Pořád to chcípá!

vše ohledně modelové řady Previa
Uživatelský avatar
martin.v
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28.09.2011, 08:16
Bydliště: košice

zopár fotiek

Příspěvek od martin.v »

ešte prikladám zopár fotiek IAc, teleso klapky,...
http://imageshack.us/g/337/p1050443engineholer.jpg/
aenstria
Člen Týmu
Příspěvky: 8
Registrován: sob 12.03.2011, 22:52
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od aenstria »

Ďakujeme za popis martin.v. Takže ak tomu dobre rozumiem, teraz ti to už ide správne.
Ja mám tiež tento typ problému - keď v zime naštartujem, drží to relatívne vysoké otáčky, keď je 15 pod nulou, tak aj skoro 2000. Potom ako sa rozohreje, voľnobežne otáčky klesnú na normál, ale potom to pri brzdení napríklad na semafóre zdochýňa. Zaujímavé je, že to robí vtedy, keď je vonku vlhko, prípadne zima. V lete to nerobí.
Bol som s tým minulý rok v januári v Toyota servise na Mierovej v Bratislave, vyčistili škrtiacu klapku, zobrali vyše 80 eur, ale v skutočnosti to nepomohlo, zdochýňa ďalej.
Spomenul som to aj dvom rôznym mechanikom pri výmene oleja, ale ani jeden s tým nič nespravil.
Priznám sa, že na veci, ktoré popisuješ, si veľmi netrúfam, ale ktovie, keď sa vonku oteplí a napálim sa, tak sa do toho pustím aj sám, aspoň sa niečo naučím...
Alebo ak niekto viete o mechanikovi z okolia Bratislavy, ktorý by sa toho nebál, môžete mi dať kontakt...
Previa XL, r.v. 8/96, LPG Elpigaz
herrkomisar
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: úte 14.02.2012, 22:16
Bydliště: Senec, Slovensko

Příspěvek od herrkomisar »

kolísanie otáčok pri studenom motore je aj môj problém - už som pod tým ležal a dumal - takže viem, čo si nafotil - skúsim to vysvetliť môjmu mechanikovi, ak nepochodím, tak idem do toho sám - tiež mám 2,4, r.v. 96 automat.
som nadšený z dizajnu mnohých Youngtimerov - a že som ich už pár mal ... :-) ... ale nakonec - Japonec ...
Prevít
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 15.09.2011, 13:19

Příspěvek od Prevít »

Tu klapku jsem vyndaval několikrát za den a na konec se vše povedlo, vůbec se to ho nikdo nemusí bát, spodem to jde dobře. nejhorší je nalít vodu a odvzdušnit celý systém , ale i nakonec na to jsem přišel , že je nejlépší odpojit od expanzní nádobky tu odvzdušňovací hadičku od chladiče a tu vedle taky a je to v pohodě, měnil jsem motor a bylo tam docela dost problémů právě s kolísáním otáček, tak proto několikrát ta výměna a čištění klapky. Teď už prevít jezdí a motor přede jako kočka.
Uživatelský avatar
martin.v
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28.09.2011, 08:16
Bydliště: košice

motor

Příspěvek od martin.v »

ahoj ako si vyberal motor? potreboval by som asi spravit tesnenie pod hlavou. voda mi ide na vyfukove ventily, zatial. videl som jedno video americkeho chlapika co vyberal motor s paletovym vozikom. idealne by bolo vybrat hlavu (vymenit tesnenie) bez vyberania motora. dik
Prevít
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 15.09.2011, 13:19

Příspěvek od Prevít »

No motor šel ven spodem :lol: , nejdřív převodovka a pak motor. Dělal jsem to na zemi , auto jen na kozičkách a pod motor jsem pak dal podjezďák hever a vyjel jsem s ním ven , ale byla to docela makačka udržet rovnováhu, chtělo by to nějaký přípravek na usazení motoru, a nebo na dvousloupovým zvedáku by to asi šlo na nějakým vozíču a asi i na tom paleťáku.Spátky šel zrovna tak, ale na tý zemi je to fakt docela makačka, jestli máš možnost na zvedák, nebo kanál, tak tam bych se toho vůbec nebál, jde to líp než na jiných autech, kde je motor ve předu na příč. :idea:
herrkomisar
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: úte 14.02.2012, 22:16
Bydliště: Senec, Slovensko

Mechanik

Příspěvek od herrkomisar »

... je to zaujímavé. Čím častejšie chodím mechanikovi, tým viac je auto pokazené ... vraj mi všetko vyčistil ... otáčky kolísajú a auto už aj samo zhasína ... dokonca mi na rovine pri cca 80 km, zapnutý tempomat, samo preraďuje hore dole hore dole .... nervy v kýbli ...
som nadšený z dizajnu mnohých Youngtimerov - a že som ich už pár mal ... :-) ... ale nakonec - Japonec ...
Prevít
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 15.09.2011, 13:19

Příspěvek od Prevít »

To vypadá, že bude někde prasklá hadička u sání, nebo podtlak co ovládá tempomat, jestli je ovladaný potlakem, u voyagera jsem to tak měl a pak to nevědělo co zařadit.
Uživatelský avatar
martin.v
Člen Týmu
Příspěvky: 33
Registrován: stř 28.09.2011, 08:16
Bydliště: košice

chcipa

Příspěvek od martin.v »

Ahoj , sustred sa na vycistenie a prekontrolovanie hadiciek zo vzduchom, pripadne vahu vzduchu za vzduchovym filtrom. urcite staci vycistit,alebo preskusat- na praskliny (pripadne ak prilis dotiahol stahovaciu pasku- poskodil hadicu.) vela zdaru.
herrkomisar
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: úte 14.02.2012, 22:16
Bydliště: Senec, Slovensko

Příspěvek od herrkomisar »

tak, prekontrovované - hadičky som po jednej dal dolu prefúkol kompresorom a dal naspäť. auto si to ani nevšimlo ... ale ... keď som demontoval spolujazdcovu sedačku a kryt motora, zistil som, že vpredu na prívode chladiacej kvapaliny mám tri čidlá na teplotu kvapaliny. stredné je na budík, čo ukazuje teplotu na palubnej doske, dolné je najväčšie neviem na čo slúži. to vrchné má niečo spoločné s otáčkami pokým teplota nie je prevádzková, lebo motor išiel vo vyšších otáčkach, ale keď som ho odpojil, tak otáčky klesli na normálnych 700 - 800. Myslím si, že toto čidlo asi dáva zlé informácie ... motor mám 2TZ - FE, r.v. 96, automatická prevodovka bez klimatizácie .... skúsite mi to niekto objasniť ????
som nadšený z dizajnu mnohých Youngtimerov - a že som ich už pár mal ... :-) ... ale nakonec - Japonec ...
Prevít
Člen Týmu
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 15.09.2011, 13:19

herkomisár

Příspěvek od Prevít »

a rosvítila se ti kontrolka motoru, já když laboroval, tak se u jednoho rosvěcela, ale s otáčkama to nic nedělalo při zahřátám motoru, to čidlo by spíš asi motor rozhoupalo, ale nevím, nejlépe je odzkoušet za jiné, může tam být prošoupaná izolace a při dosažení určité teploty to skočí na jiné hodnoty. Ale je divný, že na tom autě není něco co hlídá otáčky aby neklesli. Hodně štěstí při další činosti, já taky hledal a našel. :idea:
herrkomisar
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: úte 14.02.2012, 22:16
Bydliště: Senec, Slovensko

Příspěvek od herrkomisar »

áno, kontrolka motoru sa mi rozsvecuje, aj počas jazdy, vtedy auto citeľne "spomalí", ale zase sama zhasne ... nepoznám nikoho v okolí Blavy, kto by mi to napojil na PC ... myslím si, že tá kontrolka komunikuje aj s lambda sondami na výfuku ... preto asi vymením tieto dve a tento senzor a ... budem rád, že ich mám nové .... :-) :wink: :?:
som nadšený z dizajnu mnohých Youngtimerov - a že som ich už pár mal ... :-) ... ale nakonec - Japonec ...
Uživatelský avatar
smutok
Věčnej rejpal
Příspěvky: 531
Registrován: úte 26.10.2010, 10:35
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smutok »

Na diagnostiku ti staci kus dratu a tento navod http://folibchavy.wz.cz/tmp/error_kody.html
Yaris II 1.0Obrázek
Corolla E12 1.4Obrázek
herrkomisar
Člen Týmu
Příspěvky: 12
Registrován: úte 14.02.2012, 22:16
Bydliště: Senec, Slovensko

Příspěvek od herrkomisar »

skusim to... :o , neviem komu poďakovať - či toyote alebo tebe, - za takýto návod .... :)
som nadšený z dizajnu mnohých Youngtimerov - a že som ich už pár mal ... :-) ... ale nakonec - Japonec ...
Uživatelský avatar
smutok
Věčnej rejpal
Příspěvky: 531
Registrován: úte 26.10.2010, 10:35
Bydliště: Bratislava, SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od smutok »

Mne nemusis, staci len hladat ono sa to uz viac krat omielalo a je to celkom znama informacia.
Yaris II 1.0Obrázek
Corolla E12 1.4Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Previa“