E10: vytvoreni 7AGE a nasledný swap místo 4EFE

vše ohledně modelové řady Corolla
Uživatelský avatar
fildis
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1525
Registrován: čtv 25.10.2007, 15:11
Bydliště: Praha

Příspěvek od fildis »

to samý i přes pře chod a v odbočováku, za to známej přišel o papíry, přes přechod :wink:
Corolla E10 1.3 16V 3D 97
4E-FE 55Kw
Ronal 6Jx16 ET38
195/45 R16
Trocha úprav ještě nikomu neublížila :-D

http://database.mangacars.fr/data/media ... llae10.PNG
Uživatelský avatar
telekocar
Navigátor
Příspěvky: 76
Registrován: pát 08.02.2008, 15:32

Příspěvek od telekocar »

no to ano je to priestupok ale do akej miery je to definovane ?? v podstate je to branenie ale v porovnani s nejakym branim v prejazde ze by si ho vytlacoval alebo co . .neviem . .to asi zalezi na posudeni nasich kamaratoch s capickami. . :lol:
Uživatelský avatar
MiTMaN
Věčnej rejpal
Příspěvky: 959
Registrován: sob 22.04.2006, 14:43
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiTMaN »

Marty píše: Jo, v 60 za 2 i s 4EFE docela jede... 8)
Nicméně víš že bránění předjíždění je přestupek? :?
Vim :) ale nemel tam co predjizdet 8)
-----------CAR HISTORY--------------
Toyota Corolla E10 4EFE(sold)->Toyota Ceres 4AGE 20V(rip)->Toyota Corolla E10 4AGE 20V (sold)->BMW E39 530D
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Tohle není bránění v předjíždění, tam prostě nemá co dělat. U nás je podobná situace - bývalá čtyřproudovka, kde v pravém pruhu parkují auta. Pak je odbočka vlevo a rovný pruh se přesouvá do toho pravého. Tam když vlevo ode mě jede někdo s blinkrem, nutně musím předpokládat, že odbočuje. Takýže si dávám pozor, aby mě podobnej trotl nevytlačil na ta parkující auta, o což se občas někdo pokouší. od jisté doby si na to dávám pozor.
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
warrior
Manager Týmu
Příspěvky: 479
Registrován: pon 16.07.2007, 18:05
Bydliště: most

Příspěvek od warrior »

prosim o prispevky tykajici se temata,docela hodne me zajima.Dik :wink:
celica 1,6
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2275
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rampa89 »

Mitman: Já být tebou tak bych zauvažoval nad tím 2ZZ-GE, co se dával do coroll TS a celic TS, 1.8 VVTL-i 141 kW/7800ot... nakonec by tě to vyšlo levněji a na shodnej objem mnohokrát efektivněji a bez vymýšlení složitostí.
Holomek!
Uživatelský avatar
RasťoSK
Manager Týmu
Příspěvky: 454
Registrován: pát 25.05.2007, 07:00
Bydliště: Slovensko RK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RasťoSK »

Myslíš, že by to vyšlo lacnejšie??? :wink:
nechcem Ťa sklamať, ale 2ZZ-GE v dobrom stave nezoženieš - teda zoženieš - aj s búranou károu - jedna je vo Viedni - chce za ňu len 2500 éčiek - a to len preto, že je v tom 2ZZ-GE s nalietanými len tuším 150 tisíc km...
A montáž? - priateľu - sa namakáš, kým ho tam fitneš ... ale god luck, ak pôjdeš do toho...
MR-2 W3
Corolla AE92
Celica RA61
Uživatelský avatar
Rampa89
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2275
Registrován: ned 20.01.2008, 23:45
Bydliště: Brno

Příspěvek od Rampa89 »

Myslím, že v závěru to levněji výjde. Já o jednom 2ZZ-GE taky vím, byl na vrakovišti v modřicích v brně, teď jsou přestěhovaní někde u dukovan a za motor si říkali takovejch 30-40 tisíc (tel kontakt někde mám). Když vezmu v úvahu, že tady bude skládat dohromady aspoň 2 motory, přičemž co mu z toho výjde a jak to bude fungovat nemá ověřený - s tím souvisí i životnost, tak bych se radši piplal s uchycením a měl ještě silnější a spolehlivější motor než nějaký harakiry.

Neboj, já sám se do toho pouštět nebudu, řídím se heslem že pokud někomu nestačí výkon jeho auta, tak je lepší ho prodat a koupit silnější...
Holomek!
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

hmm asi máš špatnej kontkat silvertopu se válí hodne jen je dovézt, jestli není spíš problém ve financích - tam je z 99% zakopanej pes :D
Uživatelský avatar
MiTMaN
Věčnej rejpal
Příspěvky: 959
Registrován: sob 22.04.2006, 14:43
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MiTMaN »

no ve financich ani tak ne,ty na to byli...ale slo o to ze me ten typek dluzil sluzbicku a par kacek..a dohod sem se s nim ..ze me to zadaco priveze(ze se to hodi do kontejneru k autum co taha) ..ale nejak me nezveda posledni dobou telefony :(

2 rampa : to uz by byl moc :D ..to radci zkusim 7age udelat.. to nebude zas tak drahy jako porizovat 2zz-ge

2 idaho : nevis o nekom kdo je schopnej motor dotahnout a za kolik? ted kdyz nemam toho svyho co dovazel z USA..tak nevim co je levnejsi z JP nebo usa?
-----------CAR HISTORY--------------
Toyota Corolla E10 4EFE(sold)->Toyota Ceres 4AGE 20V(rip)->Toyota Corolla E10 4AGE 20V (sold)->BMW E39 530D
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Jsem zpět z Chorvatska a koukám, že moc se to nepohnulo :D

Sesumírujeme si možné varianty:

1. Swap za klasický 4A-GE

Celkově považuju za nejjednodušší, díky relativně dobré dostupnosti motorů. Plesknout ho do kastle by navíc neměl být problém. Výkon cca 90 kW plus další možnosti úprav, protože je to motor na úpravy docela oblíbený a tak jsou k mání svody, setrváky, spojky atd.

2. Swap za sériový 7A-FE

Jednoduché, elegantní, z poloviny legální (E10 se s tím motorem prodávala, u nás jsem ji ale neviděl ani jednu...). Nevýhoda je v podstatě finální produkt - výkon zhruba jako 4A-FE s vyšším krouťákem, takže moc rentabilní to dle mého názoru není

3. Swap za 4A-GE 20v

Začneme nevýhodama - zapojit ho na elektriku už není taková prdel, stojí dost peněz a je to furt 1.6ka, ale ten výkon tam je. Pořád to ale co do poměru obtížnost/finance/výkon vychází hodně zajímavě a stejně tak i na tento motor jsou k mání další díly na "blbnutí".

4. Swap + konverze na 7A-GE

Celkově nejbrutálnější počin co do složitosti, protože je potřeba nakombinovat dva motory. Nezlegalizovatelné, neboť blok je 7A, takže to typově nebude nikdy sedět (4A-GE 20v v tomhle ohledu disponuje výhodou, pokud je zástavba prováděna do kastle s původním 4A-FE), ale jelikož MiTMaN má stejně motor 4E, tak je to v zásadě v tomhle případě fuk. Výsledný produkt je ale každopádně hodně zajímavý a sám bych rád věděl jak to asi pojede :twisted: Co se týká hlavy ze Silvertopu na 7A-FE blok, tak do toho už bych se nejspíš nepouštěl, problémy patrně budou dost šílený a neobejde se to zřejmě už bez ladění nějaké standalone ECU.
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Uživatelský avatar
Marty
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1601
Registrován: úte 01.03.2005, 21:56
Bydliště: Prague / Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marty »

Co se myslí pod "nezlegalizovatelný" ? Mám obavu, že nikdo jiný než toyoťák nepozná rozdíl mezi 4E-FE a 7A-FE... když tam nebudou nálepky. A dneska už v TP nemáš čísla motoru.

A technickou/emise by to mohlo projít, pokud tam bude kat.. :-)


Jimmi píše:Tohle není bránění v předjíždění, tam prostě nemá co dělat. U nás je podobná situace - bývalá čtyřproudovka, kde v pravém pruhu parkují auta. Pak je odbočka vlevo a rovný pruh se přesouvá do toho pravého. Tam když vlevo ode mě jede někdo s blinkrem, nutně musím předpokládat, že odbočuje. Takýže si dávám pozor, aby mě podobnej trotl nevytlačil na ta parkující auta, o což se občas někdo pokouší. od jisté doby si na to dávám pozor.
No, víš co, je to o mozku za volantem. Pokud je někdo debil a dělá prasárny jako to předjíždění v křižovatce apod., tak se ho nesnažím "vychovávat" stylem jako Mitman, protože akorát ohrožuju sebe. Buď mu ujedu nebo ho nechám ujet. (ujíždím většinou retardům co se mi lepí na zadek)
Obrázek
'06 Mazda 6 2.0 MZR-CD 105kW
ex '97 Corolla AE111L 4A-FE 81kW
Uživatelský avatar
Jimmi
Věčnej rejpal
Příspěvky: 7849
Registrován: čtv 22.07.2004, 10:26
Bydliště: Praha, Teplice

Příspěvek od Jimmi »

Nejde o vychovávání. Tady se tam buď nacpu, nebo musím stát na brzdě abych nevrazil do těch zaparkovaných aut. Nemluvě o těch, co jsou právě nalepení za mnou.

Jinak kód motoru je někde na bloku (tedy se týká čistě bloku). Asi by se musel nějak přerazit. Ale jako třináctistofka to nebude vypadat ani náhodou :)
LB hyaku ichi 百一 4E-FE 1332/65kW modrá o->
HB 4E-FE 1332/55kW červená o+
VAZ 2103 1500/49kW bílá
Uživatelský avatar
Idaho
Věčnej rejpal
Příspěvky: 4223
Registrován: stř 21.09.2005, 13:50
Bydliště: Rožmitál pod Třemšínem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Idaho »

MiTMaN píše:no ve financich ani tak ne,ty na to byli...ale slo o to ze me ten typek dluzil sluzbicku a par kacek..a dohod sem se s nim ..ze me to zadaco priveze(ze se to hodi do kontejneru k autum co taha) ..ale nejak me nezveda posledni dobou telefony :(

2 rampa : to uz by byl moc :D ..to radci zkusim 7age udelat.. to nebude zas tak drahy jako porizovat 2zz-ge

2 idaho : nevis o nekom kdo je schopnej motor dotahnout a za kolik? ted kdyz nemam toho svyho co dovazel z USA..tak nevim co je levnejsi z JP nebo usa?
no o sbne vozím z US a vychází mi to levneji ( spíš pro mne méne starostí ) transport do EU přístavu je kolem 800-900 USDů
Uživatelský avatar
Beaver
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2731
Registrován: úte 29.06.2004, 09:23
Bydliště: Brno-venkov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Beaver »

Jimmi píše:Jinak kód motoru je někde na bloku (tedy se týká čistě bloku). Asi by se musel nějak přerazit. Ale jako třináctistofka to nebude vypadat ani náhodou :)
Tak tak. CIslo motoru vymazat z TP problem neni, ale typ tam zustane. Co se tyka vzhledu, tak uz to tak zhavy neni, napriklad motory 4A-FE a 4E-FE jsou na prvni letmy pohled skoro stejne...
Toyota Supra 2.5 twin turbo
Lexus IS200
Lexus RX400h
"Vždycky můžete spát v autě, ale nikdy nemůžete řídit dům"
http://www.supraklub.cz
Odpovědět

Zpět na „Corolla“