_______TOYOTA TEAM SLOVAKIA Meeting 2009________ 27.6.2009

oficiální i neoficiální akce Toyota Klubu
Odpovědět
Uživatelský avatar
KUBAJZZ
Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: úte 02.05.2006, 00:14
Bydliště: Opava,přechodně i jinde :-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KUBAJZZ »

dnes jsem četl že to má platit údajně jen pro užitkáče,nákladní auta a autobusy tak nevím a pro cizince se to nevztahuje říkají češi ale slováci zase jinak tak se v tom bordelu vyznejte :D
Toyota Corolla E11 Compact
Lexus LS 400 V8 - prodáno
Toyota Starlet - prodáno
LEXUS IS 200 r.03 - prodáno
LEXUS IS 250 2007 full
PetrD
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: ned 18.06.2006, 17:41
Bydliště: mám kolem Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

Marty píše:Hlavně nechápu, k čemu bude návod první pomoci ve slovenštině např. němcovi nebo komukoliv jinýmu, kdo slovensky neumí.
máš tam obrázky, ne? 8)
Toyota Avensis WG Sol Navi 2,0D-4D/126HP, 2008
Audi TT 1,8T quattro /254HP
Uživatelský avatar
dlik
Řidič
Příspěvky: 287
Registrován: čtv 11.05.2006, 09:00

Příspěvek od dlik »

nevím cje na tom pravdy, ale slyšel jsem, že sice musíš dodržovat silniční předpisy daného státu, ve kterém zrovna jedeš, ale to se netýká vybavení auta (tam platí to, kde je auto registrováno). Ale jestli je to pravda, tak za to ruku do ohně nedám.......
Naše současná Toyota rodinka...
Toyota MR2 Spider 2002 (barva černá)
Toyota Starlet 1992 (barva šedá)
Toyota Starlet 1992 (barva vínová)
Toyota Corolla Verso 2008 (barva černá)


www.kabriolety.com?cc=680
Uživatelský avatar
Kysi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 700
Registrován: sob 26.05.2007, 18:03
Bydliště: Jesenicko - většinou však Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kysi »

No tak jesi me chytnou cajti tak budu tak jako tak v riti, bo mam xenony a v kvetnu planuju folie na skla, takze ten navod prvni pomoci mi uz moc nepomuze :P (ale mam ho :wink: )
Celica 2.0 GT 97' ST202 [3S-GE] (125kW/170HP)
PetrD
Navigátor
Příspěvky: 91
Registrován: ned 18.06.2006, 17:41
Bydliště: mám kolem Brna
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od PetrD »

Kysi píše:No tak jesi me chytnou cajti tak budu tak jako tak v riti, bo mam xenony a v kvetnu planuju folie na skla, takze ten navod prvni pomoci mi uz moc nepomuze :P (ale mam ho :wink: )
když pojedeš v koloně někde uprostřed tak seš v poho :wink:
Toyota Avensis WG Sol Navi 2,0D-4D/126HP, 2008
Audi TT 1,8T quattro /254HP
Uživatelský avatar
KUBAJZZ
Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: úte 02.05.2006, 00:14
Bydliště: Opava,přechodně i jinde :-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KUBAJZZ »

http://www.novinky.cz/cestovani/167919- ... okuta.html tak ta karta je povinná i pro cizince
Toyota Corolla E11 Compact
Lexus LS 400 V8 - prodáno
Toyota Starlet - prodáno
LEXUS IS 200 r.03 - prodáno
LEXUS IS 250 2007 full
Jirka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 925
Registrován: úte 29.06.2004, 16:12

Příspěvek od Jirka »

Já tuto kartu mám ve staré německé lékarničce.je vyrobena v roce 1967.
Tak jsem zvědav jestli uspěju.Na slovensko jedu v pátek.
J.
Uživatelský avatar
dlik
Řidič
Příspěvky: 287
Registrován: čtv 11.05.2006, 09:00

Příspěvek od dlik »

KUBAJZZ píše:http://www.novinky.cz/cestovani/167919- ... okuta.html tak ta karta je povinná i pro cizince
nic ve zlém, ale buď neumíš číst nebo si kup nové brýle.....
V tom článku co jsi sem dal, je jasně napsané, že Slovenské úřady tvrdí, že kartu mít cizinci nemusí. A policie říká, že to bude kontrolovat, nikoliv sankcionovat (i když samozřejmě to je věc diskutabilní). Tak nevím proč za odkaz píšeš, že karta je povinná...... :wink:

a co se týká slovenských policistů, tak všichni kdo tam jezdí vědí, že si na cizincích (a obzvláště na češích) rádi smlsnou a řeknou si o nějaký ten úplateček :D :D :D
Naše současná Toyota rodinka...
Toyota MR2 Spider 2002 (barva černá)
Toyota Starlet 1992 (barva šedá)
Toyota Starlet 1992 (barva vínová)
Toyota Corolla Verso 2008 (barva černá)


www.kabriolety.com?cc=680
Uživatelský avatar
mimo
Navigátor
Příspěvky: 125
Registrován: pon 19.09.2005, 15:11
Bydliště: Bratislava SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mimo »

"Podle platné legislativy musí mít řidič povinnou výbavu země původu, tedy českou"

toto tvrdenie by malo stačiť ...
Toyota RAV 4 2,0 VVT-i (112 kW) Obrázek
Toyota Yaris 1.0 VVT-i (48 kW) Obrázek
ex:
Toyota Carina E 1.8 SW Obrázek
Corolla E10 1.4 XLi combi
Corolla E9 1.6 GTi
Uživatelský avatar
Pepa
Manager Týmu
Příspěvky: 369
Registrován: pon 07.03.2005, 20:19
Bydliště: Brněnsko

Karta

Příspěvek od Pepa »

No v tomto s vama moc nesouhlasím , protože v Rakousku třeba výstražnou vestu mít musíš a vím , že i Čechy dost vybírali :?
ToyotaCarina E 2,0 GLi
Toyota Corolla 2E 1,3 GL
Toyota Corolla Verso D4D 2,2
Uživatelský avatar
dlik
Řidič
Příspěvky: 287
Registrován: čtv 11.05.2006, 09:00

Re: Karta

Příspěvek od dlik »

Pepa píše:No v tomto s vama moc nesouhlasím , protože v Rakousku třeba výstražnou vestu mít musíš a vím , že i Čechy dost vybírali :?
u nás už ji musíš mít taky :wink:
Ale je fakt, že v reichu jsou trochu jiné podmínky u vesty (nebo aspoň byly).
Problém s rakušáka ale tkví v mentalitě národa. Vždyť druhé největší české město po Praze je Vídeň, navíc nám spoustu let vládli a pořád ještě nepřekousli to, že jsme v EU i v Schengenu. Proto jsou rakouští policajti na nás jak vosy a vždy hledají záminku k pokutě (hlavně neoficiální tunning a podobné úpravy - to nechají auto odstavit a musíš si zavolat odtahovku).
Na druhou stranu je třeba říct, že zrovna nedávno jsem se setkal se slušnými rakouskými policajty, kteří dokonce pro nás tupany (neumím německy) se naučili základní české fráze. Mile mě to překvapilo a říkal jsem si, jestli už taky nepochopili, že jsme rovnocení......ale samozřejmě to byl mladý policista (žádný stařec odchovaný v organiziaci typu hitlerjugend)
Naše současná Toyota rodinka...
Toyota MR2 Spider 2002 (barva černá)
Toyota Starlet 1992 (barva šedá)
Toyota Starlet 1992 (barva vínová)
Toyota Corolla Verso 2008 (barva černá)


www.kabriolety.com?cc=680
hulk
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: stř 07.01.2009, 21:15
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hulk »

dlik píše:
KUBAJZZ píše:http://www.novinky.cz/cestovani/167919- ... okuta.html tak ta karta je povinná i pro cizince
nic ve zlém, ale buď neumíš číst nebo si kup nové brýle.....
V tom článku co jsi sem dal, je jasně napsané, že Slovenské úřady tvrdí, že kartu mít cizinci nemusí. A policie říká, že to bude kontrolovat, nikoliv sankcionovat (i když samozřejmě to je věc diskutabilní). Tak nevím proč za odkaz píšeš, že karta je povinná...... :wink:
To je sice pravda ze Slovenky urady tvrdi neco a ze neco tvrdi i policiste,ale dyt aji jeden nas politik nebo nejaky takovy veliky zvire rika ze pri ceste na Slovensko by bylo dobry tuhle kartu mit v aute.Policajti sou ruzni nekdo to vezme v pohode ze ji nemas a nekdo te za to bude chtit kasirovat a kdyz nezaplatis a slusnym stylem ho posles do (zadnice) tak dostanes pokutu za urazku verejneho cinitele.Nicmene aji kdyby sis ji chtel poridit tak problem zustava v tom kde ji sehnat kdyz to nevi ani urady.Mas mit neco v aute ale kde si to sehnat to uz nikoho nezajima.Jasne muzes mit kopii z netu ale to ti nekdo taky nemusi uznat.Je to na prd.Furt se neco vymysli a sou to samy jaloviny....
Uživatelský avatar
KUBAJZZ
Řidič
Příspěvky: 215
Registrován: úte 02.05.2006, 00:14
Bydliště: Opava,přechodně i jinde :-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KUBAJZZ »

dlik: to je sice pravda že tam v odkazu píšou že slovenské úřady hlásí že ji mít nemusíš ale taky tam je hned zatím psané kdybys dobře četl že policajti to budou kontrolovat.A sankciovat to budou moci, jezdím na slováky často a bavil jsem se s příbuzným z Bratislavy co dělá u policie a nebudou si brát servítky, budou chtít ať se dodržujou jejich předpisy,když jedeš do ciziny máš se seznámit s pravidly té země,taky tam nemůžeš letět neomezeně po dálnici a říct že jsi z Německa že tam to je možné,řeknou ti že jsi na slovensku a tam je to jinak.Takže věc názoru a taky jsem to tu dal aby si ji raději každý vzal ať ušetří za flastr tak nevím co tu hledáš za mouchy,asi se budeš těžko pak odvolávat někde u kontroly ve slovensku žes četl kdesi na internetu že to nemusí být,to se s tebou vůbec nebudou bavit.Jeden den to je tak druhý hned jinak v té politice a taky jak psal hulk - záleží koho chytneš policajti jsou různí
Toyota Corolla E11 Compact
Lexus LS 400 V8 - prodáno
Toyota Starlet - prodáno
LEXUS IS 200 r.03 - prodáno
LEXUS IS 250 2007 full
Uživatelský avatar
dlik
Řidič
Příspěvky: 287
Registrován: čtv 11.05.2006, 09:00

Příspěvek od dlik »

KUBAJZZ píše:dlik: to je sice pravda že tam v odkazu píšou že slovenské úřady hlásí že ji mít nemusíš ale taky tam je hned zatím psané kdybys dobře četl že policajti to budou kontrolovat.A sankciovat to budou moci, jezdím na slováky často a bavil jsem se s příbuzným z Bratislavy co dělá u policie a nebudou si brát servítky, budou chtít ať se dodržujou jejich předpisy,když jedeš do ciziny máš se seznámit s pravidly té země,taky tam nemůžeš letět neomezeně po dálnici a říct že jsi z Německa že tam to je možné,řeknou ti že jsi na slovensku a tam je to jinak.Takže věc názoru a taky jsem to tu dal aby si ji raději každý vzal ať ušetří za flastr tak nevím co tu hledáš za mouchy,asi se budeš těžko pak odvolávat někde u kontroly ve slovensku žes četl kdesi na internetu že to nemusí být,to se s tebou vůbec nebudou bavit.Jeden den to je tak druhý hned jinak v té politice a taky jak psal hulk - záleží koho chytneš policajti jsou různí
Myslím si, že pokud jsi četl můj příspěvek pozorně, tak zpochybňuji to, že je to povinné, jak jsi nám ty tvrdil a nikoliv to, že je to úzákoněné. a také jsem napsal, že to policisté budou kontrolovat a nikoliv sankcionovat. Že ti JPP (jedna paní povídala) je sice moc krásné, ale realita je jiná. Slovenští policisté umí vyhrožovat tím, že tě za špatné parkování vyhostí ze země nebo zavřou (už jsem taky zažil), ale ve výsledku moc dobře vědí, že na to nemají právo a nakonec tě pustí. Teď je spíše otázka jestli máš žaludek na to se s nimi dohadovat nebo je rovnou "podplatíš" aby tě nezdržovali.
A když píšeš o rychlosti, tak motáš dohromady jabka a hrušky, protože jsem jasně napsal, že se to týká povinné výbavy vozidla a nikoliv dodržování silničních předpisů (což je i v tom zákoně)....
....tak nevím kdo čte jiné příspěvky nepozorně....... :?:

apropos: připomínáš mi naše státní úředníky, když přijde nějaká nová směrnice z bruselu - taky chtějí být papežštější než papež!
Naše současná Toyota rodinka...
Toyota MR2 Spider 2002 (barva černá)
Toyota Starlet 1992 (barva šedá)
Toyota Starlet 1992 (barva vínová)
Toyota Corolla Verso 2008 (barva černá)


www.kabriolety.com?cc=680
Jirka
Věčnej rejpal
Příspěvky: 925
Registrován: úte 29.06.2004, 16:12

Příspěvek od Jirka »

Včera jsem se vrátil z SK problem s lekarnou jsem neměl.Žádná buzerace ze strany policajtů nebyla.
J
Odpovědět

Zpět na „Srazy Toyota Klubu“