brzdy-starlet 1.3 XLi (ep82)

vše ohledně modelové řady Starlet
Odpovědět
borivoj
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pon 02.03.2009, 12:22
Kontaktovat uživatele:

brzdy-starlet 1.3 XLi (ep82)

Příspěvek od borivoj »

Zdar všem nadšencům do vozů starlet.Mám,dotaz ohledně brzd,zkratka kdyz se pořádně sešlápne pedál tak to zabrzdí,ale brzdný moment je dost u podlahy.čím to je.ojeté destičky,kotouče,či vzduch v systemu?či mi někdo říkal že by mohl propouštět hlavní brzdový válec?vyhodou a nevýhodou je,že tento model má ABS.znamému který opravuje auta se do toho vůbec nechtělo,říkal(situace před půl rokem) že to přeci brzdí,ale až "dole"...to ty stary auta tak mají...zkrátka se mi to nezdá a z pozice studenta nejsem natolik solventní abych si strčil auto do servisu,ruce,nohy,hlavu mám.jen to know-how.díky předem za info.
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Obecně mají tyhle ročníky toyot větší zdvih pedálu brzdy než třeba škodovky nebo jiné folksvágeny. Přesný popis zdvihu a jeho povolené meze je uveden v nějakém manuálu, pro corollu jsem to našel v "Jak na to".
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Paulie
Navigátor
Příspěvky: 142
Registrován: ned 10.08.2008, 16:50
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Paulie »

Nevim co máš za motor, ale u 2E-E (1,3i) má být vůle pedálu 3-6 mm a pohyb pedálu 45 mm. Taky musím šlápnout trošku víc, je to normální. Akorát si pak musí člověk zvykat u jiných značek, aby neproletěl oknem :wink: . Záleží jak blízko u podlahy......pro začátek, pokud si to neudělal, koukni k nádržce na kapalinu a jestli je to někde okolo neuniká. Jinak vůle na pedálu je nutná a je tam u něho seřizovací šroub.
ex: Starlet 2E-E '92
now: MR2 3S-GE '91
Uživatelský avatar
Paulie
Navigátor
Příspěvky: 142
Registrován: ned 10.08.2008, 16:50
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Paulie »

jaj jsem si nevšim nadpisu 1.3 ale stejnak to tak souhlasí :D
ex: Starlet 2E-E '92
now: MR2 3S-GE '91
borivoj
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: pon 02.03.2009, 12:22
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od borivoj »

ted marodim,juknu se na to.jinak model neni ep82 ale EP81L..patrne na inspektorate ani nevedeli co do velkyho technicaku napsat..a dalsi dotaz na telo,mam na ni najeto pres dveste,motorovy olej poctive menim,ale jak je to s prevodovkou,kudy se tam leje bych snad nasel ale mnozství?je tam nejaká měrka?...v zatackach mi cvakají nejspis homokineticke klouby,zvlaste levotocive zatacky.kdyz je tam nejaky cas jeste necham,neznicim neco diky nim jineho?....
Uživatelský avatar
Paulie
Navigátor
Příspěvky: 142
Registrován: ned 10.08.2008, 16:50
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Paulie »

EP81 je model s levostranným řízením. Jestli ti jde řazení ztuha (na všech rychlostech), tak by to výměna oleje mohla vyřešit. Vyloženě měrka tam není.....na boku převodovky směrem ke chladiči je šroub a tam se kontroluje hladina....... ted si nejsem úplně jistej, ale když vytéká tak je ho dostatek. Pokud ne, tak nesmí být hladina níž o víc jak 5mm od toho otvoru po šroubu (blbě se to vysvětluje obrázek by to vyřešil :D ). Jestli máš převodovku těsnou, tak tu hladinu kontrolovat nemusíš, ale výměnou oleje nic nezkazíš :wink: S těma kloubama to mám stejný, zas tolik toho nenajezdim a dělá mi to už docela dlouho :oops: .....furt si říkám tenhle měsíc na to mrknu a furt nic, zatim to opravuju jen hlasitým rádiem. Předchozí majitel měnil prasklou manžetu a bůhví jak dlouho s tim jezdil a kolik bordelu se tam dostalo :( možná by to stačilo jen znova promáznout.
ex: Starlet 2E-E '92
now: MR2 3S-GE '91
Odpovědět

Zpět na „Starlet“