Nemocnice na kraji Dobříše

využíváte je? Jaké máte zkušenosti?
Uživatelský avatar
Doky
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1163
Registrován: pon 02.01.2006, 18:15

Příspěvek od Doky »

Jsem zvědavej jak dojdou díly z USA na 3S-GE a na foto.Budoucí týden by se měl začít čistit postupně motor a jednotlivé části by měli podle slov Idaha a Libora začít absolvovat postupně výhledově různé kolečka čistění,repasování, leštění, brusína, spasování, další objednání dílů další spasování.No alespoň se rozhodlo že se zrepasuje i celá SS náprava včetně brzd takže bude nějakej posun i v jiné oblasti ohledně jízdných vlastností auta.Budu kontaktovat Martina-Malpassa kvůli některým věcem co mi může pomoci on protože na nete jsem to nějak nenašel a rešení které má on v interiéri musím akceptovat jako nejlepší , přibudli mi nějak budíky oproti plánovaným 2 :lol: jich bude více-,,TURBO ".Honza vypadá že se rozhodl což ještě bude optimalisovat pro turbo Garrett GT28RS což vypadá velice slušně na moje požadavky.Domluvili jsem se předběžně že když se něco nepředvídatelného nestane tak v půli července že by mělo auto být ,,naleštěné" a hotové no a já donesu na převzetí i kola ať mám z auta dokonalej pocit.P.S. Být tak dlouho bez auta jsem v zimě ani nesnil.
Nějaké ty auta doma jsou.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Včera ( 18.4.09 ) byla Lucince předána hotová celica.
Shrnu co vše se s ní dělalo :

1) Motor :
Komplet nový polomotor ( nikoliv repasovaný jak se dává běžně )- novější model s rozšířenými kanálky ( avensis 1.8 2006 ), který byl samozřejmě při montáži osazen veškerými novými gufery a tesněními a hlavovými šrouby. V dusledku drobných odlišností bylo nutno vytvořit znovu nekteré závity a dokoupit pár pojistných čepů bloku.

Další nové komponenty dle mého názoru přímo související s životností takovto "opravy" ( byl jsem celkem v šoku když jsem se to dozveděl - ale při záruční výměně, nebo placené výměně polomotoru nepočítá autorizovaný servis výmenou následujících komponent, pokud není překročena kilometráž nebo nejsou viditelně poškozené ):
- olejové čerpadlo vč. reg. tlaku oleje
- kompletní rozvody - řetez, vedení, napínání
- vodní pumpa
- drážkovaný řemen ( pohon klimy, serva atd.. )
- VVTi ventil ( testem byla zjištěna nefunkčnost )


2) Vzhledem k rozsáhlosti práce byla opraveny i další věci, které jsme považovali za nutné - ale byly nad rámec plánovaných oprav :
- kompletní set stabilizačních tyčí ( kostí )
- kompletne nová spojka
- převodový olej ( v převodovce bylo necelého 0,5L oleje )
- svařen prasklý přední nárazník
- vyměněno prasklé uložení př. nárazníku ( v bocích za svetly - nové )
- byly vyměněny nebo doplněny všechny zničené nebo chybející platsové příchytky na podbězích, krytech motoru i krytech pod motorem.


Jako malý bonus od nás Lucka dostala firemní tričko ( nový model - kdo byl na srazu ve lhote mel možnost videt / získat ) KN vložku do airboxu zdarma ;)

Auto od nás vyjelo po absolvování 3. výměny oleje a s najetými prvním 300km. Další výměna oleje a diagnostika probehne po cca 1500km na naší dílně.

Přejeme Lucince hodně štatsných kilometrů s jejím miláčkem :wink:
Uživatelský avatar
Kysi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 700
Registrován: sob 26.05.2007, 18:03
Bydliště: Jesenicko - většinou však Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kysi »

Doky píše:Jsem zvědavej jak dojdou díly z USA na 3S-GE a na foto.Budoucí týden by se měl začít čistit postupně motor a jednotlivé části by měli podle slov Idaha a Libora začít absolvovat postupně výhledově různé kolečka čistění,repasování, leštění, brusína, spasování...
Tak panove vetsina z nas uz je urcite zvedava na prestavbu toho 3S-GE, takze prosim za vsechny o dalsi dily z teto proslule ''Nemocnice'' a verim ze krom stalych priznivcu pritahnou vase upoutavky i dalsi divaky... :wink: skvela prace, jen tak dal... :twisted:
Celica 2.0 GT 97' ST202 [3S-GE] (125kW/170HP)
Uživatelský avatar
Lucinka
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: pát 30.01.2009, 16:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Lucinka »

Idaho píše:Včera ( 18.4.09 ) byla Lucince předána hotová celica.
Shrnu co vše se s ní dělalo :

1) Motor :
Komplet nový polomotor ( nikoliv repasovaný jak se dává běžně )- novější model s rozšířenými kanálky ( avensis 1.8 2006 ), který byl samozřejmě při montáži osazen veškerými novými gufery a tesněními a hlavovými šrouby. V dusledku drobných odlišností bylo nutno vytvořit znovu nekteré závity a dokoupit pár pojistných čepů bloku.

Další nové komponenty dle mého názoru přímo související s životností takovto "opravy" ( byl jsem celkem v šoku když jsem se to dozveděl - ale při záruční výměně, nebo placené výměně polomotoru nepočítá autorizovaný servis výmenou následujících komponent, pokud není překročena kilometráž nebo nejsou viditelně poškozené ):
- olejové čerpadlo vč. reg. tlaku oleje
- kompletní rozvody - řetez, vedení, napínání
- vodní pumpa
- drážkovaný řemen ( pohon klimy, serva atd.. )
- VVTi ventil ( testem byla zjištěna nefunkčnost )


2) Vzhledem k rozsáhlosti práce byla opraveny i další věci, které jsme považovali za nutné - ale byly nad rámec plánovaných oprav :
- kompletní set stabilizačních tyčí ( kostí )
- kompletne nová spojka
- převodový olej ( v převodovce bylo necelého 0,5L oleje )
- svařen prasklý přední nárazník
- vyměněno prasklé uložení př. nárazníku ( v bocích za svetly - nové )
- byly vyměněny nebo doplněny všechny zničené nebo chybející platsové příchytky na podbězích, krytech motoru i krytech pod motorem.


Jako malý bonus od nás Lucka dostala firemní tričko ( nový model - kdo byl na srazu ve lhote mel možnost videt / získat ) KN vložku do airboxu zdarma ;)

Auto od nás vyjelo po absolvování 3. výměny oleje a s najetými prvním 300km. Další výměna oleje a diagnostika probehne po cca 1500km na naší dílně.

Přejeme Lucince hodně štatsných kilometrů s jejím miláčkem :wink:
Děkuju moc! :D
Mimi už spinká po dalších 350km doma v garáži. Určitě je tišší a líp sedí na silnici. Taky nedělá žádný ty divný zvuky, ale to se asi předpokládalo... Další věci zatím nemůžu úplně hodnotit, jelikož se pořád dost bojím, abych jí něčím neublížila. Je vážně dost těžký sledovat otáčkoměr a snažit se vejít do těch správných otáček, dodržovat aspoň zhruba rychlost a sledovat dění na silnici. Vzhledem k mým jízdním návykům jsem se ukázala jako ne zcela úplně vhodný řidič na zajetí, a tak víc jak půlku z toho zajel Malpaso. Tímto mu chci moc poděkovat :wink: Snažim se rychlejc i podřazovat, ale někdy se to vzhledem k okolnostem na silnici úplně nedaří :roll: Pokud na nás s mimi bude mít teda Martin ještě čas, tak budu určitě moc ráda, kdyby si ji zase na chvíli vzal do své režie :wink:
Z toho co Honza napsal vidíte, že se toho na ní dělalo celkem dost. Moc tomu nerozumím, ale mám nový snad skoro celý vnitřek kromě VVti členu. Cena byla i tak celkem příjemná (vzhledem k rozsahu opravy). Myslím, že mě to rozhodně vyšlo líp než v Toyotě, tam by byla cena sice asi nižší, ale jen díky tomu, že by mi vyměnili pár věcí a na ostatní se vykašlali, jak už Honza naznačil...Navíc v Toyotě řeknou:"Dělá to tolik a tolik. Na shledanou." ale Honza si svoje pacienty opravdu hlídá, musíme se přijet ukázat na kontrolu, aby bylo vše v pořádku a všechno nám vysvětlí, aby se to celý nepo... jen proto, že je někdo línej říct o dvě věty navíc. Fakt jsem moc spokojená :D
KN vložka do airboxu sice nevím co je, ale moc za to děkuju. To je asi to s tou samolepkou, jak jsi mi ukazoval, viď :lol: a tričko je mi sice větší, ale moc se mi líbí a budu v něm asi spát :D Chápu, že nejsem zrovna klasickej rozměr zákazníka... :lol: A taky už se těším na samolepku, abych se mohla chlubit kdo se mi stará o auto :wink:
A pro ostatní: už se moc těšíme na nějakej sraz, kde se vám bude mimi moct předvést a poznat svoje ségrušky :lol:
Uživatelský avatar
Lucinka
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: pát 30.01.2009, 16:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Lucinka »

Tak mimi už je zajetá, ujela zhruba 1550km s novým motorem. Teď jenom ještě zaskočíme na kontrolu k panu doktorovi Idahovi, aby zkontroloval, jestli už není v rekonvalescenci a jestli je úplně zdravá a pak spolu budeme zase jako nerozlučná dvojka jezdit každý den :wink:
Uživatelský avatar
Lucinka
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: pát 30.01.2009, 16:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Lucinka »

A tady je jedna fotečka z výletu :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

To jsou Chvaletice? Je tam teď objížďka se super výhledem :-)
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Uživatelský avatar
Lucinka
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: pát 30.01.2009, 16:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Lucinka »

Nn, Dukovany :) Chvaletice mám sice blíž, ale tam jsem s ní nebyla.
Uživatelský avatar
Lucinka
Řidič
Příspěvky: 154
Registrován: pát 30.01.2009, 16:40
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Lucinka »

Tak jsem tu zase s dalším info :) Mimi teď jezdí naprosto super :D Teď když nemusím tolik sledovat otáčky, tak jsem si mohla jízdu konečně pořádně užít :lol: Byly jsme spolu na horách, po zimě tam mají ještě na silnici písek a v zatáčkách se za námi jen prášilo :lol: akorát to teda trochu klouzalo...
Fakt musím Honzu a celý jeho team moc pochválit :wink:
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Tak abyste neřekli , že se věnujeme jen "fajnovějším" autíčkum, tak dnes jsme položili na "pitevní stul" Gramovu E9 - trpící častými astmatickými záchvaty ( komrese 8,5 -4 - 6,5 - 8 ).Autí dostane jiný moturek ( 2e-e karburátor z te bílé rollky - komprese 10 až 10,5 na všech válcích ), bude komplet vyvařeno a vymění se co se najde špatné. Z puvodního motoru budeme muset použít hlavu kvuli vstřikování a elektronice.

Obrázek
Uživatelský avatar
Paulie
Navigátor
Příspěvky: 142
Registrován: ned 10.08.2008, 16:50
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Paulie »

Kdyby byly nějaké další fotky motoru při výměně, bylo by to parádní :wink:
ex: Starlet 2E-E '92
now: MR2 3S-GE '91
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Paulie píše:Kdyby byly nějaké další fotky motoru při výměně, bylo by to parádní :wink:
byly jsem docela utahaní tak sem nefotil ale zítra nafotím. motor ted leží vedle auta.
Amadeus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 627
Registrován: stř 22.08.2007, 18:26
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Amadeus »

Idaho,prosím tě otázečka.Jak se zjistí nefunkční vvt-i člen????
Obrázek
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

Amadeus píše:Idaho,prosím tě otázečka.Jak se zjistí nefunkční vvt-i člen????
Bohužel zatím k nám vždy přišli vozy už s diagnozou od Toyoty ( krome Lucinky kde byl mechanicky poskozený ) takže jsme to zkoušeli v podstate na dílu o ketrém jsme vedeli že je spatný. Každopádne jak mi poradil Libor, pokud 1ZZ "táhne" i přes 4,5 tis rpm tak je clen v pohode. ( vyzkoušeno na tequillovo MR2 - netáhlo , nejel více jak 120-130km/h, ted jede přes 180km/h a zrychluje plynule až k 6tis rpm ).
Amadeus
Věčnej rejpal
Příspěvky: 627
Registrován: stř 22.08.2007, 18:26
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Amadeus »

Jj tak to ho mám ok.Tak díky.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Značkové servisy Toyota“