Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
Intri
Manager Týmu
Příspěvky: 459
Registrován: pát 06.01.2017, 08:03

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od Intri »

Správný odhad. :)

V Opavě byli v pohodě, neshodli jsme se na tom, v kolik jsem tam měl být (já mám poznačeno na 9, oni říkali na 8.30, byl jsem tam v 8.52), ale i tak bez problémů, chlápek na příjmu si poslechl závadu, vzal to technikovi, technik do 10 minut určil, co to je, sepsal se protokol a je to. Kdyby mi těch 10 minut věnovali na Svinově, mohli si zachovat zákazníka... Mám toho k řešení víc, tak kvalita (resp. ochota řešit) Opavy se ukáže, až budeme řešit méně nápadné problémy, ale zatím dobré.
Corolla 2017 Executive, 1.6 Valvematic, manuál, černá
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od MartinHSD »

Intri píše:Problémem je, že auto provozuju 2 roky a 4 měsíce - tj. 4 měsíce po zákonné záruce, která by mi dávala právo odstoupit od smlouvy (jinak bych jim předal auto a nechal je, ať si ho řeší, jak dlouho chtějí). Pochybuji, že v prodloužené záruce by mi ještě Toyota umožnila odstoupit od smlouvy.

Na Toyotu samotnou napíšu, když nebudu spokojený ani v Opavě. Ale obávám se, že to bude typické přehazování horkého bramboru.
zákonná záruka je 24 měsíců, tedy auto již není v zákonné záruce, ale v záruce dané výrobcem a odstupovat od smluvy je zde již opravdu těžké ne-li nemožné. Navíc podle současného zákona se rozlišují problémy, vady vzniklé do 6 měsíců od koupě a vady po 6 měsících. Do 6 měsíců prokazuje prodejce a má se za to, že ta vada tam již byla z výroby, nad 6 měsíců od koupě bohužel leží důkazní břemeno spíše na kupujícím, ten by měl vadu prokázat. Osobně doporučuji vždy klidnou dohodu, těch případů, kdy zákazník "odstoupil" v záruce vozu od smlouvy je jako šafránu. Já osobně jsem na záruky vzlášť korejských značek ( 5 a 7 let ) hodně nedůveřivý, dle mne se jedná o marketing, ale často je v těchto případech realita různá. Do dvou let to vesměs funguje, pak se situace často mění, jelikož se prodejce většinou začne odvolávat na záruční podmínky.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
dalascz
Navigátor
Příspěvky: 77
Registrován: stř 29.11.2017, 20:38

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od dalascz »

kdyz jsem odjizdel s novym vozem, tak se mi zdal volant nakrivo
za dva dny jsem se dostavil zpet na kontrolu geo
za 40 minut jsem dostal auto zpet, nevypisovala se reklamacni zakazka a nedostal jsem ani protokol z mereni geo
auto se mi porad nejak nezdalo, tak jsem se konecne rozhoupal, zajel za kamosem na premereni a vysledek me docela prekvapil

Obrázek
Auris Touring Sports Hybrid Trend + 2/2018
Intri
Manager Týmu
Příspěvky: 459
Registrován: pát 06.01.2017, 08:03

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od Intri »

Tak dneska alternátor vyměněn, zdá se, že oprava byla úspěšná. Celkově bylo auto odstavené skoro měsíc (od 11. 4. do 7. 5., 17. 4. bylo diagnostikováno v Opavě). Ptal jsem se v Opavě, jak řešit závady, které se moc neprojevují nebo se nemusí projevit vždy. Odpověď byla, že se to musí důkladně zdokumentovat tak, ať závadu Toyota považuje za prokázanou (vcelku pochopitelné), horší je, že ne všechny závady je možné snadno zdokumentovat - třeba vadné silentblocky se nedají natočit na kameru, dá se maximálně nahrát jen zvuk, a to ještě není z toho zvuku možné určit, které kolo, který silentblock atd. Ptal jsem se i výslovně na drnčení interiéru a to prý Toyota moc záručně neuznává, což je v souladu s tím, že vibrace a zvukové projevy interiéru patří mezi výluky z dokoupitelné rozšířené záruky (Toyota Extracare se to jmenuje, tuším).

Těžko se domoct svého práva mít po dobu záruky auto v tip ťop stavu... Každopádně v Opavě s výjimkou dlouhé čekací doby nemůžu tentokrát moc co vytknout, maximálně to, že po 14 dnech čekání jsem se telefonem ptal, jak to vypadá, a říkali, že už mají ten alternátor na skladě. Byli jsme domluvení, že zavolají... Jak dlouho tam ležel, si můžu už jen domýšlet. V době, kdy za 14 dní není problém doručit zboží do nejzapadlejší vesnice někde v Beskydech klidně i z Číny, si myslím, že alternátor mohl ležet v Opavě solidně dlouho, ale to už se velice těžko kontroluje.
Corolla 2017 Executive, 1.6 Valvematic, manuál, černá
cmkaho
Člen Týmu
Příspěvky: 5
Registrován: úte 14.10.2008, 16:41

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od cmkaho »

Máte někdo novější zkušenost s Toyota Dolák ČB? Svítí mi "check engine", OBD píše chybu P0051 (T25, 1AZ-FSE). U Doláků mi říkají, že je třeba nutně vyměnit lambda sondu - ale tu dole - na výstupu katalyzátoru. A ani se neshodnou, jestli pravou nebo levou. A že prý jsou nezáměnné, nutná nová objednávka ND. Mám silný pocit, že mně chtějí jen ojebat - vůbec se nesnažili otestovat žhavící obvod, kontakty apod. Dokonce mi říkali, že je třeba vyměnit všechny 4 lambda sondy...
Thx, Karel
Uživatelský avatar
Krejcimir
Člen Týmu
Příspěvky: 7
Registrován: stř 26.12.2018, 23:44

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od Krejcimir »

Tak akorát mám za sebou 2 letou prohlídku v T-Motor Zlín.

Měl jsem tam i první prohlídku zároveň s výměnou čelního skla a proběhlo to v pořádku jen jsem to tam musel jeden den kvůli lepidlu nechat. Cena na čelní sklo + práce 19800. A byl jsem tam i s opravou promáčklých dveřích a sjeté barvy, cena 18700. Pro představu dvěře byly promáčklé stylem že sem tam utvořil tenký pás prohloubeniny.

No a teď ta druhá. Objednání po telefonu v pohodě, nemusel jsem se dovolávat půl dne jak do Olomouce. Dojel jsem o půl hodiny dřív a auto si hned vzali.
Trvalo to sice trochu déle než jsem čekal ale aspoň jsem se hezky prošel kolem vody a za necelé dvě hodiny hotovo.

Měnili olej( 4,2l za 398kč litr), filtr oleje(233), brzdovou kapalinu(176), filtr klimatizace(388), těsnění zátky oleje(40). Zkontrolovali všechny kapaliny a části auta jestli jsou ok.

Celková cena za materiál + práce byla 5576 tisíc. Na autorizovaný servis myslím ok . Bratr na svém dieslovém Peugeot 3008 platil 12 tisíc.

V ceně bylo i umytí vozidla, což si mohli odpustit bo bylo flekatý jak cip. :D

Co mě ale trochu zklamalo je, že po té výměně filtrů do klimatizace mi teď auto smrdí chvílemi jak sáček do vysavače. Tak přemýšlím jestli jim tam zavolat nebo zda to přejde.

Celkové shrnutí, šlo to, ale uvítal bych kdybych mohl u servisu být, což prý nejde.

PS: Prý si tam mohu přijet nechat nainstalovat kameru což mi přijde fajn, cena práce 1800 a to si účtují i jinde. Pokud by jste ale veděli o někom lepším v Olomouckém/Zlínském kraji budu jen rád.
Toyota Corolla MC16 SD 1.6 Valvematic Multidrive
davyd
Člen Týmu
Příspěvky: 3
Registrován: stř 24.07.2019, 17:45

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od davyd »

Ahoj, v červnu jsem byl na 30 000 km/2leté prohlídce v Tsusho Modřany.

Nad předepsanou cenu servisní údržby na stránkách Tsusho (7 318 Kč) jsem platil 500 Kč za doplnění nemrznoucí směsi, ochranu bateriových pólů, odmašťovač, směs do ostřikovačů, kapilární tuk, těsnění pod výpustní šroub, silikonové mazadlo a drobný materiál. Z toho 320 Kč za ten drobný materiál a kapilární tuk.

Olej 0W-20. Vystavili Potvrzení kontroly hybridního systému.

Příště se musím lépe domluvit na tom, co bych chtěl při návštěvě zkontrolovat nad rámec předepsané údržby. Až na místě jsem nahlásil vrzání z přední nápravy při brzdění na nerovnostech, ale to bych tam auto musel nechat do druhého dne.
Toyota Auris Hybrid TS Selection (2018) Obrázek
Intri
Manager Týmu
Příspěvky: 459
Registrován: pát 06.01.2017, 08:03

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od Intri »

Není důvod nechávat jim to do druhého dne. Resp. dej pak vědět, jak to řeší v Modřanech, ale v Ostravě tam prostě jenom cáknou trochu oleje a je to. Práce tak na 5 minut.

Na svojí Corolle musím klepat, že se to už dlouho neobjevilo. Ale asi je to "časovaná bomba".
Corolla 2017 Executive, 1.6 Valvematic, manuál, černá
Martin1985
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 06.08.2020, 10:04

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od Martin1985 »

Ahoj,
nevíte, jestli je nějaký servis, který nemá problém, když si zákazník přinese vlastní olej ? Nejlépe Praha nebo Tábor, Příbram. Ty ceny za olej při servise jsou fakt nelidské. V Tsusho Čestlice chtějí 3100 Kč za 4,2l oleje (738 Kč/litr) a vlastní olej neakceptují. Celkem za výměnu oleje a filtr při 15tis km chtějí skoro 5tis Kč. :shock:
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od Xfield »

Tsusho ani Louwman v Praze už pár let vlastní olej neakceptují a nejsou ochotni nalít přinesený, i když splňuje všechny specifikace a nebo je to dokonce přímo značkový olej Toyota :(
Bohužel. Jezdím do Brna, i když to mám 250 km daleko, po cestě míjím všechny pražské servisy a ve finále mě to s cestou zas o tolik levněji nepřijde, ale už jen z principu na tohle "vydírání" nechci přistoupit.
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
Martin1985
Člen Týmu
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 06.08.2020, 10:04

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od Martin1985 »

Přemýšlím, že se vzdám té záruky a půjdu do ne-Toyota servisu. Mám už třetí nové vozidlo a nikdy se mi po dobu záruky nic nepokazilo. Jsou to vydřiduši tolik si účtovat za olej. Já i rozumím, že nějak se živit musí, jsem i ochotný si zaplatit za vyšší hodinovou sazbu, ale s tím olejem to fakt nepochopím.
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od Xfield »

Přesně jak říkáš - klidně jim zaplatím víc za práci, za dobré služby, za ekologickou likvidaci mého starého oleje, který nemohli nahradit "svým"....ale platit 3x - 4x víc za olej, který není v ničem lepší, je přehnané. Nejhorší je, že na to nechtějí přistoupit ani po záruce. Prostě to prý neudělají ani na "moji zodpovědnost" ...přitom je to moje auto a nepožadoval bych po nich žádnou záruku.
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
tomikm
Řidič
Příspěvky: 182
Registrován: úte 31.01.2017, 16:03
Bydliště: Tábor

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od tomikm »

Martin1985 píše:Ahoj,
nevíte, jestli je nějaký servis, který nemá problém, když si zákazník přinese vlastní olej ? Nejlépe Praha nebo Tábor, Příbram. Ty ceny za olej při servise jsou fakt nelidské. V Tsusho Čestlice chtějí 3100 Kč za 4,2l oleje (738 Kč/litr) a vlastní olej neakceptují. Celkem za výměnu oleje a filtr při 15tis km chtějí skoro 5tis Kč. :shock:
V Táboře mi řekli, že si mohu přinést svůj olej, dokonce mi i opsali specifikaci ze sudu. Pak jsem se zeptal, jestli jsou ochotni na oleji slevit, nabídli cenu 360,- bez DPH za litr 0W20, tak jsem to přijal a vlastní olej jsem nekupoval i když se nechá sehnat za 200,-
Auris TS Selection Hybrid Bílá Perla 20.7.2017
https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 55736.html
Uživatelský avatar
Xfield
Věčnej rejpal
Příspěvky: 611
Registrován: pon 16.08.2010, 09:05

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od Xfield »

Pokud jsou u Doláka v Táboře takhle vstřícní, mohlo by to samé fungovat i u Doláka v Příbrami. To by se mi hodilo. Těch 360,- + DPH je přijatelné na značkový servis.
_________________________________
RAV4 HSD AWD ;r.v.´18
ex - Auris 1,6 Valvematic ;r.v.´16
ex - Avensis 2,0 D-4D ;r.v.´07
Corolla2014
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1807
Registrován: úte 27.05.2014, 11:02

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od Corolla2014 »

cc
Naposledy upravil(a) Corolla2014 dne pát 08.09.2023, 07:21, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Auris“