olej

vše ohledně modelové řady Paseo
Odpovědět
Uživatelský avatar
1x.x
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: sob 19.01.2008, 10:47
Kontaktovat uživatele:

olej

Příspěvek od 1x.x »

Tak jsem právě zjistil že lejt tam hustší olej je kravina a hlavně polo synth. cili tedka budu volit 5w40 plnou synth. prej pokud se koupí kvalitní olej spotřeba oleje klesne a tření také klesne ale každopádně každej 16 ti ventil žere olej s tim je třeba se srovnat já dolejvám cca 0,2 oleje na 1000 km což je ok. nevíte někdo na jakou značku olejů testuje toyota svoje motory ?
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Kravina je ze olej zere 16ti ventil... Olej zere kazdej motor nezavisle na ventilech. Bud ho zere pres gufera, nebo pres krouzky, nebo z nej tece spodem. U turbomotoru zere turbem, ale to se Pasea netyka. Ja bych zustal u 10W40 a nemel by byt problem. Jinak dvorni dodavatel maziv pro Toyotu byval Castrol.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

jj me treba muj starej 16 ventil 4A-FE nezere olej "vubec" asi tak 1-2mm na rysce za 10tis. km a to ho nesetrim , tak nevim kde takoveto myty vznikaj , pokud tam das ridsi olej , spis se spotreba zvedne , ale pokud je motor nacatej, olej ho nevyleci
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
1x.x
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: sob 19.01.2008, 10:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1x.x »

Pavo.B. píše:jj me treba muj starej 16 ventil 4A-FE nezere olej "vubec" asi tak 1-2mm na rysce za 10tis. km a to ho nesetrim , tak nevim kde takoveto myty vznikaj , pokud tam das ridsi olej , spis se spotreba zvedne , ale pokud je motor nacatej, olej ho nevyleci
Sice mate pravdu chapu jak to myslíte ale tedka jsem tam nalil tu plnou synth. a uz jsem najel dost km a zatim to nemizí jako předtim. Dal jsem dolů pod šroub novou silikon podložku jinak nic.
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Beaver píše: ...kravina je ze olej zere 16ti ventil...
Jenže když už ho žere guferama ventilů, tak ho žere dvakrát tolik :)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
RasťoSK
Manager Týmu
Příspěvky: 454
Registrován: pát 25.05.2007, 07:00
Bydliště: Slovensko RK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RasťoSK »

Pokiaľ nejaký "odborník" v servise nenaleje do toho motora oleja viac, tak sa žiadne žranie oleja cez guferá nezačne.
Pre XX-FE motory je 10W-40 ideálny olej.
MR-2 W3
Corolla AE92
Celica RA61
Odpovědět

Zpět na „Paseo“