Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
evzen
Řidič
Příspěvky: 189
Registrován: pát 07.04.2017, 22:19

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od evzen »

AT Žilina: Corolla 1.6CVT - prehliadka po 15 000 + premazanie a vyčistenie bŕzd + umytie auta 148 eur. Inak spokojnosť, dokonca mi technik ešte hovoril, že treba pravidelne merať olej, a ak by bol pod polovicou tak už odporúča doliať a takisto sa mi núkal, že mi to ukáže (ja som to robil už predtým, ale niekomu to môže byť užitočné).
Takisto mi opravovali drnčanie z motora, mohol za to uvoľnený kryt stĺpika riadenia - nasadili naspäť a pre istotu objednali nový diel, že mi to radšej vymenia, aby sa to znova neuvoľnilo. Jediné čo ma zarazilo bolo, že sa ma na začiatku pýtal aký olej tam chcem (myslím, že 0W-20 alevo 5W-30), tak som mu povedal, aké mám jazdy a nech mi tam dá to, čo sa viac hodí - dostal som 0W-20. Ešte som sa pýtal na doživotnú náplň oleja v CVT, to hovorili, že problémy s tým nemajú, že prevodovky držia, ale po 105 000 by tomu výmena rozhodne neuškodila a ak budem chcieť kľudne mi to vymenia.
Toyota Corolla 1.6 Valvematic MultidriveS Active, Trend+, LED, 2018
Ex Peugeot 406 2.0HDI 79kw, 2002
ExEx Lada Samara 1.5i 51.5kw, 1996

https://www.spritmonitor.de/en/detail/907615.html
sofer
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: pon 18.09.2017, 08:26

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od sofer »

Csilaj, ktorý servis to teda bol? Nie som sám, koho to zaujíma. A ešte jedna otázka, skúšal si to riešiť cez Toyota Central Europe alebo len cez servis v ktorom ti auto dobabrali ?
Toyota Auris TS 1.6 Valvematic 2017 Active Trend+
Honda Civic Aerodeck
Škoda Felicia
Škoda 100
csilaj
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: úte 05.09.2017, 08:34

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od csilaj »

Sory som na dovolenke, až pondelok budem riešiť veci a dovtedy neprezradím autosalónu kde srevizuju auto... Toyota centrál Európa nemá s tým nič spoločný...akurát so servisom mám to vyriešiť ,vlastne majiteľom salónu....
sofer
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: pon 18.09.2017, 08:26

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od sofer »

Myslim si, že by im to nemalo byť jedno lebo je to autorizovaný servis pre Toyotu.
Robí im zlé meno. Skúšal si ich kontaktovať? Veď je v záruke, a robili ti povinnú prehliadku, čo je v záručných podmienkach. Takže sa to toyoty ako značky týka.
Toyota Auris TS 1.6 Valvematic 2017 Active Trend+
Honda Civic Aerodeck
Škoda Felicia
Škoda 100
csilaj
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: úte 05.09.2017, 08:34

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od csilaj »

Pekny den!
Tak že auto mám opravené , vymene dvere práve predné aj zadné + opravené podbehy, mal som predtým poškodenu farbu na zadný nárazník cc 5 cm tak aj to prestriekali ako grátis ... žiadal som navigáciu ,to dodali vlastne len softvér lebo displej tam už bol , záruku už ale nechceli predĺžiť ani zľavu na najbližšú prehliadky nedali tak uvidím po 30 tisíc km či zoberiem auto do tohto servisu! Ale už nikdy v živote nové auto nekúpim , keď že 9 mesačne auto odkúpili by odolná Toyota za 17500 euro je to smiešne ... s pozdravom Ľudovít z Komárna...
Čepo
Věčnej rejpal
Příspěvky: 1030
Registrován: úte 12.01.2010, 13:42
Bydliště: Opavsko

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od Čepo »

Tak servis je jasný :D
Toyota Corolla E 12, 1,6 VVTi, 5HB, 05/2006 ex
Toyota Auris 1,6 Valvematic Luna, VSC+TRC, 5HB, červená 3R3, 06/2010
Toyota Yaris III, 1,0 VVTi Active 5HB červená 3P0, 08/2012 "Mixérik"
MartinHSD
Věčnej rejpal
Příspěvky: 729
Registrován: stř 24.05.2017, 16:36

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od MartinHSD »

csilaj píše:Pekny den!
Tak že auto mám opravené , vymene dvere práve predné aj zadné + opravené podbehy, mal som predtým poškodenu farbu na zadný nárazník cc 5 cm tak aj to prestriekali ako grátis ... žiadal som navigáciu ,to dodali vlastne len softvér lebo displej tam už bol , záruku už ale nechceli predĺžiť ani zľavu na najbližšú prehliadky nedali tak uvidím po 30 tisíc km či zoberiem auto do tohto servisu! Ale už nikdy v živote nové auto nekúpim , keď že 9 mesačne auto odkúpili by odolná Toyota za 17500 euro je to smiešne ... s pozdravom Ľudovít z Komárna...
To je přece jasné, že na novém autě se v prvním roce tratí nejvíce, vzlášť když by jej měl vykupovat autosalon nebo bazar co na prodeji chce vydělat. Ono to není žádná sláva i s ojetinou, kamarád nedávno kupoval u Citroenu 2 roky staré auto a svoje 4 roky staré tam chtěl dát na protiůčet, proti obvyklé tržní ceně mu nabídli cenu o 70 tis nižší, v bazarech pak o 40 - 60 tis méně, než to nakonec sám prodal. U auta za +- 500 tis nebude asi žádný bazar kalkulovat s marží 10 tis. Muselo by to být hodně horké zboží co se tam dlouho neohřeje.
Toyota Corolla TS Hybrid 2.0 Selection
Toyota C-HR 1,8 Hybrid Selection Neon Lime by JBL
Toyota Yaris HSD Style 2015 ( ex )
Toyota Auris TS HSD Executive TSS 2016 ( ex ) Toyota Corolla 1,4 WG ( ex )
Intri
Manager Týmu
Příspěvky: 459
Registrován: pát 06.01.2017, 08:03

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od Intri »

No, tak jsem právě skončil se servisem v Ostravě-Svinově... Tamní vedoucí servisu, pan Čačka, působil původně docela seriózně, ale nakonec šel celý vztah servis-zákazník do kopru. Řeším to svoje rachtání v motoru, nejezdím kvůli tomu (těžko říct, co to je, natož jak vážné to je), jel jsem na Svinov. Tam se na to Čačka podíval, a řekl, že neví, čím to je. Pak nahodil, že se změnilo počasí, tak asi tím... To jsem si pomyslel svoje, ale zachoval jsem mu důstojnost a nevrtal jsem se v tom s tím, že se na to podívají a vyřeší to. Ptal jsem se ho, jestli s tím můžu jezdit dál, říkal, že jo. Domluvili jsme se, že si napíšeme e-mail, kde mu sepíšu, co všechno chci vyřešit.

Napsal jsem mu e-mail se seznamem závad, nabídl mi termín 27. 5. (!). Tak jsem jsem po něm ještě chtěl, ať mi na papír dá ta svá slova, že s tím můžu jezdit (ať jsem z obliga, když to auto jízdou s takových rachtáním odrovnám). To mi samozřejmě odmítl s tím, že dokud neudělají kompletní diagnostiku, nic takového mi dát nemůže. Pochopitelné, proto jsem po něm chtěl, ať teda diagnostiku provedou prakticky okamžitě a rozhodne se, že auto je, nebo není pojízdné. Zároveň jsem připomněl, že na vyřízení reklamace je standardně 30 dní a že jim závadu (písemně, e-mailem) oznamuji 11. 4., takže 27. 5., kdy by došlo teprve k přijetí auta, je hodně po termínu. Na to mi byl nabídnut termín 23. 4. (tj. 2 týdny bez provozu auta). Má reakce byla, že je to záruční záležitost a chci tedy zajistit náhradní auto. V očekávání, že auto "zrovna nebude k dispozici", jsem se zeptal, do jaké částky AutoBond proplácí půjčovné. U toho prvního se mi potvrdilo očekávání, na druhé se mi nedostalo vůbec žádné odpovědi, jen že "můžu využít služeb jiných servisů, které jsem už kontaktoval" (což jsem samozřejmě udělal, protože 2 měsíce bez auta jsem fakt být nechtěl).

Skvělé. K čemu je záruka, když ji pak není kde uplatnit bez čekacích dob v řádu měsíců? Samozřejmě jsem si trochu zjistil, jak to s těmi servisy je - objednávání zákazníků probíhá na cca 80 % kapacity, 20 % je vyhrazeno na akutní případy. Sdělil mi tím tedy p. Čačka nepřímo, že na dva měsíce má vytížené i akutní případy? Pokud ano, je zřejmé, že toyoty jsou daleko, daleko poruchovější, než jak praví jejich pověst. Bodejť by ne, když změna o 10 stupňů je dle zkušeností pana Čačky to první, co ho napadne jako příčina závady v motoru...

Zatím jsem tedy objednaný do AutoBondu v Opavě na středu, kde našli nějaký prostor aspoň na nějakou tu diagnostiku a snad rozhodnutí, jestli je možné jezdit, nebo ne. Když ne, jsem zvědavý, kdo a kdy to vyřeší... Záruční opravy se AutoBondu zjevně řešit nechce (jasně, není z toho takový vývar jako z přezouvání gum...).
Corolla 2017 Executive, 1.6 Valvematic, manuál, černá
Uživatelský avatar
bobanakis
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: pon 13.06.2011, 17:44
Bydliště: Ostrava

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od bobanakis »

Za prve bych napsal na IMPORT....
Za druhe, auto je zbozi jako kazde jine, pokazit se muze vzdycky. Takze klasika - reklamace, do 30 dnu opravit, nebo nove, nebo penize zpet(neslysel jsem ze by na auta byly vyjimky) Byl bych nekompromisni..... Bohuzel ale uz je smula ,ze nebudes mit par dnu cim jezdit.
A mozna bych zkusil popojet kousek dal, kdyz to v autobondu nejde....myslim jineho dealera, ne jinou pobocku te same firmy
toyota avensis wgn 2,0 d4d ,2017
Intri
Manager Týmu
Příspěvky: 459
Registrován: pát 06.01.2017, 08:03

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od Intri »

Problémem je, že auto provozuju 2 roky a 4 měsíce - tj. 4 měsíce po zákonné záruce, která by mi dávala právo odstoupit od smlouvy (jinak bych jim předal auto a nechal je, ať si ho řeší, jak dlouho chtějí). Pochybuji, že v prodloužené záruce by mi ještě Toyota umožnila odstoupit od smlouvy.

Na Toyotu samotnou napíšu, když nebudu spokojený ani v Opavě. Ale obávám se, že to bude typické přehazování horkého bramboru.
Corolla 2017 Executive, 1.6 Valvematic, manuál, černá
Uživatelský avatar
bobanakis
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: pon 13.06.2011, 17:44
Bydliště: Ostrava

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od bobanakis »

Intri píše:Problémem je, že auto provozuju 2 roky a 4 měsíce - tj. 4 měsíce po zákonné záruce, která by mi dávala právo odstoupit od smlouvy (jinak bych jim předal auto a nechal je, ať si ho řeší, jak dlouho chtějí). Pochybuji, že v prodloužené záruce by mi ještě Toyota umožnila odstoupit od smlouvy.

Na Toyotu samotnou napíšu, když nebudu spokojený ani v Opavě. Ale obávám se, že to bude typické přehazování horkého bramboru.


Tak ja myslel ,ze na vsechny Toyoty je standartne 3roky zaruka.....
toyota avensis wgn 2,0 d4d ,2017
Intri
Manager Týmu
Příspěvky: 459
Registrován: pát 06.01.2017, 08:03

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od Intri »

Je, ale zákonná je dva roky, ta se řídí zákonem a je jasně dáno, na co máš právo a na co ne. Rok navíc se pak řídí už libovůlí toho, kdo tu záruku poskytuje - ten si může stanovit podmínky zcela dle libosti, už je to služba navíc.
Corolla 2017 Executive, 1.6 Valvematic, manuál, černá
maross
Navigátor
Příspěvky: 142
Registrován: stř 07.02.2018, 14:47

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od maross »

intri ake mas problemy s autom?
corolla 1.6 cvt 2018 1G2 excutive a priatelkyn auris HSD 2016 biela trend+ // ex clio 1.5 dci, golf plus 1.9 tdi, megane II 1.6, megane II 1.5 dci, passat 2.0 tdi, superb 2.0 tdi 4x4, mondeo 2.0 tdci
Intri
Manager Týmu
Příspěvky: 459
Registrován: pát 06.01.2017, 08:03

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od Intri »

Uvidíme (snad) zítra, projevuje se to takto:

http://www.toyotaklub.cz/forum/viewtopi ... 05#p386363
Corolla 2017 Executive, 1.6 Valvematic, manuál, černá
pastika
Navigátor
Příspěvky: 130
Registrován: úte 31.12.2013, 23:28

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od pastika »

podle toho videa si myslím že je to alternátor. :roll:
Odpovědět

Zpět na „Auris“