E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

vše ohledně modelové řady Corolla
Uživatelský avatar
Tonda
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1846
Registrován: stř 15.03.2006, 16:35
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda »

Nechcu prudit,ale swap za 4A-GE 16V bych určitě nedělal.Když už,tak rovnou 4A-GE 20V nebo 4A-GZE a nebo složit nějakou skládanku.Překopávat elektroinstalaci,hadice a další věci kvůli pár koním a vyšším otáčkám nemá cenu-když už,tak bych šel fakt do extrému ať to stojí za to.Držím palce ať něco vyjde a stojí to potom za to.
MADE IN JAPAN - žádný sOpel ...
Uživatelský avatar
RasťoSK
Manager Týmu
Příspěvky: 454
Registrován: pát 25.05.2007, 07:00
Bydliště: Slovensko RK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RasťoSK »

Beaver píše:napriklad motory 4A-FE a 4E-FE jsou na prvni letmy pohled skoro stejne...
Nechcem prudiť, ale vzhľadom k tomu, že s touto staršou generáciou atmosférických maloobjemoviek už nejakú skúsenosť mám, tak Ti narovinu poviem, že rozdiel medzi 4E a 4A motorom je asi taký, ako medzi 2E a 4E - len totálny laik nepozná rozdiel na prvý pohľad... :wink:
Diskusia môže byť o hľadaní rozdielov medzi 4A a 7A motormi, kde po odstránení identifikácie motora bude mať problém aj erudovaný toyoťák... :wink:
MR-2 W3
Corolla AE92
Celica RA61
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

RasťoSK píše:
Beaver píše:napriklad motory 4A-FE a 4E-FE jsou na prvni letmy pohled skoro stejne...
Nechcem prudiť, ale vzhľadom k tomu, že s touto staršou generáciou atmosférických maloobjemoviek už nejakú skúsenosť mám, tak Ti narovinu poviem, že rozdiel medzi 4E a 4A motorom je asi taký, ako medzi 2E a 4E - len totálny laik nepozná rozdiel na prvý pohľad... :wink:
Diskusia môže byť o hľadaní rozdielov medzi 4A a 7A motormi, kde po odstránení identifikácie motora bude mať problém aj erudovaný toyoťák... :wink:
Jasně, je tam třeba jiná klapka, to na první pohled pozná (ale ne netoyoťák). Obávám se že pohledem na blok 4E a 7A moc rozdílů nenajdeš.

4EFE:
Obrázek

4AFE:
Obrázek

7AFE:
Obrázek
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Uživatelský avatar
Pavo.B.
Věčnej rejpal
Příspěvky: 5161
Registrován: úte 30.05.2006, 15:36
Bydliště: Veselí nad Lužnicí / Praha

Příspěvek od Pavo.B. »

nevim jestli uz to tu nekde je:

http://te51levin.superjamie.net/7ageintro.html
Altezza Gita (Lexus IS200 Sportcross)
ex CELICA AT180 "The Widowmaker"
Uživatelský avatar
RasťoSK
Manager Týmu
Příspěvky: 454
Registrován: pát 25.05.2007, 07:00
Bydliště: Slovensko RK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RasťoSK »

Marty píše:Obávám se že pohledem na blok 4E a 7A moc rozdílů nenajdeš.
Nieee...vôbec tam nie je veľkostný rozdiel ako prasa...nieee... :wink:
MR-2 W3
Corolla AE92
Celica RA61
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

RasťoSK píše:
Marty píše:Obávám se že pohledem na blok 4E a 7A moc rozdílů nenajdeš.
Nieee...vôbec tam nie je veľkostný rozdiel ako prasa...nieee... :wink:
4EFE je podle mě max o 5cm užší a o něco nižší (taky tak nějak).

4A a 7A má skrz víko ventilů ještě vedenou kabeláž od altu, tak minimálně o to je to širší ;-) Ale už o tom nebudem diskutovat, nikam to nevede :D

Pavo: SUPER ODKAZ!!! Minimálně pro mě velice zajímavý - Street Dyno. To si ubastlím. http://te51levin.superjamie.net/streetdyno.html
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

RasťoSK píše:
Beaver píše:napriklad motory 4A-FE a 4E-FE jsou na prvni letmy pohled skoro stejne...
Nechcem prudiť, ale vzhľadom k tomu, že s touto staršou generáciou atmosférických maloobjemoviek už nejakú skúsenosť mám, tak Ti narovinu poviem, že rozdiel medzi 4E a 4A motorom je asi taký, ako medzi 2E a 4E - len totálny laik nepozná rozdiel na prvý pohľad... :wink:
Diskusia môže byť o hľadaní rozdielov medzi 4A a 7A motormi, kde po odstránení identifikácie motora bude mať problém aj erudovaný toyoťák... :wink:
Vis jak to chodi na STK... otevre kapotu, mrkne na hranaty koncovky kabelu ke svickam, zavre kapotu. Rozumej, kdyz tam ten motor NECEKAS, tak te to nijak zvlast netrkne, hlavne kdyz nejsi zrovna mechanik od Toytoy. :wink:
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2275
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rampa89 »

Rozdíl tam přecejenom je a to nejenom velikostní, ale tak to je povětšinou jasný. Jde o to jak to psal beaver, že člověk co se kolem toho nemotá tak to ani nepozná... kdyby se mě osobně někdo zeptal abych identifikoval motor nějaké koncernové brambory, tak bych to tady nedal.

Tady to máte v jednom....

Obrázek
Holomek!
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od jarson »

...ano, trochu starsie téma, ale naco zakladat nove.
hypoteticky - ako je zložitejšia, resp. čo je inak ,ak sa má robiť výmena pôvodného 7AFE za nove 4AFE ,oba lean burn? Totiž nejak nie je k dispozícii slušné 7AFE.
Staci to normalne prehodit motor a ECU a hotovo? Alebo je tam nejaký zadrhel?

Dik za radu.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
libor12
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4905
Registrován: čtv 13.03.2008, 23:03
Bydliště: Dobříš
Kontaktovat uživatele:

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od libor12 »

Můžeš bez probléimů přehodit. Dokonce jsem viděl fungující 4afe na vstřicích a ecu z 7afe.
...prezidentův poradce... měl z astrofyziky 3-
"Prezidentovi poradci se mýlí,já ne!"
válcová zkušebna 4x4 do 1200hp
Uživatelský avatar
Romiz_03
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pát 03.11.2023, 15:57

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od Romiz_03 »

Čauko, nechci zakládat zbytečně nové fórum, když vidím že tu někdo něco podobného řeší.

Mám Celicu s 7A-FE, původně jsem snil o 3SGE, ale naskytla se šance a za ty peníze mi bylo líto tam tuhle nechat, takže jsem si řekl že ji svým způsobem zachráním, ale k věci. Ta 1,8 jako taková není špatný motor, auto mám jako víkendovku hlavně na svezení. Jsem si skoro jistý, že časem přijde doba, kdy mi motor nebude stačit a budu chtít něco silnějšího. Pochopil jsem trošku, že ten motor je taková skládanka a zajímalo by mně, jak složité by bylo, udělat z toho 7A-GE.

Viděl jsem, že to pár lidí řešilo, ale bylo to většinou na cizích fórech a v Angličtině :D takže se raději sám zeptám tady. Je mi jasné, že to nebude levná záležitost a že to z toho auta neudělá bůh ví co, ale druhou Celicu si nemám v plánu kupovat a swap dělat nechci, protože je to snad ještě složitější.
Uživatelský avatar
biscuit
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7627
Registrován: stř 05.09.2007, 12:24
Bydliště: Benátky v Podhůří

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od biscuit »

Upřímně, moc nechápu, proč lidi v roce 2024 ještě takhle uvažujou...

Za prvé, 7A-FE je trochu problematickej motor, zvlášť jestli neměl správnou péči (hledej, je tady toho na fóru hodně z minulosti). Takže stavět na jeho bloku silnější verzi si myslím není úplně rozumný rozhodnutí.

A za druhé. To auto už má nějaký roky. Pomalu ale jistě se blíží k veteránskýmu věku. Jestli je zachovalý a funkční, bude jeho hodnota do budoucna záviset na jeho původnosti. Čím víc se tam toho zbastlí, tím méně bude to auto zajímavý. Nechápej mě špatně, samozřejmě že nechci říct, že tohle auto bude jednou mít nějakou vysokou hodnotu z hlediska opravdovýho sběratelství veteránů. Nicméně i tak myslím stojí za to uvažovat o jeho ochraně a zachování tak jak je, než pochybným "dojebáním".

Navíc, když platí, že budeš-li mermomocí chtít silnější auto, bude dneska mnohem jednodušší a chytřejší si prostě koupit něco jinýho, co tyhle představy naplňuje. Vždyť to nemusí být Celica. Je plno jiných krásných a rychlých aut. Není nic nudnějšího, než mít jedno auto :-D
1992 AT180 coupé | 1997 AE101 GLi sedan | 1995 MX-3 V6 | 2017 M3 BN Revolution Top | 2020 CX-3 Takumi
...To auto neni naše ani cizí, to auto neni v realitě vizí. To auto neni to, na co si hraje. To je taková škoda...
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od jarson »

Myslim, ze musim suhlasit. 7a-fe za narodilo zo 4a-fe len preto , aby sa dosiahlo nizsej spotreby. V podstate sa upravil zdvih, cim sa max krutiaci moment posunul nizsie, teda uz ho nebolo treba tak po japonsky vytacat.
Ale mal par musiek - nachylny na spotrebu oleja a ani ona ocakavana nizsia spotreba sa obvykle nekonala.
Tiez si myslim, ze to nie je prave vhodny zaklad na zamyslany ucel. Mal som. Sice verziu lean burn( uz uplne asi nevhodnu na toto). Akoze mne sluzul bez akehokolvek problemu takmer 500tkm, kym ovsem neumrel prave na nahlu masivnu spotrebu oleja. A to bol pouzivany iba na bezne jazdenie, ziaden sportovy zazitok alebo tak nieco... Teda on neumrel fyzicky, stale isiel. Ovsem ek ani omylom.
Kedysi tu bol ( mozno stale je ) uzivatel Idaho alebo Zemi. Tito pani o tychto motoroch vedeli dost a hlavne vedeli ti aj nejaký lahodkovy motor dodat ( import ).
Skus kontaktovat a poradit sa u nich. Idaho mal myslim aj firmu ...volalo sa to ak ma pamäť neklame Dicomp Racing.
Inak ale v zasade suhlasim s Biscuitom.
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Uživatelský avatar
Romiz_03
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: pát 03.11.2023, 15:57

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od Romiz_03 »

To je právě to, Celica byl dětskej sen :D tak jsem si ho ještě teda v 19 splnil. Auto bylo totiž s tím, že dlouhou dobu stálo, ale bylo za fakt krásný peníze a i přes ty investice co do něj budou se mi to pořád vyplatí. Je pravda, že to auto je naprosto v originálním stavu, včetně originálního rádia, volantu atp. Problém se spotřebou oleje má i tenhle motor, ale to se ještě bude řešit. Právě já jsem ho kupoval se záměrem sportovní jízdy a i když je to "pouze" 85kw tak je to skvělý svezení. Samozřejmě jsem si všiml, že motor je použitelnější spíše v nižších rychlostech a hlavně s nižšími otáčkami.
Uvidíme, ještě to promyslím, druhou Celicu s 3sge určitě kupovat nechci a zároveň mám garáž pouze na jedno auto. Každopádně díky
Uživatelský avatar
jarson
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2083
Registrován: ned 05.10.2008, 18:32
Bydliště: roznava

Re: E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

Příspěvek od jarson »

No tak mohol si dopadnut aj horsie....7afe je furt lepsie nez 1zz :mrgreen:
Teda co sa tyka rizika " nahlej smrti".
Civic FD7 2006 TRObrázek R18A2
Carina AT190L 1992 JPObrázek 4AFE
ex.Carina AT191L 1996 UK
Odpovědět

Zpět na „Corolla“