Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

nová modelová řada - nástupce Corolly
Odpovědět
vaseks
Člen Týmu
Příspěvky: 73
Registrován: úte 17.04.2018, 10:02

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od vaseks »

Podle mě šikovnej automechanik radši bude dělat na sebe, než aby se nechal zaměstnávat v autorizáku. Výdělky se nedají vůbec srovnávat ale bohužel časová náročnost taky ne. Naštěstí jsem takovýho automechanika potkal a až skončí záruka, tak budu jezdit opět k němu. Nyní budu muset jezdit k Dolákovy, tak až budu mít s jeho servisem nějaké zkušenosti, dám vědět.
Toyota Auris 1.6 LPG TS Executive 2018 - minulost
Toyota Corolla 1.8 hybrid GR 2022
františekhk
Člen Týmu
Příspěvky: 28
Registrován: úte 25.10.2016, 17:38
Bydliště: Ostrava

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od františekhk »

[quote="m5t"]Já liju Toy olej za 1000,- a všechny 3 filtry za asi 500,-Kč, tebe vyšla výměny na 3,5t , to se moc neliší od garančy :|
Já ale koupil 5 l Toyota olej 0W20, ten je dražší; za 1000 je 5w30, ten asi máš Ty, je tak?
Auris TS 1,6 VVT-i Trend+ /2016
Uživatelský avatar
m5t
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2711
Registrován: pát 27.02.2009, 03:12
Bydliště: Miro z Havířova

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od m5t »

Ano a byly to jen 4l, úplně postačuje do další výměny, úbytek pár deci.
T27 Avensis 1.8 Valvematic Multidrive S/2009/
když pijete se mnou pijete s Mírou :-) Obrázek
http://moje.auto.cz/m5t/avik.html
csilaj
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: úte 05.09.2017, 08:34

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od csilaj »

Pekny deň želám, mám otázku ako by ste riešili to, keby Vám v servise rozbili auto( práve predne, práve zadné dvere na výmenu + podbeh asi na opravu lebo výmena by bola horšia alternatíva )auto má necelý rok a presne 15 000 km...
Za odpoved dakujem!
Maghreb
Věčnej rejpal
Příspěvky: 645
Registrován: čtv 11.08.2011, 17:20

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od Maghreb »

To sa ktoremu servisu takto podarilo? No pochopitelne asi zaplatia kompletne skody... Urcite je servis na to poisteny. A optimalne nafotit, nech servis podpise, ze to bolo nimi spravene a ake bolo poskodenie. To kvoli tomu, ked nahodou v buducnosti budes predavat, aby si vydokladoval danu skodu a bolo jasne, ze to auto nebolo naburane, ale len "jemne poskodene" servisom.
Avensis Kombi 6/2006 D-CAT 130kW facelift - ukradnuty
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od Kocúr »

Tak samozrejme je treba volať poisťováka a poriadne a pravdivo zdokumentovať nehodu, nie? On to všetko aj nafotí, určí sa vinník, ako to opraviť atď. Sám som zvedavý z čiej poistky sa to zaplatí ak proti niečomu takému servis poistený nieje. Technicky to nieje tvoja vina ale teoreticky sa môže stať, že to pôjde z tvojej poistky - ak sa k tomu servis postaví na parchanta. V zásade ale by si mal mať lajstro, v ktorom by malo byť popísané v akom stave si im auto dal do rúk, takže ho nevyhoď lebo to je tvoj jediný doklad o tom, že auto bolo v cajku keď si im ho dával na prehliadku.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
Uživatelský avatar
bobanakis
Řidič
Příspěvky: 190
Registrován: pon 13.06.2011, 17:44
Bydliště: Ostrava

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od bobanakis »

No stat se muze cokoliv, ale i tak bych rad vedel kde se to stalo, at vim kam nejezdit.....
A proc by to slo z pojistky majitele?? At to zaplati servis - vinik, vic me nezajima , a po celou dobu opravy nahradni auto. A pokud auto vydelava tak i usly zisk...
toyota avensis wgn 2,0 d4d ,2017
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od Kocúr »

Veď ja sa nehádam. Prd sa v tom vyznám ale poistené je auto, nie? Ak požičiaš niekomu svoje auto a on s ním drbne na čelovku do múru oprava rozbitého auta sa platí z havarijnej poistky toho auta, či sa mýlim? Neviem nakoľko je dôležité že majiteľ v čase nehody nesedel za volantom.
Ale ako vravím, vôbec sa v tom nevyznám. Kedysi mi vravel bratranec, že práve v tom je rozdiel v poisťovaní áut u nás a v UK. Tam je v poistke napísané, kto presne môže dané auto šoférovať. Ak ho v čase nehody riadi niekto iný, tak poisťovňa nepreplatí nič.
Každopádne predpokladám, že slušnejší servis toto má poistené. Netuším ale ako je ro v tomto konkrétnom prípade.
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
csilaj
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: úte 05.09.2017, 08:34

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od csilaj »

Pekny večer, autoservis všetko bere na seba! Mám auto poistené ale ide z ich poistenie, auto dajú do pôvodného stavu, s tým nemám problém , na Slovensku ešte asi neni taký zákon ako v Čechách že keď budem predávať inakšia hodnota bude atď...právnik radil aby som pýtal nové auto ale rozdiel cení ( vek amortizácia mal by som sam hradiť...ale asi nechám len tak, než dajú do pôvodného stavu auto, a vduchu budem myslieť že aj tak nemám nový voz...
sofer
Člen Týmu
Příspěvky: 58
Registrován: pon 18.09.2017, 08:26

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od sofer »

Stále si nenapísal v ktorom servise sa ti to stalo.
Toyota Auris TS 1.6 Valvematic 2017 Active Trend+
Honda Civic Aerodeck
Škoda Felicia
Škoda 100
csilaj
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: úte 05.09.2017, 08:34

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od csilaj »

Kým neskončí celé dobre neprezradím ale dúfam že s majiteľom podarý celé dobre ukončiť inak asi ... no neviem čo potom bude ...
csilaj
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: úte 05.09.2017, 08:34

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od csilaj »

Len to je najsmutnejší v celom , že deň po tím asi 250m. ďalej od servisu kde mi poškodili auto havaroval som s moto ( tmavá menšina cc 2,6 primilom )prešiel cez červenú s bicyklom a ja som už nestihol ubrzdiť tak sme padli obydvaja... nepoviem že servis za to môže ale myšlienky som mal určite inde... taký víkend som mal pred týždňom...
csilaj
Člen Týmu
Příspěvky: 20
Registrován: úte 05.09.2017, 08:34

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od csilaj »

Auto je po oprave, salon nemá zaujem o žiadnu kompenzaciu...a pritom podľa znalca stratil som cc 2000 euro v cene ... 9 mesačnú auris hybrid kombi by inde vykúpili by za 17500 e ale už po výmene dverí a oprava podbehy už len 15500 euro je výkupná cena ... a pritom som pýtal len navigáciu ... predĺženie záruky a pri údržbe zľavu .... toľko o tom... :bomb: :bomb: :bomb:
Kocúr
Věčnej rejpal
Příspěvky: 2535
Registrován: sob 14.02.2015, 10:35

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od Kocúr »

Ktorý servis?
Corolla 2013 1.6 Valvematic, manuál (Ø6,6l/100km)
Corolla 2015 1.6 MultidriveS - CVT automat (Ø7,26l/100km)
dolo
Člen Týmu
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 16.11.2017, 17:05

Re: Servisy Toyota - kvalita práce a ceny

Příspěvek od dolo »

Mne po poslednom prehodení pneu v origo Toy servise zostal šrám na zadnom nárazníku (podľa môjho názoru vznikol pri vyberaní pneu z kufra ináč si to neviem vysvetliť). Mal som oboje pneu na diskoch už nakódované a tie čo mi zakladali boli funglovky. Výmena trvala viac ako hodinu čo mi bolo divné lebo som bol objednaný na presný čas. Keďže som si šrám všimol až po týždni tak to bolo ťažké dokázať kde sa to stalo ale od výmeny pneu to bola prvá jazda. Z Toy mi odpísali že mi dajú 10% zľavu na servis. Majú to dobre vymyslené - najprv niečo pokazia a potom s 10% zľavou opravia či?
Odpovědět

Zpět na „Auris“