Paseo a žere mi olej - dost co s tím ?

vše ohledně modelové řady Paseo
Uživatelský avatar
Karlos333
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 13.07.2008, 13:21
Bydliště: Brno / Dačice
Kontaktovat uživatele:

Paseo a žere mi olej - dost co s tím ?

Příspěvek od Karlos333 »

Ahoj pánové a odborníci.
Já jako to prostý a věci neznalý amatér se Vás tímto táži - Paseo mi papká trochu olej - no trochu tak 1 litr/1000 km. Co s tím dělat ? Mám v práci plno automechaniků kteří mi dluží službičku a tohle je momentálně věc která mě na autě trochu trápí. Děkuji za Vaše moudré a podnětné rady.
Kaja :D
Uživatelský avatar
P.Vircik
Člen Týmu
Příspěvky: 21
Registrován: ned 27.04.2008, 20:10
Bydliště: Černovice u Tábora

Příspěvek od P.Vircik »

Ahoj.Já jakož to bývalý Paseař ti můžu říct že nejsi sám komu papá olej. Ono totiž u těchto motorů je známo že si rády máznou,kor kdyz jezdíš ostřejc.Mně taky brala olej dával sem syntetiku 5w40 a na 15000 interval jsem ten olej vyměnil pomalu 2krát :roll:neb náplň je cca 3litry. Řídim se hesla kdo maže ten jede ale věděl sem že motor je v cajku.nekouřil,emise ok,svíčky suché a do cihlova...Nevím jak si na tom ty,třeba je chyba jinde.Kokni na svíčky okoukni motor zda někde neteče těsnění atd.Jinak bych to viděl nechat přetěsnit dříky ventilů a komplet nová těsnění.Rozhodit motor a dělat kroužky bych nedělal je to finančně náročné a nemusí to pomoct.To radši kup za ty prachy olej,dolejvej a než to projezdíš už mít auto nebudeš :D A nebo sehnat jiný motor.
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Zkusil bych nejdriv u tech kamaradu automechaniku nechat vymenit gufera ventilu. Jeste napis jakej pouzivas olej a kolik mas najeto.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
Vazli
Věčnej rejpal
Příspěvky: 554
Registrován: sob 24.05.2008, 18:17
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vazli »

ja kdyz sem koupil paseo a trochu vic sem to tocil tak my bral motor tak 0,7l/1000km ale ted uz bere tak 0,3l
Uživatelský avatar
Karlos333
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 13.07.2008, 13:21
Bydliště: Brno / Dačice
Kontaktovat uživatele:

najeto a olej

Příspěvek od Karlos333 »

Pro upřesnění - najeto dost - 240 000 olej - původní majitel do toho lil 15w40 tak sem u toho zůstal - v práci si čepuju zadarmo castrol 15w40.
Jaké věci na to přetěsnění sehnet a jaká je asi cena ?? Jinak olej nikde nakápne, emise se dělali na jaře a vše OK.
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Re: najeto a olej

Příspěvek od Idaho »

Karlos333 píše:Pro upřesnění - najeto dost - 240 000 olej - původní majitel do toho lil 15w40 tak sem u toho zůstal - v práci si čepuju zadarmo castrol 15w40.
Jaké věci na to přetěsnění sehnet a jaká je asi cena ?? Jinak olej nikde nakápne, emise se dělali na jaře a vše OK.
gufera ventilu mohu dodat, spojil bych to i s výmenou tesnení pod víkem ventuli a gufera vaček. pokud máš zájem hod mi do SZ jakej je tammotor a udelám ti nabídku..
Uživatelský avatar
RasťoSK
Manager Týmu
Příspěvky: 454
Registrován: pát 25.05.2007, 07:00
Bydliště: Slovensko RK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RasťoSK »

Len aby lacnejšie ako výmena gufer, nevyšla výmena celé motoru a pokoj... :wink:
MR-2 W3
Corolla AE92
Celica RA61
Uživatelský avatar
Karlos333
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 13.07.2008, 13:21
Bydliště: Brno / Dačice
Kontaktovat uživatele:

motor ?

Příspěvek od Karlos333 »

Asi se zeptám Idaha co on na to a za kolik by sehnal motor v dobrém stavu :-) . Nebo máte někdo jinej motor do Pasea ?
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

Tam máš asi 5E-FE, že? To je slušnej exot, to se bude blbě shánět :) Dávalo se to jen do Pasea...
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Re: najeto a olej

Příspěvek od Beaver »

Karlos333 píše:Pro upřesnění - najeto dost - 240 000 olej - původní majitel do toho lil 15w40 tak sem u toho zůstal - v práci si čepuju zadarmo castrol 15w40.
Jaké věci na to přetěsnění sehnet a jaká je asi cena ?? Jinak olej nikde nakápne, emise se dělali na jaře a vše OK.
To bude hadam ten Protection... Pokud auto enchas opravdu velmi dobre prohrat pred tim, ze davas plnej plyn a vyssi zatez na motor, tak je to OK. Osobne bych daval spis 10W40, kterej mi prijde pro provoz v zime lepsi nez ten 15W40 a pritom to neni nejaka moc ridka potvora co by mizela vulema. Nejlepsi by bylo udelat asi diagnostiku kudy ten olej mizi. Kazdopadne Idaho poradi a dily doda :D
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
1x.x
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: sob 19.01.2008, 10:47
Kontaktovat uživatele:

Olej

Příspěvek od 1x.x »

Me taky paseo papa olej ale nejak si nestezuju leju tam 10W40 od parama pac mam závod tady za humnama tak mam extremne levnej 1 litr :D myslite ze je nejakej rozdíl mezi kastrolem a olejem jako je Mogul respektive Paramo, hodne lidi rika ze je to jen o značce. 8)
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Marty píše:Tam máš asi 5E-FE, že? To je slušnej exot, to se bude blbě shánět :) Dávalo se to jen do Pasea...
Jsem si vzpomnel, ze se daval jeste urcite i do Tercelu.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
Karlos333
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 13.07.2008, 13:21
Bydliště: Brno / Dačice
Kontaktovat uživatele:

Takže testuji

Příspěvek od Karlos333 »

Ahoj lidi - tak jsem na radu jednoho člověka z práce vyzkoušel nalejt do oleje přípravek proti úniku od liqui moly a zdá se že to dost pomohlo - ztráty oleje se snížili o 1/2 až 2/3 . Takže jsem spokojenej. I když skladník v práci už si na mě zvykl - minule už mi povídá kde je sud víš tak si natankuj olej sám. :-)
Uživatelský avatar
1x.x
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: sob 19.01.2008, 10:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1x.x »

Beaver píše:
Marty píše:Tam máš asi 5E-FE, že? To je slušnej exot, to se bude blbě shánět :) Dávalo se to jen do Pasea...
Jsem si vzpomnel, ze se daval jeste urcite i do Tercelu.
jo a jeste se dava do cynosu a tercelu a glalanza ma podobnej koncept akorat s turbem. 8)
Uživatelský avatar
1x.x
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: sob 19.01.2008, 10:47
Kontaktovat uživatele:

Re: Takže testuji

Příspěvek od 1x.x »

ja uz jsem si zvyknul dolejvat ale zkusim to teda taky kolik tě to stálo ?
Karlos333 píše:Ahoj lidi - tak jsem na radu jednoho člověka z práce vyzkoušel nalejt do oleje přípravek proti úniku od liqui moly a zdá se že to dost pomohlo - ztráty oleje se snížili o 1/2 až 2/3 . Takže jsem spokojenej. I když skladník v práci už si na mě zvykl - minule už mi povídá kde je sud víš tak si natankuj olej sám. :-)
Odpovědět

Zpět na „Paseo“