chip T23 vvt-i

vše ohledně modelové řady Celica
Odpovědět
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Amadeus píše:Tak chlapi,mám tady odpověd s firmy 2mmotosport.No myslím že ten turbokuit s USA bude o něco levnější :lol: 8)

Tady je odpověd:
Dobrý den,
přestavba na turbo je reálná, ale obnáší to řadu úprav, které nejsou zrovna
nejlevnější.
Pokud by jste chtěl pouze nízkotlaké přeplňování, cca na úrovni 0,35 - 0,45
Baru, mohli by zůstat původní písty. To by jste se dostal s nárůstem výkonu
o cca 75 kW.
Obnáší to následující : nové svody výfuku, nový výfuk, turbo, mezichladič
turba, nové sání, vyřazení překlápění vaček, veškeré příslušenství připojení
turba, nová řídící jednotka motoru, odladění na motorové brzdě, ...
Bohužel ať počítám, jak počítám, tak celková cena se pohybuje na rozhraní
240 - 250 tis. Kč. Není to málo peněz, ale vše je vyráběno na vysoké úrovni
s profesionálním zázemím. Navíc budete mít certifikát z motorové brzdy se
skutečným výkonem motoru !
Potom lze zvolit druhou variantu, kde by se museli měnit písty motoru a
mechanické díly. Tam se jak výkon, tak cena odvíjí od požadovaného koncového
výkonu motoru. Hranice samozřejmě existuje, ale může být třeba někde u 440
kW ... To je ale velice nákladné a životnost takového agregátu je velmi
nízká.

Nechám na Vaší úvaze, co by pro Vás mohlo být zajímavé a kam by jste chtěl
až dojít.
:D :D :D tak jim bych nedal ani korunu. Pozorný čtenář ví proč. :D buď si neuvedl typ motoru,nebo o nem ta firma vubec nic nevi. Jinak pro tuning motoru škoda vřele doporučuji :!:
Naposledy upravil(a) libor12 dne pon 08.09.2008, 18:37, celkem upraveno 1 x.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
RasťoSK
Manager Týmu
Příspěvky: 454
Registrován: pát 25.05.2007, 07:00
Bydliště: Slovensko RK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RasťoSK »

Toto trochu ako prehnali chlapci...Turbokit od TTE stojí cca 5 tisíc eur a to je kit, ktorý je skutočne plug´n´play a kvalita je isto inde ako v podstate prototyp od domácej firmy...navyše je odskúšaný kopcom ľudí...
MR-2 W3
Corolla AE92
Celica RA61
Wirtual
Člen Týmu
Příspěvky: 14
Registrován: úte 13.05.2008, 22:21
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Wirtual »

Toz to je slusny ranec... ale od takove firmy bych ani nic jineho necekal...

Co vim, tak znameho to na BMW 325 vyslo komplet na nejakych 60-70k v cetne toho jejich "certifikatu" z brzdy, kt normalne stoji cca 1000CZK... :))
Uživatelský avatar
Pavel Liška
Věčnej rejpal
Příspěvky: 683
Registrován: ned 07.10.2007, 19:19
Bydliště: Štítná nad Vláří

chip T23 vvt-i

Příspěvek od Pavel Liška »

Dlouho tady byl klid,nedávno jsem byl na garančce v toyotě a synovec nadhodil,že by chtěl čipnout svoji rolku 1.4 d4d.Jeden ze zaměstnanců nám doporučil jisttou firmu,která jezdí na přání zákezníků upravit ecu i přímo do servisu toyota.Při rozhovoru přišla řeč i na motor 2ZZ a bylo mi tvrzeno,že upraví i jeho ecu,neváhal jsem a poslal jim dotaz jestli dokážou upravit i tuto ecu.Po 14 dnech mi přišla odpověď:vzhledem k náročnosti úpravy ecu je nutné zajet přímo do firmy,úprava trvá 180 min. a navýšení je následující ,ze 192/7800 na 208/7930 a krouťák ze 183/6800 na 209/6460,že by již šla přečipovat ecu denso?Není to firma ABC,ale firma BITPOWER,na úpravu je záruka dva roky a během prvního půl roku lze jednotku upravit podle požadavků zákazíka.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

V jakékoli jednotce obd2,eobd už jde flash sw. Mají už ji i 2zz. Kolega je zástupce a dealer bitpower. Říkal jsem mu o tom a když tak mi pošli jméno do mailu kdo Ti od nich takovou hloupost poslal. Podle jeho informací nedisponují žádným odladěným sw pro tyto typy jednotek. Jediné možné řešení je prý otevření bezpečnostního limitu motoru který činí 10%.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
screws
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: pát 09.10.2009, 16:01
Bydliště: Nymburk

Příspěvek od screws »

kucí jdu taky do toho,s tím kitem ale až na jaře....to bude parada,tsss :lol: :P
celica t23vvti
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

...ze parada...... :lol: :lol: :lol:
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
Ahold
Věčnej rejpal
Příspěvky: 597
Registrován: pon 27.04.2009, 22:34
Bydliště: Brutál - drsný kraj pro drsný lidi

Příspěvek od Ahold »

Co je lepší koupit? Turbo a pak možná někdy auto, nebo auto a pak možná někdy turbo :?: Život studenta je krutý :mad:
Jsem Zoofilní plyšomil a nestydím se za to.
Vrrrrrm Toyota Vrrrrrm Corolla Vrrrrrm TS Vrrrrrm
Uživatelský avatar
gabko24
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1720
Registrován: pát 21.03.2008, 12:38

Příspěvek od gabko24 »

odpoviem otazkou, naco ti je turbo bez auta?
ex: celica 5gen 3S-GE cervena
ex: celica 5gen 3S-GE cierna facelift
ex: 6gen 3s-ge 3gen :-)
IS 300
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

gabko24 píše:odpoviem otazkou, naco ti je turbo bez auta?
tezitko se studentovi vzdy hodi, vim o cem mluvim :D

ale sekli jsme se tematem :idea:
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
kudl
Manager Týmu
Příspěvky: 320
Registrován: stř 22.10.2008, 19:12
Bydliště: Praha

Příspěvek od kudl »

Ahold píše:Co je lepší koupit? Turbo a pak možná někdy auto, nebo auto a pak možná někdy turbo :?: Život studenta je krutý :mad:
Mno hele sem taky student a rad bych taky s tim svym skopkem, kterej sem si koupil za 18 klacku,udelal, ale zjistis ze jak si to koupis narves do toho hroznejch penez jemom za takovy ty ptakovinky a to este nic neupravujes- Navic zvyseni vykonu sebou nutne tahne i zvyseni ucinosti brzd pokud nejsou predimenzovane podvozek to chce mit taky v cajku, pokud das tvrdej musis mit zase kastli v cajku, nebo radne vyvarenou a zpevnenou a pak muzes jit s vykonem hore. Nebo muzes upravit jen motor a skoncit jako mastnej flek :lol:
Corolla E9 1,6( 77Kw :-(( ) limousine a hlavne 4WD:-)
http://www.youtube.com/watch?v=cbY7v41nNDw Novy video
Uživatelský avatar
jay-jay
Řidič
Příspěvky: 256
Registrován: sob 12.09.2009, 09:55
Bydliště: Brumovice u Opavy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jay-jay »

narazil jsem na jednu www stránku http://www.chiptuner.cz/

zadal jsem do vyhledávání Toyota a napsalo mi to tohle :

Většina modelů Toyota je upravitelná jen pomocí přídavné elektronické řídící jednotky vzhledem k použité řídící jednotce. Informujte se u nás na Váš konkrétní model.

A dále na hlavní strance mi vyskočila tohle : Máte Japonce a všichni Vám tvrdí, že se nedá upravit ? Vyvedeme Vás z omylu... …

Vím že tady je všude psáno že se to nedá, že je to složitější apod. Tak jsem tam napsal a čekám na odpověd ... za zeptání člověk nic nedá :)
TOYOTA CELICA GT
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Všechny obd2 ecu už jdou pomocí příslušného sw flashovat. Problémem konkrétně toyot a v současnosti i nových koncernu je vytažení původní mapy z jednotky. Pokud je to dobrá firma zaplatí výrobci a ten ji základní mapu poskytne. Není to nijak levná záležitost a pro sw úpravce se nevyplatí ji kupovat když udělá třeba 3 do roka. U předchozích obd1 je to ještě horší. Tam to sice jde ale každá ecu respektive její prom obsahuje unikátní algoritmus. Po jeho prolomení není problém původní data vytáhnout a přepsat. Takto jsem nechával dělat ecu z 6g. Po 4měsících bylo dosaženo úspěchu. Nyní ji má gabko24 v autě. Jednodušší než takovéhle trápení nebo zásah do obd2 fw nazdarbůh je koupě jednotky třeba od aem. S jejich fic se dá měnit predstih i vstřik v rozmezí 100% tovární ecu. Pokud doplnís wb lambda sondou a knock senzorem muzes ladit sám kdykoli se Ti zlíbí a platís pouze jednou.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Všechny obd2 ecu už jdou pomocí příslušného sw flashovat. Problémem konkrétně toyot a v současnosti i nových koncernu je vytažení původní mapy z jednotky. Pokud je to dobrá firma zaplatí výrobci a ten ji základní mapu poskytne. Není to nijak levná záležitost a pro sw úpravce se nevyplatí ji kupovat když udělá třeba 3 do roka. U předchozích obd1 je to ještě horší. Tam to sice jde ale každá ecu respektive její prom obsahuje unikátní algoritmus. Po jeho prolomení není problém původní data vytáhnout a přepsat. Takto jsem nechával dělat ecu z 6g. Po 4měsících bylo dosaženo úspěchu. Nyní ji má gabko24 v autě. Jednodušší než takovéhle trápení nebo zásah do obd2 fw nazdarbůh je koupě jednotky třeba od aem. S jejich fic se dá měnit predstih i vstřik v rozmezí 100% tovární ecu. Pokud doplnís wb lambda sondou a knock senzorem muzes ladit sám kdykoli se Ti zlíbí a platís pouze jednou.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
krosmen
Věčnej rejpal
Příspěvky: 690
Registrován: čtv 10.12.2009, 22:03
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od krosmen »

Kdysi sem japonce řešil s panem Putnerem-firma Bitpowers podotýkám Putnerem starším nikoliv jeho synem s firmou bitpower....On mi vysvětlil jak opravdu profesionální chiptuning funguje kolik opravdu stojí licence a základní "vstup" do jednotky jen řeknu že jeden výrobce ecu stojí 100 000 na rok.....Takže aby se to vyplatilo umíte si asi představit kolik by toho musel udělat a proto řeší jen koncern vw a italy....
Chtěli sme kdysi dělat novýho swifta a muselo by se sejít deset zákazníků najednou aby se tím zabýval a mělo to pro něj nějaký efekt,jednotk denso.....
specializovaný servis Toyot tel 777193983
dotazy? ktmotorsport@mujmail.cz
Odpovědět

Zpět na „Celica“