Paseo elektrická schémata

vše ohledně modelové řady Paseo
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karlos333
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 13.07.2008, 13:21
Bydliště: Brno / Dačice
Kontaktovat uživatele:

Paseo elektrická schémata

Příspěvek od Karlos333 »

Ahoj lidi nemáte někdo někde elektrická schémata k Paseu ? Můj elektrikář je z japonce totálně zmaten. Hlavě by mě zajímalo zapojení světel.
Děkuji
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Rok výroby? Model US nebo EU?
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Karlos333
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 13.07.2008, 13:21
Bydliště: Brno / Dačice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karlos333 »

Výroba 12/96 EU verze
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Podívej se na www.pdfoo.com nějaké wiring diagram tam najdeš. S čím konkrétně si tvůj autoelektrikář neví rady?
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Karlos333
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 13.07.2008, 13:21
Bydliště: Brno / Dačice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karlos333 »

No relativně ptákovina ale poté co mi tam dal xenony tak mi nesvítí kontrolka na dálková světla. v pátek mi rozebíral auto půl dne a kroutil nad tím hlavou :D . Pokud se tam dá klasická H4 vše funguje.
Naposledy upravil(a) Karlos333 dne pon 22.12.2008, 22:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od libor12 »

Tak prosímte závadu nehledej,porucha není na vašem přijímači. :) kontrolka dálkových světel je propojena přes vlákno zárovky a rele. H4 je typ žárovky resp. její patice. Přepínání u xenonu se neděje přepínáním vláken ale změnou ohniskové vzdálenosti. Elektrikáři se omluv a zaplať strávený čas nad zbytečným hledáním závady tam kde žádná není. :D příště zacni rovnou problémem.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Karlos333
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 13.07.2008, 13:21
Bydliště: Brno / Dačice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karlos333 »

To já vím já po něm prostě jen chci aby mi kontrolka svítila když dám na xenonkách dálkové - já vím že v původním zapojení chyba není - jen sem od něj odjel tak už mi volal že ví jak to udělet - že to bude brnkačka.
Uživatelský avatar
1x.x
Člen Týmu
Příspěvky: 44
Registrován: sob 19.01.2008, 10:47
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 1x.x »

Karlos333 píše:To já vím já po něm prostě jen chci aby mi kontrolka svítila když dám na xenonkách dálkové - já vím že v původním zapojení chyba není - jen sem od něj odjel tak už mi volal že ví jak to udělet - že to bude brnkačka.
Me ta kontrolka taky nesviti ale uz jsem si zvyknul pokud sem pak napišeš jak ji rozjet aby šajnovala tak napiš díky :)
Uživatelský avatar
Karlos333
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 13.07.2008, 13:21
Bydliště: Brno / Dačice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Karlos333 »

1x.x píše:
Karlos333 píše:To já vím já po něm prostě jen chci aby mi kontrolka svítila když dám na xenonkách dálkové - já vím že v původním zapojení chyba není - jen sem od něj odjel tak už mi volal že ví jak to udělet - že to bude brnkačka.
Me ta kontrolka taky nesviti ale uz jsem si zvyknul pokud sem pak napišeš jak ji rozjet aby šajnovala tak napiš díky :)
Postup je de fakto úplně jednoduchý - od patice na světlo - nebo samozřejmě od drátů kde se spíná dálkové se vyvedou dráty na relátko kterým se bude spínat kontrolka a hotovo - je ti vcelku jedno co tam máš za žárovku.
Uživatelský avatar
ArnieGT
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1795
Registrován: stř 20.07.2005, 20:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ArnieGT »

No ja nainstaloval bixenony an H4 a kontrolka dálkových při přepnutí svítí uplně v pohodě, takevím,...jinak přepínání na dílkové je elektricky, kdy se mění ohnisková vdálenost na stále stejném vlákně,..posunem magnetu :wink:
Celica TA28 77' / Corolla KE35 76' / Celica RA65 82' / Crown MS65 75'
JDM wheels----->https://www.facebook.com/jdm.cz
Uživatelský avatar
Karlos333
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: ned 13.07.2008, 13:21
Bydliště: Brno / Dačice
Kontaktovat uživatele:

přepínání

Příspěvek od Karlos333 »

Jasně u xenonek se vlákna nepřepínají - je tam jediná výbojka, ale signál na přepnutí, lépe řečeno co má zrovna svítit je aspoň u mé přestavbové sady určeno 3 mi dráty co vedou do originál patice na H4. Tzn když správné 2.dráty vyvedu na relátko aby mi spínalo kontrolku je mi ukradené jestli je v patici H4 a nebo je na ní jen napojené relátko na spínání halogenek - vždy to bude fungovat správně (Teda doufám - autoelektrikář nejsem, jsem jen k elektrice lekce přičichlej pracovník IT :-) ). Pokud je můj názor špatný tak prosím o opravu :D
Ahoj Karlos.

PS: Vše nejlepší všem do nového roku 2009
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Ja jsem sice taky IT pracovnik, ale elektrika mi furt pripada jako cerna magie :lol: Hlavne stridavy napeti je absolutne mimo moje chapani... jeste stesti, ze v autech mame to stejnosmerny, kde je logicky + a - jinak bych byl uplne v haji :D
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Odpovědět

Zpět na „Paseo“