Servis Ostrava

využíváte je? Jaké máte zkušenosti?
Buldouš
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: stř 02.05.2012, 21:18
Bydliště: ORLOVÁ

Re: Servis Ostrava

Příspěvek od Buldouš »

Potřeboval jsem vyjádření servisu ohledně netěsnosti na chladiči klimatizace.Z centrály Toyoty v Praze mi vzkázali,že berou na vědomí pouze diagnozu z autorizovaného servisu.Ale ten Havířovský není autorizovaný.Berou zprávu jen od uvedených v Ostravě. V Havířově jsou velmi šikovní,nevím zda by ti ale Toyota uznala záruční opravu tam provedenou.Jinak Havířov O.K.
Toyota Avensis D4D Kombi 93kw r.v. 2007
pnowak
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pon 03.11.2008, 07:50

Re: Servis Ostrava

Příspěvek od pnowak »

Zdar. Tak nám v Ostravě zrušili autorizaci servisu v Hrušově Toyo-Rely. Tak uvažuji kam jezdit dál s Avensisem, pokud bych chtěl pořád do autorizovaného servisu. U toho Makra se to hrubě nedoporučovalo, to asi pořád trvá, že ? Další nejbližší autorizovaný servis je pak až Zlín, Brno nebo Hradec Králové.
Avensis Combi 2.0 D4D 125 6M/T, Exclusive 08 Edition
Uživatelský avatar
KarlosCZ
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1547
Registrován: sob 05.01.2008, 22:36
Bydliště: Praha

Re: Servis Ostrava

Příspěvek od KarlosCZ »

sice jsem jim jeste nevolal, ale predpokladam ze nebude problem jezdit do Rely i dal, to ze maj primarne hyundai neznamena ze nevezmou i jiny auto, kor treba od stalejch zakazniku
EX: Corolla E12 1.6 VVTi 5d
EX: Yaris I 1.0 VVTi 5d
EX: Avensis T25 2.2 D4D D-Cat Exclusive Combi
pnowak
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pon 03.11.2008, 07:50

Re: Servis Ostrava

Příspěvek od pnowak »

To jo, budou to delat dal. Jen podle vyjadreni Toyoty Czech uz nebudou mit pristup na skoleni techniku apod... Tak je otazka co to casem bude znamenat.

K MAKRU jezdit nechci a ostatni servisy jsou pres pul republiky (Zlin, Brno, Hradec). Podobne zrusili autorizaci i TrendCaru v Olomouci.
Avensis Combi 2.0 D4D 125 6M/T, Exclusive 08 Edition
klesta490
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pát 16.08.2013, 08:18

Re: Servis Ostrava

Příspěvek od klesta490 »

Cau jsem z Olomouce, koukam ze jedinej autorizak toyoty je Autobond v Ostrave a tim ostrava hasne dal mam pak po ruce Zlin. Je ten Autobond spatnej? Je to ten u Makra na kterej tu nejsou moc dobre reference(na druhou stranu je to uz skoro 5 let stary...)? Nebo byste jeli radsi do Zlina? Na autorizak bych se vysral, ale prijde mi ze trochu drnci vyfuk na mym Aurisu a opravdu muze udelat jen autorizak....


OT: mam i prodlouzenou zaruku, musim pak jezdit do autorizaku nebo muzu zustat v OL servise kde jim sebrali autorizak?
Buldouš
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: stř 02.05.2012, 21:18
Bydliště: ORLOVÁ

Re: Servis Ostrava

Příspěvek od Buldouš »

Toyota Havířov není sice autorizovaný servis,ale po nejnovější zkušenosti kdy mi praskl řemen kvůli přidřené vodní pumpě musím opět chválit přístup servisu.Ač jsem tam dojel mimo objednávku kdy museli zjistit příčinu a objednat díly jsem si po dvou dnech byl auto vyzvednout.Maximální spokojenost s přístupem.
Toyota Avensis D4D Kombi 93kw r.v. 2007
klesta490
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pát 16.08.2013, 08:18

Re: Servis Ostrava

Příspěvek od klesta490 »

nakonec sem jel do T-MOTOR ZLIN a zatim maximalni spokojenost.
pnowak
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pon 03.11.2008, 07:50

Re: Servis Ostrava

Příspěvek od pnowak »

Tak jsem dnes mluvil s technikem ToyoRely v Ostravě-Hrušově a už mi neudělají servisní prohlídku (plná, po cca 80 tis km), protože nemají diagnostiku a nějaké další nezbytné věci. Řek rovnou ať jedu jinam...

K Makru nepojedu. Takže buď HAvířov nebo Zlín/HK... :-(
Avensis Combi 2.0 D4D 125 6M/T, Exclusive 08 Edition
Buldouš
Navigátor
Příspěvky: 111
Registrován: stř 02.05.2012, 21:18
Bydliště: ORLOVÁ

Re: Servis Ostrava

Příspěvek od Buldouš »

Snad by nebylo od věcí podat tyto informace na centrálu do Prahy. Mám dojem,že takto by se neměl autorizovaný servis Toyoty k zákazníkům chovat.Havířov je jen autorizovaný prodejce nikoliv servis.I když jsem byl vždy v Havířově nadmíru spokojen.
Toyota Avensis D4D Kombi 93kw r.v. 2007
pnowak
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pon 03.11.2008, 07:50

Re: Servis Ostrava

Příspěvek od pnowak »

Buldouš píše:Snad by nebylo od věcí podat tyto informace na centrálu do Prahy. Mám dojem,že takto by se neměl autorizovaný servis Toyoty k zákazníkům chovat.Havířov je jen autorizovaný prodejce nikoliv servis.I když jsem byl vždy v Havířově nadmíru spokojen.
Ale oni už nejsou autorizovaný servis. Čekal jsem, že mi přesto servisku udělají, ale on rovnou řekl, že už nemají příslušnou diagnostiku a že to nejsou schopní udělat jak se má. Nevím jestli je to pravda nebo je tam jiný důvod, každopádně když to řekne takhle jasně, tak moc nenaděláš.
Avensis Combi 2.0 D4D 125 6M/T, Exclusive 08 Edition
Uživatelský avatar
buckyskentucky
Řidič
Příspěvky: 164
Registrován: stř 22.10.2014, 17:50

Re: Servis Ostrava

Příspěvek od buckyskentucky »

První garančka provedená u Makra. Nevím co se kdy ,kde na tento servis nabalilo,ale za mě spokojenost. Dostali jsme žetonky na kafčo a v patře je okno na servis. Takže svou káru vidíte. Auto bylo umyté a zhruba po hodině a čtvrt jsme odjížděli. Každý si může vybrat servis jaký chce,ale já budu dělat i druhou u Makra. :banana:
Corolla 2014 1.6 Valvematic 97 kw 6M/T + paket exclusive - Bílá bez doplatku
Uživatelský avatar
Luke_Luke
Věčnej rejpal
Příspěvky: 3969
Registrován: stř 15.10.2008, 16:54
Bydliště: Ostrava pi*o!!!

Re: Servis Ostrava

Příspěvek od Luke_Luke »

KarlosCZ píše:sice jsem jim jeste nevolal, ale predpokladam ze nebude problem jezdit do Rely i dal, to ze maj primarne hyundai neznamena ze nevezmou i jiny auto, kor treba od stalejch zakazniku
Karlosi, vidim, ze Rely vychvalujes hlavne v historickych prispevcich, ale rad bych ti k tomu napsal, ze jsem tam taky chodil, dokonce mam odtud auto i koupene(teda myslel jsem si to).

Skutecnost je takova, ze Rely nejdrive ztratilo licenci na prodej, pozdeji ztratilo licenci i na servis a nebylo to proto, ze nechteli, ale proto, ze proste prusery a neprosli.
Od te doby, co chodim do Autobondu, tak jsem se dozvedel, ze moje auto dovezl a koupil Autobond a bylo do Rely jen preprodano.

Osobni zkusenosti z Rely tady nebudu rozpitvavat a ze jich je hodne, neservissoval jsem tam jedno auto a nejen Toyoty, i Hyundai ;)-
2019 Proceed 7DCT GTline PLUS
2009 Auris 1,6 dual VVT-i 125k Exclusive
ex 1997 Tigra 1,4 16V - 90k + PowerBox
Obrázek
pnowak
Člen Týmu
Příspěvky: 17
Registrován: pon 03.11.2008, 07:50

Re: Servis Ostrava

Příspěvek od pnowak »

Luke_Luke píše:Karlosi, vidim, ze Rely vychvalujes hlavne v historickych prispevcich, ale rad bych ti k tomu napsal, ze jsem tam taky chodil, dokonce mam odtud auto i koupene(teda myslel jsem si to).
Skutecnost je takova, ze Rely nejdrive ztratilo licenci na prodej, pozdeji ztratilo licenci i na servis a nebylo to proto, ze nechteli, ale proto, ze proste prusery a neprosli.
Od te doby, co chodim do Autobondu, tak jsem se dozvedel, ze moje auto dovezl a koupil Autobond a bylo do Rely jen preprodano.
Osobni zkusenosti z Rely tady nebudu rozpitvavat a ze jich je hodne, neservissoval jsem tam jedno auto a nejen Toyoty, i Hyundai ;)-
Zdar, mohl bys to upresnit ty zkusenosti ? Zajima mne to (mam z Rely vuz a servisoval jsem ho tam doted).
Avensis Combi 2.0 D4D 125 6M/T, Exclusive 08 Edition
mic223
Člen Týmu
Příspěvky: 11
Registrován: pát 30.10.2015, 15:22

Re: Servis Ostrava

Příspěvek od mic223 »

Nevím no, já jsem zatím měl lepší zkušenosti s Rely než s Autobondem, o technické věci se tolik nezajímám, tak se omlouvám, když tu napíšu něco nepřesně.

Prodej:
Havířov
2008 - přístup nic moc, když jsme se přišli podívat, tak si nás nikdo nevšímal (měli tam sice nějaké další zákazníky), ale že ani neřeknou, že ať se podíváme, že se nám budou za chvíli věnovat, celkem nezájem, pak při odchodu najednou zareagovali, ale když jsme si chtěli prohlídnout a vyzkoušet Corollu, tak žádnou neměli, a to ani v Ostravě a navíc lhali, že tu nikde už žádný prodejce Toyoty není (i když tehdy Rely ještě v pohodě bylo)
2011 - mamka se tam byla podívat, asi 15 minut se tam procházela, za tu dobu se bavili za rohem, jen někdo vykouknul, ale ani nevylezl, že by se zeptal, jestli má nějaké přání
2015 - taky nic moc, červená Corolla není na skladě, že prý jedině do výroby, dodání až po novém roce; sleva 40000, že prý platí jen na vozy dodané do konce roku, ale že zkusí zažádat o nějakou výjimku, abych tu slevu mohl dostat i v lednu. Po týdnu volám, že bych tu corollu chtěl, tak že ať mi zkusí domluvit tu slevu, tak říká, že to nejde (neřekl, jestli to ověřoval nebo ne, ale prostě, že ji nemůžu dostat)... Teprve jak jsem napsal mail na centrálu toyoty, tak mi domluvili, že mají 2 stříbrné corolly zadané do výroby, tak že mi u jedné z nich změní tu barvu, a že mi ji dodají teda v prosinci a že tím pádem dostanu i tu slevu (mám pocit, že kdybych nepsal na centrálu, tak bych slevu asi nedostal a auto by bylo až v lednu)... Na to, že to byl prodejce (který předtím byl v Ostravě u Makra), u kterého rodiče kupovali už 2 auta, tak bych čekal větší ochotu a snahu to domluvit...

Ostrava u makra
2011 - celkem v pohodě, pán ochotný, nechal se mamku projet v Yarisu
2014 - taky celkem pohoda

Rely
2008 - super přístup, nechali nás se okamžitě projet v Aurisu i Corolle, našli levnější skladovou Corollu než byla v ceníku, prostě super přístup


Servis
Rely - 7 let jsem tam jezdil s Corollou na servis, vše celkem v pohodě, jen dva menší problémy:
1) po druhé zimě problém se zaseklýma brzdama, na odpis, ale vyřídili to na reklamaci a doporučili po každé zimě vyčištění brzd (nevím, proč na to neupozorňujou hned), jen tak mimochodem, i nové corolly mají tyhle problémy s brzdama?
2) při koupi vozu jsme si dokoupili parkovací senzory, po roce a půl na parkovišti v brně nám někdo promáčknul zadní nárazník, po pár týdnech na to začal parkovací asistent blbnout, problikával za jízdy atd, po čase začal blbnout displej, v Rely tvrdili, že to je tím nárazníkem, že ty senzory jsou vychýlené nebo něco takového, že při opravě nárazníku se to napraví... po nějaké roce jsem nechal ten nárazník opravit a asistent blbnul dál... tak najednou tvrdili, že to je už po záruce a že jedině nový asistent, tím jediným mě fakt celkem naštvali


Havířov
- jen jedna zkušenost, když se mi najednou zdálo, že při akceleraci má motor nějaký jiný divný zvuk, tak jsem se cestou kolem zastavil a odchytil mechanika, jestli si to může poslechnout... tak 5 minut zkoušel a pak říkal, že to je normální, že tam žádný divný zvuk není... Tak jsem ještě zažertoval, že doufám, že někde nezůstanu nepojízdný, tak prý ne... Samozřejmě po víkendu úplně vybitá baterka a už jsem nestartnul... Po odtažení do Rely zjištěná spálená dioda v alternátoru (což byl ten divný zvuk), zajímavé, že já jako laik to slyším a profík nic...

Ostrava u Makra
- před rokem mamka na servisu s Yarisem, ať přijde za hodinu a půl, že bude hotovo, přijde za 2 hodiny, Yaris zaparkovaný tak jak ho nechala a neuděláno nic!
- taťka poprvé byl přehazovat kola na Aurisu, přijede zpátky a že mu pořád svítí kontrolka tlaku v pneumatikách, tak tam volá a oni na to, že jim tam nedal pro načtení ty kody od těch druhých kol... Jako by to nemohli říct, že to je třeba vždycky dodat a že jim to tam nedal...

Až budu mít novou Corollu, tak už budu muset jezdit do Autobondu, tak jsem zvědavý, jak to bude vypadat...
Uživatelský avatar
muco
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2854
Registrován: ned 16.03.2008, 16:28

Re: Servis Ostrava

Příspěvek od muco »

Aby ste si nemysleli že iné servisy sú "poctivé"...
Včera som išiel na prvú garančku-s Nissan Note tu v BB (je len jeden servis široko-daleko) :cry:
Klasika: výmena oleja+filter. Nakolko som sa sťažoval na kurenie (topení), tak to vraj môže byť tým, že je možno menej chl.kvapaliny -takéto problémy mali s niektorými modelmi. Tak mi teda doliali do nádržky 1/2L chl. kvapaliny.Netečie mi nikde,len to skúsili, či to pomôže. Uvidíme teraz ako sa budem potiť :roll: ..
A teraz niečo "navyše", čo som nežiadal. Skontrolovali popri tom aj geometriu, brzdy a tlmiče.Ukázali výsledky testov,že je všetko OK. Bral som to tak, že to kontrolovali v rámci prvej garančky (čo samozrejme bežné inde nie je). Tak mi padla sánka že akí sú starostlivý.... Zapýtali 139€ a išiel so domov. Doma som sa pozrel aj na bloček, kde boli zhrnuté všetky úkony. Doma som však zistil šokujúce "odhalenie". Okrem toho že mi podla účtenky "doliali" do ostrekovačov nemrznucu zmes kam som pred servisom nalial nádržku doplna aby nemali šancu doliať ani len 1/2 dcl.vody a zapýtať za to ešte peniaze. A hele-zázrak sa stal -oni tam doliali koncentrát (podla účtenky).Ale kam, to neviem...Samozrejme mi naučtovali za to 1,6€ bez DPH. No a tá kontrola geometrie,brzd a tlmičov nebola tiež zdarma ! Tak som tam dnes zavolal a vylial svoj hnev na ich podvádzanie a sám chlapák sa priznal, že to nebolo naozaj ferové-nasilu kontrolovať niečo čo nemajú a zákazník-plať ! On to bral tak, že odkedy tam robí, tak sa to bežne vykonáva a bral to ako samozrejmosť. Spýtal som sa ho teda, či by sa mu ako zákazníkovy takéto praktiky páčili bez predch. upozornenia vykonávať úkony ktoré nemajú nič spoločného s povinnou garančkou a dokonca fiktívne doliať niečo za čo musím aj zaplatiť-tak to je už drzosť na druhú.. Priznal sa, že nie... :? Dokonca nazval túto ich dobrovolne-povinnu kontrolu za akože "plateným bonusom". Vraj to povie kolegom a na budúce to skusia vyriešiť. Ako ,to samozrejme netuším. No chápete toto ? Bohužial v BB je len jeden predajca Nissanu a aut.servis široko daleko,takže mám smolu asi. Zlatý Toyota servis !!!!!!!!!!
No a pozrite sa na účtenku:
Přílohy
nissan.jpg
(99.26 KiB) Staženo 4149 x
Toyota yaris-1.0 II (2007-2010)
Toyota yaris -1.33 II facelift (2010-2012)
Toyota yaris - 1.33 III (2012-2014)
Toyota Auris 1.8 hybtid
Odpovědět

Zpět na „Značkové servisy Toyota“