Výměna žárovky H4 pravého předního světla

vše ohledně modelové řady Carina
Uživatelský avatar
zmaxxx
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1316
Registrován: ned 04.05.2008, 18:00
Bydliště: Cajzlov
Kontaktovat uživatele:

Výměna žárovky H4 pravého předního světla

Příspěvek od zmaxxx »

Zdravím příznivce!


Před týdnem mi u mé '97 Cariny E (1,6 16V 78kW)praskla žárovka u řidiče(namahavé, ale dá se) a včera u spolujezdce.

Napadá někoho jednoduchý a elegantní postup výměny této "spolujezdcovy" H4? Přístup k ní je schován za nádobou s chladící kapalinou, nádobou pro ostřikovače, trubicemi od kompresoru klimatizace a krabicí s relátky...

Díky všem za nápady...nerad bych něco ulomil :-)

Zbyněk
Uživatelský avatar
bartp
Věčnej rejpal
Příspěvky: 532
Registrován: čtv 12.04.2007, 12:21
Bydliště: Přerov / Егорьевск

Příspěvek od bartp »

tak ta nádobka s chladicí kapalinou se da vysunout směrem nahoru a pak se tam dostaneš, je tam plastová objímka na půl závit a pak uz vidíš žárovku a u ridice vytahnout baterku nebo aspon posunout je tam horsi pristup jak na te druhé strane ale uz sem je měnil nekolikrat. je to práce na pár minut
Naposledy upravil(a) bartp dne pon 25.08.2008, 22:57, celkem upraveno 1 x.
Avensis 2.0 VVT-i exclusive-elegant rok 04 / Lexus RX 450h rok 13
Ex: Nissan Murano rok 06
Ex: Lexus RX300 rok 99
Ex: Carina E 1,6 16V 79kw GLI rok 93 s LPG
Ex: Škoda Favorit 135 L rok 90 s LPG
Uživatelský avatar
Karel Danda
Řidič
Příspěvky: 155
Registrován: stř 16.11.2005, 12:14
Bydliště: Praha

Příspěvek od Karel Danda »

Jestli si to dobře pamatuju, tak se dá expanzní nádržka chladiče vysunout nahoru z takové vodící kolejničky, takže zůstane jen na hadičce. A pak už k té žárovce můžeš v pohodě.
Avensis combi 1,8 VVT-i r.v.2002
Uživatelský avatar
ArnieGT
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1795
Registrován: stř 20.07.2005, 20:16
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ArnieGT »

přesně tak jak píší všichni, nádobku směrem nahoru a je to,...
Celica TA28 77' / Corolla KE35 76' / Celica RA65 82' / Crown MS65 75'
JDM wheels----->https://www.facebook.com/jdm.cz
Uživatelský avatar
Misty
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: stř 04.03.2009, 00:14
Bydliště: Brno

Díky.

Příspěvek od Misty »

Díky za rady, dnes jsem zkoušel tu spolujezdcovu žárovku (bez znalosti fígle s kolejničkou) a ani ťuk. Postupně jsem odmontoval i mřížku a blinkr v zoufalé snaze nějak se k té debilní žárovce dostat - zbytečně, celé světlo drží ještě na jakémsi plastovém krámu, na který musí být zase nějaká fligna :mad: .
V návodu bylo "demontujte nádobku" - když jsem viděl ten systém zažraných šroubů na držáku nádobek s ostřikovačem a chladící kapalinou, vzdal jsem to a věřil, že ta žárovka tam musí být aspoň 10let. Ale dost mě překvapuje že to má jít vytáhnout - tahal jsem za kde co a dost silně :oops:
Zkusím správným směrem!
Verso 1,8 2017 EX: Carina E combi 2,0 1996 3SFE
Uživatelský avatar
Misty
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: stř 04.03.2009, 00:14
Bydliště: Brno

LED

Příspěvek od Misty »

Jo a když už je řeč o žárovkách, zkoušeli jste vyměnit parkovačky za LEDkový? Svítí to víc a míň žere nebo je to jen frajeřinka kdyby chtěl někdo barevné? Že bych někde v noci stál osvětlenej několik hodin se mi teda ještě nestalo, uvažuju spíš o LEDkových sufitkách do interiéru - to už se mi dvakrát povedlo nechat je rozsvícený - teda spíš dětem se líbí to přepínání na stropě :D .

Další věc - to sklo na světlech je dost zašlý - s tím asi nic neudělám, bude to spíš zažloutlé než špína - nebo se mýlím? Chtělo by to vyměnit jen to sklo kdyby to šlo...
Verso 1,8 2017 EX: Carina E combi 2,0 1996 3SFE
Uživatelský avatar
69..patrik
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: pát 26.12.2008, 11:25
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 69..patrik »

Mrkni se do mojí galerie, je tam obrázek kde to máš naznačený. Tu expansku musíš vytáhnout vertikálně nahoru, nikam nenahýbat, nic nepovolovat, jen přímo nahoru. Jak jednoduchý, ale když sem u spolujezdce měnil žárovku poprvé a nevěděl jak na to, tak sem myslel že u toho porodím :P :D
Uživatelský avatar
Misty
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: stř 04.03.2009, 00:14
Bydliště: Brno

Příspěvek od Misty »

:P Jo, ta souvislost s gynekologií mě taky napadla, a ten starý vtip jak se bývalý gynekolog hlásil do autoservisu a pak opravil auto přes výfuk... :lol:

Žárovku u řidiče jsem předělával 3x, chtěl jsem tam dát OSRAM Silverstar, aby to líp svítilo, a když ta spolujezdcova nešla, tak jsem zpátky vyměnil i tu řidičovu, ať jsou stejný - takže jsem se vypracoval na cca 30sekund bez posouvání baterie a jen pohmatu. Jsem tak trochu z oboru a paralela s asistencí na sále je dost trefná, jenže u auta nemáš toho kdo tam vidí!

A díky VŠEM na fóru, je to úžasný, jak se tu hned vyřeší banality i výměny motoru :wink:
Verso 1,8 2017 EX: Carina E combi 2,0 1996 3SFE
Uživatelský avatar
69..patrik
Řidič
Příspěvky: 161
Registrován: pát 26.12.2008, 11:25
Bydliště: Velká Bíteš
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 69..patrik »

Jojo, ten s gynekologem/mechanikem taky znám :lol:
ta expanska musí jít, možná že je tam zatuhlá, ale by bylo lepší kdybys to nějakým způsobem rozhejbal teď, než když ju budeš někde na cestě z nějakýho důvodu potřebovat oddělat :)
Uživatelský avatar
Stan
Carina crusader
Příspěvky: 1163
Registrován: ned 21.09.2008, 12:28
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Stan »

Nádobka musí jít v klidu směrem nahoru, není přichycená žádním šroubem, jenom nasunutá. Jinak já koupil parkovací LEDky (v jedné žárovce 4 diody) a když je tma, tak parkovačky svítijou hezky bíle. Výměna v klidu. Do hlavních světel sem šoupl Osram Cool bue halogenky. Nejdřív sem myslel, že budou namodralý, na různejch fórech psali, že sou bílý, ale mě stejnak svítijou lehce nažloutle :-) Ale v noci je fakt vidět líp než se starýma philipskama. V interiéru i v kufru sem dal LED sufitky, sice svítí bíle, ale o dost míň než klasika. Co se týče spotřeby, tak to sem neměřil. Jo a pak mám eště ledky nad zadní SPZkou, to vypadá docela hezky.
Celica 5G gti 11/89 2.0 115kw 3S-GE (věčný ladění)
Carina E 92 liftback 2,0 16v 98kW 3S-FE (daily car)
EX Carina E 93 liftback 1,6 16V 85kW 4A-FE (5x vymazleno/5x rozbito/na díly)
Uživatelský avatar
Misty
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: stř 04.03.2009, 00:14
Bydliště: Brno

HMM

Příspěvek od Misty »

Diky Stane za vyčerpávající odpověď, parkovačky sem koupil "autoLED" v GM elektro za pár korun, je tam jen jedna LED - vlastně je to jeden takový plastový výlisek, ale ony někdy klamou tělem - mezi LEDkama je dost rozdíl ve svítivosti. Spíš si to teda jen zkusím vyměnit, na ostatní kašlu, uvidím až nějaká klasická žárovka kixne, tak úvahy obnovím. Zkusím foto.
Verso 1,8 2017 EX: Carina E combi 2,0 1996 3SFE
Uživatelský avatar
becvys
Člen Týmu
Příspěvky: 54
Registrován: stř 02.07.2008, 16:05
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od becvys »

Ahoj, když jste narazily na ty diody. Nezakoupil někdo čirou náhodou našel jsem na netu, že prodávají už i diody světla blinkry a zadní brzdová. Je to klasická patice co máme teď, ale ty diod světla jsou červená a na blinkry oranžová. Zajímalo by mě jak je to efektní kdyby případně někdo nahodil fotky bylo by to fajn. Přemýšlím, že bych si je zakoupil. Díky za vaše názory a odpovědi :)
Carinak_Kubajz

Příspěvek od Carinak_Kubajz »

zadní dvouvlákno mám diodové.jedna žárovka 27 LED a svítí parádně.hlavně je znát reakční doba při sešlápnutí brzdy.a spotřeba míň než polovina :wink:
frostie
Věčnej rejpal
Příspěvky: 893
Registrován: stř 07.04.2010, 22:05
Bydliště: Český Těšín

Re: Výměna žárovky H4 pravého předního světla

Příspěvek od frostie »

Zdravím poslední mohykány s Carinama,

tohle vlákno jsem právě použil poté, co jsem si marně lámal hlavu, jak to vyměnit. Soudruzi z Japonska to vymysleli šikovně a díky za tenhle návod. :)

frostie
EX: 2x Toy Corolla polocombi 1,4 2000, Toy Previa 2,4 2001, Toy Carina 1,6 1992 a též 2,0 1994
Jezdím s: Toy Camry 1998 2,2 96kW automat.
Hledám Prius II, jen dobře udržovaný, ročník 2006-2010.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: Výměna žárovky H4 pravého předního světla

Příspěvek od jarson »

tak už si menil aj ty?
...no darmo, nič to nevydrží , tie japonské žiarovky. mne teraz nedávno chcipla žiarovečka v osvietení kolečka regulácie smeru vzduchu klimatizácie. Ani 27 rokov a je po nej...nechápem, nič to nevydrží :mrgreen:
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Carina“