lidi s Camry

vše ohledně modelové řady Camry
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bůvol
Řidič
Příspěvky: 283
Registrován: ned 15.08.2004, 01:54
Bydliště: Praha

Příspěvek od Bůvol »

Letos jsem se pustil do malé opravy, dostane nový kabátek, pár dílů do podvozku, nové reproduktory, přefolijuji všechna okna a na jaře vyjede nová Camry.
Camry SXV10L
5S-FE
r.v. 7/1994
312.000Km

V období kolem roku 1994
Toyota Celica GT4 ST165
Uživatelský avatar
Gabo
Řidič
Příspěvky: 277
Registrován: stř 31.05.2006, 15:17

Příspěvek od Gabo »

Toyota Auris TS Hybrid 2016
Uživatelský avatar
Toro
Věčnej rejpal
Příspěvky: 887
Registrován: sob 19.05.2007, 00:46
Bydliště: Sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toro »

Gabo píše:Reklama na Camry z roku 1996

http://www.youtube.com/watch?v=2FddjohpQvI&feature=sub
mam rád tyhle "staré" reklamy... Jo a prosím o přesunutí do příslušné sekce, co sem nepatří... Dík
Darujte krev. Je i pro vás...
Omlouvám se za gr. chyby :sneaky: :blush:
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Příspěvek od petrbk »

Tak teď jsem si počítal spotřebu a vyšlo mi 12,7 město + asi 120km dálnice, ale na tý jsem to moc nešetřil (180+) a v tom městě taky nejezdim zrovna jako andílek. Takže paráda. Zřejmě jak šly ty teploty nahoru, tak ten blok neni neustále prochladlej.

Auto bude v příštích týdnech procházet odtučňovací kůrou. Neměl byste někdo zájem o ty plasty? Je mi jasný, že mi za to ruce nikdo neutrhá. Nechci moc, ceny dohodou.
JirkaS
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 22.07.2010, 22:27

Nová Camry

Příspěvek od JirkaS »

Zdravím všechny. Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych sem taky přidal svojí novou chloubu - Toyotu Camry, 3.0 V6, 135 kW. Byla vyrobená 7/2001. Nový model se začal vyrábět myslím od 11/2001, tak že je to jeden z posledních vyrobených kusů starého modelu. Pro Camry jsem se rozhodl pro to, že potřebuji opravdu odolný, zároveň silný a při tom nenápadný vůz. Pověst a spolehlivost těchto strojů je téměř legendární. Pro malý příklad přikládám také jeden. Kdysi dávno jezdil jeden můj známý s Camry 2.2 taxi po Praze a najel s tímto strojem neskutečných 150 tis km na hrůzostrašných ulicích centra,našeho hlavního města. Když šla jeho Camry do světa, měla najeto něco okolo 250tis a stále na ní byly původní tlumiče :-) Jinak ke koupi samotné. Byl jsem se podívat na pár kusů, vždy okolo roku výroby 1997. Bohužel auta z tohoto roku výroby byla většinou v opravdu hrozivém stavu atd. Jedna z nich však byla ok, ale nakonec jsem se nějak nedohodl s prodávajícím, (jakoby mimoděk jsem při předávání vozu zjistil, že je vůz vlastně vyroben v roce 1996, že je vlastně rozbité přední sklo a že nakonec napůl přislíbené nové zimní pneu k vozu taky nebude, z dohodnuté slevy bylo místo 10tis jen 9tis atd, atd. Auto bylo sice v dobrém stavu, ale kdyby býval prodávajíc rovnou sdělil, že je vůz z roku 1996, asi bych se na něj (za 89tis v inzerci a 90tis ma místě) ani nejel podívat. Nakonec se ještě cítil dotčený, že prý rok sem rok tam atd. Jinak pro zajímavost, byla to nejstrašidelnější barva, jakou kdy Toyota udělala. Světle fialová metalíza - reálně - růžová :-) ). No nic. Nakonec jsem sehnal tuhle svojí krásku, která je o poznání mladší a také má opravu velmi málo najeto, tzn. cca 111tis/km. Camry jezdí opravdu výborně. Na dálnici je to hotový dostavník, jen člověk nesmí moc hledět na spotřebu. Dřív jsem míval Octavii II, Passata i Superba. S ním jsem najel opravdu hodně a musím popravdě říct, že bych jen těžko posuzoval, který z vozů je na dlouhé cestování lepší (tedy nepočítaje spotřebu - TDI= 7L- 9L Camry V6 ?l / 100km. Vůz byl po koupi v celkově dobrém stavu, jen na rozvody minulý vlastník tak nějak zapomněl. V servisce sice byl záznam o velkém servisu na 105tkm, ale jak se po kontaktování origo servisu, kam vůz jezdil, zjistilo, rozvody měněny nebyly. No nic, vyměnil jsem a aspoň vím, kdy byly dělané. K technickému stavu vozu mě zajímá jen jedna věc. Při přejezdu větších nerovností se od předku ozývá takové divně jakoby "doražení". Myslím, že jsem tady o tom něco četl, podobný problém popisoval VoDo. Musím forum pořádně prolézt, ale kdyby měl někdo nějaký nápad, sem s ním. Během víkendu sem snad konečně přidám i nějaké foto atd..
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Příspěvek od petrbk »

Mám takový dojem, že JirkaS projížděl mé auto. Mně se nejvíce líbilo jak on a jeho slečna se zděsili po nastartování mého auta :mrgreen: Mam jen pár info. Zadní náprava nikde neklepe, ty různý zvuky ze zadní části dělala povinná výbava, která tam různě poskakuje. Zjistil jsem to tak, že při víkendovém čištění jsem vůz projel s úplně prázdným kufrem a nikde nic nebylo slyšet. Sehnal jsem na vůz origo hlíny co se dávaly z fabriky a vůz už nikam netáhne a jízdní vlastnosti jsou úplně někde jinde. Tak jsem rád, že jsi nakonec sehnal, ikdyž jsme si neplácli. A to jsem za ní chtěl jen 55 :mrgreen: Je fakt, že bych ještě rád sehnal ten sololit dozadu a sání vzduchu.
Uživatelský avatar
Toro
Věčnej rejpal
Příspěvky: 887
Registrován: sob 19.05.2007, 00:46
Bydliště: Sever
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Toro »

JirkaS - vítám tě v našich řadách :wink:
party boy - ještě že jsi neprodal :lol:
Darujte krev. Je i pro vás...
Omlouvám se za gr. chyby :sneaky: :blush:
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Příspěvek od petrbk »

No s touto myšlenkou si již delší dobu pohrávám. Rád bych nějakýho lexíka, ale to bych nejdřív musel prodat camry. Neříkám, že se chci camry nějak urgentně zbavovat, ale lexus mě hodně láká. Taky bych docelá rád se svezl se strší generací camry, ovšem varianta s automatem je u nás nesehnatelná.
JirkaS
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 22.07.2010, 22:27

Příspěvek od JirkaS »

Zdravím Party boye. Ano, byl jsem se podívat na tvoji Camry, nemýlíš se. Když si to dnes vybavuji zpětně, tak je v dobrém stavu. Jen ten tuning, to prostě pro mne moc nebylo. Ale musím říct každému, co by rád slyšel, jak startuje stíhačka na silnici, tak vřele doporučuji výfuk Party boyovi Camry :-) Rád jsem tě poznal osobně, i když jsme spolu obchod nakonec neudělali.
camry97
Řidič
Příspěvky: 238
Registrován: pát 17.10.2008, 21:19
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Nová Camry

Příspěvek od camry97 »

JirkaS píše:Zdravím všechny. Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych sem taky přidal svojí novou chloubu - Toyotu Camry, 3.0 V6, 135 kW. Byla vyrobená 7/2001. Nový model se začal vyrábět myslím od 11/2001, tak že je to jeden z posledních vyrobených kusů starého modelu. Pro Camry jsem se rozhodl pro to, že potřebuji opravdu odolný, zároveň silný a při tom nenápadný vůz. Pověst a spolehlivost těchto strojů je téměř legendární. Pro malý příklad přikládám také jeden. Kdysi dávno jezdil jeden můj známý s Camry 2.2 taxi po Praze a najel s tímto strojem neskutečných 150 tis km na hrůzostrašných ulicích centra,našeho hlavního města. Když šla jeho Camry do světa, měla najeto něco okolo 250tis a stále na ní byly původní tlumiče :-) Jinak ke koupi samotné. Byl jsem se podívat na pár kusů, vždy okolo roku výroby 1997. Bohužel auta z tohoto roku výroby byla většinou v opravdu hrozivém stavu atd. Jedna z nich však byla ok, ale nakonec jsem se nějak nedohodl s prodávajícím, (jakoby mimoděk jsem při předávání vozu zjistil, že je vůz vlastně vyroben v roce 1996, že je vlastně rozbité přední sklo a že nakonec napůl přislíbené nové zimní pneu k vozu taky nebude, z dohodnuté slevy bylo místo 10tis jen 9tis atd, atd. Auto bylo sice v dobrém stavu, ale kdyby býval prodávajíc rovnou sdělil, že je vůz z roku 1996, asi bych se na něj (za 89tis v inzerci a 90tis ma místě) ani nejel podívat. Nakonec se ještě cítil dotčený, že prý rok sem rok tam atd. Jinak pro zajímavost, byla to nejstrašidelnější barva, jakou kdy Toyota udělala. Světle fialová metalíza - reálně - růžová :-) ). No nic. Nakonec jsem sehnal tuhle svojí krásku, která je o poznání mladší a také má opravu velmi málo najeto, tzn. cca 111tis/km. Camry jezdí opravdu výborně. Na dálnici je to hotový dostavník, jen člověk nesmí moc hledět na spotřebu. Dřív jsem míval Octavii II, Passata i Superba. S ním jsem najel opravdu hodně a musím popravdě říct, že bych jen těžko posuzoval, který z vozů je na dlouhé cestování lepší (tedy nepočítaje spotřebu - TDI= 7L- 9L Camry V6 ?l / 100km. Vůz byl po koupi v celkově dobrém stavu, jen na rozvody minulý vlastník tak nějak zapomněl. V servisce sice byl záznam o velkém servisu na 105tkm, ale jak se po kontaktování origo servisu, kam vůz jezdil, zjistilo, rozvody měněny nebyly. No nic, vyměnil jsem a aspoň vím, kdy byly dělané. K technickému stavu vozu mě zajímá jen jedna věc. Při přejezdu větších nerovností se od předku ozývá takové divně jakoby "doražení". Myslím, že jsem tady o tom něco četl, podobný problém popisoval VoDo. Musím forum pořádně prolézt, ale kdyby měl někdo nějaký nápad, sem s ním. Během víkendu sem snad konečně přidám i nějaké foto atd..
Tak bych řek že se ti začíná ničit horní uložení tlumićů :wink:
Prostějov->Olomouc->Kroměříž->Vyškov->Šternberk
camry mr.97 2.2 5s-fe 96kW 155000km
JirkaS
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 22.07.2010, 22:27

Příspěvek od JirkaS »

Zdavím Camry97. Už jsem něco málo o "problémovějším" horním uložení tlumičů slyšel. Máš s tím nějaké zkušenosti, případně poznatky, co přesně se má vyměnit. Předem moc děkuji za info.
camry97
Řidič
Příspěvky: 238
Registrován: pát 17.10.2008, 21:19
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od camry97 »

Pokud to budeš opravovat tak se jedná o ložisko horního uložení a popř. miska s nalisovanou pryží to by mělo stačit. Jinak si zkontroluj vůle v příčných stabilizátorech tzv.kostech tím že s nima vyzkoušíš kvedlat nesmí jít volně ani vrzat. A naposled si zkontroluj pouzdro stabilizátoru jestli neni zpuchřelé nebo vůle. Jo a pevný nervy :D
Prostějov->Olomouc->Kroměříž->Vyškov->Šternberk
camry mr.97 2.2 5s-fe 96kW 155000km
JirkaS
Člen Týmu
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 22.07.2010, 22:27

Příspěvek od JirkaS »

Moc děkuji za parádní radu s opravou. Snad se k tomu ke konci příštího týdně nějak dostanu, tak pak dám vědět jak jsem pořídil :-)
Uživatelský avatar
Spáča
Člen Týmu
Příspěvky: 4
Registrován: úte 21.09.2010, 23:11
Bydliště: Čáslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Spáča »

Zdrávím příznivce Camry. Pořídil jsem si r.v. 97 3.0 24V v celkem pěkném stavu. Jediné co byl problém,že nefungovalo servo. Prodávající mi tvrdil,že jen nasadím řemen a jezdím. Servo jsem poslal na repas,ale bylo tak vydřené,že ani repas nezabral. Tak jsem sehnal nové,sice stálo 12000kč,ale toyotka už lítá. Nacpal jsem do ní LPG BRC sequent,spotřeba je 11litrů plynu. Což je na takový výkon úžasná spotřeba. Před toyotou jsem měl Accorda,taky na LPG a ten baštil běžně 12/100km. Tady jsou nějaké fotky http://auto.bazos.cz/inzerat/6982229/To ... ry-LPG.php
petrbk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1150
Registrován: ned 13.12.2009, 15:48

Příspěvek od petrbk »

Spáča > Jen to trochu nechápu, neprodával se tento auťák nějakou dobu kolem 60ti tisíc bez plynu? Dle RZ a fotek bych řekl, že je to ten samý. Nainstaloval si LPG a teď prodáváš za 95? Trochu mi uniká pointa :D

JirkaS > Promiň, všiml jsem si tvého příspěvku až teď. Určitě by bylo fajn se někde srazit.
Odpovědět

Zpět na „Camry“