pát 14.08.2009, 20:05
Bydliště: Břeclav 4

Příspěvek od zekon »

Díky, třeba pomůže.
Yurek
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: stř 16.09.2009, 08:49
Bydliště: Třinec

Příspěvek od Yurek »

zekon píše:aha, no někdo musí být první :)
Vyměnil jsem rádio což bylo taky nutné, takže ještě teda toto, nějak se tam teda dostanu. :wink:
Mám skromný dotaz - měnil jsi origo rádio? Nějaké postřehy z výměny? Eventuálně nějaké foto? Taky uvažuji nad výměnou, takže sbírám informace.
Uživatelský avatar
zekon
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: pát 14.08.2009, 20:05
Bydliště: Břeclav 4

Příspěvek od zekon »

Mám skromný dotaz - měnil jsi origo rádio? Nějaké postřehy z výměny? Eventuálně nějaké foto? Taky uvažuji nad výměnou, takže sbírám informace.[/quote]

Jj, byla to maturita něco o tom najít. Opět ve 4 Toyota servisech kam jsem volal nevěděli nic. Nejlepší Brno, že proč to chci měnit, že to nedoporučují. Jenže to rádio je děs, jak ovládáním tak umí jen 1 audio CD, že?

Tak, postřehy.
Původně jsem chtěl dát 1 DIN nakonec jsem dal 2 DIN a vybíral a skončil opět (jako již 14 let) u Pioneeru, teď FH-P80BT. Nejdřív jsem dokoupil rámeček, stříbrný je sice na celou šachtu se 2 DIN pozicema,ale pouze na 1DIN rádio, jiný jsem nenašel. Na plné 2DIN rádio je pouze černý. Jde o to, že ten rámeček je pěkný ale nelze tam v poho dát 2DIN s tím rámečkem na zakrytí mezer co je origo v balení autorádia. Musel jsem koupit redukci na ISO konektory, páč samozřejmě Toyota má své nestandardy. Pak je nutno řešit spec.kabeláží ovládání rádia z volantu. Já chtěl i toto, takže když jsem viděl co to obnáší a vytáhl pův.rádio ven raději jsem to nechal na odbornících. Skončil jsem v Brně v Autoscreamu, jsou jako montážní firma na webu Pioneeru. Tam dokázali jak použít ten můj stříbrný rámeček co jsem koupil a doplnili mezeru okolo rádia svým upraveným rámečkem tak si poradili s kabeláží k volantu. Použili i své držáky kterým se montuje rádio do auta (od pioneeru nepoužili snad nic) a použili kabely k volantu. Rádio měli instalované za cca 1h ale s kabeláží se hrál asi 2,5h. Je to řešeno nějakýma odporama a musel sladit nějaký tišťák ve volantu s Pioneerem. Nicméně je to funkční a jsem spokojen. Funguje vše jak má.
Našel jsem teda postup montáže 2DIN Clarionu, kde to vypadá jednoduše, ale nějak tam neřešili práve ty kabely.

Snad to tak bude stačit.
Toyota Corolla Verso 1.8VVTi TT, 2006
ex. Honda Civic 1.5VTEC, 1996 - fantastický motor
ex.Mitsubishi Galant 2.0GTi 16V hb, 1992
Yurek
Člen Týmu
Příspěvky: 9
Registrován: stř 16.09.2009, 08:49
Bydliště: Třinec

Příspěvek od Yurek »

Dík za info. Návod od Clarionu jsem taky našel a vypadá to tam opravdu jednoduše :) S tím rádiem to je dilema - originální tam prostě "sedí" ale zase ty funkce.... :( Když už, tak bych tam taky vrazil nějaké 2 DIN, ale uvidím jak to dopadne. Tak ať to hraje a jezdí jak má.
Odpovědět

Zpět na „Návody, příručky, manuály“