Yaris denní svícení

vše ohledně modelové řady Yaris
Odpovědět
Uživatelský avatar
muco
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2854
Registrován: ned 16.03.2008, 16:28

Příspěvek od muco »

No,to autom.rozsvietenie je dobrá vec...len to stojí nekresťanské peniaze-dokopy 100€. Zoberte si,že nejaký "spínač" si kupite asi za 10€ a ostatné je za robotu...to je ta robota tak komplikovaná???
Bohužial,ak by som ho chcel,musím si to dať namontovať do toyoty..-to je ta daň za nové auto :roll: :roll:

Inak-kto by vedel povedať,keby som si dal namontovať to autom.rozsvietenie svetiel,či je to nejaký "vážnejší" zásah do elektriky?
Presnejšie-keby som si to dal namontovať,dá sa tým niečo aj pokaziť?
Poznáte to ..:Dáte si niečo namontovať a zároveň tým niečo aj doje..
To by ma naštvalo,keby som si potom vyčítal-načo som tam išiel,ked mi všetko fungovalo.
Toyota yaris-1.0 II (2007-2010)
Toyota yaris -1.33 II facelift (2010-2012)
Toyota yaris - 1.33 III (2012-2014)
Toyota Auris 1.8 hybtid
Uživatelský avatar
213
Člen Týmu
Příspěvky: 59
Registrován: sob 30.05.2009, 14:49
Bydliště: Kutná Hora, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 213 »

Ono nejde o to, ze by to bylo az tak slozite, ale pokud si to namontujes sam tak prijdes o zaruku(pokud by se tedy neco stalo). Me to kamarad montoval do R19 mel to asi za pul hodinky. Jinak jak jsme se vsichni presvedcili originaly na Toyotu jsou proste drahe, ale to neni problem jen Toyot. Na vsechny zahranicni vozy jsou originaly drahe.
Yaris_1.33_CVT_ 6/2015
Prius III_1.8 exclusive_10/2009
Uživatelský avatar
muco
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2854
Registrován: ned 16.03.2008, 16:28

Příspěvek od muco »

Presne o to ide..hoci čo ak "dorobíš" do auta,tak máš po záruke-to je uplne jasné.A okrem toho,ja som taký "šikovný" ,že by som to ani nevedel urobiť...
Preto som sa pýtal,či sa dá pri montovaní niečo pokaziť.Aby si si potom nemlátil halvu o stenu a plakal,aký som kok..že som to nenechal tak ako to bolo
napr.neviem,či tomko alebo kto si dal (pretesniť?) predné sklo a doškriabali mu pri tom stlpiky...
takže jednu vec opravia a druhú pokazia... :roll: :roll:
Toyota yaris-1.0 II (2007-2010)
Toyota yaris -1.33 II facelift (2010-2012)
Toyota yaris - 1.33 III (2012-2014)
Toyota Auris 1.8 hybtid
Uživatelský avatar
josuk
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1024
Registrován: pon 20.02.2006, 16:26
Bydliště: Praha

Příspěvek od josuk »

můžu něco? k věci? 8)

klidně si tam domontujte cokoli a na 99% se se zárukou nic nestane!! samozřejmě pokud se postupuje s rozumem a šikovně!!

jinak ten strach majitele nového auta chápu, znám.. :wink:
Uživatelský avatar
muco
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2854
Registrován: ned 16.03.2008, 16:28

Příspěvek od muco »

josuk píše:můžu něco? k věci? 8)

:wink:
Jistě-od toho tu sme :)
mal som už totiž v minulosti "skusenosti" so zn.servisom(Chevrolet Kalos-bol ešte v zaruke) a oni boli práve z tých,čo jednu vec opravili a zároveň druhu pokazili :roll: :roll: :roll: .Takže návšteva tohoto servisu bola uplne normálnou -niekedy menej ako týždennou rutinou -až som sa raz nas..a predal auto...
Ale nechcel som odbočiť od temy :oops: :oops:
Toyota yaris-1.0 II (2007-2010)
Toyota yaris -1.33 II facelift (2010-2012)
Toyota yaris - 1.33 III (2012-2014)
Toyota Auris 1.8 hybtid
pfkvn
Člen Týmu
Příspěvky: 38
Registrován: pát 14.09.2007, 12:20
Bydliště: Bílovice nad Svitavou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pfkvn »

Draimon píše:Já tam mám originál od Toyoty, montovali mi to v Jihlavě a stálo to dva tisíce (nejlevnější to teda není).
Já jsem se ptal v mém "oblíbeném" CK Toyota Brno a tam mi řekli, že světla pro denní svícení Toyota na Yaris vůbec nedělá. Zkusím zavolat do Jihlavy a poptat se na to. Dík za tip.
Uživatelský avatar
213
Člen Týmu
Příspěvky: 59
Registrován: sob 30.05.2009, 14:49
Bydliště: Kutná Hora, CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 213 »

on je rozdil mezi svetli pro denni sviceni a automaticke rozsviceni svetel pro denni sviceni. Nechci delat chytraka, jen jak uvadel kolega, ze mu to delali v Jihlave tak jestli to byla opravdu svetla pro denni sviceni. Osobne si myslim, ze to toyota jako original nedela. Ale je to jena jen muj nazor, omlouvam se pokud se mylim, ale i to je lidske...
Yaris_1.33_CVT_ 6/2015
Prius III_1.8 exclusive_10/2009
Uživatelský avatar
muco
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2854
Registrován: ned 16.03.2008, 16:28

Příspěvek od muco »

pfkvn píše:
Draimon píše:Já tam mám originál od Toyoty, montovali mi to v Jihlavě a stálo to dva tisíce (nejlevnější to teda není).
Já jsem se ptal v mém "oblíbeném" CK Toyota Brno a tam mi řekli, že světla pro denní svícení Toyota na Yaris vůbec nedělá. Zkusím zavolat do Jihlavy a poptat se na to. Dík za tip.
To že je drahé??-to by si pozeral u nás,aké su ceny :lol: :lol: :lol:
Že to stojí 2000korun českých ??? :lol: :lol: :lol:

Tak to je smiešny peniaz oproti nášmu "originalu"-ako som už vyššie písal 8) 8)

A ešte upresním to denne svietenie - ako autom.rozsvecovanie-stret.svetiel po nastartovaní - ano,robia aj to.U nás to stojí 100€ a trvá montáž asi 1-1,5hod.

Tie denné led-svetlá som opisoval vyššie (original toyota ako taká to nerobí,len to montujú-ak to chceš dať namontovať.Je to však čisto interná vec toho daného servisu,či to chce alebo nechce montovať..Su to svetlá možno kupované na internete a kvôli záruke musí samozrejme namontovať autor.servis.
Všetko zistene osobne v aut.servise v BB !!!!!!!!!
Toyota yaris-1.0 II (2007-2010)
Toyota yaris -1.33 II facelift (2010-2012)
Toyota yaris - 1.33 III (2012-2014)
Toyota Auris 1.8 hybtid
Desp.
Člen Týmu
Příspěvky: 31
Registrován: ned 10.05.2009, 10:09

Mlhovky

Příspěvek od Desp. »

Rad bych se zeptal na Vase zkusenosti - nechaval jste si nekdo dodelavat take predni mlhovky?
Predem diky
--
Desperado v.r.
Uživatelský avatar
muco
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2854
Registrován: ned 16.03.2008, 16:28

Příspěvek od muco »

Ano montujú a stoja asi 12 tis.Sk.U vás cca 9-10 litrov...Záleží tak trochu aj na tom ,či tam máš kabeláž alebo nie.( to som sa ešte pýtal vlani... :mad: :mad: )
Toyota yaris-1.0 II (2007-2010)
Toyota yaris -1.33 II facelift (2010-2012)
Toyota yaris - 1.33 III (2012-2014)
Toyota Auris 1.8 hybtid
Uživatelský avatar
miloshi
Navigátor
Příspěvky: 95
Registrován: stř 15.04.2009, 22:31

Příspěvek od miloshi »

muco píše:Ano montujú a stoja asi 12 tis.Sk.U vás cca 9-10 litrov...Záleží tak trochu aj na tom ,či tam máš kabeláž alebo nie.( to som sa ešte pýtal vlani... :mad: :mad: )
alebo za 60 eur na ebayi aj s cestou ;)
Uživatelský avatar
muco
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2854
Registrován: ned 16.03.2008, 16:28

Příspěvek od muco »

Ja to beriem ako montáž v rámci nového auta v záruke,čiže na výber toho vela nemáš... :? :?

Jasné,žeby som to po záruke nedal namontovať origo v toyote-čo som sa pojašil ?.. 8) 8)
Toyota yaris-1.0 II (2007-2010)
Toyota yaris -1.33 II facelift (2010-2012)
Toyota yaris - 1.33 III (2012-2014)
Toyota Auris 1.8 hybtid
Desp.
Člen Týmu
Příspěvky: 31
Registrován: ned 10.05.2009, 10:09

Příspěvek od Desp. »

záruka uz mi bohuzel (zde mozna spis nastesti) vyprsela, takze to asi udelam. Ceny neorig. dilu, ktere uvadite, nejsou az tak strasne, ale problem asi bude najit spolehlivy autoservis.

Zajimalo mne spis, jak to bude vypadat, jestli jsou v tom narazniku schopni vyriznout otvory pro ta svetla nebo jak se to dela. Nemam tam totiz zadne zaslepene diry, ktere by bylo mozno snadno odstranit. Moc si to nedokazu predstavit. A varianta, kterou znam ze starych skodovek 120tek - tj. mit ta svetla pridana pred/pod naraznik se mi popravde moc nelibi, ale to uz se snad asi ani nedela...
--
Desperado v.r.
tomko
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1500
Registrován: ned 27.05.2007, 20:00
Bydliště: Slovensko, Žilina

Příspěvek od tomko »

existuju drl v mieste hmloviek. su v tvare kruhu. potom sa davaju tam kde je mriezka- resp. za mriezku
cendasklo
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: stř 09.12.2009, 16:25

Příspěvek od cendasklo »

[quote="

Inak-kto by vedel povedať,keby som si dal namontovať to autom.rozsvietenie svetiel,či je to nejaký "vážnejší" zásah do elektriky?
[/quote]

Začínám uvažovat o koupy yarisa a do ted mám felcku, na té mám vyřešený automatický spínání světel tak, že sem vzal obyčejný relátko, co se používá ve felina v pojistkovým panelu...civku toho relé sem zapojil jedn konec na drát od alternátoru (jak začna altík dobíjet tak se na něm objeví +, nevíc cívka relé nic nežere takže altík nemůžu poškodit.) Silové spínací kontakty sem pararelně připojil na vypínač parkovaček, kterým se pouští světla manuálně. Funguje je to parádně už 30 000km a nestálo mě to ani korunu ( jinak relé stojí na fáčko/ felinu pár korun.)

yarisa sem viděl dycky akorát zdálky, nechci kecat jestli to de nebo nejde zrovna u něj, vůbec nevím jak má řešenou elektriku...jenom sem vám chtěl dát námět na přemýšlení.


jo a ty světla led na to denní svícení musí mít homologaci RL, jinak sou to světla pro poziční svícení nebo tak nějak
Odpovědět

Zpět na „Yaris“