E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

vše ohledně modelové řady Corolla
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od biscuit »

Hele, s těmahle autama je podstata hezkýho svezení úplně jinde než ve výkonu. Je v tom, jak to auto s tebou souzní a jak je s ním příjemně na obyčejnejch výletech. Hnát ho do vyloženě sportovní jízdy je nepochopení podstaty. Je to prostě jen obyčejný cestovní auto se sportovnějším vzhledem. U toyot bejvá ten hezkej bonus, že jsou poměrně spolehlivý, takže se z toho výletu většinou vrátíš i s autem :-D

Jak píšu, hejčkej si tu Celicu tak jak je, udržuj si jí a měj z ní dlouhý roky radost. Těhle aut ubejvá kvapem a až budeš mít větší děti, bude to pro ně extra cool, když si společně někam vyrazíte Celicou ;-)

A jak naznačil jarson, byly tu případy, kdy se z 1.8 dělaly turbo bestie, ale neptej se mě, kolik jich dneska jezdí - nevím už o žádný... Mimochodem můžeš klidně zkusit i cccz, kam pár lidí s Celicama taky chodí a zeptat se na názor i tam.
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od jarson »

Znova musim suhlais s Bisciutom. Za mna - vyser sa upravy. Hyckaj ho a udrzuj ako najlepsie vies v origo stave. A ked sa jej budes chciet zbavit, napis mi. Vezmem si ju pod patronat a rad :D
Vsak som nieco take uz mal ( a vlastne este jednu mam ) . Carinam (liftbackom) sa totiz niekedy hovorievalo " 5dverova Celica 8)
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
Romiz_03
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pát 03.11.2023, 15:57

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od Romiz_03 »

No je pravda, že v rodině se Celica absolutně nelíbila, protože to prý vypadá rychle a nebezpečně. No po pár svezeních pochopili, že tohle auto má svoje kouzlo a i když jsem sám poznal, že ta rychlá jízda s tím jde. Sám sebe stejně pak přistihnu při tom, že nejčastěji s tím autem jezdím kolem 80-90 a jenom se vezu.

Právě, sám chci tohle auto mít co nejdýl, protože je to pořád splněnej sen.. A děti ? na ty je ještě čas :D je mi 20, takže většinou spíš dělám radost dětem co chodí po městě nebo na to koukají, když to mám náhodou venku. Kolikrát se teda ale i starší otočí.

Uvidíme, teď jí čeká vyvaření, protože to rezne, tak jako většina aut z 90. Pak začnu řešit tu spotřebu oleje, to se asi taky obrátím sem :D koukal jsem, že je to tu dokola omílané téma..

Dodávám: Celicu neplánuju prodat :D někdy, jestli tu je něco jako članek nebo tak, tak se tu rozepíšu, protože už samotná koupě a to, dostat auto na silnici, byla docela maturita.
Naposledy upravil(a) Romiz_03 dne pon 01.01.2024, 22:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od jarson »

No ano....jedine forum , kde uzivatelov nechava spotreba oleja v klude je Trabant/ Wartburg forum :mrgreen:
Ale nie je to kriticky problem . Da sa riesit. Ale...ide len o to kolko do toho si ochotny investovat. Vacsinou totiz realne pomoze iba prekruzkovanie spodku a repas vrsku. Ak teda uz valce nie su ako zrkadlo a nie je chytena kluka...potom amen.
Vsak ja som sa tiez k mojej terajšej Carine dostal tak, ze som hladal náhradní 7afe motor. Nebol...ale nasiel som 4afe a este k tomu s celym autom. Takze teraz vlastne 5 rokov jazdim na " nahradnom motore" :D
Uz mi chyba do zbierky len dvojliter :)
Naposledy upravil(a) jarson dne pon 01.01.2024, 23:02, celkem upraveno 1 x.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
Romiz_03
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pát 03.11.2023, 15:57

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od Romiz_03 »

S investicemi počítám, je to staré auto, to snad ani bez investic nejde :D Motor se zdá být v cajku, až na to že žere olej, je v parádní kondici. Kroužky chápu, repas vršku to jako myslíš dříky ? Nic jiného mně tam nenapadá.

Já původně chtěl to 3sge no, s křídlem a střešním oknem :D nejdeme si radši povídat někam do sz ? Aby tu někomu nevadilo, že píšeme od tématu.
Naposledy upravil(a) Romiz_03 dne pon 01.01.2024, 23:15, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od jarson »

Guferka ventilov hlavne co sa tyka spotreby oleja .
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od biscuit »

Určitě to nikomu nevadí, klidně piš. Když to nakvete, přesunu do vlastního tématu ve fóru Celica ;-)

Víš s těma dětma a tak... čas letí rychle, uvidíš za pár let sám. Proto je dobrý bejt už jako mladej chytrej a myslet trochu na příští dny. Víš kolik znám lidí, kteří pláčou po svých autech z mládí? A kolikrát se mi stalo, že jsem někam přijel Celicou a "Jééé, podobnou jsme taky měli. To byly časy...". Jasně, že někteří se prostě přesunou k rodinným vozům a neznají cestu zpět, ale na druhou stranu hejčkat si mazlíka na víkendy už dneska není žádná rozmařilost boháčů, ale docela běžná věc u lidí, kteří prostě auta mají rádi ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od jarson »

Presne tak. Tetaz sa ti zda, ze vsetko je este daleko....ale nie je. Cas sviňa letí....ani sa nenazdas ...
Moje prve auto bol Fiat850 z roku 1968.
Samozrejme, uz davno ho nemam. Vtedy tiez....ziadna rarita, ani ako bezne auto nic extra. Dnes? Stoji balik a je to vyhladavany veteran. Keby som byval mal napr. uz vtedy zriedkavy Special v sportovej verzii ( teda nieco ako ty mas dnes od toyoty) bol by som teraz tazky frajer s autom s pomerne vysokou hodnotou. ;)
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
29Carlos
Věčnej rejpal
Příspěvky: 931
Registrován: čtv 27.06.2013, 22:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od 29Carlos »

Naprostý souhlas s Biscuitem. Auto bych opečovával a užíval si ho jako víkendovku... A jestli chceš na svezení něco svižnějšího a na Celicu s 3S-GE nemáš prostory, zkus sehnat něco "obyčejnějšího", co může stát před barákem. Jestli to má být Toyota, tak E10 Corollu s 4A-FE, je to docela fajn svezení... :wink:
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od biscuit »

No a nebo třeba něco s SR20DE, aby to mělo trochu odšťuch ;-)
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
29Carlos
Věčnej rejpal
Příspěvky: 931
Registrován: čtv 27.06.2013, 22:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od 29Carlos »

No, jenže když by to za něco stálo, tak už na to bude zase potřebovat garáž.. :biggrin:
A nebude to Toyota... :mrgreen:
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od biscuit »

Obávám se, že dneska to bude buď super kousek anebo nějakej otlučenej veterán (rozuměj auto vypadající jako prošlé dlouhou vojenskou službou)... A že to nebude toyota přece nikomu normálnímu nevadí (fixování se jen na jednu značku je podle mě projevem určité tuposti :-) ) :-D
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
29Carlos
Věčnej rejpal
Příspěvky: 931
Registrován: čtv 27.06.2013, 22:42
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od 29Carlos »

No, vono už v podstatě nejsou už ani ty vodjetý. To se spíš ještě vobčas objeví nějaká pěkná. Ale to jsi na ceně za S-GE a samozřejmě potřebuješ garáž...
Já vím, ale nevím jak to má kolega... :wink:
Uživatelský avatar
Romiz_03
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pát 03.11.2023, 15:57

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od Romiz_03 »

Tak můj aktuální stav je takový, že jsem se přestěhoval do bytu a mám koupenou řadovou garáž s jámou, bohužel bez elektriky :D bylo to kupovaný hlavně kvůli Celice, protože nechci nechávat takové auto venku.

Jako druhé auto mám Subaru Justy G3X, je to to stejné jako Suzuki Ignis. Není to špatné auto, ale vzhledem k tomu, že do práce to mám trošičku dál, je to pro mně nesmysl, protože je to 4x4.

Samozřejmě, vyrůstal jsem na Japoncích a kdybych si mohl vybrat, jdu po Mazdě 323C, kterou jsme v rodině měli strašně dlouho, ale stalo se s tím autem víceméně to stejné jako s Celicou. Zmizeli. Nafťáka zase nechci, protože je to pro mně zbytečné a nemám rád naftová auta :D

Těžko říct no :D jako cokoli bude žrát míň než Subaru, tam se pohybuju průměr kolem 7,5/100 což je na 1,3 docela bída. Jak na tom je vůbec 4AFE ? třeba s Celicou mám tu zkušenost, že nežere snad nic :D Myslím si, že se spotřebou při klidný jízdě se pohybuju kolem 6,5 možná i 6

A zas na druhou stranu, nedovedu si představit, že bych si koupil něco jinýho než Japonce..
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od jarson »

Moja 4afe v carine ma teraz 360tkm a za poslednych 60tkm ma priemer 6,9/100.
Predtym 7afe tiez v carine za 200tkm necelych mala priemer 7/100.
Ale zase celica je samozrejme lahsia a iste , treba povedat, ze najmä ta 7afe odsluzila hodne "hnusnych" km jazdami v style do skolky/ skoly 2km tam a 2km späť...atd. samozrejme za studena a samy kopec...teda nič idealne na spotrebu.
4afe zase sluzi manzelke ako mestske poskakovadlo a ja len z ucty k nej ( carine) ju obcas vyvediem na dlhsi vylet. Kludne tak 1000-1500 na zatah :D . To jej robi dobre. Ked sa neda , aspon na nej obcas vezmem manzelku do prace ( 110 tam a spät) alebo si dáme iba taký výlet obcas v style filmu "Jízda".
Oba tieto motory ked uvideli tabulu koniec obce ako keby nahle prestali žrať :) Rekord 7afe bol chorvatsko za 5,15/100. Po dialnici. 4afe take rekordy nema, tu treba viac tocit. Ale kedze ja este nemam otackomer, tak vlastne ani neviem kolko .....proste sa to musi tocit " veselo" 8)
Inak vyrobca v TP pre 4afe 84kw udava 7,3/100 a pre 7afe 79kw 6,5/100. Teda v mojich Carinach.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Corolla“